برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
بودجه در حدود یک تومن
به عکاسی در شب هم علاقه ندارم
زوم رو برای روز و عمدتا ساعت هفت هشت صبح میخام
برای خرید اصلا عجله نکن 1 تومن و 1500 چندان تفاوتی نداره ولی اینکه استفاده بهینه بکنی خیلی مهمه
اول برو یه فروشگاه تست کن اگه سوپر زوم به دلت نشست که هیچ بخر
اگه نشست که اطلاع بده تا درباره dslr ها توضیح بدم

daneshniya

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون
ان شاالله فروشگاهی پیدا کنم که تست داشته باشه خوبه

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
قم
جایی رو در قم سراغ دارید ؟
خیر متاسفانه
دوست عزیز سمت زومها نرو میدونم میخری به دلت نمیشینه از نظر اندازه هم که دوربینت چه زوم باشه چه dslr که آخرش باید یه کیف براش تهیه کنی آسیب نبینه و در کل اندازه هاشون تقریبا با توجه به حجم کیف یکسانه
پ ن : توصیه دوستانه نوشتم نری dslr بخری بعد بیای از من شاکی بشی که اینطوریه اندازش و ... , اصلا دلم نمیخواد کباب بشم واسه همین هم گفتم برو خودت تست کن
شما بخری خوب باشه که استفاده میکنی نهایت اینجا یه لایک میزنی که به حال من فرقی نمیکنه چون هدفم فرهنگیه و راهنمایی کردن
بین این همه آدم که اینجا و ... راهنماییشون کردم فلان دوربین رو تهیه کنید یه بار پیش اومد برام طرف رفته بود خریده بود خوشش نیومده بود اونم به دلایل کودکانه نه فنی , اومد از من شاکی شد که تو گفتی واسه همین دوست ندارم این اتفاق برام تکرار بشه
خیلی ها هم خریدن و دارن لذتش رو میبرند .
با dslr میتونی فیلم کوتاه و کلیپ هم تولید کنی ولی با زوم نمیتونی

daneshniya

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون
پیشنهادت برای dslr توی قیمت یک و یک و پونصد چیه ؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
ممنون
پیشنهادت برای dslr توی قیمت یک و یک و پونصد چیه ؟
700d کانن با لنز 18+55 براش شروع کار تا زمانی که یادبگیری و لنز بهتر بگیری
اگه عجله نداری برای خرید که بهتره عجله هم نکنی 70d کانن با لنز بالا که حدودا 3 تومن میشه هزینش ولی ارزش خرید صبر کردن رو داره
مورد اول آماتوری محسوب میشه و مورد دوم نیمه حرفه ای

alireza2030

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوستان قصد خرید دوربین Sx720 کانن دارم .نظر اساتید چیه؟در این محدوده مدل دیگه ای از برند های دیگه هست که بهتر باشه البته خودم از اول تا الان هر چی دوربین داشتم همش کانن بوده
البته این طور که من سوال گرفتم این دوربین هنوز تو بازار ایران نیومده

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوستان قصد خرید دوربین Sx720 کانن دارم .نظر اساتید چیه؟در این محدوده مدل دیگه ای از برند های دیگه هست که بهتر باشه البته خودم از اول تا الان هر چی دوربین داشتم همش کانن بوده
بودجه شما چقدره و با چه هدفی میخوای عکاسی کنی ؟
چرا زوم میخوای بخری !
قبلا اگه کامپکت داشتی یا آنالوگ که الان باید dslr بخری
از دید من داری پولت رو نابود میکنی .
قصد ساخت کلیپ یا فیلم کوتاه هم داری ؟
سوال گرفتم !!! متوجه شدم صحیحه
هتر باشه البته خودم از اول تا الان هر چی دوربین داشتم همش کانن بوده
که تا به حال همه دوربین هام کانن بوده

patriot1112

Registered User
لایک‌ها
87
سلام بر عزیزان
من برای شروع عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای یه دوربین میخوام تا 2 تومن عکاسی و فیلمبرداری در شب برام مهمه و کوچیک بودن دوربین هم مهمه.علاقه ای هم به dslr ها ندارم مدل های فوجی سری X چشمو گرفته اما نمیدونم کدوم مدل رو بگیرم کسی میتونه کمکم کنه؟

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام بر عزیزان
من برای شروع عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای یه دوربین میخوام تا 2 تومن عکاسی و فیلمبرداری در شب برام مهمه و کوچیک بودن دوربین هم مهمه.علاقه ای هم به dslr ها ندارم مدل های فوجی سری X چشمو گرفته اما نمیدونم کدوم مدل رو بگیرم کسی میتونه کمکم کنه؟
با سلام
دوست عزیز وقتی صحبت از حرفه ای میشه چاره ای جز رفتن به سمت dslr نیست
مگه اینکه تعریف شخصی از حرفه ای داشته باشید چون برای کار حرفه ای ابزار حرفه ای هم نیاز هست
اون سری از فوجی کامپکت سحط پیشرفته است بنظر من اون رنج قیمتی برای دوربین کامپکت حتی پیشرفته کاملا اشتباهه مگر اینکه خیلی اوضاع مالی خوب باشه و بتونید بعدا یه dslr هم بگیرید
عکس و فیلم در شب علاوه بر سنسور احتیاج به لنز خوب داره که دومی در بهترین کامپکت پیشرفته هم یافت می نشود
اما به هر حال اگر کامپکت میخواهید اگر من باشم از کنون انتخاب میکنم چون قیمت معقول تری هم داره

البته یه انتخاب دیگه هم دارید که میتونید از سری dslr بدون آینه یا همون میرور لس ها استفاده کنید که میشه سری M در کنون خیلی هم خوش قیمته

تا نظر اساتید چی باشه

patriot1112

Registered User
لایک‌ها
87
با سلام
دوست عزیز وقتی صحبت از حرفه ای میشه چاره ای جز رفتن به سمت dslr نیست
مگه اینکه تعریف شخصی از حرفه ای داشته باشید چون برای کار حرفه ای ابزار حرفه ای هم نیاز هست
اون سری از فوجی کامپکت سحط پیشرفته است بنظر من اون رنج قیمتی برای دوربین کامپکت حتی پیشرفته کاملا اشتباهه مگر اینکه خیلی اوضاع مالی خوب باشه و بتونید بعدا یه dslr هم بگیرید
عکس و فیلم در شب علاوه بر سنسور احتیاج به لنز خوب داره که دومی در بهترین کامپکت پیشرفته هم یافت می نشود
اما به هر حال اگر کامپکت میخواهید اگر من باشم از کنون انتخاب میکنم چون قیمت معقول تری هم داره

البته یه انتخاب دیگه هم دارید که میتونید از سری dslr بدون آینه یا همون میرور لس ها استفاده کنید که میشه سری M در کنون خیلی هم خوش قیمته

تا نظر اساتید چی باشه
ممنون از کمکتون دوست عزیز

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

reza0090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام خدمت شما اساتید عزیز!
من یه دوربین تا نهایتا 2 میلیون تومن می خوام تهیه کنم!
بیشتر عکاسی می کنم و اصلا فیلم برداری برام مهم نیست.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام خدمت شما اساتید عزیز!
من یه دوربین تا نهایتا 2 میلیون تومن می خوام تهیه کنم!
بیشتر عکاسی می کنم و اصلا فیلم برداری برام مهم نیست.
باسلام
دوست عزیز میفرمایید بیشتر برای چه موضوعی؟ یعنی کار حرفه ای یا عکاسی خانوادگی ؟

reza0090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
باسلام
دوست عزیز میفرمایید بیشتر برای چه موضوعی؟ یعنی کار حرفه ای یا عکاسی خانوادگی ؟
فعلا برای کار عکاسی در بیرون از منزل هستش و آماتور هستم و گاها از عکاسی خانوادگی هم نمیشه پرهیز کرد ولی عمده عکس هام مربوط به عکاسی بیرون از منزل هستش.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
فعلا برای کار عکاسی در بیرون از منزل هستش و آماتور هستم و گاها از عکاسی خانوادگی هم نمیشه پرهیز کرد ولی عمده عکس هام مربوط به عکاسی بیرون از منزل هستش.
با سلام
دوست عزیز اگر قصد کار حرفه ای ندارید و کیفیت عکس در کنار سهولت استفاده و همچنین راحتی حمل و نقل و ... براتون مهمه از دوربینهای کامپکت پیشرفته میتونید استفاده کنید من کنون های سری G رو بهتون معرفی میکنم که بسته به بودجه تون میتونید یکی رو انتخاب کنید از سایت دیجی کالا هم میتونید کمک بگیرید
اگر تا 2500 بتونید هزینه کنید G3X بهترین انتخابه که هم کیفیت و هم زوم رو باهم خواهید داشت
اگر هم میخواهید کار حرفه ای انجام بدید باید برید سراغ dslrها که برای شروع از کانون 700D یا نیکون 5300 میتونید تهیه کنید که با لوازم جانبیش حدود 2 تومن میشه
موفق باشید

reza0090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام
دوست عزیز اگر قصد کار حرفه ای ندارید و کیفیت عکس در کنار سهولت استفاده و همچنین راحتی حمل و نقل و ... براتون مهمه از دوربینهای کامپکت پیشرفته میتونید استفاده کنید من کنون های سری G رو بهتون معرفی میکنم که بسته به بودجه تون میتونید یکی رو انتخاب کنید از سایت دیجی کالا هم میتونید کمک بگیرید
اگر تا 2500 بتونید هزینه کنید G3X بهترین انتخابه که هم کیفیت و هم زوم رو باهم خواهید داشت
اگر هم میخواهید کار حرفه ای انجام بدید باید برید سراغ dslrها که برای شروع از کانون 700D یا نیکون 5300 میتونید تهیه کنید که با لوازم جانبیش حدود 2 تومن میشه
موفق باشید
می خوام کار رو حرفه ای انجام بدم و بخاطر همین dslr رو انتخاب کردم و قیمت 700D با لنز 18-55 و لنز تله در میاد 1900 تقریبا و نیکون هم همین قیمت ولی با لنز 18-55 خالی و لنز تله نداره خواستم بدونم کدوم رو خریداری کنم چون برام کیفیت عکس مهمه و بیشتر عکسام خارج از خانه هستش و بیشتر عکس ها در فضای باز هستش.
با تشکر

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
می خوام کار رو حرفه ای انجام بدم و بخاطر همین dslr رو انتخاب کردم و قیمت 700D با لنز 18-55 و لنز تله در میاد 1900 تقریبا و نیکون هم همین قیمت ولی با لنز 18-55 خالی و لنز تله نداره خواستم بدونم کدوم رو خریداری کنم چون برام کیفیت عکس مهمه و بیشتر عکسام خارج از خانه هستش و بیشتر عکس ها در فضای باز هستش.
با تشکر
کلا تفاوت بین نیکون و کنون یه جورایی سلیقه ای هست
اختلاف این 2 مدل کنون سنسورهیبریدی داره که با لنز های سری STM فوکوس سریعتری داره و در فیلمبرداری هم کاملا بی صدا عمل میکنه
نیکون در مدل 5300 فکر کنم 24 مگا پیکسل هست و فیلتر Lowpass نداره که برای کارهای حرفه ای دست عکاس رو باز میذاره و افکتی روی عکس اعمال نمیکنه البته از دید افراد عادی شاید اصلا بچشم نیاد و فکر کنم مود Timelapsهم در این مدل نیکون هست
من خودم کنون 700 دارم و ازش راضی هستم تا الان هم شاید از 20% امکاناتش بیشتر استفاده نکردم و کلی جای کار داره از انتخابم هم پشیمون نیستم چون برای تهیه لنز فکر میکنم انتخابهای بیشتری در ایران برای کنون وجود دارهو خدمات تعمیری و ساپورت بهتری هم به نسبت نیکون باشه
اما هر دو برند رقیب جدی هم دیگه هستن
در ضمن اون لنز 75-300 یا 55 - 250 اگر اشتباه نکنم باشه که دیجی کالا روش گذاشته بعنوان دیفالت دستگاه نیست میتونید خودتون بعدا لنز تهیه کنید و هر چی خواستید بگیرید به نظر من اگر بتونید 18 - 200 بگیرید دیگه تا حدود زیادی دستتون بازه و با یک لنز کلی کارتون راه میافته

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
توی رده ۳ تومن نیکون از کنون بهتر هست، خود من دوست داشتم کنون 750 بخرم چون حس بهتری به کنون دارم ولی به این نتیجه رسیدم نیکون ۵۵۰۰ توی عکس بهتر عمل میکنه و اونو خریدم.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

reza0090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کلا تفاوت بین نیکون و کنون یه جورایی سلیقه ای هست
اختلاف این 2 مدل کنون سنسورهیبریدی داره که با لنز های سری STM فوکوس سریعتری داره و در فیلمبرداری هم کاملا بی صدا عمل میکنه
نیکون در مدل 5300 فکر کنم 24 مگا پیکسل هست و فیلتر Lowpass نداره که برای کارهای حرفه ای دست عکاس رو باز میذاره و افکتی روی عکس اعمال نمیکنه البته از دید افراد عادی شاید اصلا بچشم نیاد و فکر کنم مود Timelapsهم در این مدل نیکون هست
من خودم کنون 700 دارم و ازش راضی هستم تا الان هم شاید از 20% امکاناتش بیشتر استفاده نکردم و کلی جای کار داره از انتخابم هم پشیمون نیستم چون برای تهیه لنز فکر میکنم انتخابهای بیشتری در ایران برای کنون وجود دارهو خدمات تعمیری و ساپورت بهتری هم به نسبت نیکون باشه
اما هر دو برند رقیب جدی هم دیگه هستن
در ضمن اون لنز 75-300 یا 55 - 250 اگر اشتباه نکنم باشه که دیجی کالا روش گذاشته بعنوان دیفالت دستگاه نیست میتونید خودتون بعدا لنز تهیه کنید و هر چی خواستید بگیرید به نظر من اگر بتونید 18 - 200 بگیرید دیگه تا حدود زیادی دستتون بازه و با یک لنز کلی کارتون راه میافته
واقعا از صبر و حوصلتون ممنونم که با دقت جواب دادید.
والا همون که دیجی کالا گذاشته همون رو بندرعباس دارن با قیمت 1900 میدن با همون دو لنز تله و 55-18 که اگه چونه بزنم بازم تخفیف میده و فکر کنم تک لنز 55-18 هم داشته باشه بنظر شما همون 2 لنز رو تهیه کنم و باهاش کار کنم یا خیر ؟ لنز همراهش stm هستن یا خیر.
چون بلاخره اومده بودم یه هم فکری بگیرم و دوربین رو خریداری کنم اکثرا بهم این کنون رو پیشنهاد دادن منم می خوام این دوربین رو بخرم انشاا.... و امیدوارم بتونم از تجارب شما بزرگواران در این رابطه هم استفاده کنم.
Canon EOS 700D With 18-55mm IS2+55-250mm IS2 Lens Digital Camera لنزش اینه گمونم.
لنز ها رو اگه تعویض کرد بدم و اون لنزی که شما می فرمایید بگیرم خوبه نظرتون چیه بزرگوار؟؟؟

Last edited:
بالا