برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
خب دیگه کاملا بلو آرکان و آرکان وایت رو خوب مورد بررسی قرار دادم
از نظر رایحه : دو طیف بو جدا از هم یعنی قشنگ ترکیبات جوری هست که نمیشه گفت این بهتره بوش یا اون بهتره بوش و من هر دو رو پسند می کنم (من خودم عاشق بو بلک افغانم) ولی بر اساس سلیقه شخصی یه ذره فقط یه ذره ارکان وایت رو بیشتر دوست دارم ولی خب بوی چایی ارکان بلو هم واقعا دوست داشتنی و یه بو خاصی توش که هم تو آرکان وایت و هم بلو آیس که اون معلوم کاره بلک افعان فکر کنم به خاطر اینه که الان تو فصل گرماییم و آرکان وایت خنک تر هستش من نظرم رو آرکان وایت
موندگاری و پخش : بلو ارکان در این موارد کاملا برتری داره ولی آرکان وایت هم ماندگاری خوبی داره ولی قشنگ حس می کنید که بلو آرکان بهتره و زیاد هم دقت هم نمی خواد
پی نوشت : واقعا چه جوری میشه اون عطر سرکش و فوق العاده گرم بلک افغان به شکل تابستونی در بیاد فقط از دست آقا رضا بر میاد :general711: شعر شد واس خودش

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به خاطر اینه که الان تو فصل گرماییم و آرکان وایت خنک تر هستش من نظرم رو آرکان وایت
موندگاری و پخش : بلو ارکان در این موارد کاملا برتری داره ولی آرکان وایت هم ماندگاری خوبی داره ولی قشنگ حس می کنید که بلو آرکان بهتره و زیاد هم دقت هم نمی خواد
پی نوشت : واقعا چه جوری میشه اون عطر سرکش و فوق العاده گرم بلک افغان به شکل تابستونی در بیاد فقط از دست آقا رضا بر میاد :general711: شعر شد واس خودش
محمد جان امکان خنک تر ساختن "آرکان بلو" هست. الان میرم خنک ترش کنم. من شخصا آرکان بلو رو بیشتر از آرکان وایت دوست دارم.

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
محمد جان امکان خنک تر ساختن "آرکان بلو" هست. الان میرم خنک ترش کنم. من شخصا آرکان بلو رو بیشتر از آرکان وایت دوست دارم.
منم شخصا بوی چایی رو خیلی دوست دارم اگه بشه خنک ترش کرد مثله آرکان وایت فکر کنم خیلی عالی بشه

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
اقا من بلو ایس رو تست کردم ، امروز ساعت 5 زدم اومدم سرکار، گرچه نت اولیش بدجور میزد تو ذوقم ولی الان خیلی بوش میاد، یه رایحه خیلی خوبه ولی نمیدونم بوی چیه، فکر کنم بوی گل باشه!کسی نمیدونه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منم شخصا بوی چایی رو خیلی دوست دارم اگه بشه خنک ترش کرد مثله آرکان وایت فکر کنم خیلی عالی بشه

اقا من بلو ایس رو تست کردم ، امروز ساعت 5 زدم اومدم سرکار، گرچه نت اولیش بدجور میزد تو ذوقم ولی الان خیلی بوش میاد، یه رایحه خیلی خوبه ولی نمیدونم بوی چیه، فکر کنم بوی گل باشه!کسی نمیدونه؟
محمد جان اون نت اول که شما دوست نداری؛ همونیه که اون یکی محمد خیلی دوست داره و جالب این که آرش اصلا متوجه این نت نمیشه! خود من بوی چای خنک رو خیلی دوست دارم. همون طور که در پست شماره یک در معرفی عطرها نوشتم برای بلو آیس این جور توضیح دادم (دوستان پست شماره یک رو مطالعه کنین همیشه؛ لینکهاش و اطلاعاتش به روز میشه و معرفی عطرها بسیار مفیده به قلم همه ی اعضا):
به شامه ی من با بوی چای خنک شروع میشه و به تدریج بوی لیمو و آناناس میاد. بعد دوباره انگار بوی چایی برمی گرده و نهایتا بوی گل رز تا ساعت آخر به مشام میرسه... اگه شما داری بوی گل حس می کنی؛ اون گل رز خنک شده است. بسیار دل پذیره. ترکیب بلو آیس رو با بلک ارکید دوستان حتما تست کنن. شاهکاره!

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
راستی چرا همیشه میگید عطرهارو باهم تست کنید؟ خب رایحه ها قاطی میشه ، من اینکار رو دوست ندارم ، همیشه توی عطر فروشیا که میگن اینو با اون قاطی کنن من میگم نه، اصن خوشم نمیاد

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستی چرا همیشه میگید عطرهارو باهم تست کنید؟ خب رایحه ها قاطی میشه ، من اینکار رو دوست ندارم ، همیشه توی عطر فروشیا که میگن اینو با اون قاطی کنن من میگم نه، اصن خوشم نمیاد
سوال خوبی پرسیدی. هر چند که قبلا بسیاری از این مباحث رو مفصل در پاتوق در موردش تبادل نظر کردیم.قطعا یکی از لذات بزرگ عطربازی؛ خلق رایحه های جدیده که از ترکیب روایح موجود به دست میاد و البته مستلزم داشتن خلاقیت؛ذوق و شامه ی قوی هست. قاعدتا روال نیست که حاصل این ذوق و هنر و خلاقیت رو به رایگان در اختیار بقیه بگذاریم.دوستان عطرباز لطف می کنن و تجربه شون رو در این مورد مجانی برامون می نویسن. مثلا من ترکیب بلک ارکید و کاپیتان بلک رو از آرش یاد گرفتم. ترکیب بلوآیس و اینویکتوس رو از بابک و ...
من جای دیگه ای؛ به خصوص در عطرفروشیهای کوچه و بازار ندیدم این هنر رو. احتمالا شما در مورد چیز دیگه ای داری حرف میزنی که من نمی دونم. مطلبی که من دارم میگم؛ قدرت "عطرسازی"است و به این شخص perfume maker گفته میشه در زبان انگلیسی.
در همین نمایشگاه بین المللی صنایع آرایشی بهداشتی؛ که دیروز اختتامیه ش بود یکی از مطرح ترین وارد کنندگان عطر بهم گفت فلانی اگه بری فرانسه بخاطر قدرت شامه ات پول خوبی می تونی در بیاری!

با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت همه دوستان؛ به ویژه رفقای گل عطر بازم.
در مورد ترکیب عطرها و تفاوت رایحه ها ؛ می خواستم نکاتی رو خدمت تون عرض کنم. مهمه این پست. لطفا دقت کنین!
1 - حتما تست کردین و می دونین که یک اودکلن خاص؛ مثلا کرید یا توسکان یا هر چی ... اورجینالش رو از هر جا بحرین یک بو میده. اما به اسانس که می رسین؛ به تعداد کمپانیهای عطر ساز ما کرید داریم و توسکان داریم و ...
هر تولید کننده ای برای خودش یه جور ساخته. همشون سعی کردن اورجینالش رو شبیه سازی کنن. اما به دلایل مختلف نظیر مواد اولیه ای که بکار بردن و این که فرد سفارش دهنده (مثلا کمپانی وارد کننده اش در ایران) تا چه رنج قیمتی خواسته محصول نهایی در بیاد ... عطر نهایی متفاوت از محصولات دیگر کمپانی های تولید کننده شده.
من که لیست قیمت و محصولات اکثر کمپانیها دستمه؛ به همگی دوستان اطمینان میدم؛ که اختلاف قیمت عطرهای هم نام در دو کمپانی؛ حداکثر چند صد تومنه و مطلقا این جور نیست که قیمت دو عطر هم نام (یعنی مثلا گرین آیریش دو کمپانی) اختلاف قیمت در حد چندین برابر داشته باشن. یکی 7-8-10 برابر دیگری!

2 - دوستان از ترکیب دو عطر هم نام از دو کمپانی مختلف در یک ظرف؛ خودداری کنین. احتمالا بوی بهتر و کیفیت برتر این وسط فدا میشه!

3 - من موقعی دو عطر رو در یک ظرف ترکیب می کنم که قصد داشته باشم نتی رو در یکی از عطرها از بین ببرم یا تضعیف کنم یا تقویت کنم. مثلا در ارکان وایت که ترکیب ارکان بلک (بلک افغان) و واتر وایت دیویدوفه؛ واقعا قصدم از بین بردن تیزی و گرمی بلک افغان بود. به هدفم هم رسیدم! اگه قصد تغییر جدی رایحه رو ندارین؛ در یک ظرف ترکیب نکنین. هم زمان روی لباس اسپری کنین. نه بر روی هم. یکی سمت راست لباس یکی سمت چپ. یا بالا و پایین لباس. در این حالت بوی حاصله باز هم ترکیبیه. هم به شامه خودتون هم به شامه بقیه. با این تفاوت که هر دو عطر با همه نت (ها) شون حاضرن هم زمان. چیزی حذف نمیشه.

4 - همون طور که عرض شد ما به تعداد کمپانیهای اسانس ساز؛ مثلا بلک افغان و واتر وایت داریم. اگه ترکیب این دو اسانسی که من دارم (در یک ظرف) عطر خوبی رو تولید کرده مطلقا به این معنا نیست که هر بلک افغانی رو میشه با هر واتر وایتی ریخت تو یه ظرف و توقع رایحه خوش داشت.

5 - برای تنوع بخشیدن به تجربه های عطری تون؛ حتما بوهایی که حس می کنین برای هم ساخته شدن؛ به نوعی مکمل هم هستن رو هم زمان و در کنار هم استفاده کنین (مطابق توضیح بند 3 همین پست).مثلا من گری وتیور رو در کنار اینترلود خیلی دوست دارم. عزیزان دیگر هم بارها در پاتوق نوشتن ترکیب کدوم عطرها رو دوست دارن.مثلا این لینک. خالق عطر خودتون باشین. بهترین عطر عطریه که شما بسازین و ازش لذت ببرین.

امیدوارم نکات مفیدی رو خدمت تون عرض کرده باشم. بعدا چیزی به ذهنم رسید این پست رو تکمیل می کنم. لینکش رو هم در پست شماره یک میگذارم تا همیشه در دسترس باشه. پست شماره یک همیشه حاوی اطلاعات مهمیه. به خصوص لینکهایی که گذاشتم!
مخلص همگی.

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
ترکیب اینترلود امواژ و گری وتیور عجب بوی دلنوازی داره.. دوپاف از اینترلود و سه پاف از گری وتیور هر کدوم یه سمت لباس..
قدرت پخش عالی تا الان ک حدود ۹ ساعت داره میگذره هنوزم پخش داره..
ی جورایی ب محض اسپری دیگه خبری از اون رایحه تندو عجیب غریب اینترلود نیست و ترکیبش با گری وتیور خیلی باکلاس و لذت بخشه.. البته رایحه غالب از ان گری وتیور هست ..
ممنونم از اقا رضا بابت پیشنهادشون. واقعا لذت بردم

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516

ترکیب اینترلود امواژ و گری وتیور عجب بوی دلنوازی داره.. دوپاف از اینترلود و سه پاف از گری وتیور هر کدوم یه سمت لباس..
قدرت پخش عالی تا الان ک حدود ۹ ساعت داره میگذره هنوزم پخش داره..
ی جورایی ب محض اسپری دیگه خبری از اون رایحه تندو عجیب غریب اینترلود نیست و ترکیبش با گری وتیور خیلی باکلاس و لذت بخشه.. البته رایحه غالب از ان گری وتیور هست ..
ممنونم از اقا رضا بابت پیشنهادشون. واقعا لذت بردم
بدون شرح!

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
بلو آیس (به گمان من این اسم با رایحه وجه تسمیه ندارد، چون نه رایحه را آبی می فهمم نه یخ متمایزی را تشخیص میدهم. اسم پیشنهادی cool citrus limetta پوزش که خواندنش سخت شد اما باید رنگ می کردم!)

پوست لیمو شیرین، برگ مرکبات خنک، یخ چای(آیس تی). یک ترکیب ساده در نت ابتدایی. بعد ازمدتی خیلی آهسته و بی سر و صدا به سمت گل رز متمایل میشه، یک گل رز خنک و این باز ساده تر و مظلوم تر از نت ابتدایی. این نت خنک گل آخرش رو بسیار دوست دارم، خیلی متواضع هست، اصلا بچه خوبیه. پخش و موندگاریش به شامه من خوبه و به شامه دیگران فوق العاده. اگر نت گل آخرش رو دوست دارید رالف لورن بلو رو حتما پیش نهاد می کنم، اگر هم دوست ندارید باز هم رالف لورن بلو رو پیش نهاد می کنم!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
چند وقت پیش یکی از دوستان نوشته بود بهشت رو با توسکان لدر شستشو میدن (ظاهرا ضرب المثلی است با این مضمون). منم با دیدن اسانس سوم توسکان لدر (اسانس فعلی) قانع شده بودم. اما حالا که نرولی پورتوفینو رو از تام فورد دیدم؛ گفتم پیشنهاد بدم یک بار هم با این بهشت شستشو بشه!
رونوشت:
مسئول محترم شست و شوی بهشت!:);)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش جان @arash59b دیروز قرار شد در ظرف کاملا خالی اینترلودت کمی فیکساتور بریزی و ازمایش پیشنهادی منو انجام بدی. چی شد؟
کنارش؛ بر روی لباس؛ کدوم عطر خنک رو زدی تا در ترکیب ببینی نت نهایی زود هنگام اینترلود (ناشی از اسپری فیکساتور در ظرف خالیش) رو با اون عطر؟ امیدوارم گری وتیور رو تست کرده باشی!
نکنه تست رایحه ش فرستادت فضا؛ هنوز برنگشتی ....
الو .... الو ... صدا میرسه؟!...;):D:general107:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز صبح تست کردم همینطور که گفتی از نتهایی انتهایی اش شروع شد گری ویتور هم کنارش استفاده کردم اینبار اکثر اوقات ویتور عطر غالب بود

Sashi24

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
227
سلام خدمت رضا و همه ی بچه های پاتوق

برای بار اول از آقا رضا
40 گرم تام فورد نویر
20 گرم تام فورد توسکان لدر
20 گرم تام فورد نرولی پورتوفینو
و به مقدار لازم به صلاح دید خودشون فیکساتور گرفتم

بسته که دستم رسید حتما نظر خودم رو راجع به عطرها با بچه ها در میون میزارم .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
L%20Homme%20Ideal%20Guerlain%20for%20men.jpg

از الان دارم براتون عطرهایی رو تدارک می بینم که مناسب پاییز و زمستون تون باشه. این اودکلن 2014 تولید شده و الان اسانسش رو گذاشتم روی تست. یه رایحه چوبی کمی شیرین ؛کمی تلخ (تلخیش مال وتیور و بادومه). کمی هم چرم داره (مثل وان میلیون اینتنس).
شک نکنین که وقتی خدمت دوستان عرضه کنم؛ کلی هواخواه پیدا می کنه!
قیمت اودکلنش حدود 360 تومن ناقابل!

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام اقا رضا اگر ممکنه ترکیب انکر نویر و راکی مانتین رو تست کنید.. البته بعد از اونکه تونستید اسانسهای با کیفیتی از این دو تا عطر موجود کنید..
ب نظرم این ترکیب برا پاییز و زمستون بی نهایت عالی میشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام اقا رضا اگر ممکنه ترکیب انکر نویر و راکی مانتین رو تست کنید.. البته بعد از اونکه تونستید اسانسهای با کیفیتی از این دو تا عطر موجود کنید..
ب نظرم این ترکیب برا پاییز و زمستون بی نهایت عالی میشه
سلام وحید جان!
قبلا این ترکیب رو تست کردم و خیلی هم دوست دارم. فکر کنم تو پاتوق هم در موردش نوشتم. البته هی وودی که من دارم (سمپل 3 هی وود دستمه ) راکی مانتین نیست. اما هر سه تاشو با همه ی تفاوتهاشون دوست دارم. یکی شون بوش خودش خیلی نزدیکه به لالیک؛ اما قویتر و جوندارتره. آخر چوب سوخته و جنگل و ... این جور چیزاست؛ فکر کنم اگه برسه دست علاقمندان روایح چوبی؛ پریشون احوال شون کنه! (این wood نیست الان تو بازار). هی وود دیگه ای دارم( رنگ کرم) اونم خیلی باحاله؛ فعلا گذاشتم روی تست ببینم چه جوریه موندگاریش. هی وود سوم تو بازار هست برای عرضه. رایحه؛ نمره خیلی خوبی می گیره از من. خنک ترینه بین این سه تا. پخش و موندگاریشو باید تست کنم. (برای فروش هیچ کدوم رو ندارم!)
این ترکیب در تابستون هم قابل استفاده است. اما احتمالا به ویژه در خنکای پاییز بیشتر می چسبه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تو ظرف خالی بلو ایس فیکساتور ریختم الان فقط بوی چای و رز میده. دیگه خبری از نت اولیه لیمویی که زیاد خوشم نمیاد نیست
بوی چای غالبه ولی بوی رز هروفت خودش بخواد میاد تا می خوام ازش لذت ببرم میره بوش فقط تو هوا هست یجور موش و گربه بازی در میاره

Last edited:

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام وحید جان!
قبلا این ترکیب رو تست کردم و خیلی هم دوست دارم. فکر کنم تو پاتوق هم در موردش نوشتم. البته هی وودی که من دارم (سمپل 3 هی وود دستمه ) راکی مانتین نیست. اما هر سه تاشو با همه ی تفاوتهاشون دوست دارم. یکی شون بوش خودش خیلی نزدیکه به لالیک؛ اما قویتر و جوندارتره. آخر چوب سوخته و جنگل و ... این جور چیزاست؛ فکر کنم اگه برسه دست علاقمندان روایح چوبی؛ پریشون احوال شون کنه! (این wood نیست الان تو بازار). هی وود دیگه ای دارم( رنگ کرم) اونم خیلی باحاله؛ فعلا گذاشتم روی تست ببینم چه جوریه موندگاریش. هی وود سوم تو بازار هست برای عرضه. رایحه؛ نمره خیلی خوبی می گیره از من. خنک ترینه بین این سه تا. پخش و موندگاریشو باید تست کنم. (برای فروش هیچ کدوم رو ندارم!)
این ترکیب در تابستون هم قابل استفاده است. اما احتمالا به ویژه در خنکای پاییز بیشتر می چسبه.
راکی مانتین بوش خیلی ب لالیک نزدیکه تلخو گرموچوبیه احتمالا منظور شما هم همینه..
بهرحال من عاشق این سبک رایحه هستم و منتظریم هر چ سریعتر ترکیب رو بسازید( لالیک و راکی مانتین) تست کنید برا پاییز قطعا فروش خوبی خواهد رفت.
یا علی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یکی شون بوش خودش خیلی نزدیکه به لالیک؛ اما قویتر و جوندارتره. آخر چوب سوخته و جنگل و ... این جور چیزاست؛ فکر کنم اگه برسه دست علاقمندان روایح چوبی؛ پریشون احوال شون کنه!

راکی مانتین بوش خیلی ب لالیک نزدیکه تلخو گرموچوبیه احتمالا منظور شما هم همینه..
خب؛ جالب شد برام. پس این هی وودی که دست منه راکی مانیتنه. چون اودکلنشو ندیده بودم نمی دونستم. بوش واقعا معرکه است. اسانسش که موجود بشه حتما میارم براتون. کنجکاوم بدونم کسی هست در مقایسه این و لالیک ؛ دومی رو انتخاب کنه؟
دوستان متعددی بارها در پ خ از من سراغ راکی مانتین رو می گرفتن.
057055e4102f3ba1737047122f8f2333.jpeg

بالا