برگزیده های پرشین تولز

مشكلات يك شاعر

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
راستش رو بخواهيد اونقدر در شعر و ترانه گفتن استعداد دارم ( البته يك وقت خودپسندي تعبير نشه ) كه هر وقت اراده كنم شعر و ترانه بگم . ولي اين استعداد چه فايده وقتي كه به يك ناشر مراجعه مي كنم ميگه چون كتاب اولت رو مي خواي چاپ كني بايد خودت هزينش رو پرداخت كني .......

شايد منم مثل بقيه شاعراني كه در واقع بعد از مردنشون شكوفا شدن باشم .

هيهات در اين راه چه سختي كه برم هست
اندر طلب ماه رخي جان به لبم هست
من در طلب لحظه اي آرامش و معشوق
افسوس غم و غصه ي من بال و پرم هست

شعر از خودم

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
نمي دونم شايد اگر بعد از مرگ هم اين اتفاق براي من بيافته ( هر چند ديگه براي خودم سودي نداره چه مادي و چه معنوي ) بازم باعث خوشحالي باشه

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
تازه اگر بری و خودت هم چاپ کنی نمیگذارند بفروشی ! مافیایی شده به خدا

من پدرم کتاب خاطرات پدربزرگم رو رفت چاپ کرد بعد بهش گفتند باید میومدی پیش خودمون

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
راستش رو بخواهيد اونقدر در شعر و ترانه گفتن استعداد دارم ( البته يك وقت خودپسندي تعبير نشه ) كه هر وقت اراده كنم شعر و ترانه بگم . ولي اين استعداد چه فايده وقتي كه به يك ناشر مراجعه مي كنم ميگه چون كتاب اولت رو مي خواي چاپ كني بايد خودت هزينش رو پرداخت كني .......

شعر از خودم
شما آیا اشعار خود را در مجلات چاپ می کنید یا اینکه یکسره پا شدید رفتید پیش یک ناشر و گفتید من شاعر هستم و کتاب مرا چاپ کنید .

سبک شعرهای شما چیست ؟؟؟

اگر تمایل داشته باشی می توانی چند تا از شعرهایت را تایپ کنی و برای من ارسال کنی . من چند مجله اینترنتی و چاپی می شناسم . می توانم به نام خود شما منتشر کنم . اما قبل از هر چیز باید خود من اشعار شما را ببینم و بخوانم .

در مجله ها و سایت های ادبی که گفتم ، اگر تایید من باشد حتما چاپ می شوند . البته تا قبل از خواندن آن ها نمی توانم چیزی بگویم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
تازه اگر بری و خودت هم چاپ کنی نمیگذارند بفروشی ! مافیایی شده به خدا

من پدرم کتاب خاطرات پدربزرگم رو رفت چاپ کرد بعد بهش گفتند باید میومدی پیش خودمون
بله دوست عزیز من .

در این میان یک مافیایی وجود دارد و هیچکس هم منکر نیست .

چون مساله چاپ یک طرف قضیه است و مساله پخش آن سوی دیگر سکه . شما ممکن است به راحتی بتوانید کتابی را چاپ کنید اما نمی توانید آنرا پخش کنید . به اعتقاد من مساله پخش یک کتاب مهمتر از چاپ آن است .

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
شما آیا اشعار خود را در مجلات چاپ می کنید یا اینکه یکسره پا شدید رفتید پیش یک ناشر و گفتید من شاعر هستم و کتاب مرا چاپ کنید .

البته ناشري كه به شما مي گم تازه مثلا آشنا بود . در مورد نشريات هم همينطور كه خودتون مي دونيد نميشه زياد بهشون اعتماد كرد . بنابراين شعرهام رو هم به نشريات براي چاپ ندادم .

در مورد سبك شعر هام هم بايد بگم سبك خاصي ندارم و هر وقت كه چيزي به دل و ذهنم مي رسه روي كاغذ ميارم . حتما چندتا ازاونها رو براي شما مي فرستم تا بخونيد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
البته ناشري كه به شما مي گم تازه مثلا آشنا بود . در مورد نشريات هم همينطور كه خودتون مي دونيد نميشه زياد بهشون اعتماد كرد . بنابراين شعرهام رو هم به نشريات براي چاپ ندادم .

در مورد سبك شعر هام هم بايد بگم سبك خاصي ندارم و هر وقت كه چيزي به دل و ذهنم مي رسه روي كاغذ ميارم . حتما چندتا ازاونها رو براي شما مي فرستم تا بخونيد .
موفق باشی دوست من

باز هم اگر به نظرتان رسید که از دست من کاری بر می آید ؛ مطمئن باشید که کوتاهی نخواهم کرد .

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19

شعر از خودم
دوست عزيز شعر زيبايي گفتين.
مي دونيد در اين زمانه رنگ در رنگ كه هر كسي در آن به نوعي با تمسك به هزاران حيله و ظاهر سازي و ريا تونسته به جايي برسه. و وقتي كه برترين مردان اين كشور چاپلوسان و رياكارانند مطمئن باشيد كه كسي به هنر و هنرمند بهايي نداده و نخواهد داد.
مي دونم كه حرفهاي يك شاعر جوشش احساسشه .حيف نيست اين احساس لطيف را كساني محك بزنند كه لئيم و فرومايند.
چرا بايد به كساني رجوع كنيد كه ارزشي براي هنر و هنر مند قائل نيستند جز جنبه هاي مادي و در آمد زايي كه از قبل هنر نصيبشون ميشه.
شما كه اينقدر خوب شعر مي گين به نظر حقير بهتره اول شعراتون را با تخلصي ثابت در سايتهايي كه مخصوص شاعران نوپاست بنويسيد تا هم محك بخورند و هم باعث شناخت خودتون بشن.
بعد مي تونيد اگر خواستيد اونها را با همون تخلص منتشر كنيد.
موفق باشيد و پيروز
ياحق

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
مي دونيد در اين زمانه رنگ در رنگ كه هر كسي در آن به نوعي با تمسك به هزاران حيله و ظاهر سازي و ريا تونسته به جايي برسه. و وقتي كه برترين مردان اين كشور چاپلوسان و رياكارانند مطمئن باشيد كه كسي به هنر و هنرمند بهايي نداده و نخواهد داد.
مي دونم كه حرفهاي يك شاعر جوشش احساسشه .حيف نيست اين احساس لطيف را كساني محك بزنند كه لئيم و فرومايند.
چرا بايد به كساني رجوع كنيد كه ارزشي براي هنر و هنر مند قائل نيستند جز جنبه هاي مادي و در آمد زايي كه از قبل هنر نصيبشون ميشه.
شما كه اينقدر خوب شعر مي گين به نظر حقير بهتره اول شعراتون را با تخلصي ثابت در سايتهايي كه مخصوص شاعران نوپاست بنويسيد تا هم محك بخورند و هم باعث شناخت خودتون بشن.
موفق باشيد و پيروز
ياحق

خيلي ممنون از اينكه اين همه نسبت به من محبت داريد .
البته اين رو يادم رفت كه بگم شعرگفتن من چيز تازه اي برام نبوده ( از لحاظ زمان ) و ميشه گفت نزديك به 10 سالي هست كه شعر و ترانه مي گم .
اين رو هم براي اينكه دوستان خوبم بدونند يك بار هم در يك مسابقه شعر سال 78 شركت كردم ( دوران دبيرستان ) كه مقام اول منطقه 7 تهران رو به دست آوردم . يادش بخير چه شور حالي اون موقع داشتم ...

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
یه چیزی می گم شاید موافق نباشید...
من خودم شعر می گم ولی هیچ وقت نخواستم چاپ بشه چون اعتقاد دارم ماله خودمه از وجودمه و دوست ندارم از دلم کپی بگیرم

شما هم اگر شعرت انقلابی نیست پس حتما داری برای دله خودت می گی پس بزار دلت همیشه پیشت بمونه و برای همه حاشا نکن و این قدر هم برای چاپ نشدنش خودت رو اذیت نکن چون فقط خودتی که دلت رو می فهمی و بقیه از دلت خبر ندارن و ممکنه اکثر چیز هایی که می شنوی ضد حال باشه و این ضد حال توهین به احساس توست

موفق و پایدار باش.مرگ حرف های زیادی برای گفتن داره شاید مرگ تو (البته بعد از عمر طبیعی)تولد شعر هایت باشد

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
ميدونيد بيشتر صحبت هاتون رو قبول دارم ولي :

اين درست است كه دل پر شده از راز من است
غصه و درد تماما همه احساس من است
ولي ايكاش كسي محرم اين راز شود
ذره اي همنفس و عاشق و دمساز شود

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
موفق باشيد و پيروز
ياحق
روژه جان

من هم با شما موافق هستم . به همين دليل به اين دوست بزرگوارمان پيشنهاد دادم اگر مايل باشند مي توانند اشعار را به من بدهند تا در 1-2 سايتي كه مخصوص شاعران جوان و گمنام است ؛ ارايه كنيم .

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
ميدونيد بيشتر صحبت هاتون رو قبول دارم ولي :

اين درست است كه دل پر شده از راز من است
غصه و درد تماما همه احساس من است
ولي ايكاش كسي محرم اين راز شود
ذره اي همنفس و عاشق و دمساز شود
این شعر خودته ؟ خیلی قشنگه واقعا تبریک میگم

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
سلام ، آیا جایی در ایران به عنوان انجمن شعرا > یا خانه شاعران یا همچین چیزهایی وجود دارد ؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سلام ، آیا جایی در ایران به عنوان انجمن شعرا > یا خانه شاعران یا همچین چیزهایی وجود دارد ؟
بله وجود دارد . اما خيلي محيط خوبي ندارد يا بهتر است بگويم من از محيط آنها خيلي خوشم نمي آيد .

شاعران بزرگ ما ديگر نيستند و فعلا هم كسي جايگزين نشده . بيشتر يه جو مافيايي دارد و . . .

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
روژه جان

من هم با شما موافق هستم . به همين دليل به اين دوست بزرگوارمان پيشنهاد دادم اگر مايل باشند مي توانند اشعار را به من بدهند تا در 1-2 سايتي كه مخصوص شاعران جوان و گمنام است ؛ ارايه كنيم .

آقا بهروز همانطور كه امر فرموديد سه تا از شعرهام رو براتون فرستادم تا نظر بدهيد . در مورد پيشنهادتون هم من كاملا با آن موافق هستم .

بالا