برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از این لحظه به بعد فقط فقط فقط در مقوله اسانس ها و عطرهای این مجموعه سخن خواهیم گفت و به هیچ مجموعه و تایپیکی ،طبق دستور آقارضاهادی @دل آهنگ ، کاری نداریم. دوست دار شما سروران محترم. مخدومی. معروف به پروفایل ( فردید. ). مخلص
برادر؛ بنده برای هیچ کس تعیین تکلیف نمی کنم چه کار بکند و چه کار نکند! درخواست بنده این است که اگر هر شکایتی از هر فروشنده ای هست؛ در تاپیک خودش بنویسید چون بنده متاسفانه امکانی برای حل مشکل تان ندارم. حالا اگر نظر و شکایت تان حذف می شود و بی پاسخ می ماند؛ مساله ای است بین شما و ایشان.
من
فقط یک بار؛ آن هم نه در پیام خصوصی؛ بلکه به طور علنی و در تاپیک؛ به یکی از مشتریان این آقا که 30 گرم توباکو وانیل خریده بود و می خواست بفروشد و نمی توانست؛ پیام دادم. لطفا این لینک را چک کنید و ببینید. بدون سند حرف زدن؛ کلاشی و شارلاتانی است.آن موقع؛ اصلا در پرشین تولز فروشگاه نداشتم. خوشبختانه نوشته ها تاریخ دارن. به تاریخ نوشته و تاریخ تاسیس این فروشگاه در پست اول نگاه کنید.این فروشگاه 4 دسامبر 2014 افتتاح شده و آن نوشته به تاریخ 27 اکتبر 2014 است.حدود 2 ماه قبل از تاسیس پاتوق.

Untitled-1.gif
و باقی ماجرا به روایت این لینک ها:
سلام. رفیق بسیار متاسفم که چنین موردی برات پیش اومده. والله اسم این کاسبی نیست. اما می خوام بدونی که گرمی حداقل 10 برابر اصلا صحیح نیست! من گاهی حتی کمتر از 2 برابر هم عطر می فروشم! به خصوص در خرید اول. در پرشین تولز هم تاپیک فروش ندارم.
سلام
دوست عزیز فروشنده منصف مثل شما تو این دوره زمونه انگشت شمارهست

به شما هم پیشنهاد میدم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید اگه محصول با کیفیت با قیمت مناسب عرضه کنید فروش خوبی خواهید داشت

با اجازه استارتر
دوست عزیز کاربر دل آهنگ اگه واقعا کارهاتون خوب باشه اگه اینجا شروع به فعالیت کنید کارتون میگیره و مشتریتون چند برابر میشه
چون وقتی مثلا من از شما عطر و اسانسی تهیه میکنم اگه واقعا کیفیت بالا رو احساس کنم بجز اینکه خودم باز پیش شما برمیگردم چار نفر دوستم که دارم شمارو معرفی میکنم اونام به همین شکل
در کل شروع فروش تو پرشین تولزو توصیه میکنم
با گرفتن درجه فروشنده معتبر اینجا کارتون رو شروع کنین
حداقل با این تصور و تفکر که نهایت کیفیت رو به دست هموطنات میرسونی
حتما امتحانش کن
امتحانش نفع نداشته باشه ضررم نداره
بنظرم از همی الان دست به کار شو اینجا

سلام. دوست عزیز دقیقا سه ماه پیش که یادداشت بالا رو برات نوشتم در پرشین تولز فروشگاه نداشتم و به توصیه ی شما و جناب @pavilion این فروشگاه رو راه انداختم و خدا رو شکر استقبال خیلی زیادی شد.
احتمالا شما هم تاپیک عطر یاد یار رو دیدین.
حساب کردم دیدم 9 ماه هست که این تاپیک رو زدین با اجازتون خواستم مجدد پیشنهاد بدم آیا تمایلی دارین این عطر رو براتون عوض کنم (با اجازه ی فروشنده محترم) با عطر دیگه ای که تمایل داشته باشین ازش استفاده کنین؟
تو لیست عطرهای خودم توباکو وانیل هست (عطر شماره 41 و قیمتش هم گرمی 1000 تومنه) ؛ انشالله که برای عطرتون مشتری پیدا شه و فروش بره؛ اما اگه نرفت به هر دلیل؛ من این کمک از دستم بر میاد.
در خدمت همه دوستان گل پی تی هستم.
حتی موقعی که پیشنهاد دادم در متن از فروشنده اصلی عطر (یعنی همین همکار بسیار مودب!) اجازه گرفتم. خوشبختانه همه کسانی که در این پست ذکری شده از اسمشون زنده و سالم هستن و اگه غیر از این بوده میتونن بیان و بنویسن.
خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!

Last edited:

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
برادر؛ بنده برای هیچ کس تعیین تکلیف نمی کنم چه کار بکند و چه کار نکند! درخواست بنده این است که اگر هر شکایتی از هر فروشنده ای هست؛ در تاپیک خودش بنویسید چون بنده متاسفانه امکانی برای حل مشکل تان ندارم. حالا اگر نظر و شکایت تان حذف می شود و بی پاسخ می ماند؛ مساله ای است بین شما و ایشان.
من
فقط یک بار؛ آن هم نه در پیام خصوصی؛ بلکه به طور علنی و در تاپیک؛ به یکی از مشتریان این آقا که 30 گرم توباکو وانیل خریده بود و می خواست بفروشد و نمی توانست؛ پیام دادم. لطفا این لینک را چک کنید و ببینید. بدون سند حرف زدن؛ کلاشی و شارلاتانی است.آن موقع؛ اصلا در پرشین تولز فروشگاه نداشتم. خوشبختانه نوشته ها تاریخ دارن. به تاریخ نوشته و تاریخ تاسیس این فروشگاه در پست اول نگاه کنید.این فروشگاه 4 دسامبر 2014 افتتاح شده و آن نوشته به تاریخ 27 اکتبر 2014 است.حدود 2 ماه قبل از تاسیس پاتوق.

مشاهده پیوست 836460
و باقی ماجرا به روایت این لینک ها:

حتی موقعی که پیشنهاد دادم در متن از فروشنده اصلی عطر (یعنی همین همکار بسیار مودب!) اجازه گرفتم. خوشبختانه همه کسانی که در این پست ذکری شده از اسمشون زنده و سالم هستن و اگه غیر از این بوده میتونن بیان و بنویسن.
خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!

بنده صحبت های اقا رضا رو کاملا تایید میکنم.
قبلا و شاید اولین نفری که مشوق جناب هادی واسه فعالیت تو پی تی بود خود بنده بودم.چون مطمئن بودم با شروع فروش ایشون غوغایی اینجا به پا خواهد شد. همونطورم که همه میبینین اینجا واقعا پاتوق عطر بازا شده.
اما حالا میخوام حرفم رو پس بگیرم و یه توصیه ی دیگه داشته باشم.
اقا رضا هادی عزیز تو این کشور نمیشه سالم کار کرد. رو راست باشی این بلا سرت میاد.
توصیه ای که میخوام بکنم اینه که قیمتاتونو تا ۱۰ برابر افزایش بدین اگه فروشتون ۵ برابر نشد من زغال دست میگیرم باهاش صورتمو سیاه میکنم عکسشو میذارم تو همین تاپیک

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
ادکلنی مردانه از لالیک که توسط Christine Nagel ساخته شده و در ژوئن 2008 در اندازه‌های 75 و 125 میل به بازار عرضه شده است. همچنین نسخه محدودی نیز عرضه شده که شیشه آن کریستالی است و یک شکل تخم مرغ مانند در میانه آن وجود دارد. شیشه این ادکلن توسط Thierry de Baschmakoff ساخته شده است.

لالیک وایت بوی خنکی داشته و با ترنج و تمبر هندی آغاز می‌شود. در ادامه بنفشه، جوز، فلفل و هل به رایحه اضافه شده و آن را ادویه‌ای می‌کنند. در پایان نیز سدر، عنبر و مشک نمایان شده و بوی لالیک سفید را تکمیل می‌کنند. ***** قدرت پخش و موندگاری ضعیفه و بخاطر همین هم هست که شاید شرکتش خواسته با زدن حجم 125 میلی دست مصرف کننده رو تووی چندین پاف زدن تووی هر بار استفاده ، باز بگذاره. ، اینم جواب کارربر عزیز @H@

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
بنام خدا
با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز بعد از مدتها دیدار کوتاهی با آقا رضا داشتم که طی اون سفارش سوم رو دریافت کردم و همچنین نمونه های اریجینال 4 ادکلن آمواج رو برای ایشون بردم تا ببینند و تبادل نظر کنیم .
من این نمونه ها ی ( 2 میلی ) رو گرون خریدم چون از اصل بودنشون مطمئن بودم . این 4 تا عبارت بودند از Epic , Jubilation , Beloved , Opus 7 مردونه .
سرتون رو درد نیارم اگر اسانسهای Epic و Jubilation آقا رضا رو پسندیدید خرید ادکلن ارجینال اونها پول دور ریختنه . شباهت بالای 80-90 درصد و ماندگاری بالاتر !
یک تذکر راجع به خرید ادکلنها و بخصوص برند آمواج : حتما قبل از خرید سنگین تست کنید و به نظرات صد در صد اطمینان نکنید . ادکلن خیلی شخصی پسنده .
Beloved به نظر من خیلی مطلوبه ولی حتی ارجینالش موندگاری کمی داره .
Opus 7 رو خیلی دوست دارم و موندگاریش هم بد نیست ولی کلا برند آمواج گرونه و می تونید توی سایتهای ایرانی و خارجی قیمتهاشو ببینید.
این تجربیات می تونه جلوی ضرر شما رو بگیره و صرفه جویی خوبی بدست بیاره .
راجع به 3 اسانسی که تازه از ایشون گرفتم بعدا می نویسم ولی به نظرم Passion خیلی خوب اومد.
اگز ما دسترسی به مواد اولیه ساخت ادکلن داشتیم شاید حالا حداقل یکی دو ادکلن ساخت ایران موجود بود و حرفی برای گفتن داشتیم .
تو ایران آدم با استعداد زیاد داریم و همینطور با سلیقه .
من یک تجربیات کوچیکی در مورد اینکه از کجا میشه این مواد اولیه رو با کیفیت بالا بدست آورد و چند تا فرمول ساخت دارم.
اگه علاقمند بودید در تاپیک ارائه می کنم . شاید یک روزی آونتوس و نرولی پرتوفینوی ساخت ایران رو همه به ادکلن های وارداتی ترجیح بدیم البته اگر صداقتمون را تا آخر حفظ کنیم .

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و عرض ادب محضر دوستان وآقارضاهادی @دل آهنگ ، عزیز خلاصه زحمت ما رو به دیده بزرگواری خودتان ببخشید اگر بخواهم تستر کاغذ ی از این چندکار براموون بفرستید آیا براتوون مقدوره ؟ وان میلیون اینتنس ، آکوادی جیو ، دلارتنا ، رالف لورن ، ایفوریا ، پگاسوس ، بوگارت ، رفلکشن ، اسپایس بمب ، اینوکتوس ، گریداونتوس، آلفرددانهیل ،تق هرمس ، آمواج جوبلیش ، امواج اپیک ، فراری بلک ، دیورهوم اسپرت ،آلورهوم اینتنس ، امواج گلد

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
صفحات تایپیک را مرور میکردم : «» حدودا درارزیابی بنده و باتوجه به حجم مراجعات دوستان عطرباز به این تایپیک ،بیشترین پیگیریها و سفارشات و نظرات و همچنین امتیازات مربوط به اسانس هایی است که در این پست برایتان میگذارم شاید که کمکی باشد برای زودتر به نتیجه رسیدن در انتخاب و خرید هرعزیز عطربازی که به این مجموعه «««عطرآگین»»»مراجعه میکند ((((( توسکان لدر ، گری وتیور ، پشن ، بلوآیس ، نرولی پورتوفینیو ، تام فورد نویر ، وان میلیون اینتنس ، آکوادی جیو ، دلارتنا ، رالف لورن ، ایفوریا ، پگاسوس ، بوگارت ، رفلکشن ، اسپایس بمب ، اینوکتوس ، گریداونتوس، آلفرددانهیل ،تق هرمس ، آمواج جوبلیش ، امواج اپیک ، فراری بلک ، دیورهوم اسپرت ، آلورهوم اینتنس ، امواج گلد ))))) بنده اگر توان علمی داشتم نرم افزار ویژه ای جهت ارائه جدول آنلاین اسانس های این مجموعه و شاخه بندی درزمینه سبک و ثبت امتیازات و ریز مواد تشکیل دهنده ،میزان فروش و قیمت ،را طراحی میکردم تا قدرت مانور و انتخاب برای هرعزیز عطربازی که مراجعه به این تایپیک میکند ، فراهم می شد ، اگرچه آقا رضا @دل آهنگ ، یک پیش درآمد و مقدمه بصورت چکیده و مختصر ، از هر اسانس در صفحه اول تایپیک ارائه داده اند ،اما بااین طرحی که گفتم خدمت دوستان ،کار بسیاراصولی و شکیل تر می شد ، انشاءالله در جمع دوستان ، عزیزی حضور داشته باشد که بتواند در این زمینه کارکند و یا حداقل جدول جامعی از این اسانسها براساس طرحی که دادیم ترسیم کند ، موفق باشید. شبتان شیک و عطرآگین

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
بااجازه ازآقارضا و دوستان ، اولین نقل قوا از یک منبع خبری و تحلیلی در خصوص عطر و ادکلن در ذیل برای دوستان قرار داده میشود

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
برترین ها: عطر یادآور خاطره‌های بسیاری است. نه تنها موجب خوب بودن حس خود آدم می‌شود، بلکه برای اطرافیان نیز بسیار خوشایند است. عطر برای یادآوری‌های خوب چنان قدرتی دارد که هیچ واژه و کلامی به پای آن نمی‌رسد. بوی توت‌فرنگی تازه، بهار و زندگی را به انسان القا می‌کند و با بوئیدن پرتقال، زیبایی‌های پاییز را مست می‌شوی.هنر عطرسازی از مصر آغاز شده و در ایران و روم گسترش پیدا کرده است. عطرهای اولیه از تقطیر و صاف کردن‌های مکرر گل‌ها و روغن‌ها تولید شده است و خالق آن یک زن بوده است. بادام و ترنج و گشنیز در کاسه و قیف و دستگاه‌های تقطیر رایحه‌های خوشی بوده‌اند که از چهار هزار سال پیش انسان به نیروی ماروایی آن پی برده است.
در این مطلب سریالی عطرهای خوش‌بو برایتان انتخاب و معرفی کرده ایم. در قسمت اول، عطرهای بسیار گران که همه بالای 500 هزار تومان قیمت دارند.
Amouage Interlude Woman حجم: 100 ML قیمت: 9,450,000 ریال جنسیت: زنانه
نوع عطر: Eau De Perfume. بو: گرم و شيرين. فصل: ماه های سرد سال
هرج و مرج ، اختلال و در هم گسیختگی پیرامون ما را احاطه کرده است .من تفسیر هر آنچه می بینم و هر آنچه را که احساس می کنم درون Amouage Interlude ریخته ام . اینها جملاتی است از زبان کریستوفر چونگ خالق این عطر . این عطر آمیزه ایست از وحدت و آرامش. در نت اولیه ترکیب رایحه ترنج، زنجبیل، گل همیشه بهار و گریپ فرویت حضوری طولانی و اثر بخش دارند .
بوی تند زنجبیل در کنار لطافت گل و ترنج. جمع متضادها. در نت میانی بوی بخوری خوشبو، رز، شکوفه پرتقال، یاسمن و گردو بهاری دلکش را به تصویر کشیده اند .
بیس نت این محصول بسیار پیچیده تر است. و در نهایت حضور جاودانه چرم، گلسنگ، عسل، چوب صندل و بوی شکوهمند گل رز که بسیار آرام مشام شما را نوازش می دهد .
Classic No 77. حجم: 100 Ml. قیمت: 8,450,000 ریال جنسیت: مردانه
نوع عطر: Eau De Toilette. بو: خنک و تند. فصل: ماه های سرد سال
عطری شرقی برای مردان با رایحه ترنج، لیمو، سنبل و ریحان، میخک، سیب و دارچین، پایه سدر، نعناع هندی، وانیل و مشک. این عطر که ساخت کشور بحرین می باشد بویی بسیار خاص و البته تند دارد همچنین طبق نظر کاربران بوی این عطر همانند بوگارت سیلور سنت می باشد .
ضمنا ماندگاری و پخش بوی این عطر بسیار عالی است
David Yurman. حجم: 75 Ml. قیمت: 7,300,000 ریال. جنسیت: مردانه - زنانه
نوع عطر: Perfume. بو: گرم و تلخ. فصل: ماه های سرد سال
دیوید یورمن یک برند لوکس جواهـرات آمریکایی است که به دنیای عطر و ادکلن قدم نهـاده است و البته در هـمان قدم اول بسیار موفق ظاهـر شد و در گام بعد این کار را ارائه داده است که در ایران در هـمان روزهـای ورودش مورد استقبال قرار گرفت محصولی شیک و با تولیدی کلکسیونری و محدود لیمیتد ادیشن و البته با قیمتی بالا ، این عطر بسیار مناسب مجالس شبانه است.
Damask Oud. قیمت: 7,750,000 ریال. جنسیت: مردانه
نوع عطر:Eau De Toilette. بو: ملايم و تند. فصل: چهارفصل
Damask Oud از سری لاکچری خانه عطر Hugo Boss در سال 2011 معرفی شد .این کلن رایحه ای مسحور کننده و تند با زبری خاص و ترکیب عود را داراست.
نت هایی از زعفران و چوب گایاک در هماهنگی با بوی عود نسخه ای خاص از مجموعه هوگو باس برای مردانی ثروتمند، خوش تیپ و خاص است. طراحی شیشه بی نظیر و خارق العاده است و کیفیت ساخت شیشه بر ارزش های این کلن افزوده است .
Velvet Amber. قیمت: 7,500,000 ریال. جنسیت: مردانه
نوع عطر:Eau De Toilette. بو: ملايم و شيرين. فصل: چهارفصل
Velvet Amber از سری لاکچری خانه عطر Hugo Boss در سال 2011 معرفی شد .
این عطر، رایحه ای خیره کننده و مخملی با ماندگاری فوق العاده و پخش بوی بی نظیر حاوی نشانه هایی از ثروت و قدرت برای مردانی است که علاقه مند به اشاعه این خصوصیات اند .ترکیب عنبر و کهربا رایحه ای دل انگیز ، مخملین و صاف و کمی شیرین را ساخته و این کلن را در گروه بویایی عطرهای شرقی قرار داده است .
Chanel Coco. حجم: 100 Ml. قیمت: 6,300,000 ریال. جنسیت: زنانه
نوع عطر: Eau De Perfume. بو: گرم و تلخ. فصل: ماه های سرد سال طراح : Jacques Polge
گروه بویایی: رایحه ی شرقی ( آسیایی ). نوع بو : گرم و تلخ
پیشنهاد استفاده: در مهمانیها و مراسم ویژه
اولین عطری است که پس از مرگ بانو Chanel به یاد او طراحی شد و در سال 1984 به بازار آمد . طراح آن تلاش کرد تا تصویری از Coco و سبک و سیاق زندگی او و فضای زندگیش در آپارتمانش در خیابان Combon را به دوستدارانش هدیه کند. Coco لقبی که دوستانش نزدیک Chanel به او داده بودند به زمانی برمی گردد که او تصمیم داشت خواننده و هنرپیشه شود ، اما به خاطر علاقة زیادش به طراحی مد، آن را رها کرد.
Royal Oud. حجم: 75 Ml. قیمت: 5,500,000 ریال. جنسیت: مردانه - زنانه
نوع عطر: Eau De Perfume. بو: ملايم و تلخ. فصل: ماه های سرد سال
رایحه اولیه: لیمو - توت قرمز - ترنج. رایحه میانی: سدر - ریشه گیاهان
رایحه اصلی: عود هندی - چوب صندل سفید - مشک
چوب، چرم، سنگ مرمر و طلا عناصر سازنده یک کاخ سلطنتی ایرانی است. از نظر Oliver CREED ، ششمین نسل سازنده عطر در فرانسه و طراح این محصول جدید ، Royal Oud یک عطر بسیار مجلل مانند درخت آگرا در هند و هر اونس پالادیوم با ارزش و پرهزینه است . این عطر زنانه و مردانه، زندگی با شکوه و جلال در کاخ های سلطنتی ایرانی را هدیه می کند . Royal Oud یک عطر بسیار قدرتمند و مخصوص مردان و زنان مدرن و امروزی است و در سال 2011 طراحی شد .
Silver Mountain. حجم: 120 Ml. قیمت: 5,300,000 ریال. جنسیت: مردانه
نوع عطر: Eau De Perfume. بو: خنک و شيرين. فصل: چهارفصل گروه بویایی: رایحه ی مرکباتی
یکی از محصولات پرطرفدار و بسیار خارق العاده که رایحه چای سبز در آن به وضوح دیده می شود همچنین پخش بالای این محصول و همچنین ماندگاری استثنائی آن را از دیگر محصولات دارای اصل و نسب دار جدا ساخته است. این محصول شیک و باکلاس در سال 1995 تولید و معرفی شد .
Eau Sauvage. قیمت: 5,000,000 ریال. جنسیت: مردانه. نوع عطر: Perfume. بو: ملايم و تلخ
فصل: ماه های سرد سال
رایحه اولیه: مرکبات. رایحه میانی: چوب های جنگلی رایحه اصلی: عنبر، خس خس، هائیتی
مناسب برای: مجالس رسمی و خاص
در سال 2012، Francois Demachy دست به طراحی محصول جدید گروه eau sauvage زد و اینبار با تولید نسخه Parfum با رایحه سنگین تر و ماندگار تر این تراژدی افسانه ای را زنده نگه داشت . Eau sauvage parfum به مانند نسخه های ادتوالت و اکستریم همانقدر شیک و استثنایی اما با غلظت بیشتر مخصوص مردان شیک پوش و جذاب طراحی شده است . این عطر مرموز و احساس برانگیز نماد قدرت مردانه بشمار میرود

Last edited:

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
یعنی لالیک وایت ارزش خرید نداره؟برای من نصف قیمت میدن نصفش رو جایزه برنده شدم منم این عطر انتخاب کردم

Sent from my SM-E500H using Tapatalk

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
یعنی لالیک وایت ارزش خرید نداره؟برای من نصف قیمت میدن نصفش رو جایزه برنده شدم منم این عطر انتخاب کردم

Sent from my SM-E500H using Tapatalk

سلام دوست عزیز .
لالیک وایت یک کار خوشبو و خنک هستش و اگرچه موندگاریش کمه ولی اگر بوشو بپسندی ارزش خرید داره.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
من دیروز پیام دادم خدمتتون . منتظر جواب هستم
باسلام. دوست عزیز ، خیلی از دوستان ، من الجمله بنده ، پشت خط هستیم تا به نوبت ، پاسخ درخواستهایمان را آقارضا @دل آهنگ ، برایمان ارسال کند ، نگران نباشید پیامتان در این پاتوق ، بی جواب نخواهد ماند ،اگر کمی دیرتر به جواب میرسیم به خاطر همین تعدد درخواستها میباشد ، با تشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر هم پاتوقی های عزیز؛

اگر اسانسهای Epic و Jubilation آقا رضا رو پسندیدید خرید ادکلن ارجینال اونها پول دور ریختنه . شباهت بالای 80-90 درصد و ماندگاری بالاتر !
دیروز جناب سعادتمندی عزیز؛ 4 اودکلن اورجینال آمواج رو آوردن و با اسانسهای من مقایسه کردیم. همون طور که نوشتن؛ شباهت بسیار زیاد بود.
یه روز بابک بهم گفت تو خیلی در مورد عطرهات شکسته نفسی می کنی؛ واقعیت اینه که عطرهات منتخبی از بهترین هان. انتقادشو پذیرفتم. بجا بود. هم آرش می دونست از روز اول؛ هم بهرام؛ که همه ی اون عطرهای بسیار بی کیفیت که بابک خرید (چه پگاسوس - که پارسال آورد دیدم - چه سه مدل گری وتیور و نرولی و چند سمپل بی نام و نشان و چه اینها که پس فرستاد و جاش کرید و بلوشنل و سیلور مانتن گرفت) توسط من هم تست شد.
رفقا؛ همه تون می دونید که من منبع درآمدم مرتبط با صنعت نساجی و نخ است و اگه نرخ معاملات در عطر حداکثر چند ده یا چند صد هزار تومنه ؛ در هر معامله نخ از چند میلیون تا چند ده میلیونه ( برای ما که عمده فروش نخ نیستیم؛ برای عمده فروشها نرخ یک معامله گاهی چند میلیارده) و عطربازی ( و به قول محمد عزیز به اشتراک گذاشتن عطرها با دیگرون - : فروختن با قیمت واقعا پایین ) برام سود قابل توجهی نداره و اگه عشق عطربازی نبود؛ بی خیال دردسرهای کار می شدم که حداقلش حرف مفت شنیدن از افراد بی سواد و فرومایه است که من به عنوان مستخدمم هم استخدامشون نمی کنم. اینو از من به عنوان عطرباز بشنوید؛ متاسفانه دروغ و فریب (که فوق العاده شایع است در بین مردم) در بین عطرفروشها بیداد می کنه. براتون یک مثال میزنم:
چند برادر که به عنوان "آقای ق" معرفی شون می کنم اخیرا عطرهاشون رو (با کیفیت واقعا افتضاح) با عنوان برندی دارن میفروشن که اصلا وجود خارجی نداره. "آقای ق" خیلی جدی ادعا می کنه که "بی ناموسم(!) اگه خودمو نکشم؛ اگه کسی پیدا بشه تو عطر بیشتر از من بفهمه"! این آقا بالای 50 سال سن داره و من چند هفته پیش؛ اول با برادر کوچکترش (همکارش)که او هم ادعا داشت عطرهاش بهترین های جهانن و هیچ کس اندازه او نمی فهمه - اما تهدید به خودکشی نکرد؛ اگه کسی پیدا شه بیشتر عطر بشناسه و آرزو می کرد یکی بیاد روش رو در عطر کم کنه - اشنا شدم. فکر کردم عطرهای شرکت جدیدی رو آوردن معرفی کنن و طبق معمول؛ مشتاقانه رفتم برای تست. حدود 15 عطر رو که تست کردم دیدم وضع کیفی عطرها خیلی خرابه؛ به برادر کوچیکه که گفتم رفت تو فاز ادعاهای بزرگ و دروغین ... بحث مون رسید به اینجا که گفت عطرهای من مطابق جدیدترین نسخه اودکلنهاست که همه شون بوهاشون تغییر کرده و من به انگلیسی بهش گفتم اطلاعات من در خصوص اودکلنها از منبعی مثل سایت فرگرانتیکاست.
مشخص بود که این آقای بسیار مدعی؛ انگلیسی نمی دونست ؛ یکی از ظرفهای الومینیمی عطرشو داد گفت بخون و ترجمه کن روش چی نوشته. با خوندن و ترجمه اش؛ فهمید با آدم بسیار با سوادی طرفه که با ادعاهای مسخره و دروغش نمی تونه فریبش بده. در یک لحظه خرد شد و شکست ... گفت شما با سوادی؛ بقیه عطرفروشها این جوری نیستن ...
بگذریم؛ نکته ی خیلی مهمش این بود که من همونجا یقین کردم این برندی که کل مغازه شون با همون یک عنوان پر شده اصلا وجود خارجی نداره (که اینا نمایندگیش باشن!)
به دو دلیل
:
1 - متن انگلیسی روی ظرف ایراد داشت و محاله یک شرکت خارجی چنین سوتی بزرگی بده! انگلیسی شون از من قطعا قوی تره و غلط املایی یا دستوری و معنایی اونم روی ظرف محصولشون امکان نداره رخ بده.
2 - آقای "ق" کوچک انگلیسی بلد نبود و حرفهای منو نمی فهمید وقتی انگلیسی حرف زدم؛ اما متنی که به فارسی داده بود یک مترجم کم سواد اونو به انگلیسی ترجمه کرده بود و خودشون چسبونده بودن روی این ظرفها؛ می دونست چیه. برای همین به من گفت اونو به فارسی ترجمه کنم تا اگه با متن فارسیش - که می دونست چیه - می خوند مطمئن شه من انگلیسی بلدم و بی خیال ادامه "حرف مفت زدن"هاش بشه.
آقای "ق"؛ برادر بزرگه؛ بی خبر از کم شدن روی برادر کوچیکه؛ رفت برای خودش دور برداره که خیلی ساده و صریح بهش گفتم؛ آقا این شرکتی که شما ادعای فروش عطرهاشو دارین اصلا وجود خارجی نداره ...

من اسم و آدرس و تلفن همه وارد کننده های عطر از شرکت های نام و نشان دار رو دارم. (همه نمایندگی های شرکتهای عطرسازی معروف) تو دفتر خیلی هاشون رفت و آمد دارم؛ با برخی هم تلفنی در ارتباطم. وقتی شرکتهای عطر سازی به کسی نمایندگی میدن؛ امکان نداره مستقیم به شما عطر بفروشن و اگه شما باهاشون تماس بگیری فقط ارجاع میدن به نمایندگی شون. بعدا هم از نمایندگی تماس می گیرن که فلانی؛ شما که با شرکت فلان برای عطر تماس گرفتی؛ نماینده انحصاری شون در ایران ما هستیم. بگو چی می خوای برات بفرستیم. خودم ؛ یک بار در سال 89 و بار دیگر پارسال با دو شرکت مطرح تماس گرفتم و عملا دیدم که هیچ راهی برای واردات موازی و همزمان از شرکت اصلی وجود نداره. یعنی یک شرکت عطرسازی در ایران دو تا نماینده نداره.
قبلا توضیح دادم که یک شرکت عطرسازی؛ بنا به سفارشی که دریافت کرده یک عطر رو می سازه. مثلا شرکت لوزی عطری که برای اروپا می سازه یک کیفیت داره؛ عطری که برای پاکستان می سازه یک کیفیت دیگه داره و ...
حالا ما در ایران؛ اگه مثلا عطر لوزی رو از نمایندگیش (آقای سعید تقی زاده) بخریم یک کیفیت داره؛ اگه مثلا از آقای (م. ع) خریداری کنیم یک کیفیت دیگه داره. کاملا متفاوت. آقای م.ع خودش وارد کننده عطره و اتفاقا از عطر لوزی هم وارد می کنه با این توضیح:
1 - هیچ وقت ادعای دروغین و خنده دار و بچه گول زنک نمایندگی لوزی رو نداره؛ چون آدم عاقلیه و نمی خواد خودشو مضحکه عام و خاص بکنه.
2 - خیلی راحت میگه که من از پاکستان وارد می کنم. یعنی لوزی پاکستان رو میاره (که کیفیتش با لوزی که آقای تقی زاده میاره یکی نیست) .
3- عطر وارد کردن از پاکستان یا دوبی کار سختی نیست! همه می تونن انجام بدن.
اقا رضا هادی عزیز تو این کشور نمیشه سالم کار کرد. رو راست باشی این بلا سرت میاد.
توصیه ای که میخوام بکنم اینه که قیمتاتونو تا ۱۰ برابر افزایش بدین اگه فروشتون ۵ برابر نشد من زغال دست میگیرم باهاش صورتمو سیاه میکنم عکسشو میذارم تو همین تاپیک
مخلص همگی؛
رضا

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛

سفارش دوم خدمت آقا رضا داده شد:

سری کامل کرید (به جز گرین آیریش)
بلک افغان
بلو آیس
آمواج رفلکشن
پگاسوس مارلی
دلارنتا
اسپرینگ

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام هم انجمنی های عطرباز ، لحظات توون عطرآگین
درخواست سفارش دوم بنده به آقا رضا @دل آهنگ ،
تسترهای حدودا 2 گرمی از اسانسهایی که اعلام میکنم
دلارتنا ، رالف لورن ، ایفوریا ، پگاسوس ، بوگارت ، رفلکشن ، اینوکتوس ، گریداونتوس، آلفرددانهیل ،تق هرمس ، آمواج جوبلیش ، امواج اپیک ، فراری بلک ، امواج گلد
و تعداد 5 تستر کاغذی که عبارتنداز :
کوکوشانل ، شانل چنس ، بلو مجیک ، آزارو لجندکروم ، بلوشانل
سفارش اصلی
نرولی پورتوفینیو
گری وتیور
توسکان لدر
آکوا دی جیو
) وان میلیون اینتنس
) پشن
) بلو آیس.
خلاصه کلی به زحمت افتادند

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من یک تجربیات کوچیکی در مورد اینکه از کجا میشه این مواد اولیه رو با کیفیت بالا بدست آورد و چند تا فرمول ساخت دارم.
اگه علاقمند بودید در تاپیک ارائه می کنم . شاید یک روزی آونتوس و نرولی پرتوفینوی ساخت ایران رو همه به ادکلن های وارداتی ترجیح بدیم البته اگر صداقتمون را تا آخر حفظ کنیم .
با سلامی دوباره!
نیکی و پرسش جناب سعادتمندی عزیز؟
با کمال میل در خدمتیم!
پی نوشت:
به غیر سه عطر پشن و بلوآیس و تام فورد نرولی؛ اون سه ترکیب خود ساخته ی من رو چطور دیدین؟ در اولی دنبال شبیه سازی اودکلن والنتینو بودم (اودکلنشو ندیدم) که قهوه و چرم و شکلات نتهای مهمشن. دومی ترکیب اینترلود و رفلکشن و بلوشنل؛ سومی کرید اونتوس خنک تر شده کمی تلخ. هر سه تاش رقیق شده اسپری شد. بوی کدومشون مونده بعد 30 ساعت؟ تغییر نتی ملاحظه شد؟ کدومش برای عرضه به دوستان پیشنهاد میشه؟

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
با سلامی دوباره!
نیکی و پرسش جناب سعادتمندی عزیز؟
با کمال میل در خدمتیم!
پی نوشت:
به غیر سه عطر پشن و بلوآیس و تام فورد نرولی؛ اون سه ترکیب خود ساخته ی من رو چطور دیدین؟ در اولی دنبال شبیه سازی اودکلن والنتینو بودم (اودکلنشو ندیدم) که قهوه و چرم و شکلات نتهای مهمشن. دومی ترکیب اینترلود و رفلکشن و بلوشنل؛ سومی کرید اونتوس خنک تر شده کمی تلخ. هر سه تاش رقیق شده اسپری شد. بوی کدومشون مونده بعد 30 ساعت؟ تغییر نتی ملاحظه شد؟ کدومش برای عرضه به دوستان پیشنهاد میشه؟

با سلام خدمت آقا رضا و سایر دوستان عزیز علاقمند به عطر
من نظراتم رو تا اینجا اعلام می کنم .البته کمی زمان نیاز هست تا بیشتر با این عطرها باشم و کاملتر صحبت بشه.
پشن یک عطر شادی آور وبسیار خوب با موندگاری عالی و پخش بوی مناسب هستش . بنظر من بیشتر زنونه است ولی آقایون هم می تونند ازش استفاده کنند.
راستش از نرولی انتظار موندگاری زیاد نداشتم و همینطور هم بود . بوی شادابیه ولی می تونه با سایر عطرها ترکیب بشه و زیباتر بشه . حیف که نشده تا الان اصلش رو بو کنم.
بلو آیس خنک و تلخه تا حدی و موندگاریش کمتر از پشن هست .
سمپل ارجینال والنتینو به زودی به دستن می رسه . اسانس ترکیبی شما تا الان بوی چرمش باقیه که نت آخر اون هست . واقعا موندگاری بالایی داره و البته به نظر من برای فصول خنکتر بهتره .
ترکیب اینترلود و رفلکشن و بلوشنل خوب بود با موندگاری متوسط ولی من کرید اونتوس خنک تر شده کمی تلخ رو بیشتر پسندیدم . موندگاریش برای این نوع کار قابل قبول بود و البته که عطر
سلیقه ای هستش .
به نظر من روی والنتینو باید بیشتر کار کنید . یعنی درصد هرکدوم باید تغییر کنه تا ترتیب نتها زیباتر بشه .
کرید اونتوس خنک تر شده کمی تلخ همین الان قابل ارائه هست.
ترکیب اینترلود و رفلکشن و بلوشنل موندگاریش کافی نیست .

من دو اسانس خوب سراغ دارم که نمی دونم چرا تا الان زیاد بحثی در موردش نشده ، شاید من ندیدم.
یکی آلوره هوم اسپرته که واقعا بدرد این روزهای گرم می خوره و ادکلنش بارها جزو ده تای اول بوده . مرکباتی همراه با آلدئید هستش و ساعتها موندگاری داره .(5-7 ساعت)
دومی کارتیه پاشا که بالای 24 ساعت پخش بو و موندگاری داره . عالیه . منو می بره به دنیای سکوت و زیبایی . باید اسانس خوبش تهیه بشه وگرنه این خصوصیات رو نداره.
دوستان اگر بخواهید من فرمول آونتوس رو می نویسم ولی می دونم تو ایران اجزا اون گیر نمی یاد و می تونم بگم که کجا دارند فقط باید یکی پیدا بشه بیاره.
موفق باشید

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام هم انجمنی های عطرباز ، لحظات توون عطرآگین
درخواست سفارش دوم بنده به آقا رضا @دل آهنگ ،
تسترهای حدودا 2 گرمی از اسانسهایی که اعلام میکنم
دلارتنا ، رالف لورن ، ایفوریا ، پگاسوس ، بوگارت ، رفلکشن ، اینوکتوس ، گریداونتوس، آلفرددانهیل ،تق هرمس ، آمواج جوبلیش ، امواج اپیک ، فراری بلک ، امواج گلد
و تعداد 5 تستر کاغذی که عبارتنداز :
کوکوشانل ، شانل چنس ، بلو مجیک ، آزارو لجندکروم ، بلوشانل
سفارش اصلی
نرولی پورتوفینیو
گری وتیور
توسکان لدر
آکوا دی جیو
) وان میلیون اینتنس
) پشن
) بلو آیس.
خلاصه کلی به زحمت افتادند
خوب آقارضا به مالطف داشتن و سمپل امواژ جوبلیشن رو به رایگان به عنوان اشانتیون قرار دادند ، در میان سمپلها درخواست شد به جای آن سمپل کرید هیمالیا رو اضافه و ارسال کنند ، انشاءالله سفارشات ما که رسید نتیجه کارها را مفصل اعلام میکنیم ، پیشاپیش هم از آقارضا @دل آهنگ ، تشکر میکنم که وقت کافی رو جهت مشاوره در انتخاب و خرید ، صرف میکنند ، روحیات بالا و آرامش و نشاط رو میشد از پس صدا و خنده هاشوون. فهمید. ، امیدوارم که همیشه شاد و کامیاب باشند

بالا