برگزیده های پرشین تولز

all about ppc camera

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
تایپیک جالبی میشه ولی شما دوست عزیز لطفا به قوانین احترام بزارید و فارسی بنویسید:)

ممنون:)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
تایپیک جالبی میشه ولی شما دوست عزیز لطفا به قوانین احترام بزارید و فارسی بنویسید:)

ممنون:)

حسین جان شرمنده ، ولی نوشتن به فارسی و انگلیسی مجاز هست ، به فینگلیش مجاز نیست!
ایشون هم درسته خیلی ساده نوشتن ولی از کلمات انگلیسی استفاده کردن

من هم فکر می کنم فکر خوبی بشه ، اگر استقبال شد ، یک اسم به درد بخور هم براش پیدا می کنیم.
منتها به جای یک عکس ، بهتره یک فرمت عکاسی درست کنید ، مثلا یک عکس با فلاش یکی بی فلاش یکی اوتو یکی در شب ...
حسین با دستگاه های فراوانش می تونه کمک کنه
:lol:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حسین جان شرمنده ، ولی نوشتن به فارسی و انگلیسی مجاز هست ، به فینگلیش مجاز نیست!
ایشون هم درسته خیلی ساده نوشتن ولی از کلمات انگلیسی استفاده کردن

من هم فکر می کنم فکر خوبی بشه ، اگر استقبال شد ، یک اسم به درد بخور هم براش پیدا می کنیم.
منتها به جای یک عکس ، بهتره یک فرمت عکاسی درست کنید ، مثلا یک عکس با فلاش یکی بی فلاش یکی اوتو یکی در شب ...
حسین با دستگاه های فراوانش می تونه کمک کنه
:lol:

فدایی تو بشم ممنون از تذکرت من فکر میگردم تا الان مشگل داره :blush:واقعا ممنون:)

از دوستمون هم معذرت میخوام:)

من در خدمتم هر وقت شد من از 6-7 تا پاکت پسی میتونم عگس بزارم:)

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
حسين آقا داری يه عکس از a200 هم بزار .
يه سو ال هم داشتم بعضی از دوربينها auto focus دارن، برای آنها که
ندارن ميشه فوکس دستی تعريف کرد؟:hmm:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حسين آقا داری يه عکس از a200 هم بزار .
يه سو ال هم داشتم بعضی از دوربينها auto focus دارن، برای آنها که
ندارن ميشه فوکس دستی تعريف کرد؟:hmm:

من متاسفانه تا بحال با آ200 کار نکردم :blush: فکر کنم با i300 تنها گوشیهایی باشند که تا بحال کار نکردم:(

ولی آمدم تهران حتما عگس از گوشیهای دیگه میزارم:)

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
نه عزیز نمیشه چون مربوط میشه به لنز دستگاه:( و سنسور داخلی دوربین که اگر وجود نداشته باشه...:(

يعنی اینها فاصله کانونی ثابت دارن؟یا اصلا فاصله کانونی ربطی به فوکوس داره؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
بچه ها ppc ای مثل tytn با این که auto focus نداره عکس های خیلی خوبی می گیره.من میگم به auto focus یه چیز زائده ؟ چون دیدم که همین auto focus توی خیلی از عکس ها، عکس رو تار می کنه !

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
بچه ها ppc ای مثل tytn با این که auto focus نداره عکس های خیلی خوبی می گیره.من میگم به auto focus یه چیز زائده ؟ چون دیدم که همین auto focus توی خیلی از عکس ها، عکس رو تار می کنه !
:rolleyes::rolleyes::blink::wacko::eh:
برای استفاده از هرچيزی بايد طريقه استفاده از اون رو دونست وگر نه شايد af هم اضافه به نظر برسه:camera:

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يعنی اینها فاصله کانونی ثابت دارن؟یا اصلا فاصله کانونی ربطی به فوکوس داره؟
آره ربط داره. تا اونجا که سواد من قد میده خیلی وقته که لنز دوربینهای کوچیک نگاتیو خور و دیجیتال (و حالا مال PDAها) به خاطر بالارفتن حساسیت سنسورها (یا فیلم و سرعت شاتر) و کاهش هزینه کوچیک شده، اونقد که از فاصله حدود نیم متر به اونور میشه بی نهایت و تصویر میفته تو کانون عدسی که معمولاً سنسور رو همونجا میکارن.

اونایی هم که ماکرو دارن در اصل لنز رو برا فاصله های نزدیکتر از نیم متر جابجا فوکولن!
اما در مورد af مطمئن نیستم تو PDA سخت افزاری جابجا میشه یا نرم افزار جورشو میکشه. تو دوربینهای الکترونیکی نگاتیو که لنز جابجا میشد.

به هرحال با این حساب می بینین که معمولاً دستگاههایی که af دارن macro mode ندارن و بر عکس. ولی برای عکس گرفتن تو فاصله خیلی کم یکیش باید باشه وگرنه عکس ناواضح از آب در میاد و عملاً رزولوشن از دست میره.

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
آره ربط داره. تا اونجا که سواد من قد میده خیلی وقته که لنز دوربینهای کوچیک نگاتیو خور و دیجیتال (و حالا مال PDAها) به خاطر بالارفتن حساسیت سنسورها (یا فیلم و سرعت شاتر) و کاهش هزینه کوچیک شده، اونقد که از فاصله حدود نیم متر به اونور میشه بی نهایت و تصویر میفته تو کانون عدسی که معمولاً سنسور رو همونجا میکارن.

اونایی هم که ماکرو دارن در اصل لنز رو برا فاصله های نزدیکتر از نیم متر جابجا فوکولن!
اما در مورد af مطمئن نیستم تو PDA سخت افزاری جابجا میشه یا نرم افزار جورشو میکشه. تو دوربینهای الکترونیکی نگاتیو که لنز جابجا میشد.

به هرحال با این حساب می بینین که معمولاً دستگاههایی که af دارن macro mode ندارن و بر عکس. ولی برای عکس گرفتن تو فاصله خیلی کم یکیش باید باشه وگرنه عکس ناواضح از آب در میاد و عملاً رزولوشن از دست میره.

دمت گرم:thumbsup: حالا این a200 جزو کدمه:confused:

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما ميپاسيم شما هم بپاسي:pد شما استاد مايی :cigar: سرعت شاتر رو ميشه نرم افزری کنترل کرد:thumbsdow

مخلصات پتاسیم:cool:
ولی مگه دوربینهای دیجیتال شاتر دارن؟ فک کنم فقط اسکن می کنن (وفتی از یه چی متحرکی عکس میگیرن اریب میشه عکس)

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
بی صبرانه منتظر چنین تاپیکی بودم.

دوستان ، بنده با دوربین JASJAR مشکلی دارم. اون هم اینه که اکثر عکس هایی که می گیرم خیلی روشن گرفته میشه بطوری که بیشتر عکس به رنگ سفید می افته . اگر هم نور محیط یه خورده کمتر باشه ، عکس خیلی تاریک میشه و با زمینه ی زرد رنگی گرفته میشه و نقطه های سفید متعددی هم روی عکس دیده میشه .

مشکل از کجاست ؟

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو تنظیمات دوربین با کنتراست (contrast) بازی کن احتمالاً درست میشه. بذارش حدوداً وسط.

بالا