برگزیده های پرشین تولز

Filesonic هم به ملكوت اعلا پيوست! روزهاي خوش اينترنت رو به پايان

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
غصه نخورید. انقدر ملت داغون مثل خودمون هستن تو دنیا که آلترناتیوهاشو بسازن. چین، روسیه... حیف که وضع اینجا از همه جا داغونتره... وگرنه اگه یه پهنای باند درست درمون و بقیه چیزها را داشتیم، با نبود قانون کپی رایت تو مملکتمون میشد چند تا سرور فایل شیرینگ بین المللی تپل زد و یه کاسبی حسابی راه انداخت.

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
استاد تورنت رو که دیگه نمیتونن ببندن چون فایل روی هاستی نیست و محاله بتونن تورنت رو تعطیل کنن

دل انگيز فايل ها سيد ميشه و روي سرور نيست اما ميزباني روي سرور هست .. طبق اين قانون اف بي آي ديتاسنتر رو مجبور ميكنه سروري كه ميزباني ميكنه رو به زور ببنده وگرنه جريمه هنگفت و زندان در پي داره ..

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
ای باعث و بانیشو لعنت! من 500 گیگ دانلود مهم از مگااپلود داشتم باید انجام میدادم و 100 گیگ از فایل سونیک:( .............اخه چرا بستنش نامردا!؟ چرا به رپیدشیر گیر نمیدن!:evil2:
مگااپلود ته سایت بود ! نگه داری با موندگاری بالا و سرعت یالای دانلود! بی همه چیزا بستنش!:hmm:

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
این روزها در اینترنت نام کیم اشمیتزملقب به کیم دات کام، بسیار مشهور شده است، در شرایطی که کیم در بالای فهرست FBI به خاطر دزدی محتوای دیجیتالی مشمول کپی‌رایت قرار داشت، او مدت‌ها به مجموعه سایت‌ها و شبه‌امپراطوری که درست کرده بود، دلخوش بود و آنقدر فراغت داشت که بنشیند و گیم بازی کند و حتی بازیکن شماره یک در بازی چندنفره Call of Duty Modern Warfare 3 شود! (+)

01-23-2012-11-23-46-AM.jpg

اما کیم دات کام با این همه مهارت در کشتن مجازی در بازی Call of Duty، در نهایت گرفتار شد، رقبای او هم این روزها در امان نیستند.
مطابق خبر جدیدی که سایت TorrentFreak منتشر کرده است، بعد از بسته شدن مگاآپلود و دستگیر شدن صاحبانش، مسئولان فایل‌سونیک از بیم مبتلا شدن به سرنوشت مشابه، دست به اقداماتی جدی زده‌اند، مثلا دیگر سیاست تشویقی را در مورد کاربرانی که فایل‌های با میزان بالای محبوبیت و دانلود ارسال می‌کنند، دنبال نمی‌کنند و پولی به این اعضا پرداخت نخواهند کرد. در اقدامی جدی‌تر آنها امکان اشتراک فایل را بین اعضا از بین برده‌اند و دیگر هر کس می‌تواند فقط فایل‌هایی را که خوش آپلود کرده، دانلود کند!
01-23-2012-10-54-05-AM.gif

این اقدام پیشگیرانه فایل‌سونیک منجر به این شده است که ناگهان میلیون‌ها لینک دانلودی که در سایت‌های دانلود گذاشته شده بودند، نامعتبر و شکسته شوند، دست‌‌کم به صورت موقت.
01-23-2012-10-54-23-AM.gif

فایل‌سونیک در میان ۱۰ سایت برتر اشتراک فایل دنیا قرار دارد و در ماه ۲۵۰ میلیون مرور صفحه دارد. مانند مگاآپلود، به نظر می‌رسد که فایل‌سونیک هم در هنگ‌کنک شکل گرفته باشد، از آنجا که مسئولان هنگ‌کنگی در مورد مگاآپلود با آمریکایی‌ها همکاری کردند که در نهایت منجر به دستگیری کیم دات کام شد، مسئولان فایل‌سونیک بیم دارند که وضعیت مشابعی گریبان آنها را هم بگیرد. گمان می‌رود که فایل‌سونیک تعدادی سرور در آمریکا هم داشته باشد.
این در حالی است که در ماه دسامبر، فایل‌سونیک با یک سرویس تعیین هویت محتوای فایل‌ها به نام Vobile شروع به همکاری کرده بود تا فایل‌هایش از لحاظ دارا نبودن محتوای کپی‌رایتی چک شود، اما ما چیزی حاکی از عملی شدن این سیستم کنترل فایل مشاهده نکرده بودیم.
اتفاقاقی که اخیرا رخ داده، محدود به مگاآپلود و فایل‌سونیک نخواهند ماند و ترس عمومی را در بین دارندگان سایت‌های اشتراک فایل باعث شده است.

تخمین زده می‌شود که ۲۴ درصد ترافیک اینترنت صرف دانلود و جابجایی محتواهای دزدی شود. این محتوا از سه طریق عمده به دست کاربران اینترنت می‌افتد:
۱- بیت‌تورنت: ماهانه ۲۵۰ میلیون آپلود و دانلود از بیت‌تورنت صورت می‌گیرد.
۲- این روزها خبرهای زیادی در مورد سایت‌های اشتراک فایلی مثل مگاآپلود و فایل‌سونیک که به آنها اصطلاحا cyberlockerها گفته می‌شود، می‌خوانیم، این سایت‌ها پنج درصد کل ترافیک اینترنت را در دست دارند. ۵۰۰ میلون نفر در ماه از این سایت‌ها بازدید می‌کنند.
در شرایطی که تیراژ کل روزنامه‌های آمریکا در ماه، ۱۱۰ میلیون شماره است، تعداد موارد دانلود و آپلود فقط در مگاآپلود ۹۳ میلیون مورد بود.
۳- استریم غیرقانونی محتواهای کپی‌رایتی: که ۱٫۴ درصد ترافیک کل اینترنت را سبب می‌شود.
مکانیسم فعلی برخورد با نقش کپی‌رایت در اینترنت، وضع قانون – شکایت و برخورد با سایت‌های و سرویس‌ها متخلف است، اما از آنجا که اینترنت ماهیت نامتمرکز دارد و در مورد بیت‌تورنت اصلا سرور مرکزی‌ای وجود ندارد و همچنین به خاطر آستانه تحمل متفاوت کشورهای مختلف در مقابل سایت‌های cyberlocker، پیشبینی نمی‌شود که موج جدید برخورد با دانلود و آپلود محتواهای کپی‌رایتی به نتیجه بیانجامد و صرفا مدتی باعث محدود شدن عرصه بر سایت‌های سایبرلاکر خواهد شد.
بنابراین انتظار نمی‌رود که قانون HADOPI فرانسه یا SOPA/PIPA به نتیجه‌ای مثبتی در زمینه محافظت از کپی‌رایت دست یابند، به علاوه بسیاری گمان می‌کنند که تنها اثر این سه قانون که اتفاقا هر سه دارای نقایص زیادی هستند، در نهایت متضرر شدن کسانی باشد که اصلا نیت نقض کپی‌رایت ندارند و امکان تعمیم و سوء استفاده این سه قانون وجود دارد.
به دو نمودار زیر نگاه کنید، این دو نمودار، میزان مصرف پنهای باند اینترنت را در اروپا و آمریکا نشان می‌دهند، با مقایسه این دو نمودار درمی‌یابید که آمریکایی‌ها به همان میزان که اروپایی‌ها از بیت‌تورنت استفاده می‌کنند، عادت دارند که به صورت قانونی از نت‌فلیکس فیلم، شوی تلویزیونی و ویدئو تماشا کنند.
01-23-2012-10-53-20-AM.gif

مواردی که برشمردم و نمودارهای بالا این مطلب را در ذهن القا می‌کنند که برای جلوگیری از نقض کپی‌رایت شاید مؤثرترین اقدام، پیشنهاد آلترناتیوهای تجاری قانونی با شرایط خوب به کاربران اینترنت باشد. در این صورت است که کاربر حق نتخاب بین دانلود غیرقانونی و دانلود با قیمت منصفانه و امکانات خوب، خواهد داشت.
نت‌فلیکس می‌تواند به طور مؤثری از دانلود غیرقانونی فیلم، شوی تلویزیونی و موسیقی حلوگیری کند، آی‌تونز و BBC iPlayer هم در این زمینه مؤثرند.
منبع این قسمت نوشته

تا اینجا از دید یک کاربر جهانی به قضیه نگاه کردیم، اما در ایران چطور؟ آیا می‌توانیم همین گزاره‌ها را در مورد ایران درست بدانیم؟
اصلی‌ترین مواردی که باعث می‌شود کاربر ایرانی به نقض کپی‌رایت روی بیاورد را من در موارد زیر خلاصه می‌کنم:
- تفاوت بسیار زیاد درآمد متوسط یک ایرانی با یک اروپایی و آمریکایی
- سرعت پایین اینترنت که مثلا به ما امکان نمی‌دهد که از نت‌فلیکس یا محتواهای جاری استفاده کنیم. (من همیشه ویدئوهای یوتیوب را دانلود می‌کنم، تا حالا خیلی کم پیش آمده که بتوانم ویدئویی را به صورت جاری ببینم!)
- مشکل در پرداخت اینترنتی
- نبود دانش پایه‌ای کاربری اینترنت
- علاقه‌مند نبودن شرکت‌های تهیه و پخش فیلم و موسیقی و ناشران به برپایی سرویس‌های بومی دانلود قانونی آثار
- نبود فرهنگ‌سازی مناسب
بعضی‌ها عادت به سرزنش کاربرانی دارند که از روی ناچاری دانلود می‌کنند، نگاه آنها غالبا از بالا به پایین است و سعی نمی‌کنند که خود را جای کاربر مورد نظر و تنگنایی که او در آن گرفتار است، بگذارند.

تجربه شخصی من از خرید قانونی کتاب از کیندل و اپلیکیشن از آی‌تونز، بسیار لذت‌بخش بود، هر چند با دشواری و دردسر فراوان ممکن شد، اما در شرایطی که خود من به خاطر برخی از مشکلاتی که برشمردم باید اعتراف کنم که نمی‌توانم همیشه این روند را ادامه دهم، آیا می‌توان انتظار داشت کاربری با سطح درآمد کم، دانش محدود از اینترنت و سرعت اینترنت پایین و آن هم با سطح دسترسی محدود شده، دغدغه رعایت کپی‌رایت چه در مورد محتواهای کپی‌رایت داخلی و چه خارجی داشته باشد؟
منبع

E H S A N N

Registered User
لایک‌ها
143
دوستان نگران نباشید
shragle.com از راه رسید !
الان تقریبا تو اکثر سایت ها دارن لینک دانلود از این سایت میدن
به زودی جای فایل سونیک رو می گیره
ولی خدایی فایل سونیک یه چیز تک بود !
خدا بیامرزتش

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
مطمئنا سایت های جایگزین میگذارند - اصلا شاید خود همین سایت های بسته شده هم موافق این سیاست باشند - چون مثلا n یوزر رفته ازش اکانت یک ساله خریده در سطح دنیا، بعد سریع سایت رو میبنده و یک سایت جدید با نام دیگه باز می کنه و همون n یوزر میان اینبار از این سایت جدید اکانت 1 ساله می خرند به خیال اینکه راه نجاتی براشون باشه / غافل از اینکه کمتر از 1 سال 2 بار اکانت خریدند و سود این سایت ها هم مثلا 2 برابر یا بیشتر میشه

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
مطمئنا سایت های جایگزین میگذارند - اصلا شاید خود همین سایت های بسته شده هم موافق این سیاست باشند - چون مثلا n یوزر رفته ازش اکانت یک ساله خریده در سطح دنیا، بعد سریع سایت رو میبنده و یک سایت جدید با نام دیگه باز می کنه و همون n یوزر میان اینبار از این سایت جدید اکانت 1 ساله می خرند به خیال اینکه راه نجاتی براشون باشه / غافل از اینکه کمتر از 1 سال 2 بار اکانت خریدند و سود این سایت ها هم مثلا 2 برابر یا بیشتر میشه

ديگه هيچ احمقي :shades2: اكانت يك ساله نمي خره!! نيمه ي عمر اين سايت ها الان به 3 ماه داره كاهش پيدا ميكنه!

zigma90

Registered User
لایک‌ها
0
اکانت سالانه چیه بابا
هر موقع اکانت خواستید از هر فایل شیرینگ میتونم چند روزه امانت بدم فایل هاتون رو دانلود کنید . پول الکی بابت خرید اکانت های یکساله ندید D:
یا علی

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
تو فروم های اونوری که دنبال جایگزین هستن. به نظر میاد رپیدشیر شانس بیشتری داره. اینها هم هنوز فعالن :
کد:
Uploaded.to
NetLoad.in
MegaShares.com
FileFactory.com
DepositFiles.com

ولی این حرکت خیلی ستم بود. کلی فیلم و موزیک و ... روی FSc , FS بود ...

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
کلا یه چیزی این وسط مسخره ست...

و اون اینه که بعد این همه سال چرا FBI تازه به فکر اقدام عملی بر ضد این سایت ها افتاده؟

100% قضیه ای پشت پرده این داستان هست...

و در کل مرگ بر FBI ...قانون کپی رایت فقط برای کشور های جهان اول و دوم خوبه ..و این اقدامات ضربه سنگینی به کاربران اینترنتی کشور های جهان سوم که از میران در آمد کافی نسبت به خرید محصولات دارای کپی رایت برخورد دار نیستند میزنه...

من خودم اگه درامدم به دلار بود و امکان خرید آلبوم های موسیقی به راحتی برام در این قفس ! ( ایران) میسر بود مسلما اون ها رو اورجینال میخریدم ولی در شرایط کنونی..ببخشید گور بابای کپی رایت و حق مولف خارجی!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
کلا یه چیزی این وسط مسخره ست...

و اون اینه که بعد این همه سال چرا FBI تازه به فکر اقدام عملی بر ضد این سایت ها افتاده؟

100% قضیه ای پشت پرده این داستان هست...

و در کل مرگ بر FBI ...قانون کپی رایت فقط برای کشور های جهان اول و دوم خوبه ..و این اقدامات ضربه سنگینی به کاربران اینترنتی کشور های جهان سوم که از میران در آمد کافی نسبت به خرید محصولات دارای کپی رایت برخورد دار نیستند میزنه...

من خودم اگه درامدم به دلار بود و امکان خرید آلبوم های موسیقی به راحتی برام در این قفس ! ( ایران) میسر بود مسلما اون ها رو اورجینال میخریدم ولی در شرایط کنونی..ببخشید گور بابای کپی رایت و حق مولف خارجی!

به خاطر SOPA هست دیگه.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
fileserve هم مثل filesonic اکانتم بسته !!!!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
خب قضیه مگاآپلود حتما باعث شده احساس خطر کنن و موقتا یا دائما تعطیلش کنن.

عزیزم! من FBI رو میگم!

میگم چرا الان به فکر افتادن این قانون رو اجرا کنند و برخورد کنند با این سایت ها؟

در ده سال اخیر خواب بودند؟

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
عزیزم! من FBI رو میگم!

میگم چرا الان به فکر افتادن این قانون رو اجرا کنند و برخورد کنند با این سایت ها؟

در ده سال اخیر خواب بودند؟

البته تصحیح کنم پست قبلیم رو. ظاهرا هنوز SOPA تصویب نشده و حالا این سوال هست که اگه FBI میتونه چنین کاری انجام بده پس چه نیازی به SOPA هست؟
همچنین اتهام صاحبین مگاآپلود فقط نقض کپی رایت نبوده.
They have been charged in Virginia with crimes related to online piracy, including racketeering conspiracy, conspiring to commit copyright infringement, and conspiring to commit money laundering​

بالا