برگزیده های پرشین تولز

گفتگو "ایجاد بانک تخصصی در خصوص محصولات شهرستان و تجارت کالای خاص منطقه"

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام دوستان
ولا چند ماهی است که ذهنم در این خصوص واقعا درگیر بوده که آیا می توان از پتانسیل بزرگ بچه های پی تی با توجه به پراکندگی گسترده در سطح کشور استفاده کرد یانه؟!
مثالی براتون می زنم:
در شهری که من فعلا ساکن هستم محصول اصلی اینجا زعفران و گیاهان دارویی است و بالطبع چون اینجا تولید کننده این محصولات هستند پس لزوما قیمت ها بسیار مناسب است. یعنی به طور مثال هر مثقال زعفران اینجا 20000 تومان است اما همین زعفران در تهران مثقالی 30000 تومان است و مطمئنا اگر کسی تهران باشد و من هر مثقالی رو به ایشان 24000 تومن بدهم و ایشان همین زعفران را به مغازه دار 28000 بدهد یک سود دو طرفه شکل می گیرد!
این کار در ایده بسیار ساده است و در عمل بسیار گسترده . این یک نوع تجارت بسیار عالی است و ریسک سرمایه زیادی نیز ندارد.
من با یکی از دوستانم در جهرم به این توافق رسیدم که زعفران و گیاهان دارویی را برای ایشان بفرستم و ایشان به قیمت مناسبی که برای من نیز سود دارد و برای خودش نیز عالی است می خرد.
از طرفی در شهر ما مرکبات قیمت بالایی دارد و ایشان لیمو و... را به قیمت بسیار مناسب که سود دو طرفه دارد برای من ی فرستد و من با رایزنی هایی که در سطح شهر با میدان بار میوه و... انجام میدهم به قیمت خیلی خوبی می فروشم...
عملا یه معامله برد-برد بین من و دوستم شکل گرفته...

این مثال را زدم که کاملا برای دوستان جا بیوفته!
حالا به ذهنم رسیده که واقعا می شود این تجارت را در کل کشور گسترده کرد و یک سود خیلی عالی همه بچه های پی تی از این موضوع ببرند.
کاربران پرشین تولز از هر شهری که هستن می توانند محصولات تولیدی شهرشان را معرفی کنند و بنده به تناسب نیاز موجود در شهرستان محل خدمتم یا شهرستان های اطراف خرید انجام می دهم.... حتی این تجارت بین خود بچه های فعال پی تی نیز می تواند باشد که فوق العاده است.
شاید برایتان جالب باشد که از فروش چیز های بی اهمیت از نظر همه مثل سیب زمینی و پیاز نیز می توان سود های خیلی خوبی داشت چیزی که من تجربه اش رو دیدم!
این کارها نیاز به پیگیری و افراد فعال در شهرستان ها دارد و از آن طرف سود بالا نتیجه ای است که عاید طرف می شود... چیزی که دلال های بازار دوست ندارند کسی وارد این عرصه شودو بداند...
دلال در شهر .... استان فارس میاد سیب زمینی را به قیمت مفت از تولید کننده می خرد و همان سیب زمینی را با 6 برابر قیمت فورا در شهرستان دیگر می فروشد! شما کدام کاری به این پر سودی سراغ دارید؟
خلاصه خیلی راحت می شود پول در آورد با حتی سرمایه ای اندک...
دوستانی که تمایل دارند در این بحث وارد شده و به گفتگو بنشینند خیلی خوشحال می شوم که از نظرات ارزشمندشان استفاده کنم ضمن این که کاربرانی که تمایل دارند در این طرح بنده وارد شوند می توانند اعلام آمادگی کنند و محصولات شهرشان را اعلام بفرمایند تا به فراخور نیاز خرید و فروش انجام شود

Captain Sparrow

Registered User
لایک‌ها
642
سلام دوست عزیز
پیشنهاد خوبی هستش برای تجارت کردن ولی مبحث اعتماد سازی و اینها هست که باید فکر بشه روش . اگر چند نفر قابل اعتماد که به فکر سود همه ی مجموعه باشند جمع بشیم خیلی عالی میشه.
من کرج هستم ... پتانسیل فروش همه چیز وجود داره !

شرکت راهنماسرا

Registered User
لایک‌ها
148
سلام
آقا وحید منم تهرانم و توانایی فروش و بازاریابی همه اجناس دارم (تو لیستت نفر اول منو بنویس;) )

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
از تبریز هستم
خوب تبریز میدونید اصلش آجیل و نوقا و قرابیه و اینجور سوغاتی هاست...

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام دوست عزیز
پیشنهاد خوبی هستش برای تجارت کردن ولی مبحث اعتماد سازی و اینها هست که باید فکر بشه روش . اگر چند نفر قابل اعتماد که به فکر سود همه ی مجموعه باشند جمع بشیم خیلی عالی میشه.
من کرج هستم ... پتانسیل فروش همه چیز وجود داره !
بحث اعتماد بحث دیگری است و در جای خود بسیار مهم...منتها
مطلبی که من می گم اینه که هر کسی می تواند برای خودش یک شرکت بازرگانی باشد. حالا مثلا بچه های یک شهر مثل کرج می توانند باهم به اصطلاح خوشه شوند یعنی همه با هم یکی شوند که اینطوری مزایای خیلی زیادی نصیبشون می شود.
سلام
آقا وحید منم تهرانم و توانایی فروش و بازاریابی همه اجناس دارم (تو لیستت نفر اول منو بنویس;) )
بسیار خوب
از تبریز هستم
خوب تبریز میدونید اصلش آجیل و نوقا و قرابیه و اینجور سوغاتی هاست...
نه دیگه باید کامل بنویسید که چه چیزهایی دارید... ضمن این که هدف من سوغاتی نیست محصولات هر شهر است. حالا کار خود من بیشتر مواد غذایی و میوه جات هستش اما حتی می شود از کفش های چرم تبریز نیز درآمد زایی کرد و شما می توانید با شرکت تولید کننده وارد مذاکره بشوید و لیست و تصاویرشو بفرستید و بچه های شهرهای دیگر و خود من نیز بر همون اساس به فروش برسانیم.

جالبه براتون بگم این آقای عسکراولادی که فوق میلیادر است همون طور که در زندگی نامه اش نوشته از فروش زیره در خود تهران از یک بخش تهران به بخش دیگر شروع کرده است و الان...
این کارها شم اقتصادی بالا می خواهد + ریسک که البته نه ریسک خیلی زیاد ... در نهایت به نظر من هر کدوم از بچه های فعال هر شهری برای خودش می تواند بازرگان خیلی موفقی باشد. چرا که شما یک ظرفیت عظیم به نام پرشین تولز دارید و کاربرانی که در کمتر از آنی اون چیزی که می خواهید برایتان فراهم می کنند که قطعا کاسب ها و دلالان منطقه شما این ظرفیت را ندارند.
مزیت کار شما این که است که از ظرفیت های علم روز و اینترنت استفاده می کنید و اغلب دلالان محروم از این هستند.
چه عیبی دارد که شما با باغدار شهرتون مستقیم وارد مذاکره بشوید و بر اساس نیاز طرف مقابلتون در شهر دیگر با قیمت خیلی مناسب از باغدار خرید کنید و ضمن این که سود می کنید بقیه و حتی خود باغدار در سود بیشتر سهیم می شوند.
جالبه یه خاطره از دوستم براتون بگم . ایشون می گفت:دلال از باغدار گوجه فرنگی رو کیلویی 300 می خریددر شهری که ساکن بود و من پرسیدم در شهر پدری من گوجه کیلویی 1700 بود! فورا به همکارم گفتم فلان تن گوجه با قیمت هر کیلو 600 تومان برای من بخرد.
این کار سه طرف سود بردند باغدار سود دو برابر دوست من سود خیلی خوب و کم زحمت و مصرف کننده شهر مقصد نیز رضایت زیاد از خرید مناسب از مغازه!

Captain Sparrow

Registered User
لایک‌ها
642
خب الان دقیقا باید چیکار کرد ؟‌مثلا من گوجه یا آجیل قیمت خوب بخرم کجا بفروشم ؟‌
ایده ی خوبیه و وقتی قشنگ میشه که یه هسته ی قوی داشته باشه برای مدیریت...

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
وحید جان سلام . ایده جالبی هست ولی باید در موردش فکر بشه !
مثلا من که خودم مشهد زندگی میکنم اما میتونم بهترین عناب و زرشک و توت خشک و زردآلو خشک با قیمت خیلی خیلی مناسب و با کیفیت تهیه کنم !
چیزی که این وسط مشکله : یک بحث اعتمادسازی بین اعضا و مورد دوم فروش در شهر مقصد !!!

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
به نظر من مشکل اصلی فروش در مقصد هست اکثر مغازه دارها مخصوصا در شهرهای بزرگ خودشون یک پاشون در دلالی است و قیمتهای پایین خرید می کنند از طرفی یک مقاومت شدیدی در کار کردن با فروشنده جدید دارند مثلا طرف داره گوجه میخره کیلویی 1000اما اگر خواست از من ناشناس بخره میگه 500بیشتر نمی خرم

kateb

Registered User
لایک‌ها
199
به نظر من مشکل اصلی فروش در مقصد هست اکثر مغازه دارها مخصوصا در شهرهای بزرگ خودشون یک پاشون در دلالی است و قیمتهای پایین خرید می کنند از طرفی یک مقاومت شدیدی در کار کردن با فروشنده جدید دارند مثلا طرف داره گوجه میخره کیلویی 1000اما اگر خواست از من ناشناس بخره میگه 500بیشتر نمی خرم

این موارد شدیدا تایید میشود

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
استارتر من با این کار مخالفم(نظر شخصی)دلایل زیاد اولا بحث اعتماد سازی در میون اون کسی ک میخواد برای شما(شمای نوعی) جنس بخره باید اول از پول خودش بخره ندیده نشناخته هم نمیشه ب کسی اعتماد کرد شما میگی دوستم بهم فلان محصول داد اینجا اکثر دوستی ها پشت سیستم بارها تایپیک کلاه برداری تو همین پی تی زده شده اگه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد چون راه دور واقعا پیگیری مشکل دلیل دوم هزینه های جانبی این کار مثلا حمل و نقل ما اینجا تو استان گیلان برنج و چایی محصولات اصلیمون چیزهای دیگه هم هست ولی اینا مهم ترن من الان براتون برنج درجه یک کیلو هفت و نیم میدم شما اونجا باید کیلو ده نهایت یازده بفروشی یکی دو کیلو هم ک اصلا سود نداره کلا زیر نیم تن سود ندارخ هزینه حمل و نقل اینقدر محصول رو از سودی ک میخوای بکنی کم کنی میبینی یر به یر میشه نهایت سود کمی داشته باشه پس نتیجه میگیریم شما برای سود کردن حمل و نقل رو خودت با وسیله خودت باید انجام بدی تا هزینه ها پایین بیاد دلیل سوم بازاریابی برای محصول شما اگه وارد ب بازار باشید میدونید ک حجره دار و مغازه دار میخواد کمترین قیمتو بخره تا سودش بیشتر شه واست مثال میزنم قبلا هم تو یه تایپیکی اینو گفتم فک کنم ما فامیل داریم لرستان رفتم بازار برنج فروشی اصلی پیش اونکه برنج شمال میفروخت گفتم برنج دارم کیلو 6400(پاییز قیمت پایین میاد)درجه یک شما خریداری گفتم آره گفتم چقدر میخوای گفت صبر کن چند روز دیگه بهت خبر میدم چند روز بعد ک زنگ زدم گفت قیمتت بالاست اینجا خریدار نداره و خلاصه از این صحبت ها گفت خوب حالا ی خاور واسم بیار ببینم چطور گفتم ی خاور 5 تن حدود سی ملیون پولش اگه بیارم همه رو میخری تضمینی گفت نه تضمین نیست از فامیلا پرسیدم برنج چند گفت درجه یک اینجا کیلو ده تومن شاخام دراومد گفتم 6400 میگفت گرون نتیجه اینکه باید هم خودت بخری خودت هم مستقیم بفروشی اینطوری بله ولی در عیر این صورت سود زیادی نداره

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
خب الان دقیقا باید چیکار کرد ؟‌مثلا من گوجه یا آجیل قیمت خوب بخرم کجا بفروشم ؟‌
ایده ی خوبیه و وقتی قشنگ میشه که یه هسته ی قوی داشته باشه برای مدیریت...
وحید جان سلام . ایده جالبی هست ولی باید در موردش فکر بشه !
مثلا من که خودم مشهد زندگی میکنم اما میتونم بهترین عناب و زرشک و توت خشک و زردآلو خشک با قیمت خیلی خیلی مناسب و با کیفیت تهیه کنم !
چیزی که این وسط مشکله : یک بحث اعتمادسازی بین اعضا و مورد دوم فروش در شهر مقصد !!!

ببینید خیلی روی این بحث خرید از مغازه شهرتون نیست و ارسال به شهر دیگر مگر این که تفاوت خیلی فاحش باشد!
در بحث اعتماد سازی می توان روی فروشنده معتبر بودن در بازارچه کار کرد چیزی که الان نیز وجود دارد. هر چند در کل صددرصد جلوی کلاه برادری رو نمی گیرد.

این دیگه به هوش شما در بازاریابی بستگی دارد و مشکل در این ایده تاپیک نیست.
شما قرار است از تولید کننده شهری خرید کنید و قطعا قیمت خرید شما بسیار پایین است و صرف می کند که اینکار را انجام بدهید.
استارتر من با این کار مخالفم(نظر شخصی)دلایل زیاد اولا بحث اعتماد سازی در میون اون کسی ک میخواد برای شما(شمای نوعی) جنس بخره باید اول از پول خودش بخره ندیده نشناخته هم نمیشه ب کسی اعتماد کرد شما میگی دوستم بهم فلان محصول داد اینجا اکثر دوستی ها پشت سیستم بارها تایپیک کلاه برداری تو همین پی تی زده شده اگه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد چون راه دور واقعا پیگیری مشکل دلیل دوم هزینه های جانبی این کار مثلا حمل و نقل ما اینجا تو استان گیلان برنج و چایی محصولات اصلیمون چیزهای دیگه هم هست ولی اینا مهم ترن من الان براتون برنج درجه یک کیلو هفت و نیم میدم شما اونجا باید کیلو ده نهایت یازده بفروشی یکی دو کیلو هم ک اصلا سود نداره کلا زیر نیم تن سود ندارخ هزینه حمل و نقل اینقدر محصول رو از سودی ک میخوای بکنی کم کنی میبینی یر به یر میشه نهایت سود کمی داشته باشه پس نتیجه میگیریم شما برای سود کردن حمل و نقل رو خودت با وسیله خودت باید انجام بدی تا هزینه ها پایین بیاد دلیل سوم بازاریابی برای محصول شما اگه وارد ب بازار باشید میدونید ک حجره دار و مغازه دار میخواد کمترین قیمتو بخره تا سودش بیشتر شه واست مثال میزنم قبلا هم تو یه تایپیکی اینو گفتم فک کنم ما فامیل داریم لرستان رفتم بازار برنج فروشی اصلی پیش اونکه برنج شمال میفروخت گفتم برنج دارم کیلو 6400(پاییز قیمت پایین میاد)درجه یک شما خریداری گفتم آره گفتم چقدر میخوای گفت صبر کن چند روز دیگه بهت خبر میدم چند روز بعد ک زنگ زدم گفت قیمتت بالاست اینجا خریدار نداره و خلاصه از این صحبت ها گفت خوب حالا ی خاور واسم بیار ببینم چطور گفتم ی خاور 5 تن حدود سی ملیون پولش اگه بیارم همه رو میخری تضمینی گفت نه تضمین نیست از فامیلا پرسیدم برنج چند گفت درجه یک اینجا کیلو ده تومن شاخام دراومد گفتم 6400 میگفت گرون نتیجه اینکه باید هم خودت بخری خودت هم مستقیم بفروشی اینطوری بله ولی در عیر این صورت سود زیادی نداره
کسی اینجا در خصوص کلاه برداری های اینترنتی و حتی در دنیای واقعی دوست عزیز شک ندارد! این موضوع نه اینجا بلکه همه جا وجود دارد . این که بخواهیم به این خاطر اساس کار را زیر سوال ببریم ساده انگارانه و محتاطی زیاد است! هیچ کار بدون ریسک و 100 بدون امکان کلاه برداری وجود ندارد. با تفکر شما که باید خانه نشست و هیچ کاری نکرد چرا که شاید در کاری که می خواهیم بکنیم کلاه برداری شود. شما کاری رو سراغ دارید که صد در صد امکان کلاه برداری وجود نداشته باشد؟!
در خصوص تناژ حق کاملا باشماست و من خودم به شخصه کمتر 1 تن خرید نمی کنم! چون صرف نمی کند!
شما محصولی که خودتون به خصوص تولید کننده هستید بفرمائید با قیمت مناسب من قطعا با بازار یابی که می کنم در صورت به صرفه بودن قطعا از شما خرید خواهم کرد... بقیه نیز به همین صورت می توانند از شما خرید بکنند!
در خصوص اعتماد سازی نیز همون طور که بالا گفتم شاید بتوان تا حدی توسط فروشنده معتبر اینکار را مدیریت کرد!

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
سلام منطقه ما بیشتر محصولات باغی هست و کشاورزی .
محصولات باغی اینجا گردو و بادام هست که الان فصلش نیست. فصلش مهرماست.
بعضی مغازه ها هم تو مهرماه فقط کارشون اینه که گردو بصورت عمده می خرن و بعد جاهای دیگه می فروشن.
یه تابلو زدن بالای مغازشون و نوشتن خرید گردو. البته نصف گونی هم ببری ازت می خرن.
البته این مغازهها تعدادشون کمه و تازگیها شکل گرفتن این هم یه ایده بوده.
اگه من هم بدونم کجا گردو قیمت بالاتری داره و اختلافش جاهای دیگه چقدره و خصوصا مشتری داره یا شما ازم می خرید خوب می تونم خودم این کار رو بکنم.
محصولات کشاورزی هم که زیاد سیب زمینی - چغندر- لوبیا چیتی- عدس - نخود- آفتابگردان- یونجه-

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
یادم رفت بگم من فارس هستم

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
معامله گوسفند زنده هم بد نیست اگه بگید تو شهرتون قیمتش چنده .
یه گوسفند 20 یا 25 کیلیویی الان اونجاها چنده؟
اینجاها میشه رفت طرف عشایر و ازشون گوسفند به قیمت مناسب خرید.
شاید بشه کشک و چیزهای دیگه هم به قیمت مناسب ازشون خرید کرد.

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام منطقه ما بیشتر محصولات باغی هست و کشاورزی .
محصولات باغی اینجا گردو و بادام هست که الان فصلش نیست. فصلش مهرماست.
بعضی مغازه ها هم تو مهرماه فقط کارشون اینه که گردو بصورت عمده می خرن و بعد جاهای دیگه می فروشن.
یه تابلو زدن بالای مغازشون و نوشتن خرید گردو. البته نصف گونی هم ببری ازت می خرن.
البته این مغازهها تعدادشون کمه و تازگیها شکل گرفتن این هم یه ایده بوده.
اگه من هم بدونم کجا گردو قیمت بالاتری داره و اختلافش جاهای دیگه چقدره و خصوصا مشتری داره یا شما ازم می خرید خوب می تونم خودم این کار رو بکنم.
محصولات کشاورزی هم که زیاد سیب زمینی - چغندر- لوبیا چیتی- عدس - نخود- آفتابگردان- یونجه-
محصولات کشاورزی اون هم در فارس ارزان قیمت است و بهترین بازار فروش را می توانید برای خودتان ایجاد کنید

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
مشکل اصلی خریدار هست این محصولات اکثر میرن شهرهای دیگه.
یعنی دلالان از شهرها و استانهای دیگه میان و محصولات رو میخرن.

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
طرف با خاور میاد بار می کنه می بره.
می دونه باید کجا ببره بفروشه.

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
طرف با خاور میاد بار می کنه می بره.
می دونه باید کجا ببره بفروشه.
دقیقا کاری که شما می کنید موجودی و قیمت محصول رو میدید ما خودموم خاور و تک می فرستیم بار می کنیم!

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
منم کارم دو بخش یکی تدارکات کالا ی داخلی و خرید خارجی و تامین کالاهای مجاز حتی تحریمی طبق دیتاشیت و درخواست مشتری هست و کار از نقطه صفر خرید از کشور سازنده تا حمل بین المللی توسط لاینمون و ترخیص تحویل در محل برای مشتری انجام میدیم برای پیمانهای مبالغ بالاهم ضمانتنامه بانکی میدیم چندتا دفتر فعال خارجیم داریم
بخش دوم کارم پیمانکاری تخصصی تو گریدهای مختلفیم مخصوصا ساخت و ابنیه
هرکس از هرجای ایران بتونه کار تامین کالا چه داخلی و چه خارجی و یا کار پیمانکاری خوب معرفی کنه و یا استعلام کنه در ۵۰ درصد سود کار با ما شریکه و باهاش تفاهمنامه مینویسیم

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
سلام،
خیلی وقته خواننده ی قسمت "کار، سرمایه ، تجارت " شدم
ترکمن هستم؛ روسری و چارقد ترکمن ، لباس و زیور آلات ، خربزه و هندوانه الان که فصل شونه، گاو ، گوسفند ، شتر ، شیر اون ها اینجا فراوانه ، اگه راهنمایی کنید و سودی داشته باشه برای همه مون چرا که نه؟ منم هستم

بالا