برگزیده های پرشین تولز

آموزش کامل راه اندازی بوتیک بچگانه

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
یکی داریم تهران که مثل اینکه جزو کله گنده های پوشاک بچه است می گفت جنس از من هیچی پول ندید هرچقدر هم جنس میخوای ببر بفروش اگه تونستی که هیچ نتونستی بیار جنسامو بده . ما هم شهر اذربایجان غربی خوی هستیم . چطوره ؟ برم تو کار ؟‌

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
گرون فروشی ؟ این چیزیه که هست تو بازار بقیه تایپیک ها رم بخون یکی از تایپیک ها زده بود که از چین تیشرت می یارن 2000 تومن می فروشن 40000 هزار اون چند درصد سوده ؟ یعنی گفتن واقعیت اینقدر وحشتناکه ؟ یکی دیگه از تایپیکا زده بود از ترکیه لباس می یارن حدودا 40 تومن می دن 240 تومن گرون فروشی رو آموزش نمی دم چیزی که تو بازار هست رو می گم الان همه همین کار رو می کنن اگه کسی چیزی نمی گه به همون دلیله قبلی که گفتم جبران زرر :D های دیگر اجناس
من میدونم همه دارن چیکار میکنن. خیلی هم خوب میدونم
دلیل شما واسه گرون فروشی اینه که بقیه هم دارن گرون میفروشن؟
من دیگه حرفی ندارم

پ.ن: نهضت سواد آموزی رو هم بهت پیشنهاد میکنم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
من نگفتم موفق تره درصد های موجد رو گفتم که می کشن رو جنس قبلا هم گفتم هر مغازه ای همه جور جنسی از قیمت خیلی پایین به بالا باید داشته باشه شما که خودتون فروشنده این بهتر می دونین 300 درصد رو رد می کنین البته من بیشتر تو تهران شنیدم همچین کاری می کنن یعنی شما می گین 100 جنس سود نداره ؟
من کامل حرفتون ک اینقد میکشن رو قبول دارم واستون مثال میزنم کتونی عمده مارک ادیداس لب مرز در میاد تقریبا دونه ای بین 7 تا 14 تومن همون رو یکی از سایتها قیمت زده 600 هزار تومن یعنی یکم از 400 درصد بیشتر من اول فک کردم شما فروشنده ای اینقد میدی متوجه نشدم فقط داری اطلاعات میدی sorry

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
q
من کامل حرفتون ک اینقد میکشن رو قبول دارم واستون مثال میزنم کتونی عمده مارک ادیداس لب مرز در میاد تقریبا دونه ای بین 7 تا 14 تومن همون رو یکی از سایتها قیمت زده 600 هزار تومن یعنی یکم از 400 درصد بیشتر من اول فک کردم شما فروشنده ای اینقد میدی متوجه نشدم فقط داری اطلاعات میدی sorry
خواهش می کنم داداشی قبلا هم براتون گفتم من حدود شش ماه تو یه پوشاک کار می کردم خواستم چیزایی که یاد گرفتم با بقیه شریک شم لطف کنید مطالب رو بخونید هرجا مشکلی بود صلاح دونستین بیشتر راهنمایی کنید ممنونم

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
من میدونم همه دارن چیکار میکنن. خیلی هم خوب میدونم
دلیل شما واسه گرون فروشی اینه که بقیه هم دارن گرون میفروشن؟
من دیگه حرفی ندارم

پ.ن: نهضت سواد آموزی رو هم بهت پیشنهاد میکنم
نه عزیزم من با اصل گرون فروشی مخالفم اگه هم می گم مثلا 120 درصد واسه کسی صدق می کنه که خارج از کشور جنس وارد می کنه نه کسی که بعد از چند تا واسطه یه جنس رو می خره مثلا اون مغازه ای که من براش کار می کردم 6 تا شعبه تو ایران داشت مستقیم از چین دبی ترکیه خرید می کرد بین شعبه ها پخش می کرد و می فروخت پول پارو می کردن وگرنه یکی مثله ما که از تهران باید خرید کنیم فوقش 70 درصد باید بکشیم اون هم بعد یه مدت یه سریش فروش نمی ره باید قیمت رو آورد پایین

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
یکی داریم تهران که مثل اینکه جزو کله گنده های پوشاک بچه است می گفت جنس از من هیچی پول ندید هرچقدر هم جنس میخوای ببر بفروش اگه تونستی که هیچ نتونستی بیار جنسامو بده . ما هم شهر اذربایجان غربی خوی هستیم . چطوره ؟ برم تو کار ؟‌
از اقوامه ؟ آدرس و شمارشم واسه ما پیام خصوصی کن اگه ازت چک و این چیزا نخواد خوبه ضمناً شما تجربه داری ؟ خودش می تونه رات بندازه ؟ می دونی چند ماه اول ممکنه ضرر بدی (فقط به خاطر کوشارز) باید خیلی دقت کنی تا دستت بیاد اون منطقه ای که جنس می فروشی چه چیزایی بیشتر می خواد طول می کشه اما شرایط اینجوری که کسی تا این حد هواتو داشته باشه شاهکاره برو تو کارش

khatereh_tak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
حرفاتون جالب بود .. از دید مردم واقعا قیمتا خیلی بالاس ...از دید بازاری ضرر کنه بدبخت میشه ... کلا باید دولت یه حمایتی کنه تا یه فروشنده به خاطر ریسک ضرراش قیمتا رو نجومی نکنه ... حالا بگذریم تاپیک وری وری مفیدی بود واقعا دمتون گرم .... خیلی خوبه که بی چش داشت تجربیاتتون رو عنوان کردید ممنون ... من دنبال یه کارم اخه با پول کارمندی به جایی نمیشه رسید بوتیکو خیلی ذوس دارم فقط بابام مخالفه یکی اینکه میگه تو با وام میخوای اینکارو کنی که ضرره یکی اینکه تو تاب نمیاری اینا رو بفروشی همشو برمیداری واسه خودت:D واسه همین اصن کمکم نمیکنه حالا شما منو راهنمایی کنین که واسه بوتیک زدنو جواز کسب باس چیکار کرد ...برم سراغ شالو روسری یا لباس زنونه ؟ممنون میشم ج بدین:general406:

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
حرفاتون جالب بود .. از دید مردم واقعا قیمتا خیلی بالاس ...از دید بازاری ضرر کنه بدبخت میشه ... کلا باید دولت یه حمایتی کنه تا یه فروشنده به خاطر ریسک ضرراش قیمتا رو نجومی نکنه ... حالا بگذریم تاپیک وری وری مفیدی بود واقعا دمتون گرم .... خیلی خوبه که بی چش داشت تجربیاتتون رو عنوان کردید ممنون ... من دنبال یه کارم اخه با پول کارمندی به جایی نمیشه رسید بوتیکو خیلی ذوس دارم فقط بابام مخالفه یکی اینکه میگه تو با وام میخوای اینکارو کنی که ضرره یکی اینکه تو تاب نمیاری اینا رو بفروشی همشو برمیداری واسه خودت:D واسه همین اصن کمکم نمیکنه حالا شما منو راهنمایی کنین که واسه بوتیک زدنو جواز کسب باس چیکار کرد ...برم سراغ شالو روسری یا لباس زنونه ؟ممنون میشم ج بدین:general406:
سلام
ممنون خاطره خانم لطف دارین .
در زمینه لباس زنونه هم یه مدت کار کردم سودش خوبه به شرطی که بتونین از عمده فروشی های ارزون یا تولیدی های معروف تهران خرید کنید اینکه می خواین چه شغلی یا در چه زمینه ای از پوشاک کار کنید بیشتر بستگی به مکانی داره که می خواید مغازه رو دایر کنید از اونجا که شما کارمند هستین نمی تونین تمام وقت کار کنین پس نیاز به یه فروشنده حرفه ای دارین که اکثرا درصدی از سود رو ازتون می گیرن اگه می خواین وام بگیرین همونطور که خودتون از ریسکش خبر دارین احتمال موفقیت خیلی کم می شه اولا باید میزان اقساط طوری باشه که اگه خدایی نخواسته شما کم آوردین بتونین با همون حقوق کارمندی که می گیرین اقساط رو پرداخت کنین چیزی هم واسه خودتون بمونه .البته بگم اکثر کسایی که با وام آوردن موفق می شن خودشون مدت ها فروشندگی کردن و با چند و چون این کار آشنایی دارن اما این دلیل بر این نمی شه که شما نتونین موفق بشین تو پست هام گفتم این کار به پشتکار خیلی زیادی نیاز هست .باید خودتون آنالیز کنید که آیا اگه شرایطی پیش بیاد که واقعا بحرانی و وحشتناک باشه می کشین کنار یا کم نمی یارین و ادامه می دین چون باید خودتون رو برای هر شرایطی البته منظورم شرایط سخته آماده کنین آیا کشش اینو دارین که صبح کارتون تموم شد تا آخره شب با مشتری کل کل کنید چون واقعا مغازه لباس فروشی میدان جنگه مشتری خودشو مسلح می کنه با گفتارو سماجتش تا بیاد و از شما تخفیف بگیره شما هم باید همیشه آماده باشین تا یه حدی بیشتر تخفیف ندین وگرنه از جیب باید بزارین .اگه یه فروشنده حرفه ای داشته باشین می تونه همیشه رو مغازه وایسه و مغازه رو بچرخونه اما با توجه به اینکه اعتماد کردن تو این دور و زمونه واقعا غیره ممکن شده من پیشنهاد می کنم برای شروع تو شهرتون جست و جو کنید با یه بوتیک بزرگ که چند تا دیگه فروشنده خانوم داشته باشه صحبت کنید که بصورت نیمه وقت طوری که به شغل اصلیتون صدمه نزنه مشغول به کار بشین یه مدت اونجا کار کنید ببینین اصلا می تونین و با روحیتون سازگاره اعصابش رو دارین به نظره من در درجه اول شما باید خودتون در این زمینه کامل راه بیوفتین بعد مقدمات کار هم دستتون می یاد گرفتنه مجوز هم بدو بدو زیاد داره و هزینه بره وگرنه چیزه زیاد پیچیده ای نیست و اکثر کسایی که مغازه می زنن تا یک ماه بعد شایدم بیشتر اقدام به مجوز می کنن شما می تونین با مراجعه به اتحادیه پوشاک شهرتون از مراحل گرفتن مجوز مطلع بشین .یه سرچی هم تو گوگل بکنین شاید بود .قدم به قدم با هم جلو می ریم تا شروع به کسب و کار و سود دهی هر سوالی داشتین در خدمتم

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
اونجوری که گفته میشه بوتیک ها باید 40 درصد روی جنس بکشن البته این فقط زمانی ممکن هست که همه چیز متناسب با اون صنف باشه وقتی هیچ چیز حساب کتاب روش نیست و اجاره مغازه هر سال میره بالا طرف با سود 40 درصد شاید حتی ضرر هم بکنه این درمورد همه اصناف صدق میکنه اگه قرار باشه یه کالای به قیمت و درصدی به فروش بره که قبلا تهیه شده باید همین روند روی اجاره و مالیات و... مغازه ها هم اعمال بشه در ایران عادت شده چه تورم بالا بره چه پایین صاحب ملک اجاره مغازش افزایش میده

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
بله همینطوره چهل درصد که نیست بیشتر 18 درصده باور کنید سود 40 درصد هم احتمال موفقیت صفر درصده کسی که بوتیک می زنه چند ماه اول فقط زرر می ده تا سلیقه افراد اون منطقه و مقدار تقاضا دستش بیاد

khatereh_tak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اقا نیما خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتین واسه جواب ... کم پیدا میشن کسایی که تجاربشونو در اختیار بقیه بذارن ..و اما یه سوال دیه و یه زحمت دیه :general406: واسه جواز تقریبا چقد هزینه میبره ؟:)

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
اقا نیما خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتین واسه جواب ... کم پیدا میشن کسایی که تجاربشونو در اختیار بقیه بذارن ..و اما یه سوال دیه و یه زحمت دیه :general406: واسه جواز تقریبا چقد هزینه میبره ؟:)
ممنون لطف دارین هر سوالی داشتین در خدمتم
تقریبا کلی حساب کنیم شاید حدود سه میلیون تومن بخواد اینطور که شنیدم
داشتم سرچ می کردم این مطلب رو دیدم امیدوارم بدرد همه دوستان بخوره
مراحل صدور جواز کسب

-مرحله اول صدور جواز کسب

1-درخواست كتبي متقاضي پروانه كسب (جواز کسب)

2-ثبت درخواست و ارائه رسيد به متقاضي

3-بازديد از محل واحد صنفي توسط كميسيون بازرسي اتحاديه و ارائه گزارش

4-بررسي درخواست متقاضي پروانه كسب( جواز کسب) در جلسه هيئت مديره و ارايه پاسخ كتبي به وي

-مرحله دوم صدور جواز کسب

در این مرحله از صدور جواز کسب ارائه يكي از مدارك ذيل جهت تعيين وضعيت ملكي واحد صنفي انجام میشود که شامل:

1-سند مالكيت به نام متقاضي

2-اجاره نامه رسمي به نام متقاضي

3-اجاره نامه عادي (با اخذ تعهد محضري) بنام متقاضي

4-مبايعه نامه به نام متقاضي

5-حكم قطعي دادگاه مبني بر الزام به تنظيم سند اجاره

6-رسيد پرداخت اجاره بهاي معتبر

7-قرارداد اجاره محل كسب با ادارات و سازمانهاي دولتي، نهادها، شهرداري، شركت هاي تعاوني مسكن و شركتهاي خاص صنفي، شركتهاي تحت پوشش سازمانهاي دولتي و نهادها

ارائه يكي از مدارك ذيل جهت تعيين وضعيت **** وظيفه آقايان برای دریافت جواز کسب که شامل:

1-گواهي پايان خدمت

2-گواهي معافيت دائم

3-گواهي اشتغال به تحصيل

4-گواهي معتبر مبني بر داشتن معافيت پزشكي از حوزه **** وظيفه

5-دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت در مدت اعتبار آن

-ارائه سوابق كاربري تجاري با كارگاهي يا اداري محل واحد صنفي مورد درخواست

-ارائه ساير مدارك ذيل:

1-كپي تمام صفحات شناسنامه

2-كپي كارت ملي

3-كپي مدرك تحصيلي يا حداقل سواد خواندن و نوشتن ( به استثناي متقاضياني كه سن آنان از 50 سال بالاتر مي باشد)

4-دوارزده قطعه عكس پرسنلي جديد (3x4)

5-فيش واريز مبلغ حداكثر تا سقف 5 برابر حق عضويت اتحاديه براي سال اول (حق ورودي) كه از مبلغ 3.000.000 ريال عدول ننمايد.

6-فيش واريز مبلغ 30.000 ريال به حساب 21733008 خزانه كشور
7 -(برای پوشاک باید حدوداً 3000000 تومان (سه میلیون تومان )باشه )

-مرحله سوم صدور جواز کسب

استعلام از ادارات ذيربط و ارائه مدارك ذيل شامل:

1-گواهي مركز بهداشت شهرستان و ارائه كارت معاينه پزشكي فردي جهت صنوف مشمول (موادر خوردني، آشاميدني، بهداشتي و آرايشي)

2-گواهي عدم اعتياد به مواد مخدر

3-گواهي عدم سوء پيشينه كيفري

4-موافقت اداره نظارت بر اماكن نيروي انتظامي

5-گواهي گذراندن دوره آموزش (حداقل 10 ساعت) از موسسه آموزشي معتبر (مورد تاييد كميسيون نظارت شهرستان مربوط)

6-ارائه هرگونه مدرك مبني بر تشكيل پرونده يا ارائه هر يك از اوراق پرداخت مالياتي

7-گواهينامه مهارت فني جهت مشاغل مندرج در آئين نامه تبصره ذيل ماده 13 قانون

8-اختصاص كد شناسه ده رقمي (ملت كارت) و الصاق آن به پروانه كسب(جواز کسب)

9-اختصاص برچسب شناسه صنفي مطابق با كد ده رقمي

-مرحله چهارم صدور جواز کسب

بررسي پرونده توسط رييس و در غياب وي نايب رييس اتحاديه

مرحله پنجم صدور جواز کسب

صدور پروانه كسب (جواز کسب)با رعايت مراحل چهارگانه قبلي و تحويل آن به متقاضي.../منبع:aghziehkaraj.com،www.amlakiran.org

hhs55.jpg

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
بستگی ب شهر هم داره من خودم بوتیک دارم رفتم دنبالش 500 هزار تومن اصناف خواست 700 هزار تومنم شهرداری بقیشم ریز کاری زیاد نیست فوقش تست اعتیاد در بیاد 15 هزار تومن یا کافی نت واسه ثبت نام همینقدر البته ما شهرستانیم شاید تهران بیشتر باشه ولی ی توصیه کلیدی بت میکنم تا یک سال اول پول واسه پروانه واریز نکن ب خصوص شهرداری نصف پول اصناف واریز کن بهت گیر ندن بقیه رو هر موقع کارت گرفت واریز کن

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
100 در صد سود ؟؟؟!!!
ما خودمون 4 ساله که تو کار پوشاک زنونه ایم نهایت سودی که میزنیم 30 درصده
ماهی 1.5 هم اجاره میدیم درآمدمون هم خدا رو شکر بد نیست

جالبه از یه طرف میگین تا 120 درصد جا داره از یه طرف میگین ترویج گرونفروشی نمیکنم

در مورد بنجلی کار هم طرف اگه این کاره باشه و جنس حساب شده بیاره خیلی کم میندازه
ما خودمون اگه یه جنسی رو بیاریم و تا 3 - 4 روز ازش نفروشیم همه رو به قیمت خرید میدیم بره
الان با این وضع مملکت اکثر مردم دنبال ارزونین

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
100 در صد سود ؟؟؟!!!

جالبه از یه طرف میگین تا 120 درصد جا داره از یه طرف میگین ترویج گرونفروشی نمیکنم

ما خودمون اگه یه جنسی رو بیاریم و تا 3 - 4 روز ازش نفروشیم همه رو به قیمت خرید میدیم بره
فضولیه میشه بگید مغازتون کجاست چقدر پول پیش دادید و چقدر در ماه درآمدتون هست منم بوتیک دوست دارم اما میترسم نگیره

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
با اجازه استارتر
این پست رو میزارم این صفحه رو گم نکنم
سر فرصت بیام بخونم"

ببخشید اگر اسپم بود.

سپاس"

khatereh_tak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستان خیلی ممنون بایت راهنماییاتون ..وای چقد هزینه بره این جوازه ...خداییش مملکت چی خرتو خره به جای اینکه کمک کنن ملت کاروکاسبی راه بندازن جز سنگ اندازی کاری ندارن :general607: من بخوام بوتیک بزنم خودم باس تنهایی همه این کارا رو بکنم چون بابام مخالفه :( با این اوصاف باید یه هفته ای مرخصی بگیرم نمیدونم چیکار کنم با این مراحل طولانی دارم پشیمون میشم اصن ... :general503:

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
100 در صد سود ؟؟؟!!!

دوست عزیز لطفا lمطالب گذشته رو یه بار دیگه بخونین گفتم کسی که مستقیم از چین یا کشور های دیگه خرید می کنن 120 درصد سود می کنن وگرنه کسی که از واسطه های دوم و سوم خرید می کنه تقریبا 30 تا 60 درصد سود می کنه

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
دوستان خیلی ممنون بایت راهنماییاتون ..وای چقد هزینه بره این جوازه ...خداییش مملکت چی خرتو خره به جای اینکه کمک کنن ملت کاروکاسبی راه بندازن جز سنگ اندازی کاری ندارن :general607: من بخوام بوتیک بزنم خودم باس تنهایی همه این کارا رو بکنم چون بابام مخالفه :( با این اوصاف باید یه هفته ای مرخصی بگیرم نمیدونم چیکار کنم با این مراحل طولانی دارم پشیمون میشم اصن ... :general503:
به نظره من یکم دیگه صبر کنین با پدرتون مشورت کنین با توافق ایشون یه شغل خوب دایر کنین چون هیچی مثله پشتیبان نیست شما هر کاری رو راه اندازی کنین در جریان کار به اون کار علاقه مند می شین

بالا