برگزیده های پرشین تولز

فرم submit با html

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
با اجازه ی دیگر دوستان ؛

بله فقط باید action فرم را تنظیم کنید. یعنی اسکریپت ها یا کدها در نسخه و صفحه ی دیگری و با یک نام دیگر ذخیره شود و شما فقط عمکرد فرم را روی آن تنظیم کنید. برای مثال:

<form action="YOUR PAGE" method="YOUR METHOD" >

که در واقع YOUR ADDRESS آدرس همان اسکریت و YOUR METHOD هم می تواند get یا post باشد.

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه ی دیگر دوستان ؛

بله فقط باید action فرم را تنظیم کنید. یعنی اسکریپت ها یا کدها در نسخه و صفحه ی دیگری و با یک نام دیگر ذخیره شود و شما فقط عمکرد فرم را روی آن تنظیم کنید. برای مثال:

که در واقع YOUR ADDRESS آدرس همان اسکریت و YOUR METHOD هم می تواند get یا post باشد.

خسته نباشي
درست منظور من رو متوجه نشدي شما
من ميخوام ببينم با خود html ميتونم يا نه
يني اينكه اون فايلي كه توي action آدرس ميدم هم html باشه

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
خسته نباشي
درست منظور من رو متوجه نشدي شما
من ميخوام ببينم با خود html ميتونم يا نه
يني اينكه اون فايلي كه توي action آدرس ميدم هم html باشه
تا آنجایی که من می دانم خیر !!

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
در حالت عادی نمیشه ولی میشه سرور رو طوری تنظیم كرد كه آدرس html رو به یه فایل aspx یا php بفرسته یا اصلاً با فایل html به صورت برنامه مثلاً php رفتار كنه. منتهی باید سرور قابلیتشو داشته باشه و امكانشو بده. مثلاً سرور apache معمولاً با یه دستور ForceType در htaccess. یا تنظیم از طریق cpanel (اگه كنترل پانلش همین باشه) حالت دوم رو بهت میدن. رو سرور من اسم اون قسمت در كنترل پانل apache handlers هست. فكر میكنم رو سرورهای دیگه اسمش ممكنه متفاوت باشه.

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در حالت عادی نمیشه ولی میشه سرور رو طوری تنظیم كرد كه آدرس html رو به یه فایل aspx یا php بفرسته یا اصلاً با فایل html به صورت برنامه مثلاً php رفتار كنه. منتهی باید سرور قابلیتشو داشته باشه و امكانشو بده. مثلاً سرور apache معمولاً با یه دستور ForceType در htaccess. یا تنظیم از طریق cpanel (اگه كنترل پانلش همین باشه) حالت دوم رو بهت میدن. رو سرور من اسم اون قسمت در كنترل پانل apache handlers هست. فكر میكنم رو سرورهای دیگه اسمش ممكنه متفاوت باشه.

از طریق php رو خودم بلدم
ولی میخواستم بدونم با خود html میشه یا نه
چون من خودم html زیاد وارد نیستم، یکی گفته بود میشه میخواستم ببینم درست میگه یا نه :D

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
از طریق php رو خودم بلدم
چون من خودم html زیاد وارد نیستم، یکی گفته بود میشه میخواستم ببینم درست میگه یا نه :D
دقت نمیکنی دیگه ..

HTML فابلیت پردازش اطلاعات رو نداره.
مگه اینکه به وب سرور بگی که بره فایل html رو کامپایل کنه ، حالا یا با apache یا با asp.dll .
ولی در حالت کلی شما اگه action رو به فایل html بدی ، هیچ اتفاق خاصی نمیفته و یه صفحه جدید فقط باز میشه.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
از طریق php رو خودم بلدم
جل الخالق. شما php بلدی ولی html زیاد وارد نیستی!!! مگه میشه یکی html وارد نباشه بعد php یاد بگیره؟

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا نميشه،
من اصلا كتابي در مورد html نخوندم فقط به صورت تجربي يه چيزايي بلدم.
ولي php رو دارم ميخونم و به يه جاهايي رسيدم كه بتونم يه فرم طراحي كنم

phantom_alon

Registered User
لایک‌ها
1
ببین دوست من . html یک زبان برنامه نویسی نیست .به همین دلیل یک اسکریپت تکمیلی به اون اضافه میشه که همون جاوا اسکریپت خودمونه .
همچین چیزی که شما می خاین توی دستورات جاوااسکریپت نوشته میشه و در html استفاده می شه که همون html حساب میشه (پسوند صفحه html ).
البته وقت زبان برنامه نویسی php هست ، چرا به کد های ساده html توجه می کنید ؟
یه چیز دیگه .لازم نیست دستورات پیش پا افتاده Html رو فرابگیرید ، الان دیگه برنامه ها تحت وب با دستورات htmlx راحت براتون کار میدن .

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
چرا نميشه،
من اصلا كتابي در مورد html نخوندم فقط به صورت تجربي يه چيزايي بلدم.
ولي php رو دارم ميخونم و به يه جاهايي رسيدم كه بتونم يه فرم طراحي كنم
خب دیگه. نتیجه غیر اصولی یاد گرفتن همین میشه كه هر چی میگیم متوجه نمیشی. من به شما گفتم میتونی سرور رو طوری تنظیم كنی كه به فایل html به چشم فایل php نگاه كنه كه در این حالت میتونی تو فایل html كدهای php قرار یدی. در حالی كه تو حالت عادی نمیشه. ربطی هم به javascript‌ و چیزای دیگه نداره. تا html هم كامل بلد نباشی php دو قرون نمی ارزه.

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
خب دیگه. نتیجه غیر اصولی یاد گرفتن همین میشه كه هر چی میگیم متوجه نمیشی. من به شما گفتم میتونی سرور رو طوری تنظیم كنی كه به فایل html به چشم فایل php نگاه كنه كه در این حالت میتونی تو فایل html كدهای php قرار یدی. در حالی كه تو حالت عادی نمیشه. ربطی هم به javascript‌ و چیزای دیگه نداره. تا html هم كامل بلد نباشی php دو قرون نمی ارزه.
خوب یعنی پرشین تولز از این امکان استفاده می کنه؟ که توی فایل های HTML می بینیم که اسکریپت هست؟ مثل این :
یا اینکه می توانند تعداد بازدید از هر تاپیک را در یک فایل html ببینند.

------------------

راستی پسوند دیگری هم می شود برای اینگونه فایل ها در نظر گرفت؟ یعنی فرمی با ASP.Net یا ASP ا اصلا PHP نوشته بشه و توی یک پسوند دلخواه ذخیره بشود؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
راستی پسوند دیگری هم می شود برای اینگونه فایل ها در نظر گرفت؟ یعنی فرمی با ASP.Net یا ASP ا اصلا PHP نوشته بشه و توی یک پسوند دلخواه ذخیره بشود؟

بله، میشه.
وب سرور رو باید تنظیمات لازم رو انجام داد

بالا