برگزیده های پرشین تولز

Root کردن چیست و چه کارایی هایی دارد ؟

alimsi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
گوشی که روت نباشه که بدرد نمیخوره.گوشی باید روت بشه تا از تمام امکاناتش بهره مند بشی

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
گوشی که روت نباشه که بدرد نمیخوره.گوشی باید روت بشه تا از تمام امکاناتش بهره مند بشی

سلام عزیز

من یه گوشی دیمو مدل s40 دارم اندرویدش 4.2.2 ه بخوام روتش کنم که هم راحت باشه هم کم خطر چه راهی پیشنهاد میکنی؟

hd.divx

Registered User
لایک‌ها
143
سلام

گوشی گلکسی نوت 2 دارم

با برنامه کینگو روت اونو روت کردم و بعد از خاموش و روشن کردن گوشی دیگه بالا نیومد و وقتی روشنش میکنی مثل اینجوری میشه (عکس)

الان تو گوگل سرچ کردم و به دو تا لینک رسیدم که یکیش واسه سیانوژنه و اون یکی هم گوشی رو شبیه نوت 4 میکنه

اینارو چطوری باید نصب کنم؟

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
سلام

گوشی گلکسی نوت 2 دارم

با برنامه کینگو روت اونو روت کردم و بعد از خاموش و روشن کردن گوشی دیگه بالا نیومد و وقتی روشنش میکنی مثل اینجوری میشه (عکس)

الان تو گوگل سرچ کردم و به دو تا لینک رسیدم که یکیش واسه سیانوژنه و اون یکی هم گوشی رو شبیه نوت 4 میکنه

اینارو چطوری باید نصب کنم؟
شما با کلید های صدا بیا روی ریبوت و گوشی رو روشن کن

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
عزیزان روت کردن فقط بدرد کسانی میخوره که از برنامهایی استفاده میکنن که نیاز به مجوز روت داره پس اگر نیاز ندارید الکی روت نکنید و برای خودتون مشکل نسازید
بهترین برنامه روت از داخل خود گوشی هم kingroot هستش

cadigital

Registered User
لایک‌ها
38
ببینید دوستان واقعا نیازی نیست گوشی جدیدتون رو روت کنید چون هیچ تغییری خاصی نداره واستون
مگر یه عده کلش باز باشید بخواید xmodegames رو نصب کنید !
من گوشیم واسه 4 سال پیشه اون موقع مجبور شدم روت کنم تا فارسی ساز بریزم بعد جواب نداد مجبور شدم برم سیف اف کنم کاستوم رام بریزم و هزار جریان دیگه ولی الان یه گوشی جدید بگیرم ( احتمالا نکسوس 5 ایکس ) روت نمیکنمش

mhm.1379p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در اصطلاح رسیدن به فایل های سیستمی و دسترسی به آنها را فراهم میکنید . روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است

همیشه وقتی گوشی را روت میکنید را برگشت دارید ، اما گوشی که روت نشده باشد شاید دیگر راه برگشتی نداشته باشد ؛ برای مثال گوشی G1 وقتی به RC29 آپدیت میشود و گوشی روت نشده باشد برای همیشه در RC29 میماند و در این ورپن امکان روت نیست ولی در گوشی روت همیشه راه برگشت هست

روت برای شما چه کارهایی انجام میدهد ؟

• کنترل کامل روی گوشی خود دارید
  • قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند ؛ شما میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید :
  • تم ها
  • برنامه های اصلی ( نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره )
  • حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی ( Recovery Image )
  • Bootloader
  • جعبه ابزار ( ToolBox ) که به شما اجازه استفاده از کدهای ساده لینوکس مثل "ls " رامیدهد را میتوانید با (BusyBox ) که امکانات فراتری را دارد تعویض کنید
  • تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی
  • و اضافه کردن کدهای باینری لینوکس

• اجرای برنامه های بخصوصی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند :

Super User ( به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد یا خیر )
مدیریت برنامه برای روت ( به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید )
  • برنامه های جابه جایی
  • و خیلی موارد دیگر
  • تهیه Backup از گوشیتون
  • میتوانید یک پوشه روی SDcard خودتون بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید رو درون آن بریزید ؛ اگر خواستید آپدیت کنید دیگر نیازی به نصب و خرید دوباره برنامه ها نیست
  • تعویض کش Market از آدرس (browser/maps/market) به SDcard
  • تعویض محل نصب برنامه ها به SDcard
  • ریبوت راحت گوشی از طریق دستورهای ترمینال (su <enter> reboot <enter>)

وقتی گوشی روت میشود چه چیزهایی را از دست میدم ؟
  • آپدیت های کارخانه ای که برای گوشی داده میشود ( میتونید آپدیت کنید اما روت را از دست میدهید )
  • احساس اینکه فرد دیگری گوشی شما را کنترل میکند
  • احتیاج به یک برنامه مدیریت فایل مسخره که هیچی به شما نشان نمیدهد
  • و گوشی شما از گارانتی خارج میشود
  • نمایان میشود
موفق و سربلند باشید و بنده رو از نظراتتون بی بهره نزارید و سوالی هم بود در خدمتم

mhm.1379p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من برنامه framaroot رو ریختم ارور میده برای روت باید برم کامپیوتری ؟؟؟؟ از کجا باید روت کنم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید مرسی

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
گوشیت چه مد
من برنامه framaroot رو ریختم ارور میده برای روت باید برم کامپیوتری ؟؟؟؟ از کجا باید روت کنم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید مرسی
سلام دوست من گوشیت چه مدلی هستش؟

mojaavid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من گگشی y300 دارم روتش کردم با نرم افزار چک روت هم چکش کردم ولی وقتی از نرم افزاریی مثه xmode و wps connect استفاده میکنم به درستی کار نمیکنن کسی میدونه مشکلش چیه

فرستاده شده توسط نرم افزار taptalk

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
فکر میکنم مال رم گوشیت باشه ظرفیتش کمه (512)به این مشکل میخوری با نرم افزارهای مدیریت رم چک کن شاید درست شد دوست عزیز من

فرستاده شده از HUAWEI G730-U10ِ من با Tapatalk

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
داشتم قیمت گوشیا هوآوی تو دیجی کالا نگاه میکردم با قیمت گوشیا هوآوی تاج موبایل تو علائدین مقایسه میکردم , فرق قیمت از 25 تا 150 هزار تومن بود
سئوالم اینه مثلا هوآوی y560 که تاج موبایل میده 237 هزار بعد دیجی کالا با فروش ویژه میده 299 هزار -- حالا ممکنه فرقی داشته باشن غیر از گارنتی؟ آیا این گوشی بدون گارانتی زبان فارسی ساپورت میکنن؟

نظرت درباره این گوشی چیه؟ Dimo S350 Dual SIM Mobile Phone | فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
اینم بررسی همین گوشی
بررسی تخصصی دیمو S350: سنت و مدرنیته!***8211; آی‌تی‌رسان

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
داشتم قیمت گوشیا هوآوی تو دیجی کالا نگاه میکردم با قیمت گوشیا هوآوی تاج موبایل تو علائدین مقایسه میکردم , فرق قیمت از 25 تا 150 هزار تومن بود
سئوالم اینه مثلا هوآوی y560 که تاج موبایل میده 237 هزار بعد دیجی کالا با فروش ویژه میده 299 هزار -- حالا ممکنه فرقی داشته باشن غیر از گارنتی؟ آیا این گوشی بدون گارانتی زبان فارسی ساپورت میکنن؟
اول بررسی کن ببین دوتا گوشی کاملا یکی هستن یا نه مثلا مقدار رم و حافظه داخلی و ساپورت سیمکارت . اگه یکی بودن و مطمین شدی دوتا گوشی دقیقا یه مدلن از جایی که ارزونتر میده بگیر . گارانتی که معنا نداره تقریبا . دیجی هم تو بعضی جنسا گرونتره . فارسی ساپورت کردن هم ربطی نداره از کجا میخری اگرم دیدی نداشت خودت میتونی روش نصب کنی

irantrn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
در اصطلاح رسیدن به فایل های سیستمی و دسترسی به آنها را فراهم میکنید . روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است و در همین آموزش با روش روت شدن همه گوشی ها آشنا خواهید شد . Root امکان تغییر فایل های سیستمی و تغییر دادن کدهای مختلف برای کارهای بخصوصی که میخواهید انجام دهید را به وجود می آورد .
در اینجا به مفهوم Root و کارهایی که میتوانید با آن انجام دهید می پردازیم ...

• شما نمیدانید :

همیشه وقتی گوشی را روت میکنید را برگشت دارید ، اما گوشی که روت نشده باشد شاید دیگر راه برگشتی نداشته باشد ؛ برای مثال گوشی G1 وقتی به RC29 آپدیت میشود و گوشی روت نشده باشد برای همیشه در RC29 میماند و در این ورپن امکان روت نیست ولی در گوشی روت همیشه راه برگشت هست

روت برای شما چه کارهایی انجام میدهد ؟

• کنترل کامل روی گوشی خود دارید
  • قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند ؛ شما میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید :
  • تم ها
  • برنامه های اصلی ( نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره )
  • حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی ( Recovery Image )
  • Bootloader
  • جعبه ابزار ( ToolBox ) که به شما اجازه استفاده از کدهای ساده لینوکس مثل "ls " رامیدهد را میتوانید با (BusyBox ) که امکانات فراتری را دارد تعویض کنید
  • تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی
  • و اضافه کردن کدهای باینری لینوکس

• اجرای برنامه های بخصوصی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند :

Super User ( به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد یا خیر )
مدیریت برنامه برای روت ( به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید )
  • برنامه های جابه جایی
  • و خیلی موارد دیگر
  • تهیه Backup از گوشیتون
  • میتوانید یک پوشه روی SDcard خودتون بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید رو درون آن بریزید ؛ اگر خواستید آپدیت کنید دیگر نیازی به نصب و خرید دوباره برنامه ها نیست
  • تعویض کش Market از آدرس (browser/maps/market) به SDcard
  • تعویض محل نصب برنامه ها به SDcard
  • ریبوت راحت گوشی از طریق دستورهای ترمینال (su <enter> reboot <enter>)

وقتی گوشی روت میشود چه چیزهایی را از دست میدم ؟
  • آپدیت های کارخانه ای که برای گوشی داده میشود ( میتونید آپدیت کنید اما روت را از دست میدهید )
  • احساس اینکه فرد دیگری گوشی شما را کنترل میکند
  • احتیاج به یک برنامه مدیریت فایل مسخره که هیچی به شما نشان نمیدهد
  • و گوشی شما از گارانتی خارج میشود
  • نمایان میشود
موفق و سربلند باشید و بنده رو از نظراتتون بی بهره نزارید و سوالی هم بود در خدمتم
مرسی خوب بود

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
سلام دوستان
آيا گوشي روت شده از نظر امنيت يا دلايل ديگه لازمه آن روت بشه زماني كه ديگه به روت بودنش نيازي نداريم؟؟؟

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام دوستان
آيا گوشي روت شده از نظر امنيت يا دلايل ديگه لازمه آن روت بشه زماني كه ديگه به روت بودنش نيازي نداريم؟؟؟
درود
اگر نیازی به روت ندارید بهتر است این ضعف امنیتی گوشی خود را اصلاح کنید
موفق باشید

بالا