برگزیده های پرشین تولز

Gaming System, RAM ? CPU ? MainBoard ? VGA ?

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
از عنوان مشخص هست، یه سری سیستم برای گیم نت میخوایم جمع کنیم . روی موردای RAM & CPU & MainBoard & VGA مشکل انتخاب دارم . میخوام ببینم نظر شما روی چی هست ؟

یه مدت قبل از عید این سیستم رو برای یکی از آشناها بستم، بازی ها رو خیلی خوب جواب میداد، میخوام ببینم بازی های جدید رو هم میتونم روی همین سیستم حساب کنم ؟
Motherboard : EP31-DS3L GIGABYTE
CPU : E2200 DUAL CORE 1M INTEL
RAM : 2GB 800 KINGSTON ORGINAL
VGA : 9400GT 1GB GAINWARD
HARD : 320 SATA MAXTOR 16MB
MONITOR : 923NW LCD SAMSUNG

البته موردایی که روشون خیلی حساسیت دارم CPU و RAM و VGA و MainBoard هست .
در خصوص مانیتور هم فرمایش دادن دوستان که Wide نگیرم، با بازی ها مشکل داره، صحت داره این موضوع ؟

ممنونم نظرتون رو بفرمایید، دلایل هم اگه ممکنه بفرمایید.
متشکرم.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
سیستم پیشنهادی من که خودم هم به زودی یکیش رو می گیرم (با قیمت مناسب و قطعات بسیار قوی):

1. مادربرد ASUS M4N78 SE (احتمالا نزدیک 80 تومن). مادربرد بی نقصیه. مشخصات کامل اینجا.

2. کارت گرافیک که قیمتش هم مناسب باشه یکی از این دو تا:
الف: ترجیحا ATI Radeon 4670 (قیمت حدود 100-90 تومن)
ب: یا NVIDIA Gefroce 9600GT (باز هم حدود 100-90 تومن)
البته من خودم کارت قوی تر از اینها می خرم :)D)، ولی این کارت ها حدود دو سه سال تمام گیم ها رو جواب خواهند داد.
این رو هم بگم که یه کارت دیگه هم ATI داره به اسم 4770 که به زودی به بازار میاد (انگار در حد خیلی کم دیده شده). اون یه 30-20 تومن گرون تره، ولی خیلی کارت فوق العاده ای است و توی بنچ مارک ها عالی جواب داده.
در ضمن از لحاظ سازنده (Brand) کارت هم یه سازنده خوب باید انتخاب کنی. ASUS برای هر دو فوق العاده است، ولی خوب یه کم گرونه. برای ATI می تونی HIS یا Sapphire رو انتخاب کنی که ارزون ترند و عالی هستند. برای NVIDIA برندهای Inno3D و Zotac ارزون های خوبش هستند. از مارک های Powercolor و Force3D اجتناب کن، خرابی شون بالاست!

3. سی پی یو AMD Phenom X3 8650 (حدود 80 تومن است - البته 8450 و 8750 و ... هم هستند که یه کم بالا پایین هستند). این سی پی یو تا 4-3 سال خیالت رو از همه گیم ها راحت می کنه، و وقتی هم که خواستی ارتقای CPU بدی مادربردت سوکت AM3 است که تا مدتها سی پی یوی قوی تر هم براش میاد! :happy:

4. رم هم که دیگه سلیقه خودته. ولی من خودم تصمیم دارم دو تا 2 گیگ Dual Channel بردارم با باس 800. تجربه شخصی من میگه مقدار رم 100 برابر مهم تر از باس رمه و 4 گیگ باس 800 قیمتش با 2 گیگ باس بالاتر برابره یا حتی ارزون تر هم هست.
البته بالای 3 گیگ همه جا نوشته با سیستم عامل 32 بیت به اندازه 3 گیگش شناخته میشه، ولی مهم نیست، باز هم من 4 گیگ باس 800 می گیرم و به شما هم همین توصیه رو می کنم. :)
مارک خوب برای رم هم مارک های OCZ - Corsair - G.Skill هستند.

در انتها شایان ذکر است که همیشه بهترین دوست یک Gamer، سایت های Benchmark هستند. بنابراین قبل از خرید، مطالعه بنچ مارک های این سایت و سایت Tomshardware خودمون می تونه اطلاعات خوبی بده بهتون.

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
سیستم پیشنهادی من که خودم هم به زودی یکیش رو می گیرم (با قیمت مناسب و قطعات بسیار قوی):

1. مادربرد ASUS M4N78 SE (احتمالا نزدیک 80 تومن). مادربرد بی نقصیه. مشخصات کامل اینجا.

2. کارت گرافیک که قیمتش هم مناسب باشه یکی از این دو تا:
الف: ترجیحا ATI Radeon 4670 (قیمت حدود 100-90 تومن)
ب: یا NVIDIA Gefroce 9600GT (باز هم حدود 100-90 تومن)
البته من خودم کارت قوی تر از اینها می خرم :)D)، ولی این کارت ها حدود دو سه سال تمام گیم ها رو جواب خواهند داد.
این رو هم بگم که یه کارت دیگه هم ATI داره به اسم 4770 که به زودی به بازار میاد (انگار در حد خیلی کم دیده شده). اون یه 30-20 تومن گرون تره، ولی خیلی کارت فوق العاده ای است و توی بنچ مارک ها عالی جواب داده.
در ضمن از لحاظ سازنده (Brand) کارت هم یه سازنده خوب باید انتخاب کنی. ASUS برای هر دو فوق العاده است، ولی خوب یه کم گرونه. برای ATI می تونی HIS یا Sapphire رو انتخاب کنی که ارزون ترند و عالی هستند. برای NVIDIA برندهای Inno3D و Zotac ارزون های خوبش هستند. از مارک های Powercolor و Force3D اجتناب کن، خرابی شون بالاست!

3. سی پی یو AMD Phenom X3 8650 (حدود 80 تومن است - البته 8450 و 8750 و ... هم هستند که یه کم بالا پایین هستند). این سی پی یو تا 4-3 سال خیالت رو از همه گیم ها راحت می کنه، و وقتی هم که خواستی ارتقای CPU بدی مادربردت سوکت AM3 است که تا مدتها سی پی یوی قوی تر هم براش میاد! :happy:

4. رم هم که دیگه سلیقه خودته. ولی من خودم تصمیم دارم دو تا 2 گیگ Dual Channel بردارم با باس 800. تجربه شخصی من میگه مقدار رم 100 برابر مهم تر از باس رمه و 4 گیگ باس 800 قیمتش با 2 گیگ باس بالاتر برابره یا حتی ارزون تر هم هست.
البته بالای 3 گیگ همه جا نوشته با سیستم عامل 32 بیت به اندازه 3 گیگش شناخته میشه، ولی مهم نیست، باز هم من 4 گیگ باس 800 می گیرم و به شما هم همین توصیه رو می کنم. :)
مارک خوب برای رم هم مارک های OCZ - Corsair - G.Skill هستند.

در انتها شایان ذکر است که همیشه بهترین دوست یک Gamer، سایت های Benchmark هستند. بنابراین قبل از خرید، مطالعه بنچ مارک های این سایت و سایت Tomshardware خودمون می تونه اطلاعات خوبی بده بهتون.

ممنونم دوست خوبم؛
سایر دوستان راجع به این مشخصات نظری ندارند ؟ این همه آدم فعال ! بابا یکی یه نگاهی هم به اینجا بندازه...

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
KZAafwMFiyFhgab2_500.jpg

مادر برد چیز خوبی به نظر میرسه؛ پشتیبانی از Sata وجود 3Port PCI و دو خشاب رم؛
اما چرا AMD ؟ من شنیده هام اینطوریه که AMD برای کار مداوم جوابدهی خوبی نداره، نمیدونم آیا Gaming کاری مداوم به حساب میاد یا نه ؟
در خصوص RAM، دو گیگابایت فعلا کفایت میکنه . تا حالا ندیدم بازی ای که با این مقدار کم بیاره.
گرافیک رو حرفی ندارم ! همون ATI

ممنونم.

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
خوب، طبق قیمتایی که من داشتم، قیمت این قطعات این شد :

کد:
cpu	81	pheom 8650 - AMD
mb	83	asus m47n78se
ram	40	ocz 2gb bus800
vga	116	asus eah4670 - ATIRadeon HD 4670

و اما Monitor, Mouse, Keyboard , Case ؟؟؟؟

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
مسئله حرارت AMD ها الان به چه شکلیه ؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
الآن فعلا اینتل سهم بیشتری از بازار نسبت به AMD داره، ولی توی بازار ایران خرید AMD به شدت به صرفه تره!
خودت این بنچ مارک ها رو نگاه کن و تصمیم بگیر (این بنچ مارکی که لینک دادم توی بازی Supreme Commander: Forged Alliance است، بنچ های بازی ها و برنامه های دیگه هم همونجا هست).
اگر دقت کنی توی بیشتر بنچ مارک ها فنوم 8650 (سی پی یو جدید خودم :D) با E8400 و E8200 و E7200 اینتل نزدیک بوده یا حتی عملکرد بهتری داشته، ولی قیمت رو مقایسه کن! دو هسته ای اینتل حدود 160-130 تومن و سه هسته ای AMD حدود 90-80 تومن! :blink:
مشکل حرارتی هم توی سی پی یو های جدید به شدت گذشته نیست و کلا بیشتر موقعی جدی میشه که اهل Overclock باشی. کلا به نظر من خیلی لازم نیست خودت رو نگرانش کنی. میگی نه؟ این صفحه رو نگاه کن! 88 درصد کاربرهای Newegg که 8650 خریده اند نمره کامل (5 از 5) بهش داده اند! اگه قرار بود مشکل حرارتی داشته باشه و اذیت کنه الآن از این خبرها نبود مطمئنا!
اگه می خوای نگران چیزی باشی باید نگران نایاب شدن 8650 باشی که اصلا نیست و جاهایی که دارند هم قیمتشون رفته بالا و نزدیک 90 رسیده! موقعی که پست اولم رو برات زدم 8450 قیمتش 74 تومن و 8650 قیمتش 80 تومن بود! :)
بنچ ها رو به دقت نگاه کن، بهترین ملاک تصمیم گیری هستند به نظر من! :)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
مسئله حرارت AMD ها الان به چه شکلیه ؟
اصلا مشکلی نداره
نمیدونم چرا همه گیر میدن به حرارت
من الان 6000+ دارم
تو بهترین روز 18 ساعت روشنه و بعضی وقتام چند روز روشنه اصلا مشکلی نداره
قبل از اینم مدلای دیگه AMD داشتم تا حالا مشکلی با گرماش نداشتم

در مورد گرافیکم 9600GT که mahi58 گفتن رو تایید میکنم
خودم دارم
تا الان هیچ بازی ای نبوده که رو آخرین گرافیکش حتی یه تیک داشته باشه
با توجه به قیمتشون فکر میکنم خیلی به صرفه تر از 9400 باشه

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

این مدل مادربورد ایسوز قابلیت اور کلاک رم و سی پی یو در چه حدی هست ؟

بهتر از biostar TA780G A2+ هست ؟

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
کارت گرافیک کمتر از 9600 نگیر
cpu هم فقط amd بگیر
وقتی میری بگیری فروشنده ها هزار تا نظر میدن ولی توجه نکن

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
ممنون، علی الحساب یدونه سیستم جمع میکنم ببینم چطوره

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
سلام

این مدل مادربورد ایسوز قابلیت اور کلاک رم و سی پی یو در چه حدی هست ؟

بهتر از biostar TA780G A2+ هست ؟
سلام.
من که اصلا اهل Over نیستم، ولی کسایی که توی اینترنت در موردش نظر داده بودند هم از CPU و هم از مادربردی که معرفی کردم از لحاظ اورکلاک راضی بودند. :)

بالا