برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست "هرود د مارلی" (غلظت 50 درصد):
بعد از تست "توباکووانیل تام فورد" فکر نمیکردم دیگه هیچ عطری با تم تنباکویی نظرم رو جلب کنه تا دیشب که "هرود د مارلی" رو تست کردم. در لحظه اول اسپری بوی تنباکو که خیلی شبیه به بوی آلبالو هست به مشام میرسه. این رایحه خیلی شبیه به نت تنباکوی اسپایس بمب البته بدون بوی فلفل هست. بعد از نت تنباکو به تدریج رایحه وانیل خیلی ملایم به همراه ادویه خیلی کم به اون اضافه میشه. با گذشت زمان از بوی تنباکو کم میشه و به بوی وانیل اضافه میشه. این روند تا جایی پیش میره که بوی تنباکو و وانیل به تعادل میرسه. از اینجا به بعد همین تعادل حفظ میشه تا آخر. درصد وانیل هرود خیلی تنظیم شده و کمتر از "توباکووانیله" و شیرینی خیلی کمی داره.
پخش و ماندگاری این کار خیلی عالیه و در حد برادر خودش پگاسوسه. با یک پاف اسپری و این درصد غلظت بعد از 24 هنوز بوی اون رو به وضوح حس میکنم. (چندتا عطر در این مدت در کنارش اسپری کردم ولی همه اونها رفتن و این رایحه مونده! ) از لحاظ رایحه هم درسته که تم کلی ترکیبی از تنباکو و وانیله ولی عامه پسندتر از توباکووانیله و بوی تنباکو و وانیلش متفاوت از توباکووانیل هست. بطوریکه خیلی مورد پسند خانمها واقع شد. در مورد غلظت هم پیشنهادم اینه که اصلا به صورت خالص مصرف نشه و غلظت 50 درصد خیلی مناسبه.
این کار رو به دوستداران روایح تنباکویی و بخصوص "توباکووانیل تام فورد" پیشنهاد میکنم. (قابل توجه آقا آرش عزیز:))

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر
آقا رضا گرلن کی به پاتوق اضافه میشه؟
ورژن اکستریمش بود که عالی میشد
شهرام جان ؛ همون طور که میدونی این طور نیست که هر اودکلنی؛ اسانسش هم در دسترس باشه. بغیر از اون سه تا که گفتم؛ چند تا از کمپانی رالف لورن هم قراره برسه دستم (من به اسم رالف لورن هم حس دارم!) عطرای نامدار دیگه ای هم هست که حداکثر تا نیمه مهر تست می کنم و خبر میدم.
تست "هرود د مارلی" (غلظت 50 درصد):
بعد از تست "توباکووانیل تام فورد" فکر نمیکردم دیگه هیچ عطری با تم تنباکویی نظرم رو جلب کنه تا دیشب که "هرود د مارلی" رو تست کردم. در لحظه اول اسپری بوی تنباکو که خیلی شبیه به بوی آلبالو هست به مشام میرسه. این رایحه خیلی شبیه به نت تنباکوی اسپایس بمب البته بدون بوی فلفل هست. بعد از نت تنباکو به تدریج رایحه وانیل خیلی ملایم به همراه ادویه خیلی کم به اون اضافه میشه. با گذشت زمان از بوی تنباکو کم میشه و به بوی وانیل اضافه میشه. این روند تا جایی پیش میره که بوی تنباکو و وانیل به تعادل میرسه. از اینجا به بعد همین تعادل حفظ میشه تا آخر. درصد وانیل هرود خیلی تنظیم شده و کمتر از "توباکووانیله" و شیرینی خیلی کمی داره.
پخش و ماندگاری این کار خیلی عالیه و در حد برادر خودش پگاسوسه. با یک پاف اسپری و این درصد غلظت بعد از 24 هنوز بوی اون رو به وضوح حس میکنم. (چندتا عطر در این مدت در کنارش اسپری کردم ولی همه اونها رفتن و این رایحه مونده! ) از لحاظ رایحه هم درسته که تم کلی ترکیبی از تنباکو و وانیله ولی عامه پسندتر از توباکووانیله و بوی تنباکو و وانیلش متفاوت از توباکووانیل هست. بطوریکه خیلی مورد پسند خانمها واقع شد. در مورد غلظت هم پیشنهادم اینه که اصلا به صورت خالص مصرف نشه و غلظت 50 درصد خیلی مناسبه.
این کار رو به دوستداران روایح تنباکویی و بخصوص "توباکووانیل تام فورد" پیشنهاد میکنم. (قابل توجه آقا آرش عزیز:))
بهرام جان خیلی ممنون بابت توصیفت؛ هنوز خودم نرسیدم هرود رو تست کنم اما الان یک تصویر ذهنی ازش دارم با نوشته شما. امروز فجیع ترین توباکو وانیلی که تو عمرم دیدم تا الان رو تست کردم با قیمتی بیش از دو برابر توباکوی خودم ؛ این قدر بد بود که حتی حاضر نشدم کاغذ تسترشو نگه دارم ببینم بعدا چی میشه!
اقا اگه هرود رو کنار عود وود تست زدی؛ گزارش بده چی شد؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تشکر ار بهرام با توصیف خوب وعالیشون
امیدوارم بتونم بزودی تست اش کنم.
بهرام جان بنظرت ترکیب تنباکو با کدوم نت دیگه باعث ایجاد رایحه البالویی شده؟ البته من زیاد موافق این رایحه نیستم و تنباکو باید فقط بوی تنباکو بده بقول اون جمله معروف تنباکویی که تنباکو نباشه تنباکو نیست. دی
احتمالا فردا دو سمپل شاگایا و اسپازون از مارلی بدستم میرسه
اتفاقا برادر بزرگتر گرلن ل اینتنس یعنی اکستریم که رضای عزیز زحمت اسانس اش رو دارن میکشن جزوشون هست

Sent from my iPad using Tapatalk

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
l'instant de gurlain رو حتما بیار . اکثر عطر بازای حرفه ای تو سراسر دنیا از این عطر بسیار تعریف و تمجید کردن . یه کار مردونه ی خیلی قویه مثل اینکه . من هنوز خودم تست نکردم اما فکر می کنم باید خیلی خوش بو باشه .

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
از همین Guerlain مدل Derby و Vetiver هم بیارین . دم شما گرم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
فکر می کنم محمد(سعادتمندی) عزیز سمپل اودکلنشو داره و آرش هم سمپل اودکلنش به زودی دستش میرسه. خودم شخصا طرفدار گرلنم و الهومش رو هم خیلی پسندیدم.در سایت فرگرانتیکا نت اولش به آرای مردم کاکائو بوده و امیدوارم در اسانسش هم همین باشه. حضور ذهن ندارم تا حالا عطری با بوی کاکائو! رفقا که داشتین اینو؛ بوی کاکائوش چه جوریه؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تشکر ار بهرام با توصیف خوب وعالیشون
امیدوارم بتونم بزودی تست اش کنم.
بهرام جان بنظرت ترکیب تنباکو با کدوم نت دیگه باعث ایجاد رایحه البالویی شده؟ البته من زیاد موافق این رایحه نیستم و تنباکو باید فقط بوی تنباکو بده بقول اون جمله معروف تنباکویی که تنباکو نباشه تنباکو نیست. دی
احتمالا فردا دو سمپل شاگایا و اسپازون از مارلی بدستم میرسه
اتفاقا برادر بزرگتر گرلن ل اینتنس یعنی اکستریم که رضای عزیز زحمت اسانس اش رو دارن میکشن جزوشون هست

ممنون آقا آرش از اظهار لطفتون.
راستش چیزی که در تفاوت "هرود" و "تئباکووانیل" از قلم انداختم، حذف نت دودی از بوی تنباکو هست. نت دودی در مارلی به مشام من نرسید. حس میکنم یکی از دلایل بوی آلبالویی میتونه این باشه و یکی هم اینکه بنظرم ترکیب رایحه "تنباکو" به صورت خیس با "دارچین" یه همچین رایحه ای رو به ذهن متبادر میکنه. چون من بصورت واضح دارچین رو حس نکردم. البته بازم باید بیشتر تست کنم تا نظر دقیقتری بدم.

در ضمن امشب آزارو بلک رو هم تست کردم.

تست آزارو بلک (غلظت حدود 60 درصد)
بنظرم دقیقا رایحه اودکلن "آزارو پور هوم" رو داره، با همون بوی ادویه ای، خاص و کلاسیک؛ من که همچین حسی داشتم.(این اودکلن فعلا در دسترسم نیست، بنابراین از روی حافظه بویایی نظر میدم). پخش بو و ماندگاری خیلی خوبی داره. با ریفرموله شدن این اودکلن فکر میکنم دوستدارانش میتونن با خیال راحت این اسانس رو جایگزین کنند. با این غلظت خیلی خوب بود ولی بنظرم تا 50 درصد هم لایت بشه هنوز کیفیت خوب خودش رو حفظ میکنه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و آرزوی روزی خوش برای همه دوستان؛ متفاوت ترین کاپیتان بلکی که تا کنون تست شده و قبلا بارها ازش با نام کاپیتان بلک زرد یاد کردم؛ خدمت تون معرفی می کنم.
درود بر دوستان عطرباز؛
سفارش چهارم بنده هم امروز به دستم رسید.
اولین رایحه ای که تست کردم سمپل "کاپتان بلک زرد" بود که رضاجان در کنار بقیه روایح لطف کرده بودند و قرار داده بودند؛
رایحه ای شیک و شکلاتی مانند که یادآور اودکلنی برای من بود که 15 سال پیش داشتم. تمام خاطرات اون دوران برام زنده شد. چون از قبل هم "سیلور مانتن" رو لباسم داشتم، ترکیب فوق العاده خوبی رو ساخته بودن. بنظرم که خیلی عالی بود. رضاجان پیشنهاد میکنم این اسانس رو برای پاتوق بیاری. فکر کنم دوستان خیلی خوششون بیاد. بخصوص که گرمای متعادلی داره و برای پاییز، زمستان و بهار خیلی مناسبه.
لغت شیک و شکلاتی بسیار برازنده این کاپیتان بلکه. پس از این دیگه کاپیتان بلک قهوه ای رو کار نمی کنم. کلاس این یه چیز دیگه است و جالب این که چند تا کاپیتان بلک زرد از شرکتهای دیگه رو تست کردم؛ هیچ کدوم شبیه این نبود!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام و شب همگی به شادی و خوشی
سری جدید سمپل ها هم رسید
دوستان هر نظری در مورد اولویت تست دارند در خدمتم

1. Serge Lutens Gris Clair
  2. Guerlain LInstant Eau Extreme
  3. Creed Green Irish Tweed
  4. Chanel Allure Homme Sport
  5. Hermes Un Jardin Sur Le Nil
  6. Tom Ford Extreme
  7. Parfums de Marly Ispazon
  8. Parfums de Marly Shagya
  9. Lanvin Eclat d Arpege
  10. Guerlain Shalimar
  11. Guerlain La Petite Robe Noire Couture
  12. Kenzo L Eau par pour Homme
  13. Versace Yellow Diamond Intense
  14. Givenchy pour Homme Blue Label
  15. Givenchy Play Intense
  16. Angel Schlesser Homme
  17. Angel Schlesser Homme Oriental Edition

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و احترام
آقاآرش @arash59b , لطفا ابتدا تمامی گرلن ها و بعد تام فورد اکستریم و بعد آلورهوم اسپرت شانل و بعد گیوانچی پلی اینتنس رو به ترتیب تست رایحه و نت ها و تست پخش رایحه و تست ماندگاری بگیرید و اطلاع رسانی کنید
آقا آرش این سمپلها هر کدام چند گرمی هستند و قیمت هر کدام چند تموم شد براتوون ؟
منتظر پاسخ شما هستیم
باسپاس و تشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و شب همگی دوستان خوش؛
آرش جان گرلن ها و مارلی ها برای من مهم ترن. به خصوص شماره 2
کلا سلیقه ات رو در انتخاب این 17 تا دوست داشتم و اسامی اکثرا برام اشنا بود.
شماره 3 رو هم انالیز کن.
خبر خوش این که "نویر د نویر" تست شده خوشبختانه در سفارش گنجانده شده و اواخر پاییز تقدیم دوستان میشه. اومدم این خبر خوش رو بدم که پست آرش رو دیدم!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
باسلام و احترام
آقاآرش @arash59b , لطفا ابتدا تمامی گرلن ها و بعد تام فورد اکستریم و بعد آلورهوم اسپرت شانل و بعد گیوانچی پلی اینتنس رو به ترتیب تست رایحه و نت ها و تست پخش رایحه و تست ماندگاری بگیرید و اطلاع رسانی کنید
آقا آرش این سمپلها هر کدام چند گرمی هستند و قیمت هر کدام چند تموم شد براتوون ؟
منتظر پاسخ شما هستیم
باسپاس و تشکر
از یک تا دو گرم هستند و تقریبا همون قیمت ادکلن تقسیم بر حجم اش قیمت می خورن معمولا از ۴ تومن شروع میشه به بالا مثلا ۲ گرم گرین ایریش ۱۲ تومن شد.
چند تا رو هم که قبلا تست کردم و بنظرم عالی بودن رو حجم بالاتر سفارش دادم
تام فورد رو اول از همه تست کردم رایحه شیک و خوبی داره لحظه اول ادم رو یاد بلک ارکید میندازه ولی فقط چند ثانیه طول میکشه. دوستش دارم ولی اون بتی که ازش ساخته بودم نبود
شماره 3 رو هم انالیز کن.
خبر خوش این که "نویر د نویر" تست شده خوشبختانه در سفارش گنجانده شده و اواخر پاییز تقدیم دوستان میشه. اومدم این خبر خوش رو بدم که پست آرش رو دیدم!

شماره ۲ تو اولویت خودم هست ۳ رو هم تست میکنم ولی اصلش میزارم با اسانس تست میگیرم
نویر د نویر هم عالیه فقط کاش توباکو عود هم پیدا میشد.
راستی کافی رز چی شد؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آقاآرش @arash59b , این چند تایی که فرمودید عالی بودند و روی حجم بالا سفارش دادید کدوم ها بودند ؟ لطفا اعلام کنید
این سری فقط مونتال وود اسپایس و جنتلمن اونلی بود
سری های قبل سزارپاچیوتی و سرج لوتنز شرگی. البته سدریت بوژی هم بود که گذاشتم برای اینده

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534

آرش خان منم با شماره 2 موافقم بخصوص فصل استفاده اش هم داره میرسه

3 تقریبا همون کول واتر دیویدوف هست
البته مسلما بهتره

مارلی و گرلن ها رو تحلیل کنید لطفا

اینم علاقه بی حد من به الور هوم اسپورت! !!!!!!

ممنونم

فایل های ضمیمه

• 812831906_15432.jpg
    812831906_15432.jpg
    136 KB · نمایش ها: 23
Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
شماره 3 رو هم انالیز کن.
رضاجان خبر خوبی دادی. فقط بگو که این "ساحارا نویر" کی میرسه؟ من بدجوری منتظرم...

آرش خان منم با شماره 2 موافقم بخصوص فصل استفاده اش هم داره میرسه

3 تقریبا همون کول واتر دیویدوف هست
البته مسلما بهتره

مارلی و گرلن ها رو تحلیل کنید لطفا

ممنونم

آقا شهرام یعنی کول واتر دیویدوف بوی گرین آیریش رو میده؟! شما گرین آیریش رو (چه اسانس چه اودکلن) تست کردین؟
من کول واتر رو تست نکردم، ولی نت دریایی در اون باید مشهود باشه. گرین آیریش رو که تست کردم نتهای سبز و جنگلی داره!

در ادامه تست اسانسها "آکوا دی جیو" رو با غلظت 70 درصد تست کردم. رایحه دریایی خیلی خوبی داره. البته زیاد خاص نیست. ماندگاری و پخش هم خوب بود.
"پورش دیزاین" با غلظت 70 درصد رو هم تست کردم. بوی خنک و تلخ پوست پرتقال. خیلی عالیه ولی باز این هم خاص نیست و رایحه آشنایی داره. موندگاری و پخش خوبی هم داره.

رضا جان یه سوال دارم، ترکیب پورش و اونتوس رو اسپری همزمان ازش تعریف میکردین یا ترکیب؟

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مجدد

البته واضحه که کول واتر دیویدوف از کرید گرین آیریش تویید کپی کرده

ادکلن 125 میل کول واتر هم قیمتی نداره

دوستان فروم مشکلی داره من باید با قندشکن بیام

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود به همه دوستان؛ صبح همگی بخیر
راستی کافی رز چی شد؟
کافی رز در سفارش شون قرار داده نشد. ما یک گری وتیور جدید خواهیم داشت یک نویر د نویر. گری وتیور فعلی رو شخصا ترجیح میدم نت انتهاییش سره.
رضا جان یه سوال دارم، ترکیب پورش و اونتوس رو اسپری همزمان ازش تعریف میکردین یا ترکیب؟
بهرام جان؛ من و آرش ترکیب کردیم در یک ظرف. شما اسپری همزمان کن هر کدوم رو که خواستی بیشتر. وتیور و نرولی و دلارنتا هم اگه داری کنارشون بزن.
البته واضحه که کول واتر دیویدوف از کرید گرین آیریش تویید کپی کرده
ادکلن 125 میل کول واتر هم قیمتی نداره
شهرام عزیز قبلا این گفتگو رو در پاتوق داشتیم و حسین جان @shmp30 هم نظرش این بود. شخصا تجربه مشابهی نداشتم. یعنی به شامه ی من این گونه نیست. شما خودت گرین آیریش رو تست کردی؟ اودکلنش رو یا اسانسش رو؟ نظر من به نظر بهرام نزدیک تره. کول واتر نتهای آبی داره و گرین آیریش به وضوح جنگلیه. حتی اگر به قصد کپی از اون ساخته شده باشه محصول نهایی متفاوت در اومده. البته کول واتر هم طرفداران جدی داره. یک بار به کسی برخورد کردم که گفت سالهاست فقط کول واتر میزنه (و درواقع امضاش شده)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
گرلن اینستنت اکستریم بنظرم زیاد خاص نیومد نت اولش مرکباتی بهمراه گیاه لامی است دقیقا شبیه همون بویی که در نت دوست داشتنی که اول اسپایس بمب وجود داره یه رایحه تقریبا ناشناخته هم توش بود که احتمالا همون بادیان رومی هست پچولی هم بصورت ضعیف در لابلاش وجود داره بعد از حدود ۱۰ دقیقه یه بوی کاکائو واضح میشه البته بنظر من نت خیلی قوی نیست و تا اخر همین رایح رو داره. من هروقت بوش میکردم بلافاصله وان شوک برام تداعی میشد
البته چند روزه یه سرماخوردگی خفیف دارم شاید بهتر باشه بعدا دوباره تست اش کنم
"پورش دیزاین" با غلظت 70 درصد رو هم تست کردم. بوی خنک و تلخ پوست پرتقال. خیلی عالیه ولی باز این هم خاص نیست و رایحه آشنایی داره. موندگاری و پخش خوبی هم داره
بهرام جان من از نوت اولش بوی واضح نارنگی بهمراه تلخی گریپ فروت رو میگیرم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان؛ مدتیه لغت "خاص" بودن یا نبودن رو برای یک عطر زیاد استفاده می کنیم. موافقین بجاش بگیم عطر عامه پسند یا عطر مناسب برای فقط بخشی از افراد؟
الان مثلا خود من هنوز اسانس گرلن اینستنت (نسخه غیر اکستریمش) دستم نرسیده تا بتونم نظر قطعی بدم که بوش عامه پسنده یا نه. اما در خصوص پورش دیزاین و مقایسه اش با اینترلود آمواج راحت میشه گفت اولی عامه پسند تر از دومی است.

بالا