برگزیده های پرشین تولز

Pocket PC & Irancell

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
دقیقا!!!
خیلی رنج آوره که میبینم داداشم با w810 داره راحت صفحه باز می کنه و من فقط نگاه می کنم!!!
تنها چیزی به نظرم اومد اینه که pcket pc های ما HSCSD ندارند.
(High-Speed Circuit-Switched Data)
این ظاهرا یه تکامل انتقال اطلاعات هست که از کد های متفاوتی استفاده می کنه و باعث میشه حتی جاهایی که شرایط رادیویی بدی داره(مثل کل ایران!!) حداکثر نرخ انتقال اطلاعات انجام بشه.
متاسفانه همه ی گوشی های فوق(w810و 6300) این hscsd رو دارند اما ppc های ما با چند برابر قیمت نه!!!
وگر نه بقیه ی شرایط گوشی ها و ppc ها یکسانه:
GPRS:Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE:Class 10, 236.8 kbps
نيما جان من اين طور فكر نمي كنم. قبل از اين كه پاكت پي سي بگيرم از sony ericsson p990 استفاده ميكردم كه hscsd رو ساپورت ميكنه. توي 1 ماه گذشته p990 تفاوتي با تايتن تو اين زمينه (در آبادان كه تازه از edge كه دوستمون گفتن به نويز حساسيت بالاتري داره خبري نيست) داشته باشه. پس بعيد ميدونم با hscsd رتبط باشه.:cool:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
چه بحث جالبي!
169.gif

به نظر من صحبت شما با آقا نيما چندان تفاوتي نداشت. ايشون هم گفتند كه با GPRS مشكل ندارن (يا GPRS با ايشون مشكل ندارن!) ولي مشكل اصلي همون EDGE هست. (يه بار ديگه پستشون رو با دقت بخونيد)
شما هم كه درست فرمودين GPRS پاكت بيسد هست (همون TCP/IP اينترنت خودمون
109.gif
) و با پي‌پي‌سي مشكل نداره.
من از لحاظ تئوري صحبت مي كنم چون اصلا با GPRS و EDGE كار نكردم! اگه اشتباه گفتم تصحيح كنيد. راستي آقا نيما وقتي در اصفهان هستيد سرعت اتصال شما نسبت به يه موبايل معمولي چه طور هست؟!
TCP به اتصال امن معروف هست. چون وقتي يه پاكت فرستاده مي شه دوباره از گيرنده يه پاكت بر مبناي گرفته شدن پاكت قبلي فرستاده مي شه. در شبكه هاي كامپيوتري در مقابل تي‌سي‌پي UDP رو داريم كه ساده تر از سيستم TCP هست! بدين طريق وقتي كه يه پاكت فرستاده مي شه، از گيرنده ديگه چيزي بر منباي دريافت فرستاده نمي شه! يعني تضميني نيست كه گرفته باشه يا نه!
297.gif
متوجه شدين؟!
يني انگار داريد با يكي پشت تلفن صحبت مي كنيد! وقتي طرف مقابل يه سره مي گه: "خب .... خب .... جدي؟!!" شما مي فهميد كه اون طرف هنوز زنده هست و داره به حرفاتون گوش ميده! اين مي شه TCP ولي امكان داره اون طرف حوصلش سر بره گوشي رو بذاره زمين!
296.gif

خب حالا اين خا چه ربطي داشت به EDGE و GPRS ؟! دقيقا خودم هم نمي دونم!
216.gif
عصباني نشيد!
وقتي داشتم ويكي مي خوندم نوشته بود:
Apart from the fact that the full allocated bandwidth of the connection is available to the HSCSD user, HSCSD also has an advantage in GSM systems in terms of lower average radio interface latency than GPRS. This is because the user of a HSCSD connection does not have to wait for permission from the network to send a packet.
يني كانكشن هايي كه از HSCSD استفاده مي كنند، من رو ياد UDF انداختن!
169.gif

يني اگه در EDGE از HSCSD استفاده شه، مسلما" موبايل هاي معمولي كه از اين تكنولوژي استفاده مي كنند، موفق تر از پي‌پي‌سي ها خواهند بود كه ظاهرا در تهران هم از همين EDGE ها داره استفاده مي شه!
حالا اينكه خود EDGE‌ ايرانسل از HSCSD‌ استفاده مي كنه يا خير:
EDGE can carry data speeds up to 236.8 kbit/s for 4 timeslots (theoretical maximum is 473.6 kbit/s for 8 timeslots) in packet mode and will therefore meet the International Telecommunications Union's requirement for a 3G network, and has been accepted by the ITU as part of the IMT-2000 family of 3G standards. It also enhances the circuit data mode called HSCSD, increasing the data rate of this service.
252.gif

استاد واقعا استفاده کردیم:)

nimnab

Registered User
لایک‌ها
0
چه بحث جالبي!
169.gif

به نظر من صحبت شما با آقا نيما چندان تفاوتي نداشت. ايشون هم گفتند كه با GPRS مشكل ندارن (يا GPRS با ايشون مشكل ندارن!) ولي مشكل اصلي همون EDGE هست. (يه بار ديگه پستشون رو با دقت بخونيد)
شما هم كه درست فرمودين GPRS پاكت بيسد هست (همون TCP/IP اينترنت خودمون
109.gif
) و با پي‌پي‌سي مشكل نداره.
من از لحاظ تئوري صحبت مي كنم چون اصلا با GPRS و EDGE كار نكردم! اگه اشتباه گفتم تصحيح كنيد. راستي آقا نيما وقتي در اصفهان هستيد سرعت اتصال شما نسبت به يه موبايل معمولي چه طور هست؟!
252.gif
سلام! تو اصفهان سرعت ppc با گوشی ی معمولی فرقی نداره (حتی بهتر هم هست که اون فکر کنم به مشخصاتcpuو ramو browser ربط داره)
در ضمن در جواب دوستم که گفت نزدیک bts,من پایین bts هم فرقی ندیدم.
گر چه فکر می کنم دوستان (fara85 و A.GH.N) درست فرمودند...باید بیشتر تحقیق کرد.:confused:(دیجیتال؟؟من فقط مخابرات 1 پاس کردم اونم با نمره افتضاح!!! لذا نمی دونم GMSK چیه!!دعا کنید فوق قبول شم!:D:blush::D)
نهایتا در این شکی نیست که مشکل ما hscsd یا edge نیست.مشکل ما ایرانسل و مخابرات و پوشش شبکه و ....:thumbsdow​

persica

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان

من الان 2 روزه i-mate jaq گرفتم و خط ايرانسل هم دارم اما گوشی network ايرانسل رو نمی شناسه يا اگه می شناسه فقط 10 دقيقه و بعد شروع می کنه به جستجو شبکه

کسی راهی بلد نيست ؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
سلام به دوستان

من الان 2 روزه i-mate jaq گرفتم و خط ايرانسل هم دارم اما گوشی network ايرانسل رو نمی شناسه يا اگه می شناسه فقط 10 دقيقه و بعد شروع می کنه به جستجو شبکه

کسی راهی بلد نيست ؟

شما تو کدوم شهر زندگی میگنید:blush:

چون من وقتی اصفهان میرم این مشگل رو دارم بعضی جا ها:blush:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
يا يه گروه روانشناسي خوب پشت سره ايرانسله يا خوب تونستن عملكرد يكي از سروبس ده هاس خارجي رو كپي برداري كنن!!!

اول با امكانات مجاني سيم كارتها رو فروختن (مخصوصا اينكه بدون رجيستر كردن 2 هفته كار ميكرد و مي توني هر مزاحمتي مي خواي بكني و بعد سيم كارت رو جاي ثبت نام بندازي دور :( ) بعد داره با كم كردن هزينه كاربر رو به پول خرج كردن عادت ميده!!!‌خدا به داد آخرش برسه كه احتمالا دوبل حساب خواهد كرد :D

اما اين GPRS هم دردسري شده، ظاهرا توو شهرهايي كه زياد فروختن ديدن پهناي باند نمي كشه! GPRS رو قطع كردن :( الان منم همينطوري فقط دارم گوشي رو نگاه مي كنم!

يك سوال از همه داشتم كه نمي دونم جوابش جايي هست يا نه، گشتم اما شايد حتي اگه پيدا هم شده باشه مشكل از كم دقتي من باشه،‌اگه دوباره پرسيدنه معذرت !‌:)
من وقتي گوشيم آنتن نميده ، خيلي وقتها كه از نقطه كور خارج مي شم،‌ دوباره نمي تونه شبكه رو پيدا كنه و فقط اونقدر دنباله شبكه مي گرده كه باطريمو خالي مي كنه!‌:( كسه ديگه هم اين مشكل رو داره ؟

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
يا يه گروه روانشناسي خوب پشت سره ايرانسله يا خوب تونستن عملكرد يكي از سروبس ده هاس خارجي رو كپي برداري كنن!!!

اول با امكانات مجاني سيم كارتها رو فروختن (مخصوصا اينكه بدون رجيستر كردن 2 هفته كار ميكرد و مي توني هر مزاحمتي مي خواي بكني و بعد سيم كارت رو جاي ثبت نام بندازي دور :( ) بعد داره با كم كردن هزينه كاربر رو به پول خرج كردن عادت ميده!!!‌خدا به داد آخرش برسه كه احتمالا دوبل حساب خواهد كرد :D

اما اين GPRS هم دردسري شده، ظاهرا توو شهرهايي كه زياد فروختن ديدن پهناي باند نمي كشه! GPRS رو قطع كردن :( الان منم همينطوري فقط دارم گوشي رو نگاه مي كنم!

يك سوال از همه داشتم كه نمي دونم جوابش جايي هست يا نه، گشتم اما شايد حتي اگه پيدا هم شده باشه مشكل از كم دقتي من باشه،‌اگه دوباره پرسيدنه معذرت !‌:)
من وقتي گوشيم آنتن نميده ، خيلي وقتها كه از نقطه كور خارج مي شم،‌ دوباره نمي تونه شبكه رو پيدا كنه و فقط اونقدر دنباله شبكه مي گرده كه باطريمو خالي مي كنه!‌:( كسه ديگه هم اين مشكل رو داره ؟

شما اون لحظه فون گوشيتون رو خاموش و روشن كنيد ( قسمت نتوورك رو ) يحتمل مشكل حل ميشه.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
شما اون لحظه فون گوشيتون رو خاموش و روشن كنيد ( قسمت نتوورك رو ) يحتمل مشكل حل ميشه.

ممنون از راهنماييتون، ولي خوب خيلي وقتها نمي بينم! شب مي رسم خونه ميبينم باطري نداره! البته از 2-3 نفري هم اينجا كه هستن پرسيدم، حتي توو گوشي هاي معمولي هم ظاهرا اين مشكل هست! از همه بدتر وقتي بود كه اينترنت ايرانسل توو اين منطقه قطع شد! ... بالاخره برنامه ENABLE/DISABLE براي GPRD رو پيدا كردم و كلي باطريم جلو افتاد!
همه اينها به كنار،هر كاري ميكنم اون SMSي كه قرار بود اگه گوشي خاموشه ،‌ليست MISSED CALL هارو بده نمياد!!! همه جوره كد فعال سازش رو زدم و اعلام فعال بودنش رو گرفتم!

الان كه توو منطقه ما GPRS قطعه ! اين ايرانسلم رو دستم مونده! :(

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16

راستي،جالبيه مشكلش به اينه كه يا بايد گوشي رو SOFT RESET كنم! يا خاموش روشن ! ولي اينكه به FLIGHT MODE‌ببرم و برگردونم حلش نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
راستي،جالبيه مشكلش به اينه كه يا بايد گوشي رو SOFT RESET كنم! يا خاموش روشن ! ولي اينكه به FLIGHT MODE‌ببرم و برگردونم حلش نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من هم گاهي اوقات به اين مشكل برخورد ميكنم و خاموش و روشن كردن فون گاهي اوقات (خيلي كم ) جواب ميده اما 90 درصد اوقات ناچار به سافت ريست ميشم. ضمنا هفته گذشته به صورت نصفه و نيمه موفق شدم از gprs استفاده كنم. هورا!!! راستش حدود 4 ماه ميشد كه نمي تونستم كانكت بشم يا اگه كانكت ميشدم send , recieve نداشتم.
راستي از اپراتور سوم كسي خبري نداره؟؟؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من هم گاهي اوقات به اين مشكل برخورد ميكنم و خاموش و روشن كردن فون گاهي اوقات (خيلي كم ) جواب ميده اما 90 درصد اوقات ناچار به سافت ريست ميشم. ضمنا هفته گذشته به صورت نصفه و نيمه موفق شدم از gprs استفاده كنم. هورا!!! راستش حدود 4 ماه ميشد كه نمي تونستم كانكت بشم يا اگه كانكت ميشدم send , recieve نداشتم.
راستي از اپراتور سوم كسي خبري نداره؟؟؟

سیاوش جان تو همین اپراتور دوم هم موندن اونوقت شما حرف از اپراتور سوم میزنید؟!
تو مملکتی که فروم را فیلتر کنند نباید امیدی به 3G و Video Call داشت و هیچ وقت از Secondary Camera گوشی های موبایل و PPC ها استفاده نخواهد شد.
خوب شد ایرانسل GPRS را نشون مردم داد مگر نه افراد عادی هیچ وقت فرق GPRS و GPS را نمیفهمیدند:eek:
ما اینجا داریم سر چگونگی کانکت کردن GPRS و EDGE ایرانسل بحث میکنیم و مردم کشورهای پیشرفته نبود HSDPA را مشکل میدونند.

یه نگاهی به اینا بندازید:
0G

PTT
MTS
IMTS
AMTS

0.5G

Autotel/PALM
ARP

1G

NMT
AMPS
Hicap
CDPD
Mobitex
DataTac

2G

GSM
iDEN
D-AMPS
cdmaOne
PDC
CSD
PHS

2.5G

GPRS
HSCSD
WiDEN

2.75G

CDMA2000 1xRTT
EDGE

3G

W-CDMA
UMTS
FOMA
TD-CDMA/UMTS-TDD
CDMA2000 1xEV
TD-SCDMA
UMA
Mobile WiMAX

3.5G

HSDPA
3.75G
HSUPA
HSOPA / LTE

4G

UMB
LTE

ما در تلاش برای رسیدن به 2.5G هستیم.

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
فرشيد جان من هم با شما هم عقيده هستم و بارها در ترد هايي كه ميشد دراين مورد بحث كرد مثل تردي كه بنام همراه اول و از اين خزعبلات در انجمن موبايل زدن رفتم و همين فرمايشات شما رو گفتم. البته من هم بعد از 30 سال زندگي فرسايشي در مملكت عزيزمون ميدونم كه اپراتور سوم كه هيچي اپراتور صدم هم كه بياد از اين خبرا نيست. همين الان كه mms بدليل عدم امكان شيلترينگ تعطيله... gprs , edge . HSDPA , HSUPA كه جاي خود دارن... هميم اينترنت پرسرعت كه با هزار تبليغ اومد آخرش به كجا كشيده شد كارش؟؟؟؟ اما از اين حرف ها گذشته هنوز وقتي كه وارد امارات شدم و آيكون 3G رو به جاي آنتن موبايلم ديدم فراموش نمي كنم! خيلي به قول دكتر با شكوه بود!
در خصوص مطالب فني كه مطرح شد بايد بگم كه واسه ويدئوتلفني بايد يك سيستم بذارن كه خانم هاي بي حجاب رو با روسري و مقنعه نشون بده!
در خصوص سرعت دانلود و آپلود‌: ميدونيم كه حداقل سرعت تعريف شده واسه نسل سوم انتقال ديتا با سرعت 384 كيلوبايت بر ثانيه هستش ( گذشته از سرعت هاي نجومي hsdpa , hsupa) ما ميتونيم سيستمي بگذاريم كه 384 رو به 3.84 تبديل كنيم ( چون از اين بيشتر حرامه) و با اين ترفند هايي كه گفتم بعدش بياييم و بگوييم چون منتظر طراحي نرم افزار روسري سر كن هستيم (و تا حالا آماده نشده) و اينترنت بالاي 3 كيلو بر ثانيه هم حرامه در نتيجه تا حل اين مشكلات اپراتور هاي نسل سوم بدون ويدئوتلفني و اينترنت پرسرعت بايد فعاليت كنن! اصلا همين اپراتور اول رو نسل سوم اعلام كنن. مگه مشكلي پيش مياد؟
پ ن : ببخشيد بابت پست هاي بي محتوا راستش با اين مشكلي كه پيش اومده حسابي ......:hmm:

s_epehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک HTC Touch Pro دارم که بعد از یک هفته ور رفتن باهاش هنوز نتونستم از ایرانسلGPRS بگیرم، از همون اول هم که سیمکارت رو تو دستگاه گذاشتم علامت EDGE میومد، Touch Pro یک Setup Wizard به عنوان Connection Setup توی TAB – Connections داره که با توجه به کشور و اپراتور سیستم رو تنظیم میکنه (بر خلاف انتظار من Iran و Irancell رو هم داشت)، تنظیماتشم کاملاً با چیزهایی که تو سایت ایرانسل هست مطابقت داره، علاوه بر این هم من یک Modem (Cellular Line (GPRS , 3G)) در Connection - My ISP ساختم که فقط بهش به عنوان Access point name – mtnirancell رو دادم، با هردو هم Connect میشه ولی اطلاعات نمیگیره، نه با Internet Explorer نه با Touch FLO 3D Opera ونه با هیچ برنامه دیگه...
در ضمن یک قسمت دیگه هم با عنوان Advanced Network هست که خودش از چند قسمت HSDPA/HSUPA، GPRS، CSD Line Type و SMS Service تشکیل شده، که این رو واقعاً موندم چی تنظیم کنم، از طرفی خودش گفته که HSDPA/HSUPA باید از طرف اپراتور شما Support بشه(که من فکر نمیکنم بشه) و از طرفی اینجا شما از HSUPA صحبت میکنید! من واقعاً گیج شدم که باید Enable کنم یا Disable هرچند توی هیچکدوم از حالت ها نمیتونم GPRS بگیرم! و البته نمیدونم GPRS authentication رو روی PAP authentication بزارم یا CHAP authentication! مورد بعدی هم CSD Line Type هست که برای Data rate، 9600 bps(v.32)، 9600 bps(v.110) و 9600 bps(v.34) رو داره و برای Connection element، Transparent و Non-transparent رو داره!​

از قسمتهایی هم که گفتم اسکرین شات اتچ کردم.
attachment.php
مشخصات Touch Pro:​

HSPA/WCDMA:
900/2100 MHz
Up to 2 Mbps up-link and 7.2 Mbps down-link speeds
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900 MHz
(Band frequency and data speed are operator dependent.)​

فایل های ضمیمه

• ScreenShot.gif
    ScreenShot.gif
    233.1 KB · نمایش ها: 27
Last edited:

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
من یک HTC Touch Pro دارم که بعد از یک هفته ور رفتن باهاش هنوز نتونستم از ایرانسلGPRS بگیرم، از همون اول هم که سیمکارت رو تو دستگاه گذاشتم علامت EDGE میومد، Touch Pro یک Setup Wizard به عنوان Connection Setup توی TAB – Connections داره که با توجه به کشور و اپراتور سیستم رو تنظیم میکنه (بر خلاف انتظار من Iran و Irancell رو هم داشت)، تنظیماتشم کاملاً با چیزهایی که تو سایت ایرانسل هست مطابقت داره، علاوه بر این هم من یک Modem (Cellular Line (GPRS , 3G)) در Connection - My ISP ساختم که فقط بهش به عنوان Access point name – mtnirancell رو دادم، با هردو هم Connect میشه ولی اطلاعات نمیگیره، نه با Internet Explorer نه با Touch FLO 3D Opera ونه با هیچ برنامه دیگه...
در ضمن یک قسمت دیگه هم با عنوان Advanced Network هست که خودش از چند قسمت HSDPA/HSUPA، GPRS، CSD Line Type و SMS Service تشکیل شده، که این رو واقعاً موندم چی تنظیم کنم، از طرفی خودش گفته که HSDPA/HSUPA باید از طرف اپراتور شما Support بشه(که من فکر نمیکنم بشه) و از طرفی اینجا شما از HSUPA صحبت میکنید! من واقعاً گیج شدم که باید Enable کنم یا Disable هرچند توی هیچکدوم از حالت ها نمیتونم GPRS بگیرم! و البته نمیدونم GPRS authentication رو روی PAP authentication بزارم یا CHAP authentication! مورد بعدی هم CSD Line Type هست که برای Data rate، 9600 bps(v.32)، 9600 bps(v.110) و 9600 bps(v.34) رو داره و برای Connection element، Transparent و Non-transparent رو داره!​

از قسمتهایی هم که گفتم اسکرین شات اتچ کردم.
attachment.php
مشخصات Touch Pro:​

HSPA/WCDMA:
900/2100 MHz
Up to 2 Mbps up-link and 7.2 Mbps down-link speeds
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900 MHz
(Band frequency and data speed are operator dependent.)​

این 2 تا لینک رو ببینین, مشکلتون حل میشه:

1

2

s_epehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این 2 تا لینک رو ببینین, مشکلتون حل میشه:

1

2

دقیقاً همین Connectionـها رو ساخته بودم! ولی فایده نداره! دو تا سیمکارت دارم که هر دوتاشون تو گوشیهای دیگه کار میکنن! فقط تو تاچ پرو مشکل دارم!

کسی اینجا Touch Pro نداره؟ :(

Last edited:

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18

دقیقاً همین Connectionـها رو ساخته بودم! ولی فایده نداره! دو تا سیمکارت دارم که هر دوتاشون تو گوشیهای دیگه کار میکنن! فقط تو تاچ پرو مشکل دارم!

کسی اینجا Touch Pro نداره؟ :(

Handheldusers.com/forum
سر بزنید حتما جواب میگیرید

بالا