برگزیده های پرشین تولز

User Friendly ترين گوشي ها چرا و چگونه

sonboleh

Guest
لایک‌ها
0
وقتي صحبت گوشي ميشه و بهترينش هر كي مدل گوشي خودش رو ميگه و چيزي كه خودش باهش حال مي كنه اما سوال من يك چيزه ديگه هست.
در بين گوشيا كدوم رو User Friendly تر مي دونيد. مارك و مدل اون رو بهمراه دلايلتون رو ذكر كنيد تا يك مرجع خوبي واسه استفاده بر و بچ پرشين تولز باشه. :cool:

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نظر من ، در گوشي هاي جديد، User Friendly بودن از اهميت زيادي برخورداره و ميشه گفت همه شركتها سعي در اين دارند كه محصولشون از لحاظ استفاده ساده ترين و از نظر امكانات بهترين باشه ... ولي اگر يك سال به عقب برگرديم ... در ميان گوشي هاي اون زمان نوكيا حرف اول رو ميزد... چه از نظر سادگي استفاده و چه از نظر امكانات ... مثلا در گوشي هاي گروه 61 و 82 و 31 امكانات جديدي مثل تعريف لوگو و زنگ و امكان چت اضافه شده بود كه خيلي در فروش اين گوشي ها تاثير مثبت داشت .
در مورد استفاده هم ترتيب قرارگيري منو ها و امكانات مختلف به گونه اي بود كه به سادگي ميشد قسمت مورد نظر رو پيدا كرد...

mori

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام به نظر من اگه ميخواين هيچوقت تو منو ها گيج نشين زيمنس كه اصلا نخرين چون به نظر من كار كردن باهاش نه تنها ساده نيست هيچي سخت هم هست .اما هنوز هم گوشي هاي نوكيا ساده ترين گوشي هاي دنيا هستن و صرف نظر از ويژگي User Friendly بودن امكانات خوبي هم دارن و با دوام هم هستن .

magmag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من همون سنبله هستما.
به نظر من هم اين نساله در مورد نوكيا صدق هست. اما از منظر شما كدوم گوشيش با توجه به فاكتور هاي خوش قيمت و سبك و كارا الان فرندلي يوزر تره. يادمه 10 82 زمان خودش اينوري بود.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نظر من گوشي هاي 6610 و 6100 گوشي هاي خوش سايز نسبتا ارزون خوشگل و خوبي هستن كه البته امكاناتشون چندان زياد نيست . يعني مثلا Bluetooth روي گوشي نيست و بايد يه سيستم جدا نصب بشه يا قابليت Send/Recieve عكس با Infrared رو ندارن اما گوشي هاي واقعا خوبي هستن. البته گوشي گرون با همه امكانات هم هست مثلا 6230 كه البته هنوز نيومده

hamid1345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم در مجموع nokia را ترجيح مي دهم . اما قيمتش بالا هم هست . وقتي چند تا از امكانات عادي را بخواهي خيلي گران مي شود.
مثلا اگر صفحه رنگي باشد .بلوتوث ، جاوا ، منشي و مثل اينها ديگر صحبتش را نمي شود كرد. آنوقت ارزو مي كني كاش سامسونگ كاش مثل مدل N100 آنتن دهي خوبي داشت . يا زيمنس يك خورده محكمتر بود ومثل اينها

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
آقايه نو کيا کی گفته 6100 infrared نداره ؟ ! داره درجه يکشم داره تو کاتلوگش نوشته :
you can set up the phone to receive data through its infrared (ir) port ...
this device is class 1 laser product.
از شوما انتظار نداشتم که این اشتباه رو بکنيد > تفاوت هايه 6100 و 6610 :
1. 6610 راديو داره ولی 6100 نداره
2. 6610 تو جعبش handsfree داره (به دليل داشتن راديو) ولی 6100 نداره
3.از نظر اندازه 6100 خيلی جمو جور تر و خوشکل تر از 6610 هستش ( به همين يک دليل من 6100 رو انتخاب کردم)
قيمت هر دوتاشون تقريبا 200 هزار تومان هست
راستی حالا اگه ميشه يکم راجع به infrared توضيح بديد من نميدونم بعد از active کردنش چی کار بايد کرد؟!! تو کاتالوگش نوشته بايد حداکثر 60 cm فاصله داشته باشه ولی من اصلا نميدونم کجايه گوشی اشعه ميده بيرون ؟! :blink:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من يک مدت Sl45 داشتم واقعاً وقتی ميخواستم هر کاری کنم يک نيم ساعتی توش ميگشتم تا پيدا کنم.....
siemens هم اصلا ui نيست منم فکر کنم بعد از گوشی خودم smartphone که بهترين ui رو داره ؛) nokia ها خيلی خوب و ساده هستند....

hadi52

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من واقعا تعجب مي كنم چرا مي گيد زيمنس كار باهاش مشكله :( من يك اس 55 دارم و سه سوت باهاش به راحتي همه كار مي تونم بكنم. :)

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از t_mohsen :
آقايه نو کيا کی گفته 6100 infrared نداره ؟ ! داره درجه يکشم داره تو کاتلوگش نوشته :
3.از نظر اندازه 6100 خيلی جمو جور تر و خوشکل تر از 6610 هستش ( به همين يک دليل من 6100 رو انتخاب کردم)
راستی حالا اگه ميشه يکم راجع به infrared توضيح بديد من نميدونم بعد از active کردنش چی کار بايد کرد؟!! تو کاتالوگش نوشته بايد حداکثر 60 cm فاصله داشته باشه ولی من اصلا نميدونم کجايه گوشی اشعه ميده بيرون ؟! :blink:
سلام عزيز
من نگفتم InfraRed نداره بلكه گفتم قابليت send/recieve عكس و ملودي رو با InfraRed نداره و ازين بابت مطمئن هستم چون من 6610 6100 7210 رو با 3650 تست كردم هيچكدوم send كه ندارن و 3650 هم كه send ميكنه هيچكدوم recieve نميكنن!

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از t_mohsen :
در مورد Infrared اين عكس نشون ميده تو 6100 كجاش هست
c701.jpg

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از mori_nokia_6230 :
سلام عزيز
من نگفتم InfraRed نداره بلكه گفتم قابليت send/recieve عكس و ملودي رو با InfraRed نداره و ازين بابت مطمئن هستم چون من 6610 6100 7210 رو با 3650 تست كردم هيچكدوم send كه ندارن و 3650 هم كه send ميكنه هيچكدوم recieve نميكنن!

ببينم پس اگه نشه باهاش send و recieve کرد پس اصلا به چه دردی ميخوره
مگه infrared کار ديگه ای هم ميکنه ! خواهشن يکم بيشتر توضيح بديد من که
نميفهمم يعنی به هيچ دردی نميخوره و فقط واسه قشنگيه !!
you can send and receive data such as business card and calender
notes to or from a compatible phone or data device ... .
يعنی منظورش اینه که فقط business card و calender notes ميشه فرستاد و
دريافت کرد اصلا business card و calender notes چی هستن !
راستی اون link هم کار نميکنه من هنوز نفهميدم کجايه گوشی هست
اخه تو کاتولوگ هم شکلشو نداره ولی فکر کنم همون بغلشه سمت راست
درسته؟ :blink:

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
مدارهاي IR داراي قدرت و سرعت مختلفي هستند ... در اين نمونه ها براي پايين آوردن قيمت گوشي از نوع كم سرعت و با قدرت كم استفاده شده و ارسال عكس و موزيك زمان خيلي زيادي ميبره به همين دليل فقط براي ارسال متن ازشون استفاده ميشه .

business card : شما ميتوني در فون بوك گوشي يك شماره رو به عنوان شماره خودت تعريف كني و اطلاعاتي مانند ايميل و وب سايت و اسم شركت رو داخلش قرار بدي و به عنوان business card براي گوشي تعريف كني. هر موقع كه نياز بود اطلاعات و شماره تلفنت رو به كسي بدي ميتوني با استفاده از IR اين business card رو براش ارسال كني.
calendar notes : يادداشتهاييه كه شما براي يك روز در تقويم گوشي قرار ميدي و ميتونه قرارملاقات، برنامه تلويزيون يا هر چيز ديگري باشه كه اين ياددشتها رو هم ميتوني با IR ارسال كني.

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
واقعا جالبه , چطور يه گوشی مثل nokia قابليته فرستادن و گرفتن عکسو از طريق IR نداره در حالی که من ديدم گوشيهايه 100 هزار تومانيه زيمنس به راحتی این کارو انجام ميدن >>>>> گوشيهايه سامسونگ چطور؟؟؟؟؟

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سامسونگ که در نداشتن اينگونه امکانات اوله! فکر کنم از مدلهاي جديد فقط يک مدل Ir داره .

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
من با نظر موري در مورد يوزر فرندلي بودن 6610 و اين مدل جديدشون 6610i موافقم وقتي گرفتم دستم و يه ذره باهاش ور رفتم واقعا از هر نظر عالي بود حالا امكاناتش بماند كه دارم روش بررسي ميكنم...

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
نوكيا 6100 قابليت ارسال آهنگ و تصوير رو نداره؟ اين نرم افزار PC Suit كه يك قسمتش قراره فولدرهاي گوشي با محتوياتشون رو نشون بده چرا applicationها رو نشون نميده؟ فقط فولدر گالري رو نشون ميده؟

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
نوكيا 6100 قابليت ارسال آهنگ و تصوير (از طريق irDA) رو نداره.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

پس چطور توي اون برنامه PC Suit فولدر گالري رو با آهنگها و تصاويرش نشون مي ده و ميشه فايلها رو كپي كرد توي كامپيوتر؟

سوال ديگه من هم اينه كه وقتي اين فولدر رو نشون مي ده چرا فولدر Application رو نشون نميده؟ من اين برنامه تبديل واحدهاش رو مي خوام :(

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
پس چطور توي اون برنامه PC Suit فولدر گالري رو با آهنگها و تصاويرش نشون مي ده و ميشه فايلها رو كپي كرد توي كامپيوتر؟
منظور از گوشي به گوشي ـه.

بالا