برگزیده های پرشین تولز

S2is یا S80

ag2560

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش میخواستم دوربین دیجیتال بخرم ولی موندم که کدوم رو بخرم

نیاز های من برای عکاسی : عکس خانوادگی و طبیعت و چاپ آنها در سایز A4 هستش
من میخوام بدونم از بین این دو دوربین کدوم بهتر میتونه پاسخگوی من باشه : 1- کیفیتش عکسش خوب باشه 2- تنظیمات دستی هم داشته باشه 3- نویز کم داشته باشه 4- با نور فلاش کیفیت قابل قبولی برای عکسهای شب داشته باشه .
لازم به ذکر هستش که من با کنون A520 و سونی P200 هم عکاسی کردم ولی هر دوی اونها در سرعتهای بالا و نور کم بسیار مشکل دارند و عکسهایی که در سرعت بالا گرفته میشه تاریک در میاد .

بودجه من واسه خرید در حدود 550000 تومان هستش

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
سلام دوست عزیز . به فروم پرشین تولز خوش آمدید :)

jzw5lk.gif

jzw5yo.gif

jzw6r9.gif

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
با توجه به نیازهای شما برای عکاسی در شب و استفاده از ISO های بالاتر بنده S80 رو توصیه میکنم بدلیل داشتن پرفورمانس بهتر در ISO های بالاتر و دارا بودن مگاپیکسل بیشتر و سنسور بزرگتر .

ag2560

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Niaz :
با توجه به نیازهای شما برای عکاسی در شب و استفاده از ISO های بالاتر بنده S80 رو توصیه میکنم بدلیل داشتن پرفورمانس بهتر در ISO های بالاتر و دارا بودن مگاپیکسل بیشتر و سنسور بزرگتر .

با سلام
ضمن عرض تشکر از توجه شما میخواستم این سوال رو بپرسم که باطری ریشارژ همراه Canon S80 و در کل این نوع باطریها چقدر (چند سال ) عمر مفید دارند و با توجه به قدیمی شدن دروبین در سالهای بعد و عدم تولید آن ، شرکت پشتیبانی لازم را برای باطری این نوع دوربینها خواهد نمود ؟؟؟ از آنجاییکه اینجانب قصد تعویض دوربین خریداری شده را بزودی زود ندارم و برای خرید آن نیز مبلغ زیادی را باید بپردازم میخواستم بدونم که بعد از این 5 سال پشتیبانی که شرکت بعنوان تعهد به مشتری در هنگام خرید میدهد باز هم میتوان امیدوار بود که باطری آن در سالهای آتی گیر خواهد آمد یا خیر ؟؟؟؟
یا باید به فکر خرید دوربین با باطری از نوع AA بود که از این مشکل راحت شد ؟؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید . قبلا از حسن توجه شما سپاسگزارم

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
سوال سختیه ولی به نظر من جای هیچ نگرانی وجود نداره چون نه تنها S80 بلکه چندین مدل دیگه از همین نوع باتری استفاده میکنند (مثل 350D) و علاوه بر کانن شرکتهای دیگری هم از این نوع باتری تولید میکنند .

مثلا Canon S40 که سال 2001 وارد بازار شد (5 سال پیش) دارای باتری 7.4 V 570 mAh Lithium-Ion بود که در مدلهای دیگری هم از این نوع باتری استفاده شد و با یک جستجوی کوچک خواهید دید فروشگاهای اینترنتی این نوع باتری رو تو ویترین هاشون ! دارن ... مدل باتری چیه ؟ NB-2L که در S80 هم از همین استفاده میشه :)

به طور کلی میشه گفت پشتیبانی عالیه

میشه گفت یک سری استاندارد های کلی دارند که بعید به نظر میرسه به این زودی منقرض بشه یا شاهد تحول و انقلاب بزرگی تو صنعت باتری باشیم . فعلا که دارن درجا میزنن

ag2560

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Niaz :
سوال سختیه ولی به نظر من جای هیچ نگرانی وجود نداره چون نه تنها S80 بلکه چندین مدل دیگه از همین نوع باتری استفاده میکنند (مثل 350D) و علاوه بر کانن شرکتهای دیگری هم از این نوع باتری تولید میکنند .

مثلا Canon S40 که سال 2001 وارد بازار شد (5 سال پیش) دارای باتری 7.4 V 570 mAh Lithium-Ion بود که در مدلهای دیگری هم از این نوع باتری استفاده شد و با یک جستجوی کوچک خواهید دید فروشگاهای اینترنتی این نوع باتری رو تو ویترین هاشون ! دارن ... مدل باتری چیه ؟ NB-2L که در S80 هم از همین استفاده میشه :)

به طور کلی میشه گفت پشتیبانی عالیه

میشه گفت یک سری استاندارد های کلی دارند که بعید به نظر میرسه به این زودی منقرض بشه یا شاهد تحول و انقلاب بزرگی تو صنعت باتری باشیم . فعلا که دارن درجا میزنن

با سلام خدمت شما دوست عزیز

حرفاتون منو دلگرم کرد فقط یک سوال برام پیش اومد این S80 خیلی قیمتش بالاست بنظرم کاذب باشه ؟؟ به نظر شما چقدر دیگه طول میکشه تا به قیمت واقعی خودش برسه ؟؟؟ و آیا تا اون موقع یک وقت خدای ناکرده تولید چین نمیشه ؟؟ منظورم نسلهای قبلی مثل S70 کماکان ژاپنی هستند یا بعد از مدتی مثل اکثریت مدلهای کنون ، تولید چین هستند ؟؟؟
یک کلام صبر کنم ارزون شه یا بخرم که چینی نشه ؟؟؟
راستی میخواستم از نظر شما که واردتر هستین بپرسم که G6 قابلیتها و کیفیت بهتری داره S80 و اگر زحمتی نیست یک مقایسه کلی خودتون انجام بدین و بگین که کدوم بهتره مقایسه ها رو خودم خوندم و تقریبا میدونم که هر کدوم چه چیزهایی دارن ولی در کل نظر شما که وارد هستین رو میخوام بدونم که کدوم ارزش خریدن داره ناگفته نماند که قیمت هردو تقریبا یکی هست و G6 شاید هم ارزونتر .
من تا مرز خرید G6 پیش رفتم ولی بخاطر اینکه از پردازنده قدیمی دیجیک 1 استفاده میکرد پشیمون شدم و گفتم اول نظر اساتید رو بپرسم و بعد اقدام کنم !!!

با تشکر از زحماتی که میکشید .

ag2560

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ag2560 :
با سلام خدمت شما دوست عزیز

حرفاتون منو دلگرم کرد فقط یک سوال برام پیش اومد این S80 خیلی قیمتش بالاست بنظرم کاذب باشه ؟؟ به نظر شما چقدر دیگه طول میکشه تا به قیمت واقعی خودش برسه ؟؟؟ و آیا تا اون موقع یک وقت خدای ناکرده تولید چین نمیشه ؟؟ منظورم نسلهای قبلی مثل S70 کماکان ژاپنی هستند یا بعد از مدتی مثل اکثریت مدلهای کنون ، تولید چین هستند ؟؟؟
یک کلام صبر کنم ارزون شه یا بخرم که چینی نشه ؟؟؟
راستی میخواستم از نظر شما که واردتر هستین بپرسم که G6 قابلیتها و کیفیت بهتری داره S80 و اگر زحمتی نیست یک مقایسه کلی خودتون انجام بدین و بگین که کدوم بهتره مقایسه ها رو خودم خوندم و تقریبا میدونم که هر کدوم چه چیزهایی دارن ولی در کل نظر شما که وارد هستین رو میخوام بدونم که کدوم ارزش خریدن داره ناگفته نماند که قیمت هردو تقریبا یکی هست و G6 شاید هم ارزونتر .
من تا مرز خرید G6 پیش رفتم ولی بخاطر اینکه از پردازنده قدیمی دیجیک 1 استفاده میکرد پشیمون شدم و گفتم اول نظر اساتید رو بپرسم و بعد اقدام کنم !!!

با تشکر از زحماتی که میکشید .

بابا یکی به داد من برسه !!!!!

چرا کسی جواب نمیده ؟؟؟

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
تفاوت زیادی ندارند

S80 کمی وایدتره در عوض G6 تله تره . S80 تقریبا" 1 مگاپیکسل بیشتره . وزن کمتری داره . قابل حمل تره .
G6 دارای RAW هست ولی S80 نداره

G6 ریموت کنترل داره . LCD متحرک داره

G6 در عکاسی ماکرو خیلی بهتر عمل میکنه

بستگی به نظر شخصی شما داره

تو این سایت میتونید نمونه عکس هارو در کنار هم مقایسه کنید

در مورد قیمت هیچ نظری ندارم

reza1

Guest
لایک‌ها
2
جناب نياز سلام
من هم سوالي داشتم كه خدمتتون عرض ميكنم توي همين لينكي كه براي دوستمون گذشته بوديد رفتم و دوربين canonn s2is را انتخاب كردم در حالات عكاسي indoors و indoors with flash رنگها خيلي فرق ميكنه من خودم با دوربين يكي از دوستان -البته همين مارك canon -عكس گرفتم و فكر كردم ناشي بودن من باعث اين همه اختلاف رنگ هستش ميشه خودتون هم اون عكسها را ببينيد و علت را بگوئيد نمي دونم تونستم سوالم را برسونم
متشكرم

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
در این سایت یا حتی سایر سایت ها نمونه عکسهایی که از موضوعات ثابت و یکسان گرفته شده به هیچ وجه تحت شرایط نوری یکسان نبوده ... این عکسها صرفا" برای تشخیص میزان و مقایسه شارپ بودن تصویر , داینامیک رنج , دقت جزئیات , barrel distortion , نویز , وایت بلنس , Purple Fringing , تشخیص jaggie و ... هستش

reza1

Guest
لایک‌ها
2
به نقل از Niaz :
در این سایت یا حتی سایر سایت ها نمونه عکسهایی که از موضوعات ثابت و یکسان گرفته شده به هیچ وجه تحت شرایط نوری یکسان نبوده ... این عکسها صرفا" برای تشخیص میزان و مقایسه شارپ بودن تصویر , داینامیک رنج , دقت جزئیات , barrel distortion , نویز , وایت بلنس , Purple Fringing , تشخیص jaggie و ... هستش

باز هم سلام
خيلي ممنون از توضيحاتتون ولي من خودم در يك زمان و يك زاويه از يك سوژه با فلاش و بي فلاش عكس گرفتم مثل همان نمونه عكسي كه با فلاش گرفته شده بود كمي به نظر رنگش زردتر مي آمد الان كه شما زحمت كشيديد و اين توضيحات را داديد باز هم عكسهاي قبلي با فلاش را نگاه كردم ولي اگر اين مشكل است در همه عكسها ديده ميشد شايد اشكال از ما ميباشد
ممنون

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
وايت بالانس رو تنظيم نکردی.

بالا