برگزیده های پرشین تولز

بیا بگو کجا رفتی.... چی دیدی...

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
سلام به همه کاربران عزیز

همه جای ایران زیباست ... قسمت هایی است که خیلی ها از آن خبر ندارن و یا حتی اگرهم خبر داشته باشن اجازه رفتن به این قسمت ها را ندارن و باید کلی تلاش کنن که برای دیدن این قسمت ها مجوز بگیرن. من دانشجوی مرمت بناهای تاریخی بودم و با کارت دانشجویی که داشتم میتونستم از میراث فرهنگی مجوز ورود به یک سری مکان های تاریخی رو بگیرم و وارد بشم. در کل من عاشق گشتن هستم خیلی مکان های مختلف چه در ایران چه در خارج از ایران رفتم .
مدتی است با یک تور کوهنورد و طبیعت گرد، طیبیعت داخل ایران را دارم میبینم که واقعا معرکه است. البته با این گروه ما مجوز به مناطق گردشگری حفاظت شده را داریم.
شاید خیلی از شماهایی که میرین خارج از ایران ،بیشتر وقت خودتون را در هتل و یا مراکز تفریحی و خرید میگذرانیدو کلا از اون شهر ،تاریخش ،جاهای دیدنی و طبیعتش هیچ سراغی نمیگیرین (البته به نظر من این کار خیلی اشتباهه).
اما من با ایجاد این تاپیک میخوام هم خودم و هم افرادی که جاهای مختلف را رفتن و دیدن بجز مراکز خرید و تفریحی (وقت گذرونی و پول بیهوده خرج کردن) بیان در این تاپیک، مکان را با عکس به همه معرفی کنن.
تا این جا ،یک تاپیک مرجع گردشگری درست و حسابی بشه برای همه اونایی که میخوان برن بگردن یا حتی وقت رفتن ندارن با آن مکان آشنا بشن.

..............در ابتدا از همه دوستانی که منو در این تاپیک با پست های مفیدشون کمک میکنن سپاس گذارم ...........

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
اولین پست را از مکان دیدنی هم خودم میزارم برای شروع...
کویــــــر شهداد ... گندم بریان و یا کویر سیاه..
چند روز پیش با گروه حرکت کردیم به سمت کرمان، از تهران با قطار 16 ساعت تا کرمان راه بود و تا شهر شهداد 2:30 با اتوبوس بود. قرار بود شب را در کمپ های کویری شهداد بخوابیم ولی چون کمپ برق نداشت و هوا شب خیلی سرد بود یکی از محلیا که گروه را میشناخت ما رو به روستای ولی آباد برد و حسینیه روستا را در اختیار ما گذاشت(خدا امواتشو بهشتی کنه من که خیلی دعاش کردم).3 شب در حسینیه خوابیدیم.و روزها میرفتیم کویرو میگشتیم.البته دیدن شب کویر را از دست ندادیم ،عالی بود.جاهایی که در این 4 روز دیدیم: کمپ های کویری شهداد، رود شنی ، دریاچه ای در دل کویر،کاروانسرای شهداد (که مرمت خیلی بدی روش انجام شده بود ولی هنوز هم قسمت های قدیمی سالمش خیلی قشنگ بودن) ،رودشور (که یکی از طولانی ترین رودهای ایران است)،کلوت ها و اصل آن گندم بریان که برای من عالی ترین قسمت سفر بود و در آخرین روزقبل از رفتم به راه آهن مسجد شاه نعمت الله ولی را در ماهان دیدیم.شب یلدارا در قطار با هندوانه ،آجیل،پرتغال شهداد وصدای ساز یکی از هم گروهیان که استاد موسیقی بودن سپری کردیم. این سفر را خیلی خیلی خلاصه کردم برای من دیدن صحرا جزو آرزوهام بود و فکر میکنم هیچ وقت منظره هایی که دیدم از یادم نره. رفتن به گندم بریان یکم سخت و طولانی بود که باید حدود دوساعت با نیسان در کویر ناهموار میرفتی وبعد از آن هم باید دو ساعت پیاده روی میکردی و از کوه بالا میرفتی ولی وقتی به مقصد میرسیدی انقدر محو تماشای منظره روبروت میشدی که خستگی و گرما را فراموش میکردی. چند تا عکس هم از مدیر گروهمون گرفتم براتون میزارم.هر سوالی دارین ازمن بپرسین.
امیدوارم به این مکان سفر کنید.
10469_218.jpg DSCN2602 (3).jpg DSCN2668.jpg DSCN7049-1024x532.jpg DSCN9628.jpg DSCN9746-1024x525.jpg DSCN9843.jpg

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
مسجد شاه نعمت الله ولی را در ماهان دیدیم

دوست عزیز اگر بنده اشتباه نکنم. نمی گویند مسجد شاه نعمت الله ولی بلکه می گویند ارامگاه شاه نعمت الله ولی که 703 سال پیش
به دنیا امد و 103 سال عمر کرد و الان 600 سال در شهر ماهان . کرمان دفن هست.

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
مسجد شاه نعمت الله ولی را در ماهان دیدیم

دوست عزیز اگر بنده اشتباه نکنم. نمی گویند مسجد شاه نعمت الله ولی بلکه می گویند ارامگاه شاه نعمت الله ولی که 703 سال پیش
به دنیا امد و 103 سال عمر کرد و الان 600 سال در شهر ماهان . کرمان دفن هست.
حرف شما محترم و درست. ممنون از توجهتون

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
دریاچه میانشه یا چورت
پنچ شنبه ظهر با گروه به سمت ساری حرکت کردیم و حدود 6 ساعت تا روستای بعد از ساری به نام بادله راه داشتیم که به یک مجموعه تفریحی و ورزشی بزرگ رسیدیم قرار بود شب را در انجا بخوابیم اتاق های بزرگ با تخت داشت.(البته برای ورد به اونجا باید مجوز داشته باشین و چون ما ریس گروه گوهنوردی ساری هم باهامون بود برای ورود مشکلی نداشتیم ).فرداش ساعت 5 صبح بیدارمون کردن و راه افتادیم به سمت جاده میانشه که حدود 2 ساعتی با اتوبوس راه بود تا قسمتی که دیگه اجازه ندادن اتوبوس جلوتر بره و بقیه راه تا دریاچه را پیاده رفتیم که اونم 2ساعت بیشتر طول نکشید ولی منظره پاییز عالی بود. این دریاچه یک تاریخچه جالب داره ،در سال ۱۳۱۸ خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ خیلی قشنگی را ایجاد می‌کند. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی است. از شانس ما آب دریاچه خیلی پایین آمده بود ولی باز هم از زیبایش کم نشده بود.بعد دیدن دریاچه و گشتن در اطراف آن با نیسان به سمت اتوبوس برگشتیم.(جاتون خالی خیلی خوش گذشت) عکس دریاچه میانشه یا چورت را براتون گذاشتم. اگر سوال خاصی از این دریاچه دارین میتونم جواب بدم.
10659117_814113478649296_2253958128138171861_o.jpg 10359116_814117641982213_7805310784363930206_o.jpg 10368204_814118881982089_1766454734865447120_n.jpg 10425449_814113595315951_6143428973906316935_n.jpg 10838090_814116408649003_8664423726846529338_o.jpg

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
سفر به دریاچه زریوار و اورامان تخت
این سفر 3 روز طول کشید و با اتوبوس رفتیم. یک شب در کنار دریاچه خوابیدیم و یک شب در یک شب در سنندج.
تالاب زریوار : تالاب آب شیرین زریبار یا زریوار (به کردی:Zrêbar, Zrêwar) در فاصله ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان، در کردستان ایران و از مکان‌های دیدنی و گردشگری این استان است. آب تالاب شیرین است و از تعدادی چشمهٔ کف‌جوش و بارش تأمین می‌شود.
این تالاب بزرگ‌ترین و زیباترین دریاچه‌ی آب شیرین باختر ایران [۱] و یکی از منحصربه‌فردترین دریاچه‌های آب شیرین در جهان بشمار می‌رود
و
اورامان تخت:
اورامان یا هورامان تخت شهری در بخش اورامان شهرستان سروآباد در استان کردستان ایران است. این شهر در منطقه هورامان واقع شده‌است.
مردم اورامان‌تخت به اورامی (هورامی یا اورامانی) سخن می‌گویند که یکی از گویش‌های گورانی است که آن نیز زیرگروهی است از گویش‌های ایرانی شمالغربی. اورامی در گذشته زبان کتابت به شمار می‌آمده و لهجه رسمی بوده است. مردم اورامان تخت مسلمان و سنی مذهب هستند، با این وجود آیین‌های باستانی ایرانی هنوز در حافظه تاریخی برخاسته از نیاکان مردم این منطقه، جای دارد و آن را پاس می‌دارند.
و جالب بگم یک آرامگاه داره اینجا که در قبرستان اونجاس تمام درختای اطراف قبر مملو از نخ و پاچه هایی بود که مردم بنا بر اعتقاداتشون در گره میزدنند. اسمش پیر شالیار بود.
مسافرت خیلی خوب و عالی ای بود ببخشید جمله ها و توضیحاتو از ویکی پدیا براتون در آوردم چون این مسافرت برای بعد از عید بود زیاد توضیحات مفید یادم نبود که از خودم بگم.
10410206_721950127865632_3991387304564934816_n.jpg 10348466_721950754532236_822668464616088773_n.jpg 10409371_721947344532577_459676619419094839_n.jpg 10438914_721947524532559_5504314399519847959_n.jpg 10460204_721950587865586_2907761982461966686_n.jpg

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
دوستان من کلی از مدیریت خواهش کردم که تاپیک را مهم کنن و روی کمک شما و پست های مفیدتان حساب کرده بودم برای اینکه در این تاپیک منو کمک کنید .
چرا هیچکس پستی نذاشته و حرفی از جایی که رفته نگفته چرا خوبی های را به نمایش نمیزارید ؟؟؟
منتظر پست های شما هستم بی صبرانه

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
آبشار مارگون فارس ( البته خیلی هم ناشناخته نیست )
من این آبشار رفتم و واقعا قشنگه البته جاده قشنگی هم داره.چند وقت پیش یه تاپیک از آبشار های ایران گذاشتم این آبشار هم جزوش بود. چه فصلی رفتین ؟ عکسی ازش دارین بزارین برامون
http://forum.persiantools.com/posts/10596499/

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
من این آبشار رفتم و واقعا قشنگه البته جاده قشنگی هم داره.چند وقت پیش یه تاپیک از آبشار های ایران گذاشتم این آبشار هم جزوش بود. چه فصلی رفتین ؟ عکسی ازش دارین بزارین برامون
http://forum.persiantools.com/posts/10596499/

من زیاد رفتم ولی آخرین بارم شهریور یا مرداد همین امسال بود .

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
وای خدا ، چقدر قشنگ بود دو تا سفر اول !
واقعا زیبا
مخصوصا اون دریاچه
راستی میشه لطف کنید و بگید چه فصل هایی رفتید و اگه هم امکان داره تورتون رو معرفی کنید اگه شد ما هم به شما اضافه شیم؟ :)

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
وای خدا ، چقدر قشنگ بود دو تا سفر اول !
واقعا زیبا
مخصوصا اون دریاچه
راستی میشه لطف کنید و بگید چه فصل هایی رفتید و اگه هم امکان داره تورتون رو معرفی کنید اگه شد ما هم به شما اضافه شیم؟ :)
سلام. ممنون از توجه شما. کویر را تعطیلات 28 صفر رفتیم و دریاچه میانشه را اول آذر اونجا بودیم. محلیا میگفتن که باید زودتر میرفتیم چون درواقع ما زمستون دریاچه را دیدیم و بیشتر درختا برگاشون ریخته بود.فصل بهار و پاییزش خیلی خوبه حتی میتونین شنا کنید تو دریاچه.
تور ما خیلی فعاله اگر مشتاق باشین میتونم شماره رییس تور را بهتون بدم تا با ایشون هماهنگ باشین.

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
تورتون سایت نداره؟
اگه زحمتی نیست شماره رو لطف کنید ، ولی متاسفانه به این زودیا نمیتونم بیام وقت وقته امتحاناته :(

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
خیلی خوش گذشت.چه جایی بود.
25 مرداد 92
قلعه رودخان فومن.
گروه کوهنوردی جوان

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28

ببخشید واقعا ، عکس دیگه ای پیدا نکردم ، همین یه دونه بودم ، اما خب باز میتونید اطراف رو ببینید و جو قلعه رودخان رو حدس بزنید :)
درمورد قلعه رودخان:
دژ رودخان یا قلعه حسامی نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عرب‌ها به ایران دانسته‌اند.
راستی این قلعه رو قلعه هزار پله هم میگن ، باید نزدیکای هزارتا پله بری بالا (ما که نتونستیم بشماریم :دی ) ، وقتی میرسی سر قلعه ، فقط میگی WOW ...

Last edited:

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119

ببخشید واقعا ، عکس دیگه ای پیدا نکردم ، همین یه دونه بودم ، اما خب باز میتونید اطراف رو ببینید و جو قلعه رودخان رو حدس بزنید :)
درمورد قلعه رودخان:
دژ رودخان یا قلعه حسامی نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عرب‌ها به ایران دانسته‌اند.
راستی این قلعه رو قلعه هزار پله هم میگن ، باید نزدیکای هزارتا پله بری بالا (ما که نتونستیم بشماریم :دی ) ، وقتی میرسی سر قلعه ، فقط میگی WOW ...
ممنون از عکستون . من این قلعه را در آخرای تابستان رفتم و جزو اولین سفر هام بود و واقعا جای قشنگی هست . بعضی وقتا ما ایرانی ها خدا تومان خرج میکنیم میریم ترکیه یا مالزی و امثال اینها ولی خبر نداریم به فاطله 4 ساعتی مون بهترین مکان و زیباترین منظره را میتونیم ببینیم و یه روز خیلی قشنگ بدون خرج کردن هزینه زیاد برای خودمون و خانوادمون بسازیم.
قلعه رود خان جایی هست که باید بری باید ببینیش باید اون هزار تا پله رو بری بالا تا به عظمتش برسی تا بفهمی زیبایی،طبیعت ، اکسیژن و زندگی یعنی چی...
images.jpg

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
دوستانی که اهل گردش های کوتاه و یکم سخت هستن یا دوست دارن تو چادر و کیسه خواب بخوابن و یکم دلشون سختی میخواد ولی دوست دارن کم کم دو روز دور از شلوغی های شهر و تکنولوژی باشن میتونم شماره گروه را بهشون بدم هر هفته جایی که برنامه هست بریم را بهشون پیامک میدن میتونین ما با در این جستوجو ها شریک باشید

این گروه معمولا هر هفته برنامه داره و کمترین جایی که میرن قله توچال هست. بیشتر برای کوه نوردی و طبیعت گردی برنامه میزارن

Last edited:

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
سلام دوستان
آخر هفته گذشته جاتون خالی رفتیم میانکاله دو روزه . پنچ شنبه ظهر ساعت 2 حرکت کردیم و جمعه ساعت 11 شب تهران بودیم
برای رفت جاده یکم بد بود، برف به شدت میومد و چندتا تصادف بد تو راه شده بود که ترافیک بدی به وجود آورده بود و یکم شب دیر به خوابگاه رسیدیم. از جاده فیروزکوه رفتیم به سمت ساری و شب همان خوابگاه بادله خوابیدیم که تو پست های بالا که رفته بودیم دریاچه میانشه براتون تعریف کرده بودم. صبح به سمت میانکاله حرکت کردیم. حدود2 ساعت راه بود و وقتی رسیدیم باید با نیسان میرفتیم به سمت جایی که پرنده های مهاجر بودن. اول یه جا وایستادیم پرندها خیلی دور بودن باید با دوربین میدیدیم ولی وقتی دوباره سوار نیسان شدیم که بریم یه سمت دیگه خیلی راحت میتونستیم ببینیمشون. و بعد از دیدن اونها به سمت دریا و کشتی سوخته پژواک رفتیم. منظره اون منطقه معرکه بود از سبزی و زیبایی پربود از درخت انار و بوته های تمشک.دریاچه های کوچیک و چند خونه روستایی کوچیک هم اونجا بودن و دسته گاو میش هم دیدیم که من تا حالا گاو میش ندیده بودم واقعا بزرگ بود. کشتی پژواک هم یه کشتی به گل نشسته بزرگ بود که محلیای اونجا میگفتن چندتا داستان داره. حدود ساعت 4 بود که برگشتیم به سمت تهران این دفعه خوبیش این بود که جاده اونقدرام شلوغ نبود ولی گردنه بالای کوه مه غلیظی بود.
جای همه خالی. 24 ساعت دور از دود و صدای تهران خیلی لذت بخشه و دیدن این منظره ها بهترین آرامش و انرژی را بهم میده
توضیحات بیشتر درباره میانکاله در تاپیک آوردم عکسارم تو اون تاپیک گذاشتم براتون
http://forum.persiantools.com/threads/میانکاله-دنیای-پرندگان-مهاجر.656357/

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
سلام مجدد
نمیدونم واقعا این مطالبو مطالعه میکنید یا نه . ولی حتی اگر یه نفرم با این مناطقی که من میزارم آشنا بشه برای من خوشحال کننده است.
من دیگه هر مکانی که رفتم را با توضیحات دقیق تر از اون منطقه و با کمک سایت های دیگه که زحمت نگارش را کشیدن برای شما به صورت مجزا تاپیک میسازم .
البته در این تاپیک هم توضیح در مورد سفری که رفتم میگم براتون ولی اصل تاپیک بنا بر عنوان مکان است
ممنون میشم نظراتتون را بشنوم. یا اگر با یه تور دیگه جایی میرین سفرتون را توضیح دهید

بالا