• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

mohajerat be turkey

aminbabazadeh

Registered User
تاریخ عضویت
26 فوریه 2013
نوشته‌ها
2,576
لایک‌ها
7
مهاجرت به ترکیه


پس از جنگ جهانی دوم توافق نامه هایی برای اعزام نیروی کار از ترکیه درسال 1964 با آلمان و هلند , سال 1965 با فرانسه و در سال 1967 با سوئد صورت گرفت.آغاز مهاجرت این افراد سال 1960 ,و نقطه اوج آن سال 1973 بود.در این سالها شرکتهای استخدامی حدود 78 هزار نفر را به اروپای غربی فرستادندکه بیشتر از 80 درصد آنها به کشور آلمان رفتند.دراوایل سال 1980 خانواده های بسیاری از ین اراد هم مهاجرت کرده و در نهایت جمعیت ترکهای اروپای غربی به حدود دومیلیون نفر رسید.در سال 2011 این تعداد به حدود نه میلیون نفر ریده است.

درزمان خلافت عثمانی کشور ترکیه پذیرای مهاجران مسلمان بسیاری بود.ازسال 1925 باردیگر ترکیه پذیرای مسلمانان ترک زبان شد.در سالهای اخیر ترکیه برای کشورهای آسیایی مانند افغانستان , ایران , بنگلادش و پاکستان تبدیل به پلی برای مهاجرت به اروپا شد.

به موجب قراردادی که بین ایران و ترکیه در زمان رضاخان و آتاتورک امضا شد , اتباع دو کشور می توانند به مدت 100 سال بدون ویزا مسافرت کنند. مدت این قرارداد حدود ده سال دیگر به اتمام می رسد. نبود نیاز به ویزا برای ایرانیان , موجبات مسافرت تفریحی بسیاری از ایرانیان به ترکیه را فراهم کرده است.
تور ترکیه
 
بالا