برگزیده های پرشین تولز

VPS چیست ؟

amirhossainakba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
VPS چیست ؟

VPS که مخفف Virtual Private Server به معناي سرور اختصاصي مجازي مي باشد و گاهي از آن به عنوان VDS يا Virtual Dedicated Server نيز نام مي برند، به طور ساده به سرويس هاي ميزباني فضايي گفته مي شود که همانند يک سرور اختصاصي مستقل با دسترسي سطح بالا به سرور عمل مينمايند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روي يک سرور فيزيکي قرار مي گيرند. به عبارت بهتر، با استفاده از تکنولوژي مانند Virtuozzo و با بهره گيري از سخت افزارهاي بسيار قوي و پيشرفته، يک سرور فيزيکي به چندين VPS با امکانات يکسان يا متفاوت تقسيم مي شود. هر VPS بنا به تعريف اوليه، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل پردازنده، حافظه اصلي، فضاي ديسک سخت، پهناي باند و… را به صورت اختصاصي و تضمين شده در اختيار خواهد داشت. به عنوان مثال، يک VPS مي تواند شامل 512 مگابايت از 8 گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه 50 گيگابايت فضاي ذخيره سازي و 500 گيگابايت پهناي باند ماهيانه باشد. اين بدين معنا است که صرفنظر از ميزان مصرف ساير VPS هاي موجود بر روي سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرايطي به 512 مگابايت از حافظه اصلي سرور دسترسي خواهد داشت. هر VPS به طور کاملاً جداگانه عـمـل مي کنـد در نتيجـه VPS هـاي موجود بر روي يک سـرور مي توانند از سيستم هاي عامل متفاوت و نرم افزارهاي مختلف و نسخه هاي متفاوتي استفاده نمايند. بر فرض يک VPS داراي لينوکس Fedora، ديگري داراي CentOS به عنوان سيستم عامل هاي سـرور خواهند بود. همين امر در رابطه با VPS هاي با سـيسـتـم عامل وينـدوز نيـز صادق مي باشد. همچنين تعريف Name Server هاي اختصاصي ، نصب ASP, PHP , MySQL , .NET و ساير برنامه ها با نسخه دلخواه ، نصب و اجراي كليه برنامه ها، DLL ها، … بطور كامل در كنترل و اختيار هر مشترك ميباشد. مهمترين مزاياي استفاده از VPS ها در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني، هزينه بسيار کمتر VPS ها نسبت به سرورهاي اختصاصي و استقلال عملکرد و دسترسي بالاتر نسبت به سرويس هاي نمايندگي (Resseller/Shared Hosting) مي باشد بگونه اي که هزينه VPS ها در بسياري از اوقات يک پنجم تا يک دهم هزينـه سـرور هاي اختصاصـي بوده ولي تمامي امکانات آنهـا را دارا مي باشد. همچنين هر VPS ميتواند به تعداد دلخواه IP معتبر اختصاصي نيز داشته باشد. در مجموع از ديد کاربر نهايي، VPS درست همانند يک سرور اختصاصي بوده و کاربر به هيچ عنوان تفاوتي را در نحوه عملکرد و کيفيت خدمات اين دو مشاهده نخواهد کرد.
مقاله از www.amirdesign.iran50.com

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

چند روزه كه با ديدن تاپيك هاي مختلف فروش VPS در موردش كنجكاور شده بودم، ميخواستم يه تاپيك باز كنم كه خوشبختانه با رعايت قانون اول جستجو، اين تاپيك رو پيدا كردم ، تاپيك خيلي خوب شروع شده ولي متاسفانه تو پستهاي بعدي اسپم زده شده.
اونطور كه من فهميدم ازش ميشه براي ارائه خدمات هاستينك و *** استفاده كرد. دوستان لطف كنن در مورد كاربردهاي VPS و كم و كيف قضيه بيشتر توضيح بدن.

با تشكر

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
سلام

چند روزه كه با ديدن تاپيك هاي مختلف فروش VPS در موردش كنجكاور شده بودم، ميخواستم يه تاپيك باز كنم كه خوشبختانه با رعايت قانون اول جستجو، اين تاپيك رو پيدا كردم ، تاپيك خيلي خوب شروع شده ولي متاسفانه تو پستهاي بعدي اسپم زده شده.
اونطور كه من فهميدم ازش ميشه براي ارائه خدمات هاستينك و *** استفاده كرد. دوستان لطف كنن در مورد كاربردهاي VPS و كم و كيف قضيه بيشتر توضيح بدن.

با تشكر
قانون جستجو رو خوب رعایت کردی ولی کاملش نکردی :D
[ame="http://www.google.com/search?q=vps+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rlz=1R1MOZA_en___IR337&client=firefox-a"]403 Forbidden[/ame]

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
هدف بيشتر بحث و بررسي در اين مورده و الا منابع كافي به زبان اصلي موجود هست، شايد علت دور شدن پي تي تو اين چند سال از مباحث تكنيكال به تاپيك هاي عمومي و غير تخصصي .... همين برخورد ها باشه

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
آقا چرا انقدر اینو اذیتش کردید.

کار من تجارت الکترونیکه و نیاز به نصب برنامه هایی دارم که همیشه آنلاین بوده و دا ده ها رو برای بررسی بازار جمع کنن.من خیلی وارد نبودم و قبل از این از سیستم منزل رو آنلاین نگه می داشم که یکی اومد به من پیشنهاد نصب برنامه روی یک vps رو داد که خودش هم همینکار رو می کرد.این طوری هزینه اینترنت به نحو چشمگیری کاهش پیدا می کنه و شما فقط برنامه رو باید بعضی اوقات remote کنید.

حالا ما اومدیم تو پی - تی که به اصطلاح اطلاعاتمون در این مورد زیاد شه ،فقط یه پست می بینیم.!

واقعا برای این سایت افت نداره؟

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
آقا چرا انقدر اینو اذیتش کردید.

کار من تجارت الکترونیکه و نیاز به نصب برنامه هایی دارم که همیشه آنلاین بوده و دا ده ها رو برای بررسی بازار جمع کنن.من خیلی وارد نبودم و قبل از این از سیستم منزل رو آنلاین نگه می داشم که یکی اومد به من پیشنهاد نصب برنامه روی یک vps رو داد که خودش هم همینکار رو می کرد.این طوری هزینه اینترنت به نحو چشمگیری کاهش پیدا می کنه و شما فقط برنامه رو باید بعضی اوقات remote کنید.

حالا ما اومدیم تو پی - تی که به اصطلاح اطلاعاتمون در این مورد زیاد شه ،فقط یه پست می بینیم.!

واقعا برای این سایت افت نداره؟
کسی کاری بهش نداشت که :D
تبلیغ وبلاگشو کرد باهاش شوخی کردیم که دیگه تبلیغ نکنه :D

آقا شما بگین چه اطلاعاتی نیاز دارین تا اگه بلد بودیم در اختیارتون بذاریم ;)

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
صاحب تاپیک ک--نش میخواره.
فرزان بیاد ردیفش میکنه . تا دیگه گشاد گشاد راه بره

بالا