برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
باسلام آقارضا @دل آهنگ ، ازتام فورد هست دیگه ، هموونی که گفتم یه نمونه ازش دارم قهوهای تریاکی رنگ یا نه اشتباه میکنم و چیز دیگری هست ؟
سلام. آقا چند روز مهلت بده تا اسم و عکسش رو بذارم! مطمئنا خیلی ها دنبالشن. قطعی شده اومدنش.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود!
بهرام جان شما اینا رو در یک ظرف ترکیب نکردی. اسپری و استفاده هم زمان کردی. پس هیچ نتی از دست نرفته. اما مثلا نت مشترکی مثل عود تقویت شده و دمای کلی بوی حاصله هم به واسطه خنکی اپیک؛ خنک تر شده.

میدونم رضاجان، اما منظور من اسپری همزمان خودم نبود. چون اسپری همزمان کار رو متعادل کرد نه خنک (البته به نظر من! ) منظورم این بود که شما و آقا آرش که این دوتا کار رو در یک ظرف ترکیب کردین آیا نتی از بین رفت؟ آخه بلک افغان کاملا خطیه و به نظرم اپیک هم تا حدودی همینطوریه، برام جالب بود بدونم چه بلایی سر همدیگه میارن توی ترکیب...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
میدونم رضاجان، اما منظور من اسپری همزمان خودم نبود. چون اسپری همزمان کار رو متعادل کرد نه خنک (البته به نظر من! ) منظورم این بود که شما و آقا آرش که این دوتا کار رو در یک ظرف ترکیب کردین آیا نتی از بین رفت؟ آخه بلک افغان کاملا خطیه و به نظرم اپیک هم تا حدودی همینطوریه، برام جالب بود بدونم چه بلایی سر همدیگه میارن توی ترکیب...
به نظر من چیزی از بین نرفت. حاصل بلک افغان خنک شده است! آرش نظر شما هم همینه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بنظر من هم ترکیب نت های بلک افغان اینقدر قویه که هیچی ازش کم نمیشه. شاید اپیک کمی محو تر شده باشه
ترکیب رو ساعت 8 اسپری کردم ساعت 12 تازه منظور رضا رو از خنکی متوجه شدم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تست دلارنتا؛
در همون نت اول بعد از اسپری کردن، رایحه تازه و بسیار با کیفیت پیچ امین الدوله (یاس) به مشام میرسه. اتفاقا یک پیچ امین الدوله توی حیاط داریم که وقتی غروب میام خونه حتما باید بو کنم. این رایحه هم دقیقا همون حس رو با همون تازگی برام زنده کرد. بعد از نت اول رایحه به سمت بهار نارنج و بهار لیمو میره ولی کیفیت و تمیزی نت اول رو نداره و کمی کدره. به نظرم نت دومش خیلی شبیه نت دوم پرتو فینو هست ولی پرتو فینو خیلی تمیزتر و شفاف تر هست. از لحاظ ماندگاری خوبه و پخش هم رضایت بخشه. تا حدودی گرم هست توی نت دوم و رفته رفته از خنکی کاسته میشه و گرمتر میشه. به نظرم اوج هنر این عطر در سرزندگی و شفافیت نت اولشه که البته در نت دوم کاسته میشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تست دلارنتا؛
در همون نت اول بعد از اسپری کردن، رایحه تازه و بسیار با کیفیت پیچ امین الدوله (یاس) به مشام میرسه. اتفاقا یک پیچ امین الدوله توی حیاط داریم که وقتی غروب میام خونه حتما باید بو کنم. این رایحه هم دقیقا همون حس رو با همون تازگی برام زنده کرد. بعد از نت اول رایحه به سمت بهار نارنج و بهار لیمو میره ولی کیفیت و تمیزی نت اول رو نداره و کمی کدره. به نظرم نت دومش خیلی شبیه نت دوم پرتو فینو هست ولی پرتو فینو خیلی تمیزتر و شفاف تر هست. از لحاظ ماندگاری خوبه و پخش هم رضایت بخشه. تا حدودی گرم هست توی نت دوم و رفته رفته از خنکی کاسته میشه و گرمتر میشه. به نظرم اوج هنر این عطر در سرزندگی و شفافیت نت اولشه که البته در نت دوم کاسته میشه.
حالا من عاشق نت نهاییش هستم!
سلام . من دلارنتا رو سفارش داده بودم و به دستم رسید .
واقعیت اول که ازش استفاده کردم کمی نا امید شدم !!! نت اولش رو نمی دونم چرا زیاد حس خوبی بهم نداد ولی از دقیقه 5 به بعد هز چی بیشتر گذشت بیشتر دوستش داشتم و الان به جرعت می تونم بگم عاشقشم . نت دومش بسیار دوست داشتنی و آرامش بخشه ، حیف که پخش کنندگیش به نظرم کم تر شده ، البته شاید پشن من رو بد عادت کرده ولی در کل می تونم بگم دلارنتا برای من یک تضاد کامل به وجود اورد . دو تا حس کاملا متفاوت که بدون شک حس دوم که حس واقعا خوبیه باعث می شه از این عطر استفاده کنم .
بهرام دلارنتا و وتیور و نرولی رو با هم اسپری همزمان کردی؟ نسخه ی آرشه.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485

باسلام باور میکنید امروز غروب جدا جدا. اسپرینگ. و دلارتنا. رو تست کردم. ، آقا بنده تووی نت انتهایی دلارتنا یه رگه چای خنک از کار میگیرم البته خیلی ضعیفه و میشه گفت مرده ، اسپرینگ یه مقدار تووی نت ابتداییش البته بعد چند دقیقه. نت ابتدایی پشن ضعیف شده رو داره برام ، در پخش این دو تا کار خیلی خیلی ضعیفند و موندگاریشان در تست پوستی خیلی ضعیف است و بر عکس تست الیافی ، در تست پوستی کمتر از سه ساعت برا من دووم آوردند

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

نه، ولی حتما امتحان میکنم. باید ترکیب جالبی بشه.

در مورد موندگاری هم من دلارنتا رو ساعت 2 ، یک پاف اسپری کردم و تا الان بعد از حدود 9 ساعت هنوز به مشامم میرسه. در مورد پخش هم یه کم ضعیفتر از نرولی و پشن هست.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
باسلام باور میکنید امروز غروب جدا جدا. اسپرینگ. و دلارتنا. رو تست کردم. ، آقا بنده تووی نت انتهایی دلارتنا یه رگه چای خنک از کار میگیرم البته خیلی ضعیفه و میشه گفت مرده ، اسپرینگ یه مقدار تووی نت ابتداییش البته بعد چند دقیقه. نت ابتدایی پشن ضعیف شده رو داره برام ، در پخش این دو تا کار خیلی خیلی ضعیفند و موندگاریشان در تست پوستی خیلی ضعیف است و بر عکس تست الیافی ، در تست پوستی کمتر از سه ساعت برا من دووم آوردند
نت چای در دلارنتا و نت ابتدایی پشن در اسپرینگ؟ یادمه قبلا هم نت دریایی در بلوآیس کشف کرده بودی و نت نهایی پشن رو ترش می فهمیدی(!!) ... برادر؛ از تست هم زمان عطرها پرهیز کن. درصد خطای شامه ات متاسفانه بالاست.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش؛ کریستال ورساچ نویر داری؟ هم زمان با اسپایس بمب استفاده کن و تجربت رو بنویس. در اسانس اسپایس در نت نهاییش (که ابتدا فکر می کردم چرمه؛ به اشتباه) یک بوی علفی / گیاهی حس می کنم که دیوانه می کنه منو! در اودکلنشم هست این نت؟ با چند نفر چک کردم؛ اونا هم بوی علفی / گیاهی حس می کنن ولی هیچ کدوم نتونستیم حدس بزنیم چیه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بنظر من فرق کیفیت در نت دوم دلارنتا بخاطر رایحه گل مریم هست. گل مریم رو اگه بو کرده باشید دیدید که رایحه اش ماته و یجوری سنگینی توی بینی داره
بچه که بودم خیلی از بوش بدم میومد و باعث سردردم میشد ولی الان الرژیم به رایحه اش کمتر شده
در پخش این دو تا کار خیلی خیلی ضعیفند و موندگاریشان در تست پوستی خیلی ضعیف است و بر عکس تست الیافی ، در تست پوستی کمتر از سه ساعت برا من دووم آوردند
مهندس پوست شما چربه یا خشک و معمولی؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
بنظر من فرق کیفیت در نت دوم دلارنتا بخاطر رایحه گل مریم هست. گل مریم رو اگه بو کرده باشید دیدید که رایحه اش ماته و یجوری سنگینی توی بینی داره
بچه که بودم خیلی از بوش بدم میومد و باعث سردردم میشد ولی الان الرژیم به رایحه اش کمتر شده

مهندس پوست شما چربه یا خشک و معمولی؟
****** متاسفانه خشک است چطور مگه؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقارضا @دل آهنگ ، خوب اگر بگویم دلارتنا در تست بنده رایحه ابتدایی بسیار تیزتر از اسپرینگ و بلو آیس. است. نظر شما چیه؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
نت چای در دلارنتا و نت ابتدایی پشن در اسپرینگ؟ یادمه قبلا هم نت دریایی در بلوآیس کشف کرده بودی و نت نهایی پشن رو ترش می فهمیدی(!!) ... برادر؛ از تست هم زمان عطرها پرهیز کن. درصد خطای شامه ات متاسفانه بالاست.
آقا رضا @دل آهنگ ، اگر بگم که بین اپیک امواج. و امواج گلد. ، اپیک امواج بسیار سرزنده تر و خوش رایحه تر و تیز تر و پخش رایحه اوون از امواج گلدبیشتراست اما موندگاریش خیلی کمتر از امواج گلد هست و امواج گلد راحت بالای 24 ساعت موندگاری داره نظر شما چیه ؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش؛ کریستال ورساچ نویر داری؟ هم زمان با اسپایس بمب استفاده کن و تجربت رو بنویس. در اسانس اسپایس در نت نهاییش (که ابتدا فکر می کردم چرمه؛ به اشتباه) یک بوی علفی / گیاهی حس می کنم که دیوانه می کنه منو! در اودکلنشم هست این نت؟ با چند نفر چک کردم؛ اونا هم بوی علفی / گیاهی حس می کنن ولی هیچ کدوم نتونستیم حدس بزنیم چیه.
فعلا وقتی اسپایس می زنم همه حواسم به تنباکو هست دی:
اواخر کار بوی علفی رو داری؟
برایت کریستال دارم
****** متاسفانه خشک است چطور مگه؟
دلیل اینکه روی پارچه ماندگاری بیشتری دارید همینه. پوست های خشک پخش کنندگی عطر رو کم می کنند و حتی برخی اوقات اجازه باز شدن به نت ها نمیده. البته دمای هوا هم خیل تاثیر داره احتمالا شهر شما هم خیلی گرم و خشکه

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
فعلا وقتی اسپایس می زنم همه هواسم به تنباکو هست دی:
اواخر کار بوی علفی رو داری؟
برایت کریستال رو دارم

دلیل اینکه روی پارچه ماندگاری بیشتری دارید همینه. پوست های خشک پخش کنندگی عطر رو کم می کنند و حتی برخی اوقات اجازه باز شدن به نت ها نمیده. البته دمای هوا هم خیل تاثیر داره احتمالا شهر شما هم خیلی گرم و خشکه
اتفاقا من در کردستان هستم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه دوستان؛
ممنون بابت مشارکت تون در گفتگوها؛ من نظرم به دیدگاه آرش جان نزدیکه؛ لینک انگلیسی مقاله ای رو هم برای جناب مخدومی قرستاده بودم که ترجمه اش رو بخونن متوجه پشتوانه علمی مطلب هم میشن.
آمواج گلد خیلی بیشتر از 24 ساعت موندگاری داره. دیروز بعد 23 روز تیشرتمو شستم صبح که برداشتم از روی بند رخت دیدم هنوز ته بوی گلد هست! دلارنتا رو هم چنان نت ثانویه اش رو ترجیح میدم. نت اول اسپرینگ قطعا به شامه ی من خوشتر میاد.
به هر حال همه سلیقه ها قابل احترامن؛ تنها نکته ای که هست اینه که بسیاری دوستان هنگام تست همزمان عطرها دچار خطای شامه میشن و نتهای عطرهای مختلف در شامه شون قاطی میشه. افراد کمی هستن که این مشکل براشون رخ نمیده.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
درود بر همه دوستان؛
ممنون بابت مشارکت تون در گفتگوها؛ من نظرم به دیدگاه آرش جان نزدیکه؛ لینک انگلیسی مقاله ای رو هم برای جناب مخدومی قرستاده بودم که ترجمه اش رو بخونن متوجه پشتوانه علمی مطلب هم میشن.
آمواج گلد خیلی بیشتر از 24 ساعت موندگاری داره. دیروز بعد 23 روز تیشرتمو شستم صبح که برداشتم از روی بند رخت دیدم هنوز ته بوی گلد هست! دلارنتا رو هم چنان نت ثانویه اش رو ترجیح میدم. نت اول اسپرینگ قطعا به شامه ی من خوشتر میاد.
به هر حال همه سلیقه ها قابل احترامن؛ تنها نکته ای که هست اینه که بسیاری دوستان هنگام تست همزمان عطرها دچار خطای شامه میشن و نتهای عطرهای مختلف در شامه شون قاطی میشه. افراد کمی هستن که این مشکل براشون رخ نمیده.
باسلام آقارضا @دل آهنگ ، دقیقا تاالان بنده همین دو نکته ریز و درخورتوجه رو کسب کردم 1_ نت ابتدایی ایفوریااسپرینگ خوش رایحه تر از دلارتنا است 2_ نت ثانویه دلارتنا ملس و دلچسبتر از نت ابتدایی خودش است ،،،، در تست ماندگاری هر دو کار خوب ظاهر شدند
در مورد امواژ جوبلیشن ، نت انتهایی اون رو شامه بنده به بلو مجیک ضعیف شده ،نزدیک دوونست
تق هرمس رو شامه بنده دارای خس خس میداند اون هم خس خسی که در وتیور است یه نمه رایحه جوهری ریز ازش میگیرم
آکوا دی جیو در میان کارهای خنکی که بدستم رسیده ضعیفترین موندگاری رو داره البته پخش و رایحه خوبی داره
رفلکشن هم پخش و موندگاری زیبایی از خودش نشوون داده تااین لحظه
اگر دقیقتر بگویم دلارتنا با نتهای ریز و قشنگش در موندگاری در رتبه بعد از اسپرینگ و پشن و بلوآیس است ، البته اگر زنده بودن نتها تا انتها رو لحاظ نکنم دلارتنا هم نتهای کمرنگ پایانیش مقاومت و موندگاری خوبی در حد اسپرینگ داره

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تق هرمس رو شامه بنده دارای خس خس میداند اون هم خس خسی که در وتیور است یه نمه رایحه جوهری ریز ازش میگیرم
درسته در نت پایه تغ از وتیور استفاده شده و در انتهای کار می تونید بهتر بینیدش
روش من برای رسیدن سریع به نت انتهایی به این شکل هست که مقداری از عطر رو روی مچ دستم اسپری می کنم و بعد از مدتی که اثر فیکساتور از بین رفت٬ به ارامی با مایع ضرف شویی (هر نوع شوینده بی بو یا با بوی کم)
محل اسپری رو می شورم. این کار باعث میشه فقط نت اخر یا پایه عطر باقی بمونه.
البته برای هر کاری جواب نمیده ولی برای کارهایی که نت پایه قوی دارند مثل وتیور عملیه.
اتفاقا مدتی پیش با رضا جان همین کار رو در مورد تغ انجام دادیم و میشه وتیور در تغ رو راحت تر تشخیص داد.

آکوا دی جیو در میان کارهای خنکی که بدستم رسیده ضعیفترین موندگاری رو داره البته پخش و رایحه خوبی داره
درسته موندگاریش زیاد نیست ادکلن اش هم همینجوره و معمولا مردم به جای اون از برادر بزرگترش اسنزا استفاده می کنند که رایحه کاملتری و موندگاری بیشتر نسبت به دی جیو داره.
پیشنهاد:
می تونید با کارهای دیگه از همین نوع بصورت همزمان استفاده کنید
من بسته به شرایط با باندراس و خیلی کم با جینزبوی ترکیبش می کنم. نت ابتدایی باندراس هم پرتقال فرش و شیرین هست ولی در نت ابتدایی جینز تیزی پوست پرتقال وجود داره (که زیاد همه پسند نیست.)
من ادکلن هوگو باس ادیشن رو هم دارم که کاری پرتقالی و گرم با ماندگاری بالاست بعضی وقت ها هم کنار اون ازش استفاده می کنم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بعد از تست سمپل ها موردی رو تجربه کردم که فقط به درد اینجا و دوستان پاتوقی می خوره
این که توی رویو ها هر جا کسی بیان کرد که فلان رایحه عطر خیلی تند و سنگین هست تقریبا مطمئن باشید که در مورد شما صدق نمی کنه
اینجا اینقدر از اسانس خالص و دوز بالا استفاده می کنیم که دیگه ادکلن های EDT و EDP برای ما لایت محسوب میشن. از بعضی کارها مثل اسپایس بمب یا سزار خیلی تعریف سنگینی و تندی شنیده بودم ولی بعد از تست هنوز دوست داشتم که کاش غلظت ادکلن بیشتر می بود.
البته کارهای تری ماگلر رو فاکتور می گیرم. که اکثرشون واقعا سنگین و غلیظ هستند.

بالا