برگزیده های پرشین تولز

N95 - HTC TyTN II یا ... ؟!

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
یکی از دوستان اگه میشه لطف کنن کامل و دقیق و واضح و همه جوره ! به من بگن چه جوری بفهمم گوشی N95 8gb که انشاالله می خوام بخرم، همه چیش درسته ! یعنی می خوام اون چیزی باشه که به عنوان اصل شناخته میشه ... تو مغازه باید چه چیزهایی رو چک کنم.

بعدشم اینکه من از اصفهان هستم، بخوام بخرم، از همینجا بخرم یا بگم از تهران واسم بیارند ( می ترسم بگم از جای دیگه بیارند، یه وقت یه چیزیش باشه ! )

ممنون !

راستی شنیدم N95 8GB داره گرون میشه ؟!

فقط مواظب باش موقع خرید که تو n95 پاچه بازاری راه افتاده. بگو از علاادین برات بیارن بیشتر مغازه هاش معتبرن .

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
میشه واسه استفاده از WM مثال بزنید ؟ مثلا چه کارهایی هست که شما میگید :

به شما توصیه میکنم اگر واقعا استفاده ای از ویندوز موبایل ندارین همون ن95 رو بگیرین!!!

؟

فقط اینجوری بهت بگم که هسته WM اینقدر گسترده هست که به راحتی میتونه برنامه های پالم/سیمبیان/جاوا رو اجرا کنه. در حالی که یه گوشی سیمبیان فقط برنامه های مخصوص خودشو میتونه اجرا کنه.
مقایسه WM با سیمبیان مثل مقایسه کامپیوتر با ماشین حسابه. هر کدوم کار مخصوص خودشون رو میکنند و کاربر مخصوص خودشونو دارن, ولی کامپیوتر مثل یه چتر کار ماشین حساب+1001 کار دیگه رو براحتی انجام میده!
واسه همین مقایسه بین این 2 به نظر من زیاد valid نیست در کل...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
مقایسه WM با سیمبیان مثل مقایسه کامپیوتر با ماشین حساب

میگم عليرضا در گستردگی WM حرفی نيست فقط يکمی مثال 'ت چيز بود (
hmm2.gif
)
Windows Mobile همچنان به عنوان برترين - کامل ترين سيستم شناخته میشه × برای سيمبين هم تعداد زيادی از همون برنامه / بازيها پيدا میشه ولی با کيفيت پايينتری
من هنوز يادم نمیره اون Data Base ای که نزديک به 1.000.000 مطلب داشت و من با S200 به راحتی ازش استفاده می کردم
ياد'ش بخير ( ياد فرهاد افتادم
128fs4765852.gif
)
اگر کسی از WM استفاده کنه عالی هست وگرنه اگر استفاده ای نداشته باشه واقعا نيازی به PPC نداره

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
فقط اینجوری بهت بگم که هسته WM اینقدر گسترده هست که به راحتی میتونه برنامه های پالم/سیمبیان/جاوا رو اجرا کنه.

برنامه های جاوا و پالم رو اره ، ولی سمبیان رو من تا حالا ندیدم !

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
آقا پس با این حساب میشه گفت PPC یه جورایی مدل کوچیک شده ی Laptop هست که خوب چون کوچیک شده یه کم هم امکاناتش پایین تر اومده ؟

اگه که PPC واسه ی استفاده ی اینجوری هست، یعنی کارهایی که با Laptop بیرون خونه هم میشه انجام داد، من همون N95ـم رو می خوام :D ^^

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
میگم عليرضا در گستردگی WM حرفی نيست فقط يکمی مثال 'ت چيز بود (
hmm2.gif
)
Windows Mobile همچنان به عنوان برترين - کامل ترين سيستم شناخته میشه × برای سيمبين هم تعداد زيادی از همون برنامه / بازيها پيدا میشه ولی با کيفيت پايينتری
من هنوز يادم نمیره اون Data Base ای که نزديک به 1.000.000 مطلب داشت و من با S200 به راحتی ازش استفاده می کردم
ياد'ش بخير ( ياد فرهاد افتادم
128fs4765852.gif
)
اگر کسی از WM استفاده کنه عالی هست وگرنه اگر استفاده ای نداشته باشه واقعا نيازی به PPC نداره

مثالم چی بود علیرضا جان؟!:D
متوجه منظورت نشدم حقیقتا...
ولی منظور من از ماشین حساب, بد بودن سیمبیان نبود!
منظور من این بود که مثل ماشین حساب و کامپیوتر, WM میتونه کارهایی که یه سیمبیان انجام میده رو علاوه بر هزاران کار دیگه, به راحتی انجام بده!
وگرنه منم که گفتم "هر کدوم کار مخصوص خودشون رو میکنند و کاربر مخصوص خودشونو دارن":f34r::blush:
ادیت: اون جمینی که شما داشتی تازه جزو ضعیفترین ppc ها حساب میشه.

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
میتونه کارهایی که یه سیمبیان انجام میده رو علاوه بر هزاران کار دیگه, به راحتی انجام بده!

درسته.اما نیازمنده به پرسسور قوی و رم و رام خوب داره.این موارد هم بالا برن قیمت گوشی بالا تر می ره.در عوض به خاطر سخت افزار قوی مصرف گوشی بالاتر و از باتری خوب نمی شه در گوشی استفاده کنند و دو سه روز گوشی نمی تونه شارج نگه داره !

ضمنا پاکت پی سی که برنامه های سیمبین رو اجرا نمی کنه؟!!.

دو تا سیستم عامل هم نمی شه اینطوری مقایسه کرد که یکیش ماشین حسابه و یکی ویندوز ! می مونه شما بخوایید لینوکس رو با ویندوز مقایسه کنید و بگید ویندوز در مقابل با لینوکس یه نرم افزار گیم هست ! (یا برعکس)

بهتر بود می گفتید پاکت پیسی در مقابل با گوشی های جاوا حکم ویندوز و ماشین حساب رو داره ! سیمبین به اندازه کافی سیستم عامل قدرتمندی هست.مشکلات هنگ کردن بر اثر سخت افزار و دکمه ریست اکسترنال و .. نداره

از همه مهمتر تمام این موارد یه سلیقه شخصی هست.به شخصه نیازمند یه پاکت پی سی هستم اما خیلی ها می تونند با سیمبین کار کنند و ازش لذت ببرند

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
درسته.اما نیازمنده به پرسسور قوی و رم و رام خوب داره.این موارد هم بالا برن قیمت گوشی بالا تر می ره.در عوض به خاطر سخت افزار قوی مصرف گوشی بالاتر و از باتری خوب نمی شه در گوشی استفاده کنند و دو سه روز گوشی نمی تونه شارج نگه داره !

ضمنا پاکت پی سی که برنامه های سیمبین رو اجرا نمی کنه؟!!.

دو تا سیستم عامل هم نمی شه اینطوری مقایسه کرد که یکیش ماشین حسابه و یکی ویندوز ! می مونه شما بخوایید لینوکس رو با ویندوز مقایسه کنید و بگید ویندوز در مقابل با لینوکس یه نرم افزار گیم هست ! (یا برعکس)

بهتر بود می گفتید پاکت پیسی در مقابل با گوشی های جاوا حکم ویندوز و ماشین حساب رو داره ! سیمبین به اندازه کافی سیستم عامل قدرتمندی هست.مشکلات هنگ کردن بر اثر سخت افزار و دکمه ریست اکسترنال و .. نداره

از همه مهمتر تمام این موارد یه سلیقه شخصی هست.به شخصه نیازمند یه پاکت پی سی هستم اما خیلی ها می تونند با سیمبین کار کنند و ازش لذت ببرند

چه misunderstanding شده اینجا:D تو اولین پستم به همه این موارد اشاره کردم:
ppc ها سی پی یو قوی و کافی واسه این کارهاشون دارن. به عنوان مثال CPU 400 Samsung که مثل 500 Intel کار میکنه واسه یه یوزر معمولی خیلی بیشتر از کافیه! از نظر رم و رام هم همینطور. ولی دقیقا مثل ویندوز میمونه که شما هر چقدر رم و cpu رو افزایش بدین بیشتر میتونین ازش کار بکشین. که طبعا قیمت هم بالاتر میره. شما با قیمت 450 تومن میتونین یه جمین بگیرین که اگه با n95 که گرونتره مقایسش کنین, یه دوربینو یه دونه gps کم داره گرچه این مقایسه اصلا درست نیست چون هموطور که قبلا گفتم,"هر کدوم کار مخصوص خودشون رو میکنند و کاربر مخصوص خودشونو دارن"
برنامه هایی رو که واسه سیستم عامل سیمبیان نوشته شدن رو که رو سیستم عامل WM مستقیما نمیشه اجرا کرد. ولی تمام اون برنامه ها با گرافیک بالاتر +تنوع بیشتر برای WM وجود داره (مثالش call of duty 2).
منظورتونو از مقایسه لینوکس با ویندوز متوجه نشدم اما همونطور که گفتم, منظور من ازماشین حساب "کوبیدن سیستم عامل سیمبیان نبود" بلکه" کامپیوتر مثل یه چتر کار ماشین حساب+1001 کار دیگه رو براحتی انجام میده!"
اما "هر کدوم کار مخصوص خودشون رو میکنند و کاربر مخصوص خودشونو دارن"
در مورد مصرف باطری هم, یه دونه چراغ قوه یه ماه به شما باطری میده, یه گوشی سیمبیان 4,5 روز, یه پی پی سی 2,3 روز و یه دونه لپتاب هم 2,3 ساعت بیشتر به شما باطری نمیده اما این نشونه برتری چراغ نسبت به لپتابه؟ یا برتری گوشی سیمبیان نسبت به ppc؟ طبیعیه که هرپچی پیچیدگیه دستگاه بیشتر میشه مصرف باطری بیشتری رو هم می طلبه!
مشکل هنگ کردن بر اثر سخت افزار چی هست؟....
کلید سافت رست که کار خاموش/روشن رو در گوشیهای معمولی انجام میده, نشانه ضعف WM هست؟!
در قدرتمند بودن سیمبیان هم شکی نیست, در قدرتمند بودن ماشین حسابهای Graphical Calculator TI هم شکی نیست چون با قیمت 200$ , میتونن واسه شما گراف بکشن, هر نوع معادله ای رو differentiate/integrate کنن, حلشون کنن....ولی حتی واسه همین ماشین حساب, simulator Windows Mobile هست که من الان رو گوشیم دارم. اما خود ماشین حساب TI رو هم جدا گانه دارم.
این از ارزش هیچ کودومشون کم نمیکنه اما تاکییدی بر قابلیتهای افزوده و بی انتهای WM هست.

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
مشکلات هنگ کردن بر اثر سخت افزار و دکمه ریست اکسترنال و .. نداره
:blink: :blink: :blink::wacko: شما عجب برداشتي از وجود دكمه سافت ريست در PPC كرديد...

پاكت پي سي بيشتر جنبه بيزينسي دارند حالا حالاها شك نكن براي پاكت پي سي دوربين خوب نمياد چون براي بيزينس اين موارد مهم نيست، اگه هم دوربين روشون ميزارند بيشتر براي اينكه خالي از عريضه نباشه.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اگه هم دوربين روشون ميزارند بيشتر براي اينكه خالي از عريضه نباشه.

البته قیصر یا همون تایتن 2 دوربین نسبتا خوبی داره!!!

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
قاعدتا علی در مقايسه با N95 این رو نگفت ...
تایید ...
تایتن 2 توی پی پی سی ها خوب به حساب میاد و این خوب بودن کاملا نسبی هست ...

گرچه همونطور که بارها گفته شده برای خرید پاکت پی سی ارزش های اخلاقی اعم از صدای اسپیکر و دوربین رو فراموش باید کرد ...

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
قاعدتا علی در مقايسه با N95 این رو نگفت ...

نه بابا...این کجا و آن کجا!!!!...من نسبت به پی پی سی های دیگه گفتم(به طور کلی عکسهاش قابل تحمله)....میتونید سری به تاپیک آخرین عکسی که گرفتم بزنید...اونجا نمونه عکسهاش هست !!!!...من هم سعی میکنم عکس گرفته شده با اونو توی همون تاپیک بذارم

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان عزیز طبق حرفهاتون به این نتیجه رسیدم که PPC یه جورایی همون Laptop با سایز کوچیک و خوب کارایی کمتر هست یه جورایی.

واسه همین تصمیممو گرفتم و فردا پس فردا همون N95 8GB رو میگیرم.

ممنون از راهنماییهاتون.

بالا