برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عجیبه ها!
برخی دوستانی که خیلی اصرار دارن بوی اسانس شبیه اودکلنش باشه؛ وقتی بهشون پیشنهاد میدم اسانس رو رقیق ببرن (حداکثر چند پاف بیشتر اسپری کنن یا در روز چند بار تجدید اسپری کنن) گوش نمیدن و سفارش شون عطر با غلظت بالاست.
هیچ ایراد و مشکلی نیست؛ منم همیشه سفارش و سلیقه ی دوستان رو لحاظ می کنم. فقط یک سوال! کدوم اودکلن اورجینال غلظت بالای 20-25 درصد داره که من بی خبرم؟!

با ادب و احترام خدمت سروران
طبق نظرات قبلي اپن و الور اسپرت رو 1 به 6 تركيب كردم . رايحه اش نسبت به خود اپن چيز معركه اي شد (خود الور را مستقلا دوست دارم ) ولي فقط به نظرم مياد كه پخش و ماندگاريش با اين كارخيلي افت كرده ( نسبت به پخش و ماندگاري تك تكشون كه خيلي خوبه نتيجه حاصل اينطور نيست - ميتونه به خاطر نسبت درصد فيكساتور در اونها باشه ؟ چون خالص كه نبودند و با فيكساتور رقيق شدند) .
درود بر شما و تشکر از لطفت؛
شما اسپری هم زمان کردی یا در یک ظرف ترکیب؟ امیدوارم دومی رو انجام نداده باشی!
قبلا مفصل توضیح دادم فرق و دلیل انجام هر کدوم رو. لینکش در پست شماره یک قبل لیست عطرها هست.
اصولا بنا بر اینه که اسپری همزمان کنن رفقا؛ تا همه ویژگی های هر دو یا چند اسانس رو داشته باشن. به خصوص وقتی کل عطری که نزدشون هست برای استفاده ؛ فقط چند گرمه. ترکیبی که من از الور اسپرت و اوپن برای خودم ساختم پخش و موندگاریش خیلی بیشتر از خود الور اسپرته. اصلا برای این ترکیب کردم که پخش و موندگاری الور رو زیاد کنم و البته رایحه اش رو به میل خودم دستکاری کنم!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
شما اسپری هم زمان کردی یا در یک ظرف ترکیب؟ امیدوارم دومی رو انجام نداده باشی!
قبلا مفصل توضیح دادم فرق و دلیل انجام هر کدوم رو. لینکش در پست شماره یک قبل لیست عطرها هست.
اصولا بنا بر اینه که اسپری همزمان کنن رفقا؛ تا همه ویژگی های هر دو یا چند اسانس رو داشته باشن. به خصوص وقتی کل عطری که نزدشون هست برای استفاده ؛ فقط چند گرمه. ترکیبی که من از الور اسپرت و اوپن برای خودم ساختم پخش و موندگاریش خیلی بیشتر از خود الور اسپرته. اصلا برای این ترکیب کردم که پخش و موندگاری الور رو زیاد کنم و البته رایحه اش رو به میل خودم دستکاری کنم!
با سلام مجدد
خدمت شريفتون عرض ميكنم كه لينك مربوطه رو خونده بودم و تاكيد چند باره دوست عزيزمون جناب آقا رضا رو هم بابت اين مطلب ميدانستم و آگاهانه روش دوم را انجام دادم ( راضي هم هستم چون موندگاريش به حد طاقت و تحمل من حدود 4 يا 5 ساعت ، ميخوره ) ولي دليلش اين بود كه نميشد همزمان يك پاف open بزنم و 6 پاف الور . ميشد ؟ يعني حدود يك ميل عطرو يكدفعه بپاشم روي خودم !!!! ( معمولا 10 تا پاف بسته به قطر نازل پافر = 1 ميل ) اگه اينكار رو ميكردم كه خونه راهم نميدادند و بايد توي اين سرما توي كوچه ميخوابيدم . بنابراين يك شيشه نو و خالي عطر كه حدود يكي دو ميل ظرفيت داره ( كه چند تا ازشون دارم ) را برداشتم و از عطرهاي open و الور به نسيتي كه گفتم ، روي درش اسپري كردم و توي همون قاطي و تركيب شدن.
شما ها چه راه بهتري ميدونيد كه نخواهيم براي اين كار جمعا 7 پاف از اين دو تا به خودمون بزنيم ؟ چون خود يك پاف open يعني اينكه اين رايحه يك روز همراهمونه و 6 پاف الور زدن روي open هم يعني اينكه ديگه انگار توي وان عطر خوابيده باشم و بعدش بلند بشم لباسهام رو بپوشم . جدي ميگم . معضلي شد . پرت و پلا كه نميگم ؟ آيا بقيه دوستان هم همينطور ( يك پاف + 6 پاف = حدود يك ميل ) به خودشون ميزنن !!!!!

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با سلام مجدد
خدمت شريفتون عرض ميكنم كه لينك مربوطه رو خونده بودم و تاكيد چند باره دوست عزيزمون جناب آقا رضا رو هم بابت اين مطلب ميدانستم و آگاهانه روش دوم را انجام دادم ( راضي هم هستم چون موندگاريش به حد طاقت و تحمل من حدود 4 يا 5 ساعت ، ميخوره ) ولي دليلش اين بود كه نميشد همزمان يك پاف open بزنم و 6 پاف الور . ميشد ؟ يعني حدود يك ميل عطرو يكدفعه بپاشم روي خودم !!!! ( معمولا 10 تا پاف بسته به قطر نازل پافر = 1 ميل ) اگه اينكار رو ميكردم كه خونه راهم نميدادند و بايد توي اين سرما توي كوچه ميخوابيدم . بنابراين يك شيشه نو و خالي عطر كه حدود يكي دو ميل ظرفيت داره ( كه چند تا ازشون دارم ) را برداشتم و از عطرهاي open و الور به نسيتي كه گفتم ، روي درش اسپري كردم و توي همون قاطي و تركيب شدن.
شما ها چه راه بهتري ميدونيد كه نخواهيم براي اين كار جمعا 7 پاف از اين دو تا به خودمون بزنيم ؟ چون خود يك پاف open يعني اينكه اين رايحه يك روز همراهمونه و 6 پاف الور زدن روي open هم يعني اينكه ديگه انگار توي وان عطر خوابيده باشم و بعدش بلند بشم لباسهام رو بپوشم . جدي ميگم . معضلي شد . پرت و پلا كه نميگم ؟ آيا بقيه دوستان هم همينطور ( يك پاف + 6 پاف = حدود يك ميل ) به خودشون ميزنن !!!!!

من خودم در این مورد از فیکساتور بهره میبرم. یعنی غلظت تک تک اسانسها رو به اون حدی که میخوام میرسونم بعد حداکثر به نسبت 1 به 2 پاف میکنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا این روش؛ همون روش دست ریز کردن اودکلنه؟ یعنی یک ظرف خالی رو بردارم دستمو بذارم روی اسپری اودکلن و داخل اون ظرف خالی اسپری کنم دومی از اولی پر میشه بی هیچ دردسر و حروم شدن اودکلن؟ تا حالا انجام ندادم نمی خوام اودکلنم حروم شه! تجربه ای در خصوص دست ریز کردن دارین لطفا بنویسین.
در خصوص روش ترکیب پیشنهادی؛ خود ترکیب هم وحی منزل نیست (!) چه برسه به روش اجرایی کردنش. شاید دوستی یک پاف اوپن بخواد 2 پاف الور. (من برای اسپری هم زمان دو سوی مختلف لباسو انتخاب می کنم نه روی هم). روش بهرام روش خوبیه. مثلا در این مورد اوپن رو حسابی رقیق می کنه و یک پاف اینو میزنه از الور غلیظ 2 پاف.

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
دوستان ترکیب سایپرس و انکر نویر ب نظر من جااب شد یه جورایی بوهاشون ب هم شبیه و ترکیب نهایی ب شامه من بسیار خوش اومد..
منظور از ترکیب همون اسپری همزمان هست.. از اونجا ک انکر نویر رایحه ملایم و سبکی داره سه پاف انکر نویر به همراه یک پاف سایپرس.
البته ساپرس من بصورت ظرف رولی هست و میتونم بجای استفاده یک پاف حدودا دو سه تا رول ب لباسم بزنم.
البته اگر این ترکیب پیشنهادی ب نظرتون خنده دار اومد بر من خرده نگیرید من مث شماها حرف ای نیستم فقط از رایحه لذت میبرم:)

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
آقا این روش؛ همون روش دست ریز کردن اودکلنه؟ یعنی یک ظرف خالی رو بردارم دستمو بذارم روی اسپری اودکلن و داخل اون ظرف خالی اسپری کنم دومی از اولی پر میشه بی هیچ دردسر و حروم شدن اودکلن؟ تا حالا انجام ندادم نمی خوام اودکلنم حروم شه! تجربه ای در خصوص دست ریز کردن دارین لطفا بنویسین.
سلام شبتون بخیر
من خودم برای بعضی از ادکلنهام که خیلی خاصند در سفرهای کوناهم از Perfue Travel Atomizer یا درحقیقت همین عطر دان های متداول 2 یا 5 یا 6 یا 10 میل که فکر میکنم از جنس پلی کربنات است ، استفاده میکنم.
یک نمونه از اینها که دارم و 6 میل هست ، دارای به اصطلاح سوپاپ قابل شارژ در ته عطر دان است و کار را برای انتقال عطر یا ادکلن بسیار ساده و آسان کرده. ته این عطر دان مثل فندک سیگار است و با گذاشتن ته اون روی سر میله اسپری ادکلن و چند بار فشار دادن اون ( مثل پر کردن گاز فندک ) عطر دان را هر چقدر که مایل باشی پر میکنی و جالب اینکه حتی یک قطره هم نشت نمیکنه و اصلا به قول معروف پرت نداره.من چند تا از اینا خریده ام و در قاطی کردن ادکلنها خیلی سریع و راحتم. البته قیمتشون کمی گرانه هر کدوم رو 14000 تومن خریدم از سایت عطر خانه. لابد همه اینا رو میدونستید. نه ؟ به هر حال راه دیگر استفاده از قطره چکان مدرج است ( برای حجم های بیشتر از 4 یا 5 میل ) و برای ترکیبهای دقیق با درصدهای رعایت شده و دقیق ، استفاده از سرنگ های شیشه ای و حتی پلاستیکی امکان پذیره .
همه اینها منوط به داشتن فیکساتور است که من ندارم و باید در سفارش بعدی همراه اسانسها یک شیشه از اون هم سفارش بدم.

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    11.5 KB · نمایش ها: 22
Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و شب خوش؛
اتومایزر که روش استفاده اش مشخصه. کنجکاوم بدونم در دیگر ظرفها چه جوری اودکلن می ریزن! تو همون سایت عطر خونه؛ ظرفهای 2 و 10 میل هم هست که اتومایزر نیست.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام و شب خوش؛
اتومایزر که روش استفاده اش مشخصه. کنجکاوم بدونم در دیگر ظرفها چه جوری اودکلن می ریزن! تو همون سایت عطر خونه؛ ظرفهای 2 و 10 میل هم هست که اتومایزر نیست.
عطرخانه اسپری میکنه داخل ظرف
یکی از دوستان همین اتومایزرها رو بصورت عمده خریده بود دونه ای ۸۰۰۰ تومن افتاده بود ولی باز نمیصرفه

Sent from my iPad using Tapatalk

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و شب خوش؛
سلام مجدد
بنده نظرم این است که مثلا عطر خانه ، شیشه ادکلنی را که میخواهد از محتوی آن به عنوان دست ریز استفاده کند ، پلمب فلزی پافر و کل متعلقات اسپری اون رو باز میکنه ( چون دیگه مهم نیست که چه بلایی سر خود شیشه ادکلن بیاد ) و توسط سرنگ مدرج و سوزنهای قطوری که مخصوص این کار هستند - و در تمام عطر فروشی ها هست - از شیشه ادکلن ، مایع را میکشند و به عطردان های 2 یا 5 یا ... منتقل میکنند و هر بار درب ادکلن را بخوبی با چوب پنبه مسدود میکنند که تبخیر نشود. از آنجا که اولا ادکلن تحت فشار پر نشده و ثانیا خیلی زود محتوی داخل شیشه بفروش میرسه و تمام میشه، لذا مشکل عمده ای برای کیفیت ادکلن پیش نخواهد آمد. ( کل این ماجرا را به این دلیل تصور میکنم به شرح فوق اجرا می شود که خودم خیلی سفارش دست ریز داده ام ولی هیچگاه درب و بدنه عطر دانه را آغشته به ادکلن ندیدم و حتی میشه گفت بدنه عطردان ها تقریبا بویی از ادکلن نمیدادند یعنی ریزش و پاشش ادکلنی به بیرون از عطردان وجود نداره . چون با پاف کردن مستقیم از شیشه ادکلن به داخل عطر دان - همونطوریکه قبلا نوشتم خودم این کار را میکنم - بالاخره قدری از عطری که به درون عطردان اسپری می شود ، به دور و بدنه عطردان پاشیده و آغشته می شود ، مگر اینکه شخصی با تبحر خاص کارش این باشه. البته قطر دهنه این عطردانها در کمترین حالتش چیزی حدود یک سانته و اسپری کردن ، بعد از چند بار تمرین خیلی ساده است)
البته میشه از خودشون هم سوال کرد ، شاید تجهیز خاصی برای این کار دارند ، نمیدانم.

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
کی از دوستان همین اتومایزرها رو بصورت عمده خریده بود دونه ای ۸۰۰۰ تومن افتاده بود ولی باز نمیصرفه
سلام
من خودم از این اتومایزر دارم و جنسش واقعا عالی است . منظورم این است که شاید برای سالها کار میکند. لذا به نظرم هر چقدر هم که خریداری بشه نمیشه گفت که نمیصرفه چون ظاهرش که خیلی محکم و اساسی و استاندارد به نظر میرسه و به نظر عمر طولانی هم خواهد داشت.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

دیشب که خواستم پستهای دوستان راجع به اورنج هرمس رو به استحضار آقای قریشی برسونم متاسفانه سه تا پست پیاپی ارسال کردم و چون با گوشی بودم نتونستم ادغام کنم و از گزینه گزارش پست استفاده کردم که خوشبختانه توسط مدیر سه تا پستم ادغام شده

منم با رقیقتر شدن اسانس موافقم چون اون حالت چرب بودن اسانس رو هم از بین میبره

فقط خود فیکساتور به تنهایی یک بوی شبه الکل سفید داره که نمیدونم مثلا 50 درصد به حجم اسانس اضافه بشه تغییری تو رایحه میده یا خیر

آقا بهرام ریویوی جدیدی در دست تهیه نیست؟

ارادتمند دوستان شهرام

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام مجدد
بنده نظرم این است که مثلا عطر خانه ، شیشه ادکلنی را که میخواهد از محتوی آن به عنوان دست ریز استفاده کند ، پلمب فلزی پافر و کل متعلقات اسپری اون رو باز میکنه ( چون دیگه مهم نیست که چه بلایی سر خود شیشه ادکلن بیاد ) و توسط سرنگ مدرج و سوزنهای قطوری که مخصوص این کار هستند - و در تمام عطر فروشی ها هست - از شیشه ادکلن ، مایع را میکشند و به عطردان های 2 یا 5 یا ... منتقل میکنند و هر بار درب ادکلن را بخوبی با چوب پنبه مسدود میکنند که تبخیر نشود. از آنجا که اولا ادکلن تحت فشار پر نشده و ثانیا خیلی زود محتوی داخل شیشه بفروش میرسه و تمام میشه، لذا مشکل عمده ای برای کیفیت ادکلن پیش نخواهد آمد. ( کل این ماجرا را به این دلیل تصور میکنم به شرح فوق اجرا می شود که خودم خیلی سفارش دست ریز داده ام ولی هیچگاه درب و بدنه عطر دانه را آغشته به ادکلن ندیدم و حتی میشه گفت بدنه عطردان ها تقریبا بویی از ادکلن نمیدادند یعنی ریزش و پاشش ادکلنی به بیرون از عطردان وجود نداره . چون با پاف کردن مستقیم از شیشه ادکلن به داخل عطر دان - همونطوریکه قبلا نوشتم خودم این کار را میکنم - بالاخره قدری از عطری که به درون عطردان اسپری می شود ، به دور و بدنه عطردان پاشیده و آغشته می شود ، مگر اینکه شخصی با تبحر خاص کارش این باشه. البته قطر دهنه این عطردانها در کمترین حالتش چیزی حدود یک سانته و اسپری کردن ، بعد از چند بار تمرین خیلی ساده است)
البته میشه از خودشون هم سوال کرد ، شاید تجهیز خاصی برای این کار دارند ، نمیدانم.

تاجایی که من یادمه نهایت کاری که می کنند اسپری عطر درون عطر دان هست
اینم عکسی که خودشون تو سایت شون گذاشتن
sampel2(1).jpg

سلام
من خودم از این اتومایزر دارم و جنسش واقعا عالی است . منظورم این است که شاید برای سالها کار میکند. لذا به نظرم هر چقدر هم که خریداری بشه نمیشه گفت که نمیصرفه چون ظاهرش که خیلی محکم و اساسی و استاندارد به نظر میرسه و به نظر عمر طولانی هم خواهد داشت.

مشکل اینه که از یکیش فقط برای یه عطر میشه استفاده کرد و شستن و ریختن عطر دیگه توی عطر دانی که بوی عطر گرفته مشکل و بعضا غیر قابل انجام هست. منظور من از بصرفه نبودن این موضوع بود

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نه؛ تغییری تو رایحه نمیده. برخی دوستان عطرهاشون رو تا 80 درصد هم خبر دارم لایت کردن.
راستی؛ یه کار جدید رو از دیویدوف تست زدم به اسم Leather Blend که باز ترکیبی از چرم و زعفرون و رز و... است الان چند روزه گذاشتم روی تست. شبیه توسکان لدر نیست . نه چرمش نه زعفرونش. بدم نیومد ولی شگفت زده هم نشدم ازش!
برخلاف این؛ ایسی میاکه بلو واقعا این نسخه اش رو که تست زدم عالیه. مشتاقم زودتر بیاد دستم خودم مصرف کنم. بوش کاملا متفاوته با اسانسهای دیگه؛ با این حال کاملا عامه پسنده.
مشکل اینه که از یکیش فقط برای یه عطر میشه استفاده کرد و شستن و ریختن عطر دیگه توی عطر دانی که بوی عطر گرفته مشکل و بعضا غیر قابل انجام هست. منظور من از بصرفه نبودن این موضوع بود
نظر بنده به نظر آرش جان نزدیک تره! (دی: ):)

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
رایحه دوستان عزیز
عرض ارادت و محبت دارم
ساحارا نویر
ساحارا نویر
و
ساحارا نویر
نظربنده این است اگر فایلی قراربررتبه بندی اسانسها باز شود
در کنار توسکان لدر و پشن و نرولی و..‌‌
ساحارا نویر از نظر بنده جزء 10 اسانس برتر این پاتوق است
از تست لحظه به لحظه اش غافل نشید
کاری عجیب دلنواز کمی چویی و دودی و عودی
دریک کلام نظر بنده
برای خاص پسندها
معرکه
مخلص مخدومی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نظربنده این است اگر فایلی قراربررتبه بندی اسانسها باز شود
در کنار توسکان لدر و پشن و نرولی و..‌‌
ساحارا نویر از نظر بنده جزء 10 اسانس برتر این پاتوق است
از تست لحظه به لحظه اش غافل نشید

کاری عجیب دلنواز کمی چویی و دودی و عودی
دریک کلام نظر بنده
برای خاص پسندها
معرکه
درود و روز پایانی هفته بر همگی پاتوق نشینان خوش؛
با کسب اجازه از بهرام عزیز برای نقل عبارت ذیل:
من ساحارا رو با غلظت 40 درصد بیشتر میپسندم، چون هم پخشش بیشتر میشه و هم لطیف تر میشه.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
عطر معنوی
حکایت بوی خوش پیرمرد و بسیار صلوات فرستادن او!

مرحوم آیت الله آخوند ملا علی همدانی فرمود: روزی پیرمردی جهت حساب خمس پیش من آمد. متوجه شدم از آن پیرمرد بوی عطر عجیبی به مشامم می رسد. از او پرسیدم: شما از چه عطری استفاده می کنی؟ گفت: این بوی خوش حکایتی دارد. تاکنون برای کسی تعریف نکرده ام، اما برای شما تعریف می کنم. شبی در خواب، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را زیارت کردم، در حالی که آن حضرت نشسته بودند و تعدادی اطراف ایشان حضور داشتند، من هم در آن مجلس بودم. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کدام یک از شما بر من زیاد صلوات می فرستد؟ می خواستم بگویم: من، اما ساکت شدم. بار دوم و سوم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سؤال را تکرار کردند، کسی جواب نداد. آن گاه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بلند شد و به من فرمود: شما بر من زیاد صلوات می فرستی، پس لبان مرا بوسید، از آن وقت این بوی عطر، از من استشمام می شود و مردم خیال می کنند، من عطر می زنم.
فضائل و آثار صلوات/ص116

حضرت رسول (ص):بوی خوش بهشت از فاصله ای به اندازه ی 500 سال راه رفتن به مشام انسان می رسد اما این بو هرگز به مشام کسی که بر من صلوات بفرستد ولی بر آل و خاندان و اهل بیت من صلوات نفرستد نمی رسد.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
عطر معنوی
حکایت بوی خوش پیرمرد و بسیار صلوات فرستادن او!

مرحوم آیت الله آخوند ملا علی همدانی فرمود: روزی پیرمردی جهت حساب خمس پیش من آمد. متوجه شدم از آن پیرمرد بوی عطر عجیبی به مشامم می رسد. از او پرسیدم: شما از چه عطری استفاده می کنی؟ گفت: این بوی خوش حکایتی دارد. تاکنون برای کسی تعریف نکرده ام، اما برای شما تعریف می کنم. شبی در خواب، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را زیارت کردم، در حالی که آن حضرت نشسته بودند و تعدادی اطراف ایشان حضور داشتند، من هم در آن مجلس بودم. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کدام یک از شما بر من زیاد صلوات می فرستد؟ می خواستم بگویم: من، اما ساکت شدم. بار دوم و سوم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سؤال را تکرار کردند، کسی جواب نداد. آن گاه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بلند شد و به من فرمود: شما بر من زیاد صلوات می فرستی، پس لبان مرا بوسید، از آن وقت این بوی عطر، از من استشمام می شود و مردم خیال می کنند، من عطر می زنم.
فضائل و آثار صلوات/ص116

حضرت رسول (ص):بوی خوش بهشت از فاصله ای به اندازه ی 500 سال راه رفتن به مشام انسان می رسد اما این بو هرگز به مشام کسی که بر من صلوات بفرستد ولی بر آل و خاندان و اهل بیت من صلوات نفرستد نمی رسد.
سلام شبتون بخیر
آیا حکایت مرد چاه کن در بازار عطاران را شنیدید ؟
از حکایات مثنوی مولوی است . خیلی جالبه در صورت تمایل بعدا براتون میفرستم.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

با درود مجدد خدمت دوستان و عرض خسته نباشید؛
لیست جدیدترین عطرهای پاتوق خدمت تون اعلام میشه.
93 - ویاج هرمس
Voyage d`Hermes Hermes for women and men
سر لیست همه از نظر پسند شخصی و علاقه ی خودم عطری است از هرمس به نام ویاج.
nd.7916.jpg

در توصیفش همین یک جمله رو بگم که وقتی بوش کردم گفتم تا آخر عمرم فقط همینو باید بزنم! کلاس تام فورد رو اضافه کنید به شکوه کرید؛ میشه ویاج هرمس.

94 - اورنج هرمس Aroma d`Orange Verte Hermes
با اختلاف قابل توجه از هر عطر دیگه ای که تا حالا بوی پرتقال ازش استشمام کردین! چقدر فرش و چقدر طبیعی!
nd.4657.jpg

95 - تام فورد ماندارینو Mandarino di Amalfi Tom Ford
احتمالا علاقمندان نرولی پورتوفینو بعد استشمام این عطر؛ نرولی رو فراموش می کنن! نرولی پیش این؛ حرفی برای گفتن نداره. تام فورد سه سال بعد از نرولی؛ اینو به بازار داده و از اونجایی که حتی شیشه اودکلن هم شبیه نرولیه ؛ به نظر من همین پیام رو القا می کنه: به نسخه ی 2014 نرولی؛ خوش آمد بگین!

nd.25481.jpg

96 - تام فورد ساحارا نویر
لینک رو چک بفرمایید!

97 - الهوم لانویت ایوسنت لورن La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent
شبیه ترین اسانسی که به اصل اودکلنش تا به حال دیدم! رایحه ای بسیار دوست داشتنی و آرامش بخش؛ ترکیبی از لوندر و هل و ...
nd.5521.jpg

98 - بلک ایکس اس لکسس
Black XS L'Excès

paco-rabanne-black-xs-lexcs-pour-homme-edt-100ml-33-floz.jpg

طعم خوش آناناس ... یک عطر میوه ای بسیار با کلاس!

99 - آلور هوم ادیشن بلانچ
nd.2653.jpg

نسخه بهتر الور اسپرت (نظر شخصی)

100 - کرید وتیور Original Vetiver Creed

o.468.jpg

وتیور به روایت کرید!

101 - لاوی است بل لانکوم La Vie Est Belle Lancome
nd.14982.jpg

چرا این اسانس رو آوردم؟ دوستانی که از ابتدای تاسیس پاتوق همراه من بودن؛ تافی چاکلت رو به یاد دارن. دقیقا شکلات تافی بود. متاسفانه اسانس تافی چاکلت (توسط سازنده یا وارد کننده؟!) تغییر رایحه داد و من دیگه نمیارم. این اسانس در نت اول بوی خوش شکلات رو براتون تداعی می کنه منتهی خیلی با شکوه و اودکلنی. الان حدود سی ساعت بعد یک بوی خوشی ازش دارم که توش وانیل رو میتونم تشخیص بدم فقط. در یک کلام "عالی" از نظر من. فقط اگه منحصرا تلخ پسندین؛ به دردتون نمی خوره. در غیر این صورت برای رفتن به فضا آماده بشین و ترتیبی اتخاذ کنین که برگردین زمین!
پی نوشت مهم:
چند بلو شنل و کرید اونتوس جدید رو تست کردم در چند هفته ی اخیر. به اطلاع همه دوستان می رسونم که بلوشنل و کرید اونتوس پاتوق عوض شد. اولین نفری که کرید جدید رو تست می کنه حسین عزیزه در سفارش ششمش @shmp30 و اولین نفری که بلوشنل جدید رو تست می کنه سعید جان هست با آیدی @sata108
عطرهای جدیدی هم چنان در راهن! در پستهای بعدی از تست چندین رایحه جدید براتون می نویسم که دو تاش مورد توجه آرشه.
پاتوق عطربازها؛ این روزها بیش از همیشه؛ یک پاتوق زنده و فعال و پر جنب و جوشه که اعضای اون واقعا حضور هم رو حس می کنن. همه در کنار هم؛ لحظاتی خوش و معطر رو سپری می کنیم.
تا باد؛ چنین باد!

جناب سعادتمندی ممنون از توصیه جنابعالی

دوستان کرید وتیور رو کسی تست داشته؟بجز بهرام خان؟یا مقایسه ای با گرین آیریش؟
امروز یادم افتاد الور ادیشن بلانچ رو هنوز تست نکردم
تا یادم نرفته الان برم تست

من شنیدم موقع خواب استعمال عطر خواب رو راحتتر میکنه
دقیقا برای من برعکسه
از دوستان کسی هست بوی عطری هنگام شب خواب راحتی براش به ارمغان بیاره

ادیت

تو سفر با نسخه دیگه ای از الور هوم اسپورت آشنا شدم بجای شیشه نقره ای
شیشه شفاف داشت قیمت محصولات شنل واقعا به نسبت ایران ارزنده بود
اما از بس تست کرده بودم ترسیدم بخرم
شیشه اون شبیه الور هوم بود

دقیقا شبیه عکس زیر اما کلمه اسپورت رو هم داشت!!!!!

فایل های ضمیمه

• 812835713_94473.jpg
    812835713_94473.jpg
    158 KB · نمایش ها: 18
Last edited:
بالا