• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

kill process در php

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من يه اسكريپت دارم كه مرتب refresh ميشه. حالا ميخوام تو هر بار اجرا نسخه هاي قبلي خودش رو كلاً از حافظه بكشه بيرون. با cpanel اين كار رو دستي انجام ميدم ولي ميخوام با php انجام بشه. كسي تجربه انجام چنين كاري رو داره يا راهي به نظرش مي رسه؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
بازم بگید php، php. این سوال رو تو هر فورم دات نت میکردم شونصد تا جواب بهم میدادن.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من يه اسكريپت دارم كه مرتب refresh ميشه. حالا ميخوام تو هر بار اجرا نسخه هاي قبلي خودش رو كلاً از حافظه بكشه بيرون. با cpanel اين كار رو دستي انجام ميدم ولي ميخوام با php انجام بشه. كسي تجربه انجام چنين كاري رو داره يا راهي به نظرش مي رسه؟
درست نفهمیدم چی گفتی :D , یعنی نفهمیدم , ولی خوب یه راه هست , با پی اچ پی اون صفحه سی پنل رو اجرا کن :D
:p

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
این shared hosting که سایت مشتری من روش هست بیشتر از چند تا اجرای یه اسکریپت رو اجازه نمیده. وقتی اسکریپت رو پشت سر هم اجرا میکنم گیر میکنه . به محض اینکه میرم تو cpanel و نسخه های باقیمانده در حافظه رو kill process میکنم درست میشه. این روشی که شما گفتی قابل انجام هست ولی خیلی اصولی نیست. تو یه فوروم دیگه بهم پیشنهاد دادن max_executatio_time رو کم کنم. من اونو اول اسکریپت زیاد کردم که اجرا به مشکل نخوره ولی آخرش می تونم کمش کنم. هرچند با die از اسکریپت خارج میشه ولی ظاهراً تو حافظه میمونه. حالا اینکار رو میکنم ببینم جواب میده یا نه .

4ng3l

Registered User
لایک‌ها
1
چرا این کارو میکنی ؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
چرا این کارو میکنی ؟
چون در PHP نميتونيم يه حلقه طولاني داشته باشيم بايد كارهاي طولاني رو به صورت اجراي متعدد يه صفحه و ارسال counter حلقه با يه پارامتر در URL انجام بديم.

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
اول بگئ چه طوری توی cpanel میتونی kill اش کنی بقیه اش با من

peiman

Registered User
لایک‌ها
21

hba

کاربر فعال
لایک‌ها
1
اخه whm هم این رو نداره مگر root سرور باشی ؟
یه توضیحی بده اصلا بفهمیم چی می خواهی بعد بحث کنیم

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
چون در PHP نميتونيم يه حلقه طولاني داشته باشيم بايد كارهاي طولاني رو به صورت اجراي متعدد يه صفحه و ارسال counter حلقه با يه پارامتر در URL انجام بديم.
ولی راه های بهتری هم هستا
thumbsdown.gif
.
براش یه الگوریتم ساده بنویس .
یا میخوای بگو چی داری پردازش میکنی , اینجا کمک کنیم , یه راهی پیدا میکنیم خوب , اصولا بستن برنامه راه زیاد منطقی نیست .

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
اول بگئ چه طوری توی cpanel میتونی kill اش کنی بقیه اش با من
آره. منم ندیده بودم ولی هاستی که این بابا گرفته داره. یه سری امکانات دیگه هم بهش دادن. تو cpanel هم هست.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
ولی راه های بهتری هم هستا
thumbsdown.gif
.
براش یه الگوریتم ساده بنویس .
یا میخوای بگو چی داری پردازش میکنی , اینجا کمک کنیم , یه راهی پیدا میکنیم خوب , اصولا بستن برنامه راه زیاد منطقی نیست .
یه سایتی هست چند هزار تا رکورد داره. داریم یکی یکی صفحات رو میخونیم می ریزیم تو دیتابیس.

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5

hba

کاربر فعال
لایک‌ها
1
خوب الان چی رو می خواهی متوقف کنی؟
بعد از تو cpanel میری چی کار می کنی؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
خوب الان چی رو می خواهی متوقف کنی؟
بعد از تو cpanel میری چی کار می کنی؟

من خودم هم نميدونم مشكل از چيه ولي يه راهي پيدا كردم دستي برطرفش كنم. (تو پست 4 توضيح دادم) دنبال راه اتوماتيكش هستم. البته از موقعي كه max_execution_time رو كم كرددم تا الان مشكلي نداشته (فكر كنم حل شده).

مشكل اين بود كه نسخه هاي اسكريپت كه die ميشدند توي حافظه ميموندند و بعد يه مدت اسكريپت از كار ميافتاد. kill process كه ميكردم درست ميشد.

میشه یه عکس از اون صفحه kill بزاری؟!

attachment.php

فایل های ضمیمه

• process-manager.gif
    process-manager.gif
    4.8 KB · نمایش ها: 37

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نظر من وقتی که ما داریم از طریق وب یک سایت رو اجار می کنیم بسته به تنظیمات یک کاربر صاحب اون فایل ها هست ( معمولا nobody)
خب حالا مطمئنان این کاربر مثلا nobody اجازه kill کردن یک پروسه رو نداره !

یک کلک رشتی بزن !
چند تا فایل از این اسکریپت بگذار رو سرور با به صورت رندوم یکیش رو اجرا کن ! :roleeyes: !!!!!!!!!!

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
پيدا كردم :
PHP:
 exec("kill -KILL xxxxx");

بالا