برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بله ، سرچ کردم دیدم. خیلی بوی خاص و تا حدودی شیرین داره. واقعا عالیه.
راستی توی نتهای آمواج گلد هم انگار این گربهه هست :) تونستی پیداش کنی؟! من که هرچی بو کردم جز رز قوی و یه کم ادویه چیزی دستگیرم نشد!
در ضمن امروز 7 صبح یک پاف اینترلود و دو پاف گری وتیور رو در کنار هم اسپری کردم به پیراهنم. یعنی تا ساعت 2 در آسمونها بودم، ترکیب بوی فوق العاده وتیور در کنار چرم اینترلود. ترکیبات دیگه هم اگر دوستان میدونن که با عطرهایی که در اختیار دارم میشه انجام داد راهنمایی کنن. این که فوق العاده جواب داد. :)
این گربه تنها گربه ای است که من حاضرم 10 تاشو داشته باشم. نه؛ منم در آمواج گلد بوی مشک این گربه رو نمی تونم حس کنم!
آقایون دااشام! گفته باشم؛ آرکان وایت رو بی خیال شین. بلک افغان در کنار اپیک آمواج؛ اول و وسط و آخر رایحه است! چه تلخ پسند باشین چه شیرین پسند؛ خنکی اپیک آمواج گرمی بلک افغانو می گیره (اپیک رو بیشتر بزنین) و رایحه ی حاصل؛ بسیار دلنشین و لطیفه!
پی نوشت:
عزیزان اینجا پاتوق همگی ماست! هر طرح و اندیشه ای دارین (مثل دسته بندی مجدد عطرها؛ گزیده بهترین مطالب پاتوق و ...) لطفا زحمت اجراش رو هم بکشین همه استفاده کنیم.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من با بررسی در بهترین کارهای ادکلن و اسانسی دنیا در چند سال اخیر حدود 70 کار شیک و خاص و شاید بشه گفت تک بوهای خاص و اغواکننده رو شناسایی کردم که حدود 30 اسانس از کارهای آقارضا عطرباز جزء این 70 کارشیک و حائز رتبه در دنیا هستند و این 70 کار برگزیده و منتخب مردم هستند و کاندیدای بهترین بوها بودند تابه امروز ، البته اینکه چند کشوردر نظرسنجی ها شرکت کردند دردسترس نیست ، امادر معرفی هرساله بهترین عطرهای زنانه و مردانه و منتخب مردم و منتخب هنرمندان ، ردپای این اسانسها و ادکلن وعطرها هست و جا خوش کرده اند

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من با بررسی در بهترین کارهای ادکلن و اسانسی دنیا در چند سال اخیر حدود 70 کار شیک و خاص و شاید بشه گفت تک بوهای خاص و اغواکننده رو شناسایی کردم که حدود 30 اسانس از کارهای آقارضا عطرباز جزء این 70 کارشیک و حائز رتبه در دنیا هستند و این 70 کار برگزیده و منتخب مردم هستند و کاندیدای بهترین بوها بودند تابه امروز ، البته اینکه چند کشوردر نظرسنجی ها شرکت کردند دردسترس نیست ، امادر معرفی هرساله بهترین عطرهای زنانه و مردانه و منتخب مردم و منتخب هنرمندان ، ردپای این اسانسها و ادکلن وعطرها هست و جا خوش کرده اند
جناب مخدومی؛ لطفا لیست رو به همراه منبع خبر منتشر کن.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بایک سرچ مختصر شما هم میتوونید بهترینها از نظر مردم و هنرمندان و افرادخاص رو شناسایی کنید و اینکه بیشترین رتبه به کدام ادکلن و یا اسانس تعلق گرفته ،،،،، بنده با تحقیقی که داشتم تام فورد نویر. و کوکوشانل و مادمازل شانل و بلوشانل وتام فورد وایت پچولی و گرلین و بسیاری دیگه کهدسر فرصت لیستش رو میگذارم جزء پرفروشها و منتخبها و دارای بیشترین آراء هستند که با بررسی و جمع آوری حدودا 70 کار گلچین وجود دارد که ازاین تعداد حدود 30 کار تاپ و ناب در اسانسهای آقارضاعطربازاست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
هم پاتوقی های عزیز؛ اینم نسخه نهایی آواتار "پاتوق عطربازها"؛ امیدوارم دوست داشته باشین و لذت ببرین. همین امروز ساختم با فتوشاپ!
FIN.jpg
برای عطرباز معادلی در انگلیسی سراغ نداشتم. اما مطمئنم همه عطرسازها؛ عطرباز هم هستن. برای همین از لغت perfumers استفاده کردم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام به همه رفقای گلم!
اینم از عطری که خیلی دنبالش بودین.

مشاهده پیوست 809525
به زودی خدمت تون ارائه میشه. یه عطر چوبی / مرکباتی با طعم تلخ و درجه حرارت ملایم.
خبرهای بیشتری دارم براتون. کمی صبر کنین براتون می نویسم.

درود بر دوستان عطر باز؛
آقا رضا این ایتالین سایپرس گرید بالا رو نیاوردی؟
از کارای تام فورد چیز جدیدی نرسیده؟
هنوز بوی این گربه زباد روی لباسمه! :) یه فرق جالبی که اسانس های شما با خود اودکلن ها داره اینه که وقتی من ریویو عطرها رو میخونم بعضا میبینم که میگن فلان عطر پخش و ماندگاری کمی داره ولی اسانسی که از شما گرفتم برعکس، هم پخش داره هم موندگاری. پس به نظرم مقایسه اسانس ها با خود عطرها از نظر پخش و موندگاری شاید دقیق نباشه.

پ.ن: این آواتار خیلی قشنگه، انگار علاوه بر عطر دستی بر آتش فوتوشاپ هم داریا... ؛-)

majid152

Registered User
لایک‌ها
22
برای سومین بار از آقا رضا قصد خرید داریم
آقا رضا اینهم لیست سفارش جدید

سفارش سوم

پشن 50 میل
گرین آیریش 15 میل
دانیهل آلفرد 15 میل
پگاسوس 10 میل
اسپرینگ 10 میل
گری ویتور 10 میل

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یه فرق جالبی که اسانس های شما با خود اودکلن ها داره اینه که وقتی من ریویو عطرها رو میخونم بعضا میبینم که میگن فلان عطر پخش و ماندگاری کمی داره ولی اسانسی که از شما گرفتم برعکس، هم پخش داره هم موندگاری. پس به نظرم مقایسه اسانس ها با خود عطرها از نظر پخش و موندگاری شاید دقیق نباشه.
پ.ن: این آواتار خیلی قشنگه، انگار علاوه بر عطر دستی بر آتش فوتوشاپ هم داریا... ؛-)
با درود خدمت هم پاتوقی های عزیز؛
بله. همین طوره. اودکلن؛ اودکلنه و اسانس؛ اسانس.
فقط
میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد. مقایسه اسانس و اودکلن اصلا غلطه و از بیراهه سر در میاره. فقط میشه از خوندن نتهایی که در ساخت اودکلن به کار رفته حدس زد این اسانس از چه موادی ساخته شده. نه بیشتر. در پست شماره یک لینکی هست که حتما خوندین و در این مورد مفصل نوشتم. اینجا هم اسمش روشه. پاتوق عطربازها؛ در انجمن همسایه؛ پاتوق اودکلن بازها داریم؛ اونجا همه در مورد اودکلنهاشون حرف میزنن. اینجا در مورد اسانس.هر اودکلنی؛ شما در هر کجای دنیا خرید کنین؛ به شرط اورجینال بودن؛ کیفیتش یکسانه. اما یک شرکت تولید کننده عطر؛ از سفارش دهنده اش دستور می گیره با چه کیفیتی درست کنه. یعنی حتی یک محصول (مثلا کرید اونتوس) شرکت الف بسته به اینکه حسن سفارش بده یا حسین؛ کیفیت رایحه؛ پخش و موندگاریش تغییر می کنه. ادعاهای افراد شیاد و شارلاتان رو در زمینه عطر نباید جدی گرفت.

در مورد آواتار پاتوق هم؛ عرض شود که "عشق به فتوشاپ؛ عشق به همه زیبایی های تصویری است". فتوشاپ رو هم مثل خیلی چیزهای دیگه (پیانو؛ زبان انگلیسی؛کامپیوتر؛روان شناسی؛عطر سازی...) خودآموز یاد گرفتم.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز ارکان بلو رو روی لباسی که قبلا وتیور زده بودم استفاده کردم بعد از حدود ۲ ساعت که بوی افغان کم شد یه رایحه ای جدید رو حس کردم که خیلی شیک بود ولی شبیه هیچ کدوم از ایت سه تا هم نبود رایحه اش به شکلات خیلی لایت میزد

(چند ماه پیش پیور هاوانا ۱۸۰ بود نخریدم الان شده ۲۹۰:general503::general208::general503::general208:)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز ارکان بلو رو روی لباسی که قبلا وتیور زده بودم استفاده کردم بعد از حدود ۲ ساعت که بوی افغان کم شد یه رایحه ای جدید رو حس کردم که خیلی شیک بود ولی شبیه هیچ کدوم از ایت سه تا هم نبود رایحه اش به شکلات خیلی لایت میزد
(چند ماه پیش پیور هاوانا ۱۸۰ بود نخریدم الان شده ۲۹۰:general503::general208::general503::general208:)
احسان جان گزارش دقیق تر بده! میدونم که بلک افغان رو تا حدود 80 درصد لایت می کنی. بلو آیس رو هم لایت می کنی. فرض کن میخوای همین الان آرکان بلو بسازی. از 10 گرم اسانس خالص ارکان بلو چقدرش بلوآیسه چقدرش بلک افغان؟ بعد به این 10 گرم چند گرم فیکس اضافه می کنی؟ نظر من هر 4 گرم بلوآیس 1 گرم بلک افغانه. به حاصلش 3 گرم فیکس اضافه می کنیم جمع 8 گرم.
وتیور رو چقدر رقیق می کنی؟ بیشتر از 50 درصد؟
راستی یه تجربه جالب! قبلا کافی نیل رو در کنار تام فورد نویر مصرف کردم (به پیشنهاد شما) و عالی بود. این بار در یک ظرف خالی دیور هوم اینتنس (که فامیل دور تام فورد نویره) کافی نیل ریختم. در نت اول؛ دیور هوم هم ظاهر شد و کافی نیل فوق العاده ای رو درست کرد. الان یک ردیف اینو میزنم؛ ردیف بالاترش اپیک آمواج و بالاتر از همه بلک افغان. بعد میرم فضا!
برای شما هم اینجوریه که هر چقدر زمان میگذره مدام دوز مصرف میره بالاتر و ترکیب غلیظتر و بوی سنگین تر دوست داری؟
راستی؛ این پیورهاوانا تبدیل شده به یک اسم برات! چرا خودت نمیسازیش؟ میگن بوی آلبالو داره به وضوح. شما میدونی که ترکیب قهوه و بلک ارکید و کاپیتان بلک بوی آلبالو میده (تست کردم؛ دیگرون هم بهم گفتن اینو که بوی آلبالو داره عطرت)؛ کافی نیل هم که داری و بوی عسل و وانیل توشه. اینو در کنار اون مصرف کن میشه شبیه پیور. حتما باید 290 هزار پول بدی؟ من حاضر نمیشم مطلقا پول اودکلن بدم. هر چی بخوام خودم میسازم. نهایتش کمی سعی و خطاست؟ شما که دستت به عطرسازی و ترکیب میره. منع ذهنی بعضی رفقا مثل سعید جان رو هم که نداری بگی نباید ترکیب کرد! سعی و خطا کن و از عطرسازیت لذت ببر. این که بدون پرداخت 290 تومن صاحب پیور بشی هنره. وگرنه هزینه الکی دادن که هنر نیست؛ کاری هم نداره.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
عطرshi از آافردسانگ - عطر گیلتی از گوچی - عطر کشمیرمیست از دوناکارن - عطر کوکونویر از شانل - ورساچه آبی - جگوار - مونت بلانک لجند - دوچه گابانا - دی اند جی - تام فورد وایت پچولی - جیمی چوjimmy choo -عطر بلک اوپیوم Black opium - آرمانیرکد ایسArmani code lce - عطر یواندوانYou & 1 - عطر one Direction - عطر Daisy Dream - فلاور بمب - دیور ادیکت2 - امواژ اینترلود زنانه - دیوید یورمن - کوکوشانل - رویال کرید - سیلور مونتاین کرید - جوبیلیشن امواژ - امواژ گلد - کرید هیمالیا - بوگارت - بلو شانل - اونتوس کرید - اینوکیتوس - آلورهوم اسپرت - آلورهوم اسپرت اکستریم - مونت بلانک ایندی ویژوال - بلو آیس - جینز بوی - تق هرمس - وان میلیون اینتنس - عطر گرلین GUERLAIN - ایفوریا اسپرینگ - بولگاری جاسمین نویر. - بوگارت سیلورسنت - پگاسوس - دیور هوم اینتنس - بلو فور من - اکلت - دلارتنا - آکوا دی جیو - جوپ هوم - آزارو کروم - بولگاری پور فم - سافاری رالف لورن - تامی گرل از تامی هیلنیگر - آیدل گرلن - بلو مجیک - آلور هوم شانل - عطر یوفوریا کلوین کلوین - آلور اسپرت شانل - تام فورد توسکان لدر - تام فورد نرولی پورتوفینیو - تام فورد بلک ارکید - تام فورد نویر - بلک ایکس اس

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
طبق قولی که به دوستان داده بودیم لیست حدود 70 کار برتر از دیدگاه هنرمندان و منتخب شده مردم در جشنواره ها و پرفروشترین ها و منتخب شده سال ،،، از سال 1985 تا 2015 ،،،، رو در بالا خدمت عزیزان عطرباز ارائه دادیم که البته تحقیقی بوده و خالی از اشکال هم نیست ، البته اگر دوستان لیست بهتری دارند استفاده میکنیم اگر محبت کنند و ارائه بدهند برای اینکه تبادل نظر بشود و بهترینها رو ارزیابی و دسته بندی کنیم تااینکه بهترینها را درلیست داشته باشیم و انتخاب دوستان هم سهل تر بشود ، از آقای رضاکربلایی هادی عطرباز هم انتظار داریم که بانظارت براین لیست از منظر خودشان لیست را سبک سنگین کنند تا کامل بشود ،،،، حالا شما بگویید در کارهای جناب هادی کدام کارها را دراین مجموعه دیدید که شمارا از جهت خواسته ها ارضاء کرده است ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اسانس یا اودکلن؟ انتخاب با شماست!
با درود خدمت هم پاتوقی های عزیز؛
بله. همین طوره. اودکلن؛ اودکلنه و اسانس؛ اسانس.
فقط
میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد. مقایسه اسانس و اودکلن اصلا غلطه و از بیراهه سر در میاره. فقط میشه از خوندن نتهایی که در ساخت اودکلن به کار رفته حدس زد این اسانس از چه موادی ساخته شده. نه بیشتر. در پست شماره یک لینکی هست که حتما خوندین و در این مورد مفصل نوشتم. اینجا هم اسمش روشه. پاتوق عطربازها؛ در انجمن همسایه؛ پاتوق اودکلن بازها داریم؛ اونجا همه در مورد اودکلنهاشون حرف میزنن. اینجا در مورد اسانس.هر اودکلنی؛ شما در هر کجای دنیا خرید کنین؛ به شرط اورجینال بودن؛ کیفیتش یکسانه. اما یک شرکت تولید کننده عطر؛ از سفارش دهنده اش دستور می گیره با چه کیفیتی درست کنه. یعنی حتی یک محصول (مثلا کرید اونتوس) شرکت الف بسته به اینکه حسن سفارش بده یا حسین؛ کیفیت رایحه؛ پخش و موندگاریش تغییر می کنه. ادعاهای افراد شیاد و شارلاتان رو در زمینه عطر نباید جدی گرفت.
.
من همین صبح امروز نظرم رو نوشتم. عجیبه؛ آقای مخدومی شما نوشته منو لایک زدی؛ قاعدتا خوندیش!
تکرار می کنم:
اودکلن؛ اودکلنه و اسانس؛ اسانس.
فقط
میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد. مقایسه اسانس و اودکلن اصلا غلطه و از بیراهه سر در میاره. فقط میشه از خوندن نتهایی که در ساخت اودکلن به کار رفته حدس زد این اسانس از چه موادی ساخته شده. نه بیشتر.
اودکلنهای شرکتی هم که این روزها بسیار فراوان شده و از شرکتهای مختلف در نمایشگاه عکس انداختم گذاشتم در پاتوق؛ دقیقا قصه اش همینه. اسانس و فیکساتور رو میکس می کنن تو یه ظرف و بسته بندی قشنگ تحویل تون میدن. بهش مثلا میگن تستر اصل ؛ بعد هم میگن تضمین می کنیم بوش 80 درصد شبیه اصله ( و معلوم نیست چرا این عدد 80 است و مثلا 79 یا 81 نیست!) به خود من چند بار در نمایشگاه و خارج از اون پیشنهاد شده بیا برات این کار رو انجام بدیم هر اسمی خواستی میزنیم روش؛ هر کشوری که تو بخوای می زنیم Made in OONJAA! خواستی؛ از اسانسهایی که دست خودته بده؛ نخواستی اسانسش رو ما انتخاب می کنیم (و من میدونم چه اسانسهایی انتخاب میشه). من قبول نکردم.

دو راه جلوی دوستان بیشتر نیست:
1 ) خرید اودکلن اورجینال
2) اگر به هر دلیل؛ اولی ناممکنه؛ خرید اسانس و پذیرفتن این که آن چه خریداری شده اسانسه ؛ نه اودکلن اورجینال. و مثلا هزار تومن شده نه 2 میلیون!
نه فقط من؛ بلکه وارد کننده های دست اول اسانس هم اودکلن اورجینال همه اسانسهایی که وارد می کنن رو ندیدن. چرا؟ چون کارشون اسانسه نه اودکلن. شخصا با مراحل واردات اسانس آشنایی کافی دارم (هر چند که تا حالا این کار رو انجام ندادم) و میدونم روند امور به چه شکله.
فقط میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دقیقا متوجه شدیم منظورشما چی هست و اساسا انتظار هم نداریم اسانسهای شما با ادکلن مقایسه شوند یا اینکه اصلا مثل آن ادکلن باشند و این قیاس مع الفارق است و از ریشه باطل است ---- آقا بنده نظرم این بود که بهترین بوهای انتخاب شده تقریبا و تابه امروز اینها هستند که البته تعدادی از این منتخبها اسانس آن در میان کارهای شما هست و میدانیم که اسانس اسانس است و ادکلن ادکلن ، فقط خواستیم بگوییم که در میان کارهای اسانسی شما هم کارهایی هست که ادکلن آن رتبه دار است پس اگر پول ادکلن ندارید حداقل یکبار هم که شده جهت تست ، آن کارها راازمیان اسانسهای آقای هادی انتخاب وتست کنید و باز خورد خود را بگویید ، چراکه بسیاری از کارهاجناب هادی طبق نظر دوستان دارای تشابه زیاد و در بعضی موارد قدرت پخش و ماندگاری در این اسانسها بیشتر از نوع ادکلنی آن بوده است ****** آقا رضا عطرباز ما اصلا نمیخواهیم بگوییم هرآنچه دوستان از ادکلن انتظار دارند در اسانس میبینند و هر آنچه در اسانس میبینند با ادکلن ست ست است

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛

من به شخصه تجربه ای که دارم از بوی تنباکو بویی شبیه آلبالوئه. البته به شرطی که بوی شکلات در اون نداشته باشه. همین مطلب رو میتونید در ریویو مربوط به عطرهایی که در اون تنباکو موجوده مشاهده کرد. شاید ترکیباتی با عطرهایی که تنباکو دارن بشه ساخت که بوی آلبالو رو بدن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ترکیب قهوه و بلک ارکید و کاپیتان بلک بوی آلبالو میده (تست کردم؛ دیگرون هم بهم گفتن اینو که بوی آلبالو داره عطرت)

درود بر دوستان عطرباز؛
من به شخصه تجربه ای که دارم از بوی تنباکو بویی شبیه آلبالوئه. البته به شرطی که بوی شکلات در اون نداشته باشه. همین مطلب رو میتونید در ریویو مربوط به عطرهایی که در اون تنباکو موجوده مشاهده کرد. شاید ترکیباتی با عطرهایی که تنباکو دارن بشه ساخت که بوی آلبالو رو بدن.
من بوی تنباکوی واقعی رو آلبالو حس نمی کنم. (الان که سالهاست ندیدم؛ دارم از حافظه ام کمک می گیرم!) بوی تنباکو در کاپیتان بلک و توباکو وانیل هم بوی آلبالو نیست. اما اون ترکیبی که نوشتم به وضوح بوی آلبالو داره (درصد ترکیب رو یادم نیست؛ از ترکیباتیه که فقط مصرف شخصیمه و وقتی فرمول یک ترکیب رو نمی نویسم؛ دفعه بعد ساختنش دوباره میشه سعی و خطا) و برام خیلی جالبه این بو.

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
من بوی تنباکوی واقعی رو آلبالو حس نمی کنم. (الان که سالهاست ندیدم؛ دارم از حافظه ام کمک می گیرم!) بوی تنباکو در کاپیتان بلک و توباکو وانیل هم بوی آلبالو نیست. اما اون ترکیبی که نوشتم به وضوح بوی آلبالو داره (درصد ترکیب رو یادم نیست؛ از ترکیباتیه که فقط مصرف شخصیمه و وقتی فرمول یک ترکیب رو نمی نویسم؛ دفعه بعد ساختنش دوباره میشه سعی و خطا) و برام خیلی جالبه این بو.

منظورم خود تنباکوی کاپتان بلکه. شایدم به شامه من اینطور میاد وگرنه بله بوی توباکو وانیل خیلی خاص و دوس داشتنیه. اودکلن کاپتان بلک رو هم من قبلا تست کردم چون بوی شکلات رو قاطیش داره منظورم نبود. بیشتر منظورم بوی اودکلن هرولد از برند ریو بود که در واقع کپی عطر هرود مارلی-یه. اگر تونستی یه تست کن، البته شایدم فقط به مشام من اینطوریه! :)

راستی آقا رضا این اسانس وود نرسید؟
هرود از برند مارلی چطور؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
احسان جان گزارش دقیق تر بده! میدونم که بلک افغان رو تا حدود 80 درصد لایت می کنی. بلو آیس رو هم لایت می کنی. فرض کن میخوای همین الان آرکان بلو بسازی. از 10 گرم اسانس خالص ارکان بلو چقدرش بلوآیسه چقدرش بلک افغان؟ بعد به این 10 گرم چند گرم فیکس اضافه می کنی؟ نظر من هر 4 گرم بلوآیس 1 گرم بلک افغانه. به حاصلش 3 گرم فیکس اضافه می کنیم جمع 8 گرم.
وتیور رو چقدر رقیق می کنی؟ بیشتر از 50 درصد؟
سلام و شب بخیر
نسبت هایی که دارم اینه
بلک افغانو تا حدود 70 درصد لایت هست بعد بلو ایس خالص بهش اضافه کردم با حدود نسبت 2-3 برابر تا شد ارکان بلو
اون اسانسی هم که روی لباسم از دو روز پیش مانده بود وتیور خالص بود بعد از اسپری ارکان بلو بعد از حدود 2 ساعت به مدت کوتاهی یه ترکیب خاص و فرش بوجود اومد. فکر کنم تاثیر عطرها توی این رایحه جدید به ترتیب بخاطر بلو ایس بعد وتیور و در اخر افغانو بود

راستی یه تجربه جالب! قبلا کافی نیل رو در کنار تام فورد نویر مصرف کردم (به پیشنهاد شما) و عالی بود. این بار در یک ظرف خالی دیور هوم اینتنس (که فامیل دور تام فورد نویره) کافی نیل ریختم. در نت اول؛ دیور هوم هم ظاهر شد و کافی نیل فوق العاده ای رو درست کرد. الان یک ردیف اینو میزنم؛ ردیف بالاترش اپیک آمواج و بالاتر از همه بلک افغان. بعد میرم فضا!
بنظرم دیور جزء اسانس هایی هست که میشه ازش برای ساخت و ترکیب رایحه های جدید استفاده کرد (مثل وتیور) خودم چون مصرف دیورم بالاست و همیشه لباسم بوی اون رو میده بعضا تجربه کردم وقتی عطر دیگه ای رو لباسم که سابقه دیور رو داره مصرف می کنم رایحه های جالبی درست میشه ولی غیرتم به دیور خالص اجازه نمیده به رایحه اش دست درازی کنم

برای شما هم اینجوریه که هر چقدر زمان میگذره مدام دوز مصرف میره بالاتر و ترکیب غلیظتر و بوی سنگین تر دوست داری؟
اره دوز مصرف میره بالا الان دیگه مصرف دیور هم به روزی تا سه بار تجدید رسیده برای همین هم بود که توی واتس اپ از این دیور شکایت کردم. شاید بخاطر مصرف مداوم من باشه. در مورد زوپ و پگاسوس هم همینطوره
کلا هر چی عطر رایحه سبک تری داشته باشه دوزش سریعتر بالا میره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنظرم دیور جزء اسانس هایی هست که میشه ازش برای ساخت و ترکیب رایحه های جدید استفاده کرد (مثل وتیور) خودم چون مصرف دیورم بالاست و همیشه لباسم بوی اون رو میده بعضا تجربه کردم وقتی عطر دیگه ای رو لباسم که سابقه دیور رو داره مصرف می کنم رایحه های جالبی درست میشه ولی غیرتم به دیور خالص اجازه نمیده به رایحه اش دست درازی کنم
اره دوز مصرف میره بالا الان دیگه مصرف دیور هم به روزی تا سه بار تجدید رسیده برای همین هم بود که توی واتس اپ از این دیور شکایت کردم. شاید بخاطر مصرف مداوم من باشه. در مورد زوپ و پگاسوس هم همینطوره
کلا هر چی عطر رایحه سبک تری داشته باشه دوزش سریعتر بالا میره
سلام و شب همگی دوستان بخیر؛
آرش جان تبریک ...! شما به دیور هوم اینتنس معتاد شدی! حالا دیگه تا در وان پر شده از دیور آروم نگیری؛آروم نمیشی! فکر کنم سری بعد باید یه پاتیل دیورهوم بهت بدم!می بینم که بهش غیرت هم پیدا کردی...!
منم روی اپیک آمواج و بلک افغان و کافی نیل کارم به over dose کشیده. مدام دلم حجم بیشتری بو میخواد. یه گرفتاری تازه هم پیدا کردم. اسپایس بمب ویکتور اند رولف!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
راستی؛ این پیورهاوانا تبدیل شده به یک اسم برات! چرا خودت نمیسازیش؟ میگن بوی آلبالو داره به وضوح. شما میدونی که ترکیب قهوه و بلک ارکید و کاپیتان بلک بوی آلبالو میده (تست کردم؛ دیگرون هم بهم گفتن اینو که بوی آلبالو داره عطرت)؛ کافی نیل هم که داری و بوی عسل و وانیل توشه. اینو در کنار اون مصرف کن میشه شبیه پیور. حتما باید 290 هزار پول بدی؟ من حاضر نمیشم مطلقا پول اودکلن بدم. هر چی بخوام خودم میسازم. نهایتش کمی سعی و خطاست؟ شما که دستت به عطرسازی و ترکیب میره. منع ذهنی بعضی رفقا مثل سعید جان رو هم که نداری بگی نباید ترکیب کرد! سعی و خطا کن و از عطرسازیت لذت ببر. این که بدون پرداخت 290 تومن صاحب پیور بشی هنره. وگرنه هزینه الکی دادن که هنر نیست؛ کاری هم نداره.

بنظرم مساله پیچیده تر از این جمله شماست که "چرا خودم نمی سازم"
درسته که هیجان ساخت یه رایحه که جدید و عالی باشه خوبه ولی مگه ما چقدر توی این کار تبحر داریم. اصلا چقدر دست ما باز هست که بتونیم این کار رو انجام بدیم. باز اگه اسانس های اولیه عطر سازی رو داشتیم یه چیزی
مگه نه اینکه غایت کار ما اینه که یه اسانس پیدا کنیم که شبیه ترین کار به ادکلن اورجینال باشه. اکثر ماها اولویت مون در خرید اسانس اینه که بتونیم ادکلن های خاص و گرون رو با این اسانس ها شبیه سازی کنیم درسته که ممکنه بتونیم یه اسانس پیدا کنیم که شبیه ترین
کار به ادکلن اورجینال باشه ولی هیچوقت دقیقا خودش نمیشه. شاید ما الان یه وتیور،اینترلود یا ... عالی یا داشته باشیم یا یه اونتوس خیلی نزدیک به مدل ارجینالش داشته باشیم ولی مطمئنا هیچوقت اصل اون کار و نت های کاملی که توسط اساتید عطرساز کنار هم قرار گرفته نمیشه. ما خوشحالیم که تونستیم یه ادکلن ارجینال و گران قیمت رو با تقریب عالی بازسازی کردیم.
اسانس ها برای ما عاشقان عطر، این خوبی رو داره که بتونیم عطش خودمون برای داشتن عطرهای مختلف رو تسکین بدیم چون از نظر مالی توانایی خرید اکثر این ادکلن ها رو نداریم. ولی اگه مثلا توانایی مالی اش رو داشتیم چرا باید از اسانس کپی یه ادکلن رو بجای اصل اون استفاده کنیم؟ مگه نه اینکه چندین اسانس از شرکت مختلف رو تست می کنیم تا شبیه ترین کار رو به مدل اورجینال پیدا کنیم
چرا نباید برای ادکلن هزینه کرد؟ بنظر شما واقعا یه ادکلن 250 تومنی (که رنج زیادی از ادکلن های خوب رو شامل میشه) گرونه؟ مگه من می خوام 10 گرم ادکلن رو به این مقدار بخرم؟ بطور متوسط اکثر ادکلن ها حجمشون 100 میل هست بعنی بطور متوسط هر گرمی
میشه 2500 تومن. بنظر شما برای داشتن رایحه ای که هر نتش می تونه با روح و روان ادم بازی کنه گرونه؟
دوما ،اعتقاد من اینهکه اسانس خوبه ولی نه همیشه. چون خیلی از عطر های پرفکت و عالی کپی خوب ندارند مثل همین پیورهاوانا، پیورکافی یا پیورمالت یا اسنزا یا خیلی از عطرهای دیگه
اینجاست که بهترین روش خرید اون ادکلن هست.
شاید با ترکیت چند اسانس تونستیم چندتا عطر مثل کرید رو خوب دربیاریم ولی برای اکثر این مواردی که نام بردم نشدنیه چون دست ما بسته است. شما با کدوم یکی از اسانس هات می تونی رایحه مالت رو بازسازی کنی؟ اگه هم بتونیم چقدر نزدیک به رایحه ارجینال میشه
اگه هم بتونیم نت اصلی رو بسازیم ایا واقعا می تونیم نت های فرعی رو هم دربیاریم. بنظرم این جمله شماکه می گی خودت بساز خیلی سطحی و بدون عمق هست چون اول نه من این تبحر رو در عطر سازی پیچیده دارم (حتی با سعی و خطا) و نه اینکه ابزارش رو دارم (چند تا اسانس که نت هاشون خالص نیست و با چند رایحه دیگه ترکیب شدن نمیشه کاری کرد. هنوز که هنوزه خود شرکت های کپی سازی نتونستند کپی این مواردی رو که برای نمونه گفتم بسازن)

بالا