برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بچه ها چطوره سكه تمام كه 8 گرم هست قيمتش بيشتر از گرمش در مياد؟
هم عیار طلای سکه 21.6 بیشتر از عیار عرف (18) هست هم هزینه مختصری برای ضرب و وکیوم در نظر گرفته می شه. ولی مدتی است همه قیمت های طلا و سکه دارای حباب است. طلای 18 عیار دارای 2 هزار تومان و سکه امامی دارای حداقل 70 هزار تومان حباب مثبت هست.

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
حباب منفی الان تو چیزی دارید ؟
چطوری حباب رو میشه حساب کرد ؟
فرمول داره برای محاسبه که متغیر هاش هم قیمت اونس هست و هم قیمت دلار این 2 تا رو میزارید تو فرمول قیمت سکه محاسبه میشه ، هرچقدر قیمت بازار از این رقم بیشتر بود اون میشه حباب

مثلا من طبق دلار :3.900 و انس 1173 محاسبه کردم قیمت سکه حدود 1،130،000 تومن شد ، الان بازار 1،172،000 یعنی چیزی حدود 40 هزارتومن حباب .

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
فرمول داره برای محاسبه که متغیر هاش هم قیمت اونس هست و هم قیمت دلار این 2 تا رو میزارید تو فرمول قیمت سکه محاسبه میشه ، هرچقدر قیمت بازار از این رقم بیشتر بود اون میشه حباب

مثلا من طبق دلار :3.900 و انس 1173 محاسبه کردم قیمت سکه حدود 1،130،000 تومن شد ، الان بازار 1،172،000 یعنی چیزی حدود 40 هزارتومن حباب .

فرمولش چیه ؟

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
دوستان من کلهم یه سکه کامل دارم که میخوام بفروشمش، ولی نیاز فوری به پولش ندارم. بهتره الآن بفروشم یا در آینده نزدیک ممکنه قیمت ها بالاتر بره؟ کلاً قیمت سکه هم مثل دلار هست که هر خبری بشه بالا و پایین میره و مثلاً ترامپ یه نعره بزنه ممکنه بالا بره؟ دم عید چطور؟

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
دوستان من کلهم یه سکه کامل دارم که میخوام بفروشمش، ولی نیاز فوری به پولش ندارم. بهتره الآن بفروشم یا در آینده نزدیک ممکنه قیمت ها بالاتر بره؟ کلاً قیمت سکه هم مثل دلار هست که هر خبری بشه بالا و پایین میره و مثلاً ترامپ یه نعره بزنه ممکنه بالا بره؟ دم عید چطور؟
اگه پولشو لازم نداری ..نگهش دار چه سکه پونصد هزارتومن رفت پایین چه اومد بالا ....... برو روفکر اینکه 2 تا ش کنی .......هروقت مثلا 20 تا جمع کردی برو تو کار اینکه بفروشم یا بخرم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دلار در جهان گرون بشه طلای جهانی ارزون میشه .اما دیوانه بازی های ترامپ اگر باعث ترس سرمایه گذارهای دنیا بشه دلارشون را طلا می کنند پس طلا گرون و دلار ارزون میشه .
در ایران اگر تحریم جدیدی داشته باشیم چون قیمت طلا هم روی دلار محاسبه میشه پس با گرون شدن دلار طلا هم گرون میشه .حالا به هر دلیلی اگر طلای جهانی هم گرون بشه میشه افزایش در افزایش
اما کلا یدونه سکه ارزش این فکرها را نداره یا بگذارش کنار تا چندین سال دیگه فرض کن اصلا نداری یا بفروش بگذار بانک اما احتمال اینکه خرجش کنی و به قولی هدرش بدی زیاد میشه

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
برای سرمایه گذاری مثلا خرید 200 ملیون طلا دوستان خبره کدوم رو پیشنهاد میدن ؟ سکه یا خرید طلا ؟ کدومش آنی با قیمت روز روز میشه نقدش کرد ؟
برای نگهداریش هم همون صندوق امانات بانک ها کفایت میکنه ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
برای سرمایه گذاری مثلا خرید 200 ملیون طلا دوستان خبره کدوم رو پیشنهاد میدن ؟ سکه یا خرید طلا ؟ کدومش آنی با قیمت روز روز میشه نقدش کرد ؟
برای نگهداریش هم همون صندوق امانات بانک ها کفایت میکنه ؟
برای شما قطعا خرید سکه چون شما برای خرید طلا باید شمش تهیه کنید و فروش تکه تکه شمش دردسر خاص خودش رو داره
اما سکه قابلیت نقد شوندگی یه صورت جزء به جزء رو داره همیشه هم قیمتش به روز هست

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
برای شما قطعا خرید سکه چون شما برای خرید طلا باید شمش تهیه کنید و فروش تکه تکه شمش دردسر خاص خودش رو داره
اما سکه قابلیت نقد شوندگی یه صورت جزء به جزء رو داره همیشه هم قیمتش به روز هست
ولي فكر كنم قيمت شمش به صرفه تر باشه مثلا العان شمش 10 گرمي
1,508,800 تومان هست اما سكه كامل گرون تر در مياد و گرمش هم فكر كنم كمتر باشه

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ولي فكر كنم قيمت شمش به صرفه تر باشه مثلا العان شمش 10 گرمي
1,508,800 تومان هست اما سكه كامل گرون تر در مياد و گرمش هم فكر كنم كمتر باشه
از نظر وزنی فرقی نداره از نظر قیمت بله فرق دارن
منتهی این دوس ما میخاد کم کم جنس رو بفروشه ! شما چطور میخواهید شمش یک کیلویی رو هربار انگ کنید ؟ هزینه اش رو در نظر گرفتی

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
چرا سكه زير سال 86 رو ارزون تر ميخرن؟
از نظر جنس و وزن هیچ تفاوتی با سکه های بعد 86 نداره
سکه قدیم و جدید مثل ماشین نو و کارد کرده هست تفاوت در سال ساخت اونها هست

اختلاف قیمت فقط بخاطر سال ساخت هست همین

بالا