برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

Robert7

Registered User
لایک‌ها
7
با سلام خدمت کارشناسان بزرگوار
قصد خرید یک دوربین حرفه ای برای عکاسی از جواهرات رو دارم یعنی از فاصله ی نزدیک و با جزئیات و کیفیت عالی.
بودجه هم حداقل ممکن باشه در نظر داشتم زیر 1 میلیون هزینه کنم ولی فکر می کنم بیش از این ها هزینه ش میشه.
لطفا دوربین مناسبی پیشنهاد بدید که برای استفاده ی عادی و عکاسی خانوادگی هم مناسب باشه.
متشکرم.

reza0090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
قصد خرید یک دوربین حرفه ای برای عکاسی از جواهرات رو دارم یعنی از فاصله ی نزدیک و با جزئیات و کیفیت عالی.
بودجه هم حداقل ممکن باشه در نظر داشتم زیر 1 میلیون هزینه کنم ولی فکر می کنم بیش از این ها هزینه ش میشه.
لطفا دوربین مناسبی پیشنهاد بدید که برای استفاده ی عادی و عکاسی خانوادگی هم مناسب باشه.
متشکرم.
سلام خدمت شما دوست عزیز!
من تجربه در زمینه عکاسی صنعتی ندارم ولی دوستانی که این کار رو انجام میدم با وسایلی از قبیل سافت باکس و ...... این کار انجام میدن برای رسیدن به نتیجه دلخواه و عکس با کیفیت عالی.
به نظر شخص بنده 1 میلیون هزینه ی نیست که باهاش بشه هم یه دوربین با کیفیت و خوب برای ثبت کامل جزییات داشت و هم وسایل مورد نیاز رو تهیه کرد.
انشاا... اساتید میان و به صورت جامع راهنماییتون می کنن بنده اطلاعات زیادی ندارم.

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام دوستان
بین D3x و D810
کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
متشکرم.
با سلام
دوست عزیز برای کار حرفه ای باید دوربین حرفه ای و عکاس حرفه ای باشه ( عکاس مهم تره)
اما اگر این میزان بودجه در نظر گرفتید بهتره یه کامپکت پیشرفته بگیرید مثل G3X یا G9X کنون که G9 الان حدود 1400 هست اون یکی کمی قدیمی شده باید تو بازار بگردید
هر دو اینها ماکرو 5 سانت دارن و میتونن عکسهای خوبی بگیرن اما ماکرو گرافی اونهم از جواهر کار خیلی حرفه ای هست چون باید نور پردازی حرفه ای داشته باشید چون رفلکس نور در جواهرات بالاست
اگر هم دوربین حرفه ای میخواهید باید یه بادی dslr بگیرید مثلا 700 دی کنون که قیمتش بالنز کیت حدود 1700 هست بعد یه لنز ماکرو هم بگیرید ( 100m کنون که قبلا حدود 1900 بود الان نمیدونم چند شده )و بقیه کار.......
البته یه انتخاب دیگه هم دارید که میتونید کیت لنز معکوس بگیرید برای 700 دی در حدود 450 تومن و با لنز معکوس ماکرو بگیرید

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام دوستان
بین D3x و D810
کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
با سلام
دوست عزیز مگه D3x هنوز هم هست؟ برای 2008 بود !!قیمتش چنده الان ؟
شاید مقایسه اصلا درست نباشه دوربین 2008 با 2014 چه از نظر نرم افزاری که از Expeed به Expeed4 ارتقا پیدا کرده و چه از نظر سخت افزار که مقایسه اش رو میتونید در اینجا ببینید
تا نظر اساتید چی باشه

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
با سلام
دوست عزیز مگه D3x هنوز هم هست؟ برای 2008 بود !!قیمتش چنده الان ؟
شاید مقایسه اصلا درست نباشه دوربین 2008 با 2014 چه از نظر نرم افزاری که از Expeed به Expeed4 ارتقا پیدا کرده و چه از نظر سخت افزار که مقایسه اش رو میتونید در اینجا ببینید
تا نظر اساتید چی باشه
درست می فرمایید
اما کارکرده D3x رو حدودا تا 5 تومن میشه گیر آورد
بیشتر چون D3x جزو سری حرفه ای نیکون محسوب میشه و خروجی عکس های فوق العاده ای داره مد نظرم هست
باز هم دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

Robert7

Registered User
لایک‌ها
7
با سلام
دوست عزیز برای کار حرفه ای باید دوربین حرفه ای و عکاس حرفه ای باشه ( عکاس مهم تره)
اما اگر این میزان بودجه در نظر گرفتید بهتره یه کامپکت پیشرفته بگیرید مثل G3X یا G9X کنون که G9 الان حدود 1400 هست اون یکی کمی قدیمی شده باید تو بازار بگردید
هر دو اینها ماکرو 5 سانت دارن و میتونن عکسهای خوبی بگیرن اما ماکرو گرافی اونهم از جواهر کار خیلی حرفه ای هست چون باید نور پردازی حرفه ای داشته باشید چون رفلکس نور در جواهرات بالاست
اگر هم دوربین حرفه ای میخواهید باید یه بادی dslr بگیرید مثلا 700 دی کنون که قیمتش بالنز کیت حدود 1700 هست بعد یه لنز ماکرو هم بگیرید ( 100m کنون که قبلا حدود 1900 بود الان نمیدونم چند شده )و بقیه کار.......
البته یه انتخاب دیگه هم دارید که میتونید کیت لنز معکوس بگیرید برای 700 دی در حدود 450 تومن و با لنز معکوس ماکرو بگیرید

متشکرم
الان مشخصات Canon EOS 700D رو تو سایت دیجی کالا چک کردم نوشته حالت ماکرو داره، با این حساب بین این دوربین و مدل کامپکتی که پیشنهاد دادید کدوم ارجحیت داره؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
متشکرم
الان مشخصات Canon EOS 700D رو تو سایت دیجی کالا چک کردم نوشته حالت ماکرو داره، با این حساب بین این دوربین و مدل کامپکتی که پیشنهاد دادید کدوم ارجحیت داره؟
خواهش میکنم
دوست عزیز لنز کیت که روی اون دوربین هست 55ـ18 هست یا 135ـ18 که هردو اینها فکوس ماکروشون روی 25 سانت هست که اصلا مناسب نیست
برای dslr همون 2تا انتخاب رو دارید که بالا گفتم چون دوربین حرفه ای هست
اما اون کامپکت پیشرفته که گفتم ماکرو5سانت داره که در حد خودش خیلی خوبه

mr.hojjat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
من نهایت ۲ تومن پول دارم میخوام ی دوربین خوب برای عکاسی هنری بگیرم فوق حرفه ای نمیخوام باشم
بین این دو مدل مودم p900 یا d5300
میدونم که dslr قابل مقایسه با کامپکت نیست ولی سوال مهم من اینه:
ایا ی۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۵۵ واقعا بهتر از p900 است؟؟؟
میدونید که با زوم رویایی p900 حتی میشه از خلبان هواپیما عکس گرفت!!!!! مشتری زحل و چاله های ماه بماند!
در حقیقت من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که DSLR خیلی خوبه بشرطی که لنز گرون قیمتی روش باشه خودشم مدل خوبی باشه و گر نه با مدل های مثل p900 انچنان فرقی نمیکنه و شاید p900 واسه عکاسی سوژه های بهتری نصیب ادم بکنه
.
.
اگر نظرتون روی ۵۳۰۰ هست لطفا بگید چ عکس های رو بهتره میتونه بگیره ؟ با لنز ۱۸-۵۵
توی سایت نیکون که نمونه عکس گذاشته من ب شخصه تفاوتی در زوم پایین دو دوربین ندیدم

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
من نهایت ۲ تومن پول دارم میخوام ی دوربین خوب برای عکاسی هنری بگیرم فوق حرفه ای نمیخوام باشم
بین این دو مدل مودم p900 یا d5300
میدونم که dslr قابل مقایسه با کامپکت نیست ولی سوال مهم من اینه:
ایا ی۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۵۵ واقعا بهتر از p900 است؟؟؟
در حقیقت من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که DSLR خیلی خوبه بشرطی که لنز گرون قیمتی روش باشه خودشم مدل خوبی باشه
با سلام
دوست عزیز این عکس رو ببینید خیلی چیزا روشن میشه
sensor_sizes.gif

کیفیت عکس رو سنسور و لنز و در نهایت نرم افزار دوربین تعیین میکنن سایز سنسور P900
1/2.3" (6.17 x 4.55 mm) هست که در مقایسه با APS -C نیکون ویا کنون اصلا جایی برای حرف باقی نمیذاره
برای عکس هنری ( البته تا از هنری چه تعریفی داشته باشیم ) باید کار حرفهای انجام داد و برای کار حرفه ای ابزار حرفه ای میخواد که عکاس هم خود میشه بهش بعنوان ابزار نگاه کرد
زوم کردن ممکنه خیلی جذاب باشه اما صرفا کار هنری نیست (شاید برای اینکه شخصا ماکرو گرافی رو بیشتر دوست دارم) اینها رو فقط برای این گفتم که برای کار هنری بهتره ابزار حرفه ای داشته باشید که 5300 یا کلا دوربین های dslr بیس شروع کار هستن و میتونن پایه ای برای ارتقا در آینده باشن
اما اگر از dslr بگذریم برای داشتن کیفیت عکس بهتره کامپکت سری پیشرفته بگیرید مثلا مدلی که کنون تازگی زده ( G3X ) و زوم 25 داره و اندازه سنسورش 2 برابر اون مدل نیکون هست بعلاوه با فرمت RAW هم عکاسی میکنه که برای کار حرفه ای شرط اصلی عکاسی هست که باز هم نیکون این قابلیت رو نداره
با 5300 و لنز کیت میتونید عکسهای حرفه ای بگیرید و تمرین کنید تا حرفه ای بشید اما از زوم و ماکرو خبری نیست مگه با تجهیزات جانبی
در ضمن برای مقایسه کیفیت عکسهای دوربینها از سایتهای مستقل استفاده کنید مثل این سایت
تا نظر اساتید چی باشه

mr.hojjat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام
دوست عزیز این عکس رو ببینید خیلی چیزا روشن میشه
sensor_sizes.gif

کیفیت عکس رو سنسور و لنز و در نهایت نرم افزار دوربین تعیین میکنن سایز سنسور P900
1/2.3" (6.17 x 4.55 mm) هست که در مقایسه با APS -C نیکون ویا کنون اصلا جایی برای حرف باقی نمیذاره
برای عکس هنری ( البته تا از هنری چه تعریفی داشته باشیم ) باید کار حرفهای انجام داد و برای کار حرفه ای ابزار حرفه ای میخواد که عکاس هم خود میشه بهش بعنوان ابزار نگاه کرد
زوم کردن ممکنه خیلی جذاب باشه اما صرفا کار هنری نیست (شاید برای اینکه شخصا ماکرو گرافی رو بیشتر دوست دارم) اینها رو فقط برای این گفتم که برای کار هنری بهتره ابزار حرفه ای داشته باشید که 5300 یا کلا دوربین های dslr بیس شروع کار هستن و میتونن پایه ای برای ارتقا در آینده باشن
اما اگر از dslr بگذریم برای داشتن کیفیت عکس بهتره کامپکت سری پیشرفته بگیرید مثلا مدلی که کنون تازگی زده ( G3X ) و زوم 25 داره و اندازه سنسورش 2 برابر اون مدل نیکون هست بعلاوه با فرمت RAW هم عکاسی میکنه که برای کار حرفه ای شرط اصلی عکاسی هست که باز هم نیکون این قابلیت رو نداره
با 5300 و لنز کیت میتونید عکسهای حرفه ای بگیرید و تمرین کنید تا حرفه ای بشید اما از زوم و ماکرو خبری نیست مگه با تجهیزات جانبی
در ضمن برای مقایسه کیفیت عکسهای دوربینها از سایتهای مستقل استفاده کنید مثل این سایت
تا نظر اساتید چی باشه
تفاوت نیکون ۳۳۰۰ با ۵۳۰۰ چیه که اینقدر ارزون تر هست؟ و ایا پیشنهاد میشع ۳۳۰۰ بخرم با لنز با قدرت زوم بیشتر؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
تفاوت نیکون ۳۳۰۰ با ۵۳۰۰ چیه که اینقدر ارزون تر هست؟ و ایا پیشنهاد میشع ۳۳۰۰ بخرم با لنز با قدرت زوم بیشتر؟
با سلام
تفاوت اصلیشون مانیتور چرخنده هست با تراکم پیکسلی بالا در 5300
و همچنین تایم لپس داخلی در 5300 و همچنین حذف فیلتر بای پس ( البته این مورد رو نمیدونم در مورد 3300 هم حذف شده یا نه
ببینید لنز تله رو میتونید با حدود 500 تومن 300-75 تهیه کنید و میشه گفت ارزونترین خرید برای دوربین همین لنز هست البته سری معمولی بدون تنظیمات دیافراگم و کیفیت عالی
درضمن میتونید به کنون هم فکر کنید مخصوصا اگر با دوربین فیلمبرداری هم میکنید حتما به سمت کنون برید 700D شاید بشه گفت تنوع لنز برای کنون در ایران بیشتره و اینکه میشه دوربین ساخت ژاپن تهیه کرد

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
دوستان نظرتون در مورد D3x چیه ؟
در این رنج قیمتی چه انتخاب دیگه ای در بین فول فریم های نیکون میتونم داشته باشم ؟

kourosh-ma

Registered User
لایک‌ها
117
لطفا دوربین مناسب طبیعتگردی که هم جک و جور باشه زوم خوب که مقاومت خوبی داشته باشه در مقابل شرایط گردو خاک و تکان و.... معرفی کنید ممنون
(نگید با پول پیکان دنبال پورش نگرد;))
سوال دوم دوربین فیلمبرداری خوب که قابلیت عکاسی خوب هم داشته باشه پی پیشنهاد میکنید
ممنون از راهنمایی

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
لطفا دوربین مناسب طبیعتگردی که هم جک و جور باشه زوم خوب که مقاومت خوبی داشته باشه در مقابل شرایط گردو خاک و تکان و.... معرفی کنید ممنون
(نگید با پول پیکان دنبال پورش نگرد;))
سوال دوم دوربین فیلمبرداری خوب که قابلیت عکاسی خوب هم داشته باشه پی پیشنهاد میکنید
ممنون از راهنمایی
با سلام
دوست عزیز شما اول بگو برای پیکان چقدر پول کنار گذاشتی تا ببینیم چیکار میشه کرد ;);)

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ببینید شما به یک دوربین کامپکت نیاز دارید بخاطر جمع وجور بودنش که مدنظرتون بود
برای مقاومت و گردو خاک و اینها باید از دوربینهای ورزشی مثل gopro استفاده کنید که شرایط خاص خودش رو داره بخاطر مشخصات ویژش اما استفاده عمومی نداره
اما در رده کامپکتها میتونید سری کامپکتهای پیشرفته رو بگیرید که بحث زوم در موارد معدودی اونهم جدیدا به 25 ایکس رسیده ( کنون G3x ) که لینکش رو در پستهای قبل گذاشتم میتونید مراجعه کنید حدود 2500 هست اگر اشتباه نکنم

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
powershot sx60 رو کسی تست کرده؟
برای دیدن تست دوربین و مقایسه بین دوربینها بهترین سایت dpreviw هست یه سر بزنید در قسمت compare دوربینهارو مقایسه کنید تا درست ترین نتیجه رو بگیرید
البته تازگی ها کمی بروز نیست
Sx60 هم دوربین بریج هست و انتظار کیفیت عکس خوب رو نمیشه ازش داشت
شما اگر این حجم بدنه برات مشکل نداره بهتره برید سراغ dslr

kourosh-ma

Registered User
لایک‌ها
117
ممنون از راهنماییتون که کمک می کنید بهترین انتخاب رو داشته باشم مدل dslr پیشنهادی چیه؟

بالا