برگزیده های پرشین تولز

lenovo m58 مشکل دور بالای فن cpu

ndavat

Registered User
لایک‌ها
40
تب power هم شات بگذارید . اگر قبلا فن را باز کردید . ممکنه خمیر حرارتی خشک شده باشد . پس توصیه میکنم اگر مهارت کافی دارید فن را باز کنید . خمیر خوب تهیه کنید و خمیر قبلی را پاک کرده و مجدد امتحان کنید . گاهی به دلیل خشک شدن خمیر حرارتی فن با سرعت بیشتری میچرخد .
خمیر رو عوض کردم ولی تغییری نداشت

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دوست عزیز، شما باتری مادربرد رو دربیارین و دوباره بزنید سر جاش تا تنظیمات بایوس به حالت اولیه برگرده
در حالت اولیه کنترلر فن فعال هست
اگر مشکل برطرف نشد، مشکل سخت افزاری و احتمالا مربوط به فن (احتمال بالا) یا مادربرد (احتمال کم) هست
شاید هم سوکت فن CPU خوب وصل نشده و یا سوکت رو به جای 3 پین فن کیس جا به جا کرده باشید

vahidtools

Registered User
لایک‌ها
828
من نمیدونم چرا لقمه رو دور سرتون تاب میدید.
چیپ بایوست رو تعویض کن مشکلت کامل حل میشه.
منم سر یکی از مینی کیس های اچ پی نسل شش ابن مشکلو داشتم نهایت با تعویض چیپ بایوس برطرف شد.
گرچه میتونه برخی استثناعات هم دخیل باشه در این موضوع

ndavat

Registered User
لایک‌ها
40
دوست عزیز، شما باتری مادربرد رو دربیارین و دوباره بزنید سر جاش تا تنظیمات بایوس به حالت اولیه برگرده
در حالت اولیه کنترلر فن فعال هست
اگر مشکل برطرف نشد، مشکل سخت افزاری و احتمالا مربوط به فن (احتمال بالا) یا مادربرد (احتمال کم) هست
شاید هم سوکت فن CPU خوب وصل نشده و یا سوکت رو به جای 3 پین فن کیس جا به جا کرده باشید
انجام دادم همرو باز همون مشکل بود

ndavat

Registered User
لایک‌ها
40
من نمیدونم چرا لقمه رو دور سرتون تاب میدید.
چیپ بایوست رو تعویض کن مشکلت کامل حل میشه.
منم سر یکی از مینی کیس های اچ پی نسل شش ابن مشکلو داشتم نهایت با تعویض چیپ بایوس برطرف شد.
گرچه میتونه برخی استثناعات هم دخیل باشه در این موضوع
احتمالا باید همین کارو بکنم

بالا