برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
پس پست بالا رو اصلاح میکنم. در کل سخن حکیمانه ای بوده! من این سخن رو در مورد تمام عطرهای تام فورد که تا بحال تست کردم تعمیم میدم.؛-) خودم هم که با چند نفری که اودکلن های اصل کرید رو داشتن صحبت کردم همه از ماندگاری پایین این کارها میگفتن. در مورد رایحه هم خب بحث سلیقه است. من کلا کارهای کرید رو عقب تر از تام فورد و آمواژ حس میکنم و به نظرم شاید یه کم اغراق شده در مورد این برند...

اما در مورد کافی نیلی که به من دادی، من در حد عطرهایی که به مشامم قبلا خورده بود و آشنا به نظرم میومد تحلیل کردم. در کل اگر عطری توش تنباکو داشته باشه منو جذب میکنه و هرچی غلظتش بیشتر باشه که چه بهتر!
تا الان محبوب ترین عطر من اسپری همزمان توباکو وانیل و توسکان هست. بازم میگم ای کاش نت اول تنباکوی توباکو وانیل خیلی غلیظتر می بود...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
پس پست بالا رو اصلاح میکنم. در کل سخن حکیمانه ای بوده! من این سخن رو در مورد تمام عطرهای تام فورد که تا بحال تست کردم تعمیم میدم.؛-) خودم هم که با چند نفری که اودکلن های اصل کرید رو داشتن صحبت کردم همه از ماندگاری پایین این کارها میگفتن. در مورد رایحه هم خب بحث سلیقه است. من کلا کارهای کرید رو عقب تر از تام فورد و آمواژ حس میکنم و به نظرم شاید یه کم اغراق شده در مورد این برند...
اما در مورذ کرید اونتوس ، دوستان اگر سرچ کنند در غیر این تایپیک ، قیمتهایی برای هر گرم اسانس اوون مطرح شده که به راحتی حداقل 5 برابر قیمتی هست که آقا رضا برای این اسانس گذاشتن ، تلخی و شیکی و تقریبا آدامسی لیمویی این اونتوس آقا رضا زیباتر است ، تلخی کار دل رو نمیزنه و بوی آدامسیش خیلی قوی نیست که کا رو از اسپرت بودن در بیاره ، لطیف لطیف تلخی کار رو همراهی میکنه
ادکلن کرید اونتوس هم دارم یادم رفت بیارم آقا رضا ببینه بدی ادکلن کرید اونتوس اینه که موندگاریش در حد 2 تا 3 ساعته و پخش بوش هم کمه
اما عطر کرید اونتوس آقا رضا موندگاریش و پخشش بهتر از ادکلنش هست و بوش هم نزدیکه به ادکلنش
من قبلا از یکی از فروشندگان تاپیک گرین آیریش رو گرمی 6000 تومان گرفته بودم که عطرش خنک و شیرین بود البته پخش بو و ماندگاری خوبی داشت. ایندفعه برای امتحان از اقا رضا گرین آیریش رو گرفتم که گرمی 1200 تومان بود ورایحه اش خنک و تلخ بود
بر اساس بررسی های تخصی ادکلن اصل گرین آیریش هم خنک و تلخه و یکی از دوستانی که خبره این کاره گفت این عطر خاص تر و خوشبو تر از گرین آیریش قبلی منه
اصولا من کسی رو ندیدم از گرین آیریش بدش بیاد

شما تصور کنید که از سال 1985 این عطر تولید شده و بعد از 30 سال هنوز افراد مشهور در مراسم هایی مثل اسکار ، کن و... از این عطر استفاده میکنند
یعنی با گذشت 30 سال اصلا خز نشده چون رایحه خاصی داره
تو همین پاتوق؛ برخی عطرهای کرید هواخواه جدی داره. سعید جان @saeid.kh که کرید اونتوس در کنار دانهیل آلفرد و پشن؛ یکی از عطرهای اصلیشه! خود منم کرید اونتوس یکی از دهها عطریه که وقتی برای بار اول بو کردم گفتم دیگه تا آخر عمرم جز این عطری نمی زنم!:general304::general107:

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
تو همین پاتوق؛ برخی عطرهای کرید هواخواه جدی داره. سعید جان @saeid.kh که کرید اونتوس در کنار دانهیل آلفرد و پشن؛ یکی از عطرهای اصلیشه! خود منم کرید اونتوس یکی از دهها عطریه که وقتی برای بار اول بو کردم گفتم دیگه تا آخر عمرم جز این عطری نمی زنم!:general304::general107:
سلام به همه ی عزیزان پاتوق :)
جناب هادی عزیز، بنده ارادت خاص دارم.
کرید آونتوس که به نظر من یکی از بهترین بوهای تاریخ هست :D
بزودی برای سفارش جدید خدمتتون خواهم رسید.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

درودی دوباره؛
اینکه عطرهای کرید طرفداران خودش رو داره و شاید همه متفق القول باشند که اونتوس شاهکار کرید هست، در اون شکی نیست. به نظرم این اولیور ششم وقتی رو که روی اونتوس گذاشته روی عطرهای دیگه گذاشته بود اونها هم شاهکار میشدن. اتفاقا من هم نظر آقا رضا رو داشتم بعد از اینکه اولین بار این اودکلن رو بو کردم.
در مورد اینکه وقتی عطری نظرمو جلب میکنه میگم که دیگه تا آخر عمر چیز دیگه ای نمیزنم چندین بار برام تکرار شده! و هربار هم توبه شکستم.:)
ولی بازم میگم که تام فورد و آمواج یه چیز دیگه هستن! ؛-)

پ.ن: اینکه هر نظری بنده راجع به عطری میدم صرفا نظر شخصی بنده است. و از احساسات و حالانی که اون عطر در من به وجود میاره سرچشمه میگیره. هیچوقت هیچ ادعایی نه در زمینه عطر داشتم و نه دارم و نه خواهم داشت. فقط به عنوان یک دوستدار آماتور عطر در این پاتوق دوستانه، نظراتم رو بیان میکنم. :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اتفاقا من هم نظر آقا رضا رو داشتم بعد از اینکه اولین بار این اودکلن رو بو کردم.
در مورد اینکه وقتی عطری نظرمو جلب میکنه میگم که دیگه تا آخر عمر چیز دیگه ای نمیزنم چندین بار برام تکرار شده! و هربار هم توبه شکستم.:)
ولی بازم میگم که تام فورد و آمواج یه چیز دیگه هستن! ؛-)
راستش من دیگه توبه نمی کنم. میدونم که سر قولم به یک عطر نمی مونم. یعنی نمی تونم بمونم. راستی برای خود منم هنوز اینترلود رقیق+گری وتیور (که اولی آمواجه و دومی تام فورد) ته ته لذت بویاییه. همین امروز ظهر داشتم فکر می کردم اینترلود واقعا اعتیاد آوره (بخاطر همون ماده ممنوعه که توش هست) و عجب آدم مستعدیم من؛ برای معتاد شدن!
اینکه هر نظری بنده راجع به عطری میدم صرفا نظر شخصی بنده است. و از احساسات و حالانی که اون عطر در من به وجود میاره سرچشمه میگیره. هیچوقت هیچ ادعایی نه در زمینه عطر داشتم و نه دارم و نه خواهم داشت. فقط به عنوان یک دوستدار آماتور عطر در این پاتوق دوستانه، نظراتم رو بیان میکنم. :)
فکر می کنم همه مون همین جوریم بهرام جان. شک ندارم لدر عود دیور که در موردش گفتم فاجعه ( و فقط در مورد حس و نظر شخصی خودم داشتم حرف می زدم) کلی هواخواه داره برای خودش. وگرنه اصلا تولید نمیشد!
اتفاقا یکی از مواردی که این پاتوق رو بسیار جذاب و پر خواننده کرده همین رنگارنگی نظرات دوستانه. همیشه برام جالبه بدونم کسان دیگه در مورد یک عطر چه حسی دارن؟ برام جالبه که یکی بک افغان براش تلخه؛ در حد زهر مار؛ یکی مثل شما میگه شیرینه. یکی میگه گرمه و یکی از دوستان در پ خ بهم گفت فلانی؛ من خنک می فهمم بلک افغانو! این همه تفاوت؛ برای من یکی خیلی جالبه.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
فکر می کنم همه مون همین جوریم بهرام جان. شک ندارم لدر عود دیور که در موردش گفتم فاجعه ( و فقط در مورد حس و نظر شخصی خودم داشتم حرف می زدم) کلی هواخواه داره برای خودش. وگرنه اصلا تولید نمیشد!
اتفاقا یکی از مواردی که این پاتوق رو بسیار جذاب و پر خواننده کرده همین رنگارنگی نظرات دوستانه. همیشه برام جالبه بدونم کسان دیگه در مورد یک عطر چه حسی دارن؟ برام جالبه که یکی بک افغان براش تلخه؛ در حد زهر مار؛ یکی مثل شما میگه شیرینه. یکی میگه گرمه و یکی از دوستان در پ خ بهم گفت فلانی؛ من خنک می فهمم بلک افغانو! این همه تفاوت؛ برای من یکی خیلی جالبه.
باسلام؛ آقارضا @دل آهنگ ، منظور از لدر عود دیور که گفتید کدومه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
باسلام؛ آقارضا @دل آهنگ ، منظور از لدر عود دیور که گفتید کدومه؟
سلام؛
لدر عود دیور یکی از 21 عطر جدیدی بود که تست کردم و نظرمو در موردش نوشتم. به یکی دو صفحه قبل رجوع کنین پیدا می کنین یا از بالای صفحه سمت چپ از کادر جستجو استفاده کنین.
یکی از جدیدترین تجربه های عطربازیم ریختن یک قطره (واقعا یک قطره. نه بیشتر) تافی چاکلت بود (تافی؛ نه کافی / قهوه) در توسکان لدر. خیلی بهم حال داد. آرش اگه تافی برات مونده یک قطره بریز توی توسکان لدر و تجربت رو برام بنویس. برای من یک بوی نرم و لذیذ رو رقم زد. البته بعید میدونم از تافی برات مونده باشه. خودمم الان برای فروش ندارم. فقط برای مصرف شخصیم مونده. یادتونه رفقا؛ اون اولی که فروشگاه راه افتاد؛ تافی باعث معروف شدنش شد؟ درست مثل پشن؛ که هیچ جای دیگه ای عرضه نمیشه؛ تافی هم فقط در اینجا فروخته می شد و کلی سر و صدا کرد. یادتونه علیرغم هشدارهای مکرر من؛ که می نوشتم تافی خوراکی نیست و دور از دسترس بچه ها نگه دارین؛ یکی از بچه ها خورد و اتفاقای بعدی که براش رخ داد؟
انگار همین دیروز بود.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
شب خوش

آقا آرش این دستور تهیه عطری که رضا میده یه چیزی تو مایه دستور پخت غذا توی کتاب آشپزیه! مهمترین قسمت پخت یک غذا اضافه کردن نمک و ادویه است که همه میگن به مقدار لازم! در اینجا هم وقتی رضا میگه یه قطره، من نمیدونم با قطره چکان میگه یا اگر اشتباه نکنم سر پت رو کج میکنه و یه ذره که ریخت میگه یه قطره شد بسه دیگه. :)

در راستای تست کرید هیمالیا:
عطری با رایحه کمی صابونی و مرکباتی و خنک! ته بویی از گرین آیریش رو داره ولی تازه تر و خنک تره. از این خوشم اومد، انگار اولیور ششم وقت بیشتری واسه این عطر گذاشته. موندگاری و پخشش هم تا الان خوب بوده...

imohem

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام و خسته نباشید
من پگاسوس و هیرود از مارلی، هوم اینتنس دیور، اینتر لوده آمواژ (البته مردونش)،شالیمار گرلن و اود وود از تام فورد رو می خواستم قیمت هاشون (هر گرم) و هزینه ارسال به شهرستان چقدر میشه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
الان اون ترکیب اپیک و افغانو ساختم
بیشتر باید تست اش کنم ولی بنظرم یه رایحه خنکی که ازش میاد از عوده
با این که افغان لایت شده است و خیلی کم ریختم ولی هنوز افغان با تمام وجود هست (ای بمیری:general312:)
-------------------------
این سزار من رو دیوانه کرده
قا آرش این دستور تهیه عطری که رضا میده یه چیزی تو مایه دستور پخت غذا توی کتاب آشپزیه! مهمترین قسمت پخت یک غذا اضافه کردن نمک و ادویه است که همه میگن به مقدار لازم! در اینجا هم وقتی رضا میگه یه قطره، من نمیدونم با قطره چکان میگه یا اگر اشتباه نکنم سر پت رو کج میکنه و یه ذره که ریخت میگه یه قطره شد بسه دیگه. :)
قبول دارم
اصلا نمیدونم به اسانس خالص اضافه می کنه یا لایت :rolleyes:

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
اتفاقا کلیش مونده
فقط یبار یه مقداریش ریخت
یه قطره تو چقدر ؟
تافی هم به همون اندازه قهوه قویه
----------------------------------------
درود بر هم پاتوقی های عزیزم؛
آقا من از سرنگ و قطره چکون و ... استفاده نمی کنم. دقیقا همون طور که بهرام میگه یک قطره می ریزم. یک قطره رو در حدود 15-20 گرم توسکان لایت ریختم تقریبا توسکان 40 درصد لایت بود.
آقا آرش این دستور تهیه عطری که رضا میده یه چیزی تو مایه دستور پخت غذا توی کتاب آشپزیه! مهمترین قسمت پخت یک غذا اضافه کردن نمک و ادویه است که همه میگن به مقدار لازم! در اینجا هم وقتی رضا میگه یه قطره، من نمیدونم با قطره چکان میگه یا اگر اشتباه نکنم سر پت رو کج میکنه و یه ذره که ریخت میگه یه قطره شد بسه دیگه. :)

الان اون ترکیب اپیک و افغانو ساختم
بیشتر باید تست اش کنم ولی بنظرم یه رایحه خنکی که ازش میاد از عوده
با این که افغان لایت شده است و خیلی کم ریختم ولی هنوز افغان با تمام وجود هست (ای بمیری:general312:)
این سزار من رو دیوانه کرده
قبول دارم
اصلا نمیدونم به اسانس خالص اضافه می کنه یا لایت :rolleyes:
امیدوارم در ترکیب اپیکت بیشتر باشه! خنکیش حال میده؟ الان که دیگه بلک افغانت خنک شده! البته در گرمای بسیار وحشتناک اونجا؛ نمیدونم اگه من بودم واکنشم چی بود نسبت به عطری مثل بلک.
دیشب کشف کردم مصرف فراری بلک در کنار لالیک انسر (به لالیک که میرسم حسم بهش شبیه حسم به یک آدم فقیره!) رایحه شامه نوازی رو به وجود میاره. ترکیب هل و دارچین و بوی چوب سوخته و ...
لالیک گرون قیمت یک شرکت قدر رو تست کردم؛ دیدم صد رحمت به لالیک خودم!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Cesare Paciotti For Him
سفارش اولیه من سمپل Geoffrey Beene Grey Flannel بود ولی به دلیل تمام شدنش بجاش این کار از سزار رو بهم پیشنهاد دادن. بخاطر همین تا دیشب زیاد بهش توجه نکردم. ولی الان می گم خدا چی افریدی؟! (یکی از تکیه کلام های همیشگی من :general705:)
تا مدت ها فقط عاشق کار های چوبی بودم بعد دیدم کارهای چوبی معطر یا تلخ مثل راکی مانتین و میاکه بلو خیلی بهتر هستند و الان می بینم کارهایی که چوبی تند هستند از همه دوست داشتنی ترند.
سزاره پچوتی در ابتدا با یک نت اسپایسی که کمی تند و گرم هست شروع میشه. می شه رایحه زنجلیل به همراه تندی لاوندر و هل رو تشخیص داد . هلی که توی این کار هست رایحه دانه های هل رو نداره بلکه دقیقا به غلظت و تندی اسانس خوراکی هل هست (معمولا توی غذاها مثل فرنی می ریزند)
تا اینجا هیچ رایحه چوبی وجود نداره ولی بعد از حدود ۱۰ دقیقه حالت اسپایسی کمتر میشه و بوی چوب شروع میشه رایحه چوبیش بنظرم معطر میاد شبیه چوب صندل هست شاید هم بخاطر هل اینطور بمشام میرسه. در کنار رایحه چوب٬ مشک و بنفشه هم وجود داره که ترکیب مشک مقدار کمی شیرینی به کار اضافه می کنه
مانگاریش عالی و پخشش هم تا چندساعت می تونه همه رو متوجه کنه. بنظرم یکی از بهترین کارهای چوبی است (هر چند مقدر اسپایس بودنش به چوبش می چربه) که پخش و ماندگاری بالایی داره. ولی مسلما باب میل هر کسی نیست.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امیدوارم در ترکیب اپیکت بیشتر باشه! خنکیش حال میده؟ الان که دیگه بلک افغانت خنک شده!
اپیک اش بیشتره ولی بازهم بیشترش می کنم البته بهمراه فیکساتور
خنکیش برای تو چطوره؟
برای من یمقدار تنده (خنکی تند) مثل تندی قرص نعنا (البته فرش بودنش منظورم نیست حجم و شدت اش رو می گم)

البته در گرمای بسیار وحشتناک اونجا
الان بیشتر از یک هفته هست که دما روی ۵۰ هست. دیروز تقریبا تا ساعت ۱۰ شب بیرون بودم تو عمرم اینقدر عرق نریخته بودم. دیروز دانشجوها می گفتن یکی از شهر های جنوبی تر با دماسنج و توی سایه دمای ۶۰ درجه رو انازه گرفتن.
من که عادت دارم بریدم. بدبختی اینکه هیچ کس صداش در نمیاد.
به لالیک که میرسم حسم بهش شبیه حسم به یک آدم فقیره!
فقیر رو خوب اومدی اولش که میزنی فکر می کنی چکار می خواد بکنه ولی بعداز مدتی می بینی چیزی نیست.
منو یاد شخصیت پهلوان پنبه تو عمو پورنگ میندازه. اولش بنظر خیلی خوب و قویه ولی یهو بادش خالی میشه.
ولی رایحه اش دوست داشتنی. بعضی وقت ها بوش منو یاد بوی صمغ سقز و کندر میندازه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اپیک اش بیشتره ولی بازهم بیشترش می کنم البته بهمراه فیکساتور
خنکیش برای تو چطوره؟
برای من یمقدار تنده (خنکی تند) مثل تندی قرص نعنا (البته فرش بودنش منظورم نیست حجم و شدت اش رو می گم)
برای من کاملا خنک و ملایمه! خنکی اپیک؛ یکی از دلپذیرترین خنکهاست برام بین عطرها!
الان بیشتر از یک هفته هست که دما روی ۵۰ هست. دیروز تقریبا تا ساعت ۱۰ شب بیرون بودم تو عمرم اینقدر عرق نریخته بودم. دیروز دانشجوها می گفتن یکی از شهر های جنوبی تر با دماسنج و توی سایه دمای ۶۰ درجه رو انازه گرفتن.
من که عادت دارم بریدم. بدبختی اینکه هیچ کس صداش در نمیاد.
از دست کسی؛ کاری برنمیاد! من گاهی موقعها فکر می کنم نه فقط تهران؛ (که خیلی خنک تر از شهر شماست)؛ باید ایران رو به مقصد کشوری خنک و سبز و پر آب (یک دفعه بنویس فرانسه یا سوئیس) ترک کنم! امسال وقتی رفتم اردبیل و گرما و خشکی اونجا رو دیدم؛ فهمیدم کارمون تموم شده است!
یک بلیط سوئیس یا فرانسه لطفا....!:D

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بگم؟ بگم؟ ... میگما....!
آقا تنها اسانسی که من نداشتم و با علم به این مطلب هنوز میشد گرمی 9000 تومن فروخت؛ اضافه شدنش به عطرای پاتوق قطعی شد. برای به دست آوردن هیچ عطری این قدر دردسر نکشیدم! کلی وقت و هزینه صرف کردم تا بیارمش و دوستان مجبور نشن با اون قیمت بخرن!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
برای من کاملا خنک و ملایمه! خنکی اپیک؛ یکی از دلپذیرترین خنکهاست برام بین عطرها! :D

درود بر دوستان عطرباز؛
امروز دو پاف اپیک در کنار یک پاف بلک افغان رو تست کردم. گرمای متعادل و رایحه بسیار دلپذیری داشت. از 7 صبح تا 2 بعدازظهر پخش و موندگاری خیلی خوبی داشت. آقا رضا یه سوال داشتم، از ترکیب این دوتا کدوم نتها از بین رفته و کدوم نت پررنگتر شده؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز؛
امروز دو پاف اپیک در کنار یک پاف بلک افغان رو تست کردم. گرمای متعادل و رایحه بسیار دلپذیری داشت. از 7 صبح تا 2 بعدازظهر پخش و موندگاری خیلی خوبی داشت. آقا رضا یه سوال داشتم، از ترکیب این دوتا کدوم نتها از بین رفته و کدوم نت پررنگتر شده؟
درود!
بهرام جان شما اینا رو در یک ظرف ترکیب نکردی. اسپری و استفاده هم زمان کردی. پس هیچ نتی از دست نرفته. اما مثلا نت مشترکی مثل عود تقویت شده و دمای کلی بوی حاصله هم به واسطه خنکی اپیک؛ خنک تر شده.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
بگم؟ بگم؟ ... میگما....!
آقا تنها اسانسی که من نداشتم و با علم به این مطلب هنوز میشد گرمی 9000 تومن فروخت؛ اضافه شدنش به عطرای پاتوق قطعی شد. برای به دست آوردن هیچ عطری این قدر دردسر نکشیدم! کلی وقت و هزینه صرف کردم تا بیارمش و دوستان مجبور نشن با اون قیمت بخرن!
باسلام آقارضا @دل آهنگ ، ازتام فورد هست دیگه ، هموونی که گفتم یه نمونه ازش دارم قهوهای تریاکی رنگ یا نه اشتباه میکنم و چیز دیگری هست ؟

بالا