برگزیده های پرشین تولز

مشکلات Nokia N73 ٠

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اول از همه خودم یه مشکل را مطرح میکنم. اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:

زمانی که مموری 2GB را روش میندازم اگه بیشتر از 1 گیگ از ظرفیت Storage پر بشه تمامی عکس ها و آهنگها از گالری حذف میشه. به طوری که فقط در File Manager میتونم ازونا استفاده کنم. در ضمن سرعت گوشی فوق العاده کند میشه. دو سه بارم تا حالا فرمتش کردم ولی وقتی دوباره ظرفیت ار 1 گیگ میزنه بالا همین طور میشه.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟ جدیدترین آپدیت نوکیا هم روش نصبه.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
اول از همه خودم یه مشکل را مطرح میکنم. اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:

زمانی که مموری 2GB را روش میندازم اگه بیشتر از 1 گیگ از ظرفیت Storage پر بشه تمامی عکس ها و آهنگها از گالری حذف میشه. به طوری که فقط در File Manager میتونم ازونا استفاده کنم. در ضمن سرعت گوشی فوق العاده کند میشه. دو سه بارم تا حالا فرمتش کردم ولی وقتی دوباره ظرفیت ار 1 گیگ میزنه بالا همین طور میشه.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟ جدیدترین آپدیت نوکیا هم روش نصبه.

من شنيده‌ام اگر مموري با حجم زياد مانند 2 گيگ (كه اين مقدار يك براي گوشي زياده) به گوشي انداخته بشه، گوشي كم مياره و ظرفيتش نميكشه، و شايد با مموري هاي 512 هيچ مشكلي داشته باشه ولي با 1 يا 2 گيگ هنگ ميكنه.

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من شنيده‌ام اگر مموري با حجم زياد مانند 2 گيگ (كه اين مقدار يك براي گوشي زياده) به گوشي انداخته بشه، گوشي كم مياره و ظرفيتش نميكشه، و شايد با مموري هاي 512 هيچ مشكلي داشته باشه ولي با 1 يا 2 گيگ هنگ ميكنه.

تو مشخصاتش نوشته تا 1 گیگ ساپورت میکنه.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
يکی از بزرگترين معايب N73 همون Joy-Stick 'ش هست که اگر زياد باها 'ش خوب رفتار نشه به مشکل میخوره
298.gif

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20

تو مشخصاتش نوشته تا 1 گیگ ساپورت میکنه.

تو سایتش Nokia برای N73 و N73 Music Edition در قسمت مشخصات فنی نوشته:

کد:
# Approx. memory capacity indication with 1GB miniSD memory card:
    * Video (MPEG4 CIF @ 15fps AAC audio) up to 175 min
    * Photos (3.2 megapixel) up to 1000 photos
    * Music (eAAC+) up to 1000 tracks

که این به معنی حداکثر میزان پشتیبانی Memory نیست. با یکم سواد انگلیسی که من دارم، خط اول را اینطوری معنی می‌کنم: «ظرفیتی که کارت حافظه 1GB MiniSD تقریبا پوشش بده به:» که الباقی خطوط در شرح این خط است. شخصاً تو سایت Nokia من چیزی در مورد حداکثر میزان حافظه مورد پشتیبانی پیدا نکردم. دوستان اگر کسی چنین چیزی تو سایت Nokia دید، لینک رو بزاره. در دفترچه هم اگر ذکر شده، لطفاً شماره صفحه رو بنویسید بررسی کنم.

تو سایت Mobile Review در تاریخ 29August 2006 بررسی از گوشی N73 منتشر شده، که این پارگراف را از آن نقل می‌کنم:

کد:
the N73 has the support for how swap feature. As far as we know, the handset can handle any memory card in terms of size – we experienced no problems with a 2 Gb one.

تو اون تاریخ و با اولین نسخه‌های فریمور منتشر شده برای N73 جناب Eldar Murtazin با MiniSD 2GB اظهار نظر کردند مشکلی نبوده! (در ضمن N73 Music Edition یک مموری 2GB همراه خودش داره)

خلاصه یک جورایی نباید با مموری 2GB چنین مشکلی که جناب far.tavakoli اشاره کردند، پیش بیاد و بنظر من مشکل باید از جای دیگری باشد، نه از ظرفیت مورد پشتیبانی حافظه. :happy:

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
يکی از بزرگترين معايب N73 همون Joy-Stick 'ش هست که اگر زياد باها 'ش خوب رفتار نشه به مشکل میخوره
298.gif

موافقم، یک مورد چند وقت پیش دیدم که Joystick از گوشی جدا شده بود. شخصا چندان با Joystick این گوشی احساس خوبی ندارم.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
جوی استیکش ناجور بلنده....یکم ورزشکار باشی سریع میشکنه!!

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
اگه می‌دونستم اینقدر سوژه جالبی هست که Joystick از بدنش جدا بشه، براتون عکسش رو میگرفتم میزاشتم اینجا :happy:

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
درباره اون گوشی N73 که گفتم Joystick ش از خود گوشی جدا شده، باید بگم مال یکی از همکلاسی‌های قدیمی بود. گوشی رو اوایل اسفند ماه سال گذشته خرید بود، که دو هفته پیش تو محلمون دیدمش، کلی حالش گرفته بود و وقتی که گوشی رو به من نشون داد، فهمیدم قضیه چیه! حالا می‌تونم باهاش تماس بگیرم ببینم اگه گوشی رو نداده باشه تعمیر، ازش عکس بگیرم بزارم اینجا، چون یک جوری خودم هم شاکی شدم.

خودم هم اوایل امسال یک گوشی N73 خریدم، که با اینکه با ظرافت خیلی زیاد با گوشی کار می‌کنم و اهل بازی هم نیستم، Joystick من هم یکم لق میزنه، منظورم اینه وقتی انگشتم رو روش میزارم، بدون اینکه فشار زیادی بدم Joystick حرکت کوچکی به اطراف داره اما عکس العملی گوشی نشون نمیده و توی یک بازه بازی می‌کنه بدون اینکه کلید اون جهت زده بشه. مطمئن نیستم که منظورم رو خوب رسونده باشم، نه اینکه Joystick خراب باشه یا کار نکنه، اما تا اندازه‌ای بدون اینکه کلیدی فشرده بشه بازی زیادی می‌کنه.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
اره حتما یه عکس بگیر و بزار // به درد خیلی جاها میخوره.///

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
هر چی شماره اون دوستم که مشکل جدا شدن جوی استیک براش پیش میاد میگیرم، با پیام مشترک مورد نظر در حال حاضر در پوشش شبکه نیست رو میگیرم! فکر کنم گوشی رو فرستاده تعمیر و هنوز بدستش نرسیده، البته هنوز هم پیگر عکس اون قضیه هستم.

الان یکم کنجکاو شدم ببینم که این قضیه مشکل Joystick برای بقیه هم پیش آمده یا نه، که در خیلی از Forum ها به تاپیک هایی برخوردم که درباره جدا شدن Joystick از گوشی گفتگو کردند و ظاهرا این مشکل شایعی هست.

بطور مثال در Nokia Support Discussions در این تاپیک یک خانم اشاره کرده که بعد از جدا شدن جوی استیک، گوشی تعمیر و ازش 20 یورو گرفتن، بعدش توی همون هفته دوباره جوی استیک جدا شده و دوباره برای تعمیر ازش 20 یورو دیگه طلب کردند و شوهر این خانمه هم از این وضع عصبانی شده! در ادامه همین تاپیک یک نفر نوشته که بعد از 20 دقیقه استفاده جوی استیک جدا شده! یا مثالا توی این تاپیک هم به مسائلی مشابه اشاره شده و ...

اصلا اگه بدنبال عبارت N73 Joystick problem جستجو کنیم، یک دو جین مطلب راجب به مشکلات جوی استیک این گوشی می‌رسیم. با این تفاسیر خودم یک راجب Joystick گوشی نگران شدم.

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
ظاهرا تو خیلی از Forum ها به تاپیک هایی برخوردم که درباره جدا شدن Joystick از گوشی گفتگو کردند و ظاهرا این مشکل شایعی هست.
بطور مثال در Nokia Support Discussions در این تاپیک یک خانم اشاره کرده که بعد از جدا شدن جوی استیک، گوشی تعمیر و ازش 20 یورو گرفتن، بعدش توی همون هفته دوباره جوی استیک جدا شده و دوباره برای تعمیر ازش 20 یورو دیگه طلب کردند و شوهر این خانمه هم از این وضع عصبانی شده! در ادامه همین تاپیک یک نفر نوشته که بعد از 20 دقیقه استفاده جوی استیک جدا شده! یا مثالا توی این تاپیک هم به مسائلی مشابه اشاره شده و ...

اصلا اگه بدنبال عبارت N73 Joystick problem جستجو کنیم، یک دو جین مطلب راجب به مشکلات جوی استیک این گوشی می‌رسیم. با این تفاسیر خودم یک راجب Joystick گوشی نگران شدم.

ای ول!:rolleyes: حیف که الان دیگه نیستن اونایی که همش جویستیک K750 و ... مسخره میکردن!! شایدم الان درگیر درست کردن جویستیک راستی اینجا جاش نیست ولی اون مشکل N71 رو که گفتم دوستم براش پیش اومده ( افتادن خط یا رد کلیدهای کیپد روص صفحه کلید!) دیروز تو یه مغازه که گوشیهای کارکرده داشت نگاه کردم. سه تا N71 داشت که همشون روی صفحشون همون خط ضایع اوفتاده بود!!!:lol: ( خط که چه عرض کنم عرضش چند میلیمتر بود!!!)

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
از مشکلان N91 هم بگم که پس از هنگ کردن گوشی و کشیدن باتری وقتی که روشن شد دیگه خبری از اطلاعات نبود و تمامی فیلها و اهنگها پرید.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
ای ول! حیف که الان دیگه نیستن اونایی که همش جویستیک K750 و ... مسخره میکردن!! شایدم الان درگیر درست کردن جویستیک خودشون هستن!!!
راستی اینجا جاش نیست ولی اون مشکل N71 رو که گفتم دوستم براش پیش اومده ( افتادن خط یا رد کلیدهای کیپد روص صفحه کلید!) دیروز تو یه مغازه که گوشیهای کارکرده داشت نگاه کردم. سه تا N71 داشت که همشون روی صفحشون همون خط ضایع اوفتاده بود!!! ( خط که چه عرض کنم عرضش چند میلیمتر بود!!!)

پست منو قبل از اینکه پاک بشه دیده بودی؟!!!...پست من هم تو همین مایه ها بود ولی اشاره به شخص خاص داشت که پاک شد...لول

ای بابا باز یادمون آوردی ن71 رو....لول.....فکر کنم اگر درشو محکم و بدون احتیاط ببندی رسما صفحه خورد بشه(با توجه با اون ابعاد و اون وزن!!!!)

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
آقا تو یه سایت دیدم که نوشته بود از مشکلات N73 :

Web browser does not work in landscape mode
Alarm clock is not repeated​

میشه یکی بگه منظور از این دو مورد چیه؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
یعنی مرورگر وب گوشی در حالت عمودی فقط کار میکنه...افقی نمیشه...افقی اگه بشه بهتره چون وب سایت ها بهتر نشون داده میشن و اسکرول کمتری لازمه...

زنگ گوشی اگه برای ساعت معینی تنظیم بشه فقط یه بار میزنه امکان انتخاب روزهایی از هفته یا چندین زنگ در 1 روز رو نداره....کلا این مشکل تمام اسمارت فونهای نوکیا هست تا به امروز....

با ریختن برنامه میشه حلش کرد ولی جالب اینه که یه گوشی جاوای ساده سونی اریکسون این امکان رو پیش فرض داره...

بالا