• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

The Longest Journey

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
256px-Longest.jpg


The Longest Journey
ناشر: Funcom
سبك: Adventure
تاريخ انتشار: سال 2000
پلتفرم: PC

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين بازي طبق شواهد يكي از بهترين بازيهاي Adventure زمان خود بوده و هنوز هم از ارزش اين بازي چيزي كم نشده.
Ragnar Tørnquist طراح و كارگردان اين بازي نيز يكي از بهترينها در اين زمينه است كه Anarchy Online نيز به كارگرداني او ساخته شده.
The Longest Journey در سال 1999 در نروژ و سپس در سال 2000 براي آمريكا و ديگر كشورهاي اروپايي منتشر شد.
به دنبال اين بازي در سال 2006 نيز شاهد بازي Adventure ديگري به نام Dreamfall: the Longest Journey توسط Ragnar Tørnquist بوديم كه ادامه اي بر اين داستان است و طبق گفته ي ايشان قسمت سومي نيز بر ادامه اين داستان وجود دارد.(اين بازي بر روي كامپيوتر و XBOX منتشر شده است)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

داستان:
داستان بازي از آنجا شروع ميشود كه قهرمان داستان April Ryan دختري 18 ساله و دانشجوي هنر خوابهاي عجيبي ميبيند (مثل خواب اژدهاي سفيد كه April و همچنين دختر خود را مادر آينده خطاب ميكند و در آن لحظه ابر سياه و كروي شكلي به او حمله ميكند) April همه اين خوابها را كابوس تلقي ميكند و به آنها توجه نميكند. تا وقتي كه شخصي مرموز بدون اينكه April چيزي از او بداند و با او صحبتي كرده باشد به او ميگويد كه تو سرنوشتي داري و اگر با كابوسهايت روبرو نشوي آنها حتي در بيداري هم به سراغت مي آيند. ولي April توجهي نميكند تا اينكه چيزهاي عجيب و غريبي نه تنها توسط او بلكه ديگران نيز ديده شدند و April براي پيدا كردن جواب اين اتفاقات سراغ آن مرد مرموز به نام Cortez ميرود.

خوب اين قسمتهاي كوتاهي از اول داستان بود و در ادامه يك نماي كلي از داستان براي شما بيان ميكنم:

April بعد از ملاقات با Cortez و صحبتها و اتفاقاتي كه بين آنها ميافتد متوجه ميشود كه خود او يك Shifter است به معناي كسي كه ميتواند به صورت فيزيكي بين دو دنياي موازي حركت كند.

دنياهاي موازي و بالانس Balance :
در زمانهاي بسيار بسيار دور كل زمين يكي بود و علم و تكنولوژي در كنار جادو با هم در توازن بودند تا زماني كه انسان شروع به بهره برداري و پيشرفت بسياري در اين دو زمينه كرد و بالانس **** كيهان را به خطر انداخت و به زودي زمين به طرف نابودي پيش ميرفت. در همين زمان موجودات فرا زميني به نام Draic-Kin به عنوان خادم هميشگي بالانس به زمين آمدند و با تقسيم كردن زمين به دو دنياي موازي به نامهاي Stark (دنياي علم وقانون) و Arcadia (دنياي جادو و هرج ومرج) زمين را از نابودي نجات دادند و براي برقراري اين بالانس و محافظت از آن در جايي بين دو دنيا برجي به نام برج نگهبان ساختند تا انسانهايي كه به منظور نگهبان بالانس متولد ميشوند به اين مكان آمده و هر كدام به مدت 1000 سال نگهبان بالانس موجود بين دنياي جادو و علم باشند.
همچنين از 4 Draic-Kin دوتاي آنها در Stark و دوتاي ديگر در Arcadia زندگي ميكنند. و ارتباط بين اين دو دنيا بوسيله خواب و يا Shifter ها امكان پذير است. ولي در شروع داستان زمان ماموريت نگهبان قبلي به پايان رسيده بود و او براي بازگشت به محل تولدش كه Stark بود برج نگهباني را ترك ميكند و در همين زمان هرج و مرج باعث ميشود كه ديوار حائل بين دنياهاي موازي باريك و حتي سوراخها و تركهايي در آن ايجاد شود كه باعث بروز هرج و مرج و پديد آمدن اثرات دنياهاي موازي بر يكديگر شود. در اين ميان April پس از سفر به Arcadia متوجه ميشود كه خود او مسئول حفظ اين بالانس و جلوگيري از هرج و مرج ميباشد و در كل نگهبان بعدي بالانس خود اوست.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اتفاقات و وقايعي كه در سفر April براي به انجام رساندن ماموريتش پيش مي آيد و در كل خط داستاني اين بازي يكي از نادرترين و ظريف ترين داستانهايي هست كه خوانده ايد يا شنيده ايد.

در ادامه در صورت استقبال و علاقه دوستان به بحث و تبادل نظر در اين زمينه ميپردازيم.
200px-April_Ryan.jpg
 

TOMASS ANJELLO

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
23 فوریه 2006
نوشته‌ها
1,158
لایک‌ها
12
با سلام
و خسته نباشید خدمت دوست بسیار عزیزم
BENBANDU
تاپیک جالبی است
و از اینکه این تاپیک را ایجاد کردید
بسیار بسیار متشکرم . :rolleyes:
امیدارم به یکی از تاپیکهای دیدنی این بخش تبدیل بشود
البته شکی ندارم که با پیگیری منظم و اطلاعات جامع شما
این امر امکان پذیر خواهد شد .:cool:

این سایت هم اولین پیدا شده در گوگل است
http://www.longestjourney.com/
بدون شک می توانید از آن نیز اسفاده کنید :happy:
مثل اینکه این بازی یکی از آن استثناها بوده که چنین سایتی در اختیار دارد .
البته آن به زبان خارجی است و
کلام زیبای شما به زبان فارسی
که بر دل می نشیند
پس
لطفا
ادامه بدهید :rolleyes:


موفق و پیروز باشید .:happy:
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
سلام
با تشكر از استقبال و لطف شما
در سايتي كه معرفي كرديد از اين قسمت ميتونيد موسيقي هاي متن بازي رو دانلود كنيد كه واقعا ارزش گوش دادن داره. همينطور در قسمت فروم سايت اطلاعات جالبي درباره ابهامات موجود در داستان پيدا ميشه.
ميخوام يه چند تا نظر سنجي راجع به پيشرفت اين تاپيك داشته باشم كه خوشحال ميشم همكاري كنيد:
به نظر شما روند كلي تاپيك به اين صورت كه من در هر پست قسمتي از داستان رو بيان كنم و بعد در مورد آن بحث كنيم بهتره يا اينكه بيشتر به وقايع مهم و پايه داستان بپردازيم؟
با تشكر
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
به هر حال مثل پست اول قسمتي از داستان رو مينويسم و سعي ميكنم راجع به يكي از اركان مهم آن بحث كنيم:

4zk8thy.jpg

پس از ملاقات April با Cortez و با كمك اين مرد مرموز April موفق به انجام كاري ميشود كه خودش هم نميدانست چه هست: باز كردن دروازه شيفت ( Shift Portal ). پس از ورود به دروازه خودش را در معبدي كه نميدانست كجاست پيدا ميكند جلوتر راهبه اي ايستاده، به طرفش ميرود تا با او صحبت كند، ولي هيچ چيز از زبان او نميفهمد . راهبه همچنان به صحبت كردن ادامه ميدهد و April سعي ميكند گوش فرا دهد تا اينكه صحبت كند، كم كم متوجه كلماتي آشنا از زبان راهبه ميشود تا جايي كه كاملا حرفهاي او را ميفهمد. پس از آن راهبه توضيح ميدهد كه اين زباني كه الان در حال استفاده از آن هستند زبان جادو است و زبان رايج در Altongue ، Arcadia نام دارد و محلي كه هم اكنون آنجا هستند Marcuria. راهبه كه Tobias نام دارد براي April از بالانس، Sentinel و Vanguard صحبت ميكند (در مورد هر كدام از اينها بعدا بحث خواهيم كرد) و همچنين اين موضوع كه Adrian نگهبان قبلي بالانس 200 سال است كه قلمرو نگهباني (Guardian Realm) را به دنبال خانه اش در Stark ترك كرده و هنوز نگهبان بعدي جاي او را نگرفته.
اين موضوع نشاندهنده و بيان كننده وقايع عجيب و غريب در Stark است كه به دليل نبودن نگهبان و هجوم هرج و مرج و رخنه ي آن از ديوار حائل است. و حال كه Adrian قلمرو را ترك كرده تنها راه ورود به آنجا از همان راهي است كه برج ساخته شده و اينطور كه مشخص است تنها كسي كه ميتواند ورودي آن را باز كند ( با باز كردن دروازه Shift ) خود April است. Tobias همچنين بيان ميكند كه April شيفتر بسيار قدرتمندي است در حالي كه حتي بلد نيست چگونه اين كار را انجام دهد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Disc of the Balance
براي فعال كردن برج نگهبان و ورود نگهبان بعدي، ديسكي به نام ديسك بالانس لازم و ضروري است. در ادامه بازي و ورود به كتابخانه اي بزرگ در Arcadia كتابي را پيدا ميكنيد كه اطلاعات كليدي راجع به اين ديسك در اختيار شما قرار ميدهد. در اين كتاب به طور خلاصه اينگونه ميخوانيد:

ديسك به مدت هزاران سال در معبد نگهباني ميشد. و همه از زن ومرد از آن نگهباني ميكردند تا زماني كه نفاق بوجود آمد و نفاق سرپيچي و سرپيچي فساد و فساد دزدي را به ارمغان آورد. سربازان Tyren (دشمنان Marcuria ) به كمك Sentinel هاي خائن ديسك را دزديدند. ولي White of the Kin (يكي از Draic-Kin هايي كه در Arcadia زندگي ميكند) نقشه آنها را خنثي كرد و ديسك را به معبد بازگرداند. ولي ترس از روي دادن اين اتفاق باعث شد تا تصميم بگيرند ديسك را ذوب كرده و به چهار عنصر از چهار قوم جادويي تبديل كنند و هر قسمت را به يكي از از اين چهار مردم بزرگ براي نگهداري بسپارند.
يكي به ارواح نجيب كه در تاريكي آواز ميخوانند و زمين را بين انگشتانشان شكل ميدهند. يكي به نگهبانان جنگلها، كساني كه در بيرون قرار دارند. يكي به دوتايي كه يكي را تشكيل ميدهند، از هوا و دريا و يكي به نگهبانان شعله تاريك، تاريكي ابدي، ملوانان.
و زماني كه فرا برسد كه ديسك بايد يكي شود، شخصي به اين چهار قوم كه قطعات را نگهداري ميكنند سفري ميكند و قطعات با رغبت به او تقديم خواهند شد زيرا هيچ شكي در مورد راستين بودن اين شخص وجود ندارد.

اين چهار قوم و فرهنگ و آداب زندگي آنها نيز يكي از جالبترين و زيباترين قسمتهاي اين داستان هستند كه جاي بحث و تفكر زيادي هم دارند.


منتظر نظرات شما هم هستيم.
با تشكر
 

Nymphadora

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
15 می 2007
نوشته‌ها
18
لایک‌ها
0
محل سکونت
Atlantica
من نسخه دومش رو بازی کردم ((Dream Fall))

خیلی جذاب نبود. نسخه یکش بهتره؟
 

Behzaf

Registered User
تاریخ عضویت
1 فوریه 2006
نوشته‌ها
147
لایک‌ها
0
بيشتر بازی ها شما رو هنگام بازی کردن سرگرم ميکنند. ممکن در مورد بعضی از آنها وقتی که تموم شد بگيد چه بازی خوبی بود! و حتی يبار ديگه اون بازی رو بازی کنيد؛ اما تعداد خيلی کمی از بازی ها در بين بيشمار بازی که وجود دارند، حتی تا مدت زيادی پس از انجام بازی فکر شما رو درگير خودشون ميکنند و تأثير زيادی روی بازيباز ميزارند بطوريکه طرفدار های اين بازی ها تا مدت ها و شايد سال ها در مورد اون صحبت ميکنند، سايت ها و تالار های گفتمان زيادی در مورد اون بازی ساخته ميشه و ارزش خود را با گذشت سالها کمابيش حفظ ميکند. The Longest Journey محصول سال 2000 شرکت funcon يکی از همين بازی هاست و اين برای يک بازی ماجراجويی سبک معمايی يک موفقيت بزرگ هست.

اخطار: مطالبی که در ادامه آورده ميشوند جنبه لو دهندگی داستان (SPOILER) دارند پس دوستانی که قصد دارند اين بازی رو بازی کنند بهتره نخونند.من فکر ميکنم بيان داستان بازی اينجا چندان لطفی نداشته باشه هر کس که خواست ميتونه به wiki بازی مراجعه کنه
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Longest_Journey
بهتره در اينجا در مورد نکات مهم داستان و زيبايی اون بحث کنيم، مسلما داستان اين بازی اينقدر درگير کننده هست که هر کس بازی کنه کلياتش رو بفهمه.
بهترين راه برای رسيدن به نکات داستان بررسی شخصيت های اون هست پس بهتره هر کسی در مورد شخصيت مورد علاقه خودش صحبت کنه مثلاً ديالوگ های جالب اون رو بنويسه
يکی از موارد ديگه برّرسی محل های بازی است که من خودم از اينجا شروع ميکنم:

فلسفه جهان های موازی چيزی نيست که برای اولين بار توی اين داستان امده باشه بلکه داستان اين بازی يه داستان علمی تخيلی محسوب ميشه که هر کسی به راحتی با مفاهيم اون ارتباط بر قرار ميکنه.
image.jpg

ARCADIA:
جهان magic جايی که جادوگری برای ساکنان اون چيز کاملاً عادی هست ،دنيايی زيبا که هنوز شکل باستانی خودش رو حفظ کرده، هنوز از هجوم و تأثير تکنولژی روی محيط طبيعت خبری نيست و اين دنيا پر است از مناظر زيبا و چشم نواز
مردم از امکانات اوليه بر خوردارند و استفاده از مجيک در کار های روزمره به اونها کمک ميکنه
کاملا ميشه ديد که اين دنيا به نوعی گذشته زمين خودمون رو نشون ميده، موقعی که باور پری ها و جادوگر برای انسان ها راحت تر بود
Marcuria , اين شهر پايتخت Ayrede و يکی از بزرگترين شهر های تاريخ در Marcuria است. بيشتر سکنه ان انسان هستند ولی تعدادی از گونه های magical هم در اون زندگی ميکنند، اين شهر محصور شده بين ديوار هايش و بندر گاه اون و اسطوره و مجيک به ميزان زيادی در بافت و فرهنگ اون تأثير گذشته است
مردم اين شهر صلح طلب و شهر از امکان دفايی ضعيفی برخوردار است
206521.jpeg
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
من نسخه دومش رو بازی کردم ((Dream Fall))

خیلی جذاب نبود. نسخه یکش بهتره؟
البته داستا نسخه دوم هم چيز كمتري نسبت به قسمت اول نداشت و بين بازيهاي ماجرايي چند سال اخير يكي از بهترينها هست ولي سبك بازي مشكلات و ايرادات زيادي داره كه خيليها رو ناراضي كرده.
ولي در كل اگر از گرافيك نسخه اول بگذريم ( كه البته زمان خودش باز هم جزو بهترينها بوده) اين نسخه يك بازي Adventure تمام عيار هست و اگر علاقه مند به اين سبك باشيد مطمئنا لذت خواهيد برد.
 

Ostadb

Registered User
تاریخ عضویت
5 ژوئن 2005
نوشته‌ها
881
لایک‌ها
62
BENBANDU جان مارو به هوس انداختي كه بريم اين بازي رو پيدا كنيم.بنظرت جايي هست كه اين بازي رو بشه گير آورد؟
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
خب این پست رزرو باشه واسه من تا فردا بيام کاملش کنم
فقط بگم بابت این تاپيک مرسی واقعا عاليه
در ضمن يه فکر آيی دارم فردا میگم بهتره داستان رو به این شکل ادامه نديد :happy:
خيلي خوبه، منتظر نظرات و همكاري شما هم هستيم ;)
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
BENBANDU جان مارو به هوس انداختي كه بريم اين بازي رو پيدا كنيم.بنظرت جايي هست كه اين بازي رو بشه گير آورد؟
من خودم از آقا بهزاد (Behzaf ) گرفتم. الان هم دارم، ايشون هم حتما داره. تهران هم ميدونم جاهايي هستن كه آرشيو قديمي هم نگه ميدارن .
 

Dead_Man

Registered User
تاریخ عضویت
16 می 2007
نوشته‌ها
441
لایک‌ها
3
محل سکونت
Lost in middle of nowhere
من نسخه ي دوم اين بازي رو بازي كردم برام جالب بازي اي كه آخرش بد تموم مي شه همه ي شخصيت ها به نوعي از بين مي رن
 

Behzaf

Registered User
تاریخ عضویت
1 فوریه 2006
نوشته‌ها
147
لایک‌ها
0
من نسخه ي دوم اين بازي رو بازي كردم برام جالب بازي اي كه آخرش بد تموم مي شه همه ي شخصيت ها به نوعي از بين مي رن

بهتره حتماً بازی اصلی رو بازی کنيد بدون اون مطمئناً چيز زيادی از dreamfall نميفهميد
بازی اصلی از لحاظ گيم پلی خيلی بهتر از dreamfall است و همچين بايد بدونيد که بازی هنوز ادامه داره و قراره ادامش سخته بشه
 

TOMASS ANJELLO

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
23 فوریه 2006
نوشته‌ها
1,158
لایک‌ها
12
پس چی شد ؟؟؟:blink:

ادامه ادامه ;)

منتظرم :cool:

حداقل در طول هفته یک بار این تاپیک را آپدیت کنید تا از صفحه اول خارج نشود
و علاقه مندان شاهد ادامه ماجرا باشند :happy:
 

Dead_Man

Registered User
تاریخ عضویت
16 می 2007
نوشته‌ها
441
لایک‌ها
3
محل سکونت
Lost in middle of nowhere
تو اين قسمتي كه من ديدم تقريبا همه چيزي كه نبايد اتفاق بيافته افتاد
همه كسايي كه بايد مي موندن از بين رفتن
از يه چيز بازي خوشم اومد اسم پسره كه تقريبا ايراني عربي بود و جالب اينكه اول آدم بدي نبود ولي اخر داستان انگار به صورت اغفال شده به يه آدم بد تبديل شده بود
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
سلام
Tomass جان ببخشيد كه چند وقت نبودم . آخه هم از يه طرف گرفتار دانشگاه بودم هم از يه طرف اينترنت قطع بود.
ولي هنوز مطالب ادامه داره، بقيه هم لطفا همكاري كنن ;)

Dead Man
اسم كيان يه اسم اصيل ايراني هست نه ايراني عربي
اسم فرقه اي هم كه در قسمت دوم بر Marcuria حكومت ميكنن هم آزادي هست كه دقيقا منظور همان آزادي خودمون هست (Azadi = Freedom) رضا (Reza Temiz) هم كه يك اسم شرقي هست، اين اسامي اتفاقي انتخاب نشدن و در اين زمينه هم بحث هاي زيادي ميتونه مطرح بشه.
با تشكر
 

mndst

Registered User
تاریخ عضویت
26 مارس 2007
نوشته‌ها
146
لایک‌ها
0
در این سبک بعد از Grim Fandango ،این بازی مورد علاقه‌ی منه. البته قسمت دوم را بازی نکردم.

این بازی‌ها امروزه دیگه خیلی کم تولید میشن. همه دیگه میرن دنبال FPS.
 

Dead_Man

Registered User
تاریخ عضویت
16 می 2007
نوشته‌ها
441
لایک‌ها
3
محل سکونت
Lost in middle of nowhere
سبك گريم فاندانگو كه سبك ادونچر بود تقريبا يعني معمايي سبك اين بازي رو چون قسمت 1 رو بازي نكردم نمي دونم ولي قسمت 2 بيشتر مثل بازي فارنهايت مثل ببيننده ي يك فيلم بودي كه اونو به جلو مي بردي دريق از يك معما
البته باز داستان و نوع فارنهايت از اين خيلي بهتر بود
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
Bandu ها يكي از نژادهاي جادويي در Arcadia هستند. موجوداتي آرام و نجيب. كه با ارواح اجدادشان در ارتباط هستند و از آنها راهنمايي ميگيرند.
جالب است بدانيد اولين باري كه شما يكي از اين موجودات را ميبينيد در نمايشگاه هنري به نام Growing Pains هست، "جايي كه بچه ها روياهايشان را متصور ميسازند"-(Cortez) اگر توجه كنيد تقريبا در وسط نمايشگاه مجسمه اي از يك موجود با پوزه اي نسبتا بلند است كه نمادي از همين Bandu ها ميباشد. و اين مجسمه ارتباط بچه ها از طريق رويا را با دنياي موازي خود يعني Arcadia نشان ميدهد.
دومين بار هنگامي است كه براي اضافه كار شب را به Fringe Cafe رفته ايد و ناگهان موجودي فلوت زنان از دستگاه موسيقي ( jukebox ) خارج ميشود و حيرت همه از جمله خودش را بر مي انگيزد.
اولين Bandu هم كه با آن روبرو ميشويد Ben-Bandu به معني Little sad one (كوچولوي غمگين) نام دارد.​

5yczt5d.jpg

 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
بقيه دوستان هم لطفا مطالب جالب و شنيدني كه راجع به اين بازي ميدونن مثل Behzaf جان لطفا بيان اينجا مطرح كنن تا همه استفاده ببرند، آخه هيچ لطفي نداره اگه قرار باشه فقط خودم بيام اينجا پست بزنم.
حتي مطالب خودتون راجع به Dreamfall هم از ما دريغ نكنيد.
با تشكر
 

BENBANDU

Registered User
تاریخ عضویت
25 سپتامبر 2006
نوشته‌ها
621
لایک‌ها
2
محل سکونت
The Other Side
يك نكته جالب ديگه:
ميدونيد اسم عروسك آپريل كه يك گوريله Guybrush هست و از روي اسم قهرمان داستان Monkey Iland به اسم Guybrush Threepwood انتخاب شده...همچنين در اول بازي آپريل اشاره ميكنه كه Guybrush دوست نداره كه ميمون صداش كنن و اين موضوع هم بر ميگرده به سري داستانهاي Discworld كه شخصيت اورانگوتان كتابخانه دار دانشكاه از اينكه مردم به جاي گوريل ميمون صداش كنن خيلي عصباني ميشه.
و همچنين در Dreamfall هم عروسك مورد علاقه Zoe يك گوريل هست كه شباهت زيادي به BonziBuddy گوريل هوشمند نرم افزاري شركت Bonzi software هست (البته خودمونيم اصلا هوشمند نبود، هم جوكهاش هم بيمزه بود فقط خودش بهشون ميخنديد :) )

52po5d5.jpg
6byfr75.jpg
 
بالا