منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

Responsive Design چیست؟

ali.kolahdoozan

Registered User
تاریخ عضویت
13 فوریه 2007
نوشته‌ها
930
لایک‌ها
70
سن
40
محل سکونت
کف شهر
امروزه استفاده از دستگاه های مختلف برای بازدید از وب سایت ها به یک امر معمولی تبدیل شده است. اما مسلما طراحی وب سایت ها ممکن است طوری باشند که نتوان آن ها را به راحتی با استفاده از این دستگاه های موبایل دید.

Responsive Design چیست؟
امروزه استفاده از دستگاه های مختلف برای بازدید از وب سایت ها به یک امر معمولی تبدیل شده است. اما مسلما طراحی وب سایت ها ممکن است طوری باشند که نتوان آن ها را به راحتی با استفاده از این دستگاه های موبایل دید. در این مطلب راهکارهایی برای مواجه با این مشکل ارائه شده است که یکی از آن هاResponsive Designاست.


responsivce01.jpg


در گذشته برای ارائه خدمات همزمان به بازدید کنندگان وب سایت که از دستگاه های موبایل و کامپیوترها برای بازدید از وب سایت استفاده می کردند یک نسخه موبایل طراحی و به کاربران معرفی می شد اما امروزه از طراحی به شیوه پاسخ دهنده و یا همان Responsive Design استفاده می شود.
Responsive Design همان طور که از نامش پیداست به معنی طراحی پاسخ دهنده یا پاسخگو است که با هر مرورگر و هر اندازه صفحه نمایشی قابل استفاده می باشد.

در صورتی که تمایل دارید با این مفهوم بیشتر آشنا شوید کافی است به این وب سایت مراجعه کنید و یک وب سایت و یا وبلاگ را که دارای طراحی پاسخ دهنده است را مشاهده کنید. به عنوان مثال می توانید آدرسblog.hubspot.com را در کادر مربوطه وارد کنید و صفحه را در اندازه های مختلف مشاهده کنید.


responsivce02.jpg


بنابراین در صورتی که طراح صفحات وب هستید بهتر است تا دیر نشده روش این نوع از طراحی را نیز یاد بگیرید و یا در صورتی که دارای وب سایت هستید به فکر تغییر نوع طراحی بیفتید.

http://iliasoft.ir/p.aspx?name=Post&ID=58
 
بالا