برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود و وقت خوش؛
آرش جان شما در اودکلنش عود رو حس می کنی در نت نهایی؟میدونم از عود چندان خوشت نمیاد و شامه ات نسبت بهش حساسه. تو اسانسش هیچ عودی نمی بینم.میزان پخش و موندگاری اودکلنش در مقایسه با اودکلن دیور هوم اینتنس چطوره؟ کلا به غیر چرم دیگه چی توش حس می کنی؟ در مورد اسانسش به من گفته شده بوی نوعی توتون و همچنین بوی توت فرنگی حس میشه توش.من چنین حسی ندارم. جالب این که من در حاشیه چرم؛ متوجه رز هم میشم اما تا حالا کسی بهم نگفته بوی رز حس می کنه تو اسانسش.
در کل رایحه اش شیرینه.
عود رو حس نمیکنم اگه باشه هم محو و ترکیب شده با بقیه مخصوصا چرم هست بیشتر همان چرم و زنبق و در انتها رز
پخش و ماندگاریش راضی کننده و زیاد هست ولی به اندازه اینتنس نیست
بنظرم قدر اصلی اینتنس در پخش و ماندگاری نیست بلکه در خط بوش هست خیلی از عطرها هستند که پخش و ماندگاری خوبی دارن ولی خط بو ندارن
بله شیرینی هم میشه حس کرد مخصوصا هرچه به انتهای کار میریم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
عود رو حس نمیکنم اگه باشه هم محو و ترکیب شده با بقیه مخصوصا چرم هست بیشتر همان چرم و زنبق و در انتها رز
بنظرم قدر اصلی اینتنس در پخش و ماندگاری نیست بلکه در خط بوش هست خیلی از عطرها هستند که پخش و ماندگاری خوبی دارن ولی خط بو ندارن

نکته ظریفی رو اشاره کردی آرش جان. انصافا خط بویی که هوم اینتنس داره، در کمتر عطری دیدم. حتی در حالت ریفرموله هم این در ادکلنش مشهوده. البته از حق نگذریم، اسانس دیور هوم اینتنس پاتوق عالیه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
نکته اول این که دوستان لطفا سراغ دیور هوم پارفوم رو نگیرین لطفا! برای فروش موجود نیست تا پاییز.گفتم بجای این که تک تک در تلگرام جواب بنویسم اینجا بگم؛ هر چند که میدونم بازم تو تلگرام ازم سوال میشه!
اما در خصوص مقایسه دیور هوم اینتنس و دیور هوم پارفوم (اسانسهای پاتوق؛ نه اودکلن اورجینالش که آرش جان در موردش نوشته)

نکته ظریفی رو اشاره کردی آرش جان. انصافا خط بویی که هوم اینتنس داره، در کمتر عطری دیدم. حتی در حالت ریفرموله هم این در ادکلنش مشهوده. البته از حق نگذریم، اسانس دیور هوم اینتنس پاتوق عالیه.
سمپلی که از دیور هوم پارفوم به من داده شده گفتن فقط 10 درصد اسانس داره! با این میزان غلظت حدود 24 ساعت موندگاری داره رو لباس نخ پنبه! همینجا دیور هوم اینتنس متوقف میشه.اصلا فکرشم نمی تونم بکنم اینتنس رو با غلظت 10 درصد.
وقتی این دو رو در کنار هم بو می کنم می بینم "مهر دیور" رو. مشترکاتی دارن.(زنبق مثلا.) مشخصه سازنده شون یکی است. از پخش اولیه اش راضیم هر چند که عطر خیلی لایت شده و با غلظت بالاتر پخش بهتری رو میشه توقع داشت. در اسانسش از همان ابتدا شیرینی دلچسبی شامه نوازی می کنه.به جرات ادعا می کنم شیک ترین بوی چرمیه که تا حالا تست کردم. در هوای سرد و به ویژه برفی باید شاهد تاج گذاریش باشیم.
آرش؛ شرگی سرچ لوتنز رو هنوز داری؟ اخیرا اسانسهای کمیابی رو گذرا تست کردم (اسانسهایی از بای کیلیان؛روجا؛کلایو کریستین؛ناسوماتو؛....) به سرچ لوتنز که رسیدم یاد کامنتی که برای شرگی نوشته بودی افتادم. اسانسش چیزی شبیه به توباکو وانیله که عسل هم بهش اضافه شده باشه.خاطرت هست اسانس توباکو رو دست کاری کرده بودم ؟ شرگی شباهت غریبی به اون عطر دست ساز من داره!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
هم چنان سرگرم دیور هوم پارفوم هستم! امروز در یک ظرف دیور هوم اینتنس ریختم و 50 درصد رقیقش کردم. بعد کمی دیور هوم پارفوم کاملا رقیق شده (تنها موجودیم از پارفوم!) بهش اضافه کردم. نتیجه دقیقا مطابق خواسته ام شد:دیور هوم اینتنسی که کمی هم چرم توش داره. این ترکیب برای من خواستنی تر و مقبول تر از هر دوی دیور هوم هاست!
به نظرم نمیاد ترکیب هوم اینتنس و توسکان جالب باشه.چرم توسکان به درد اینتنس نمی خوره. ولی تست هم نکردم.
لطفا اگه کسی هر دو اودکلن هوم اینتنس و پارفوم رو داره یه تست اسپری همزمان بگیره؛ با میزان مصرف یا پاف بیشتر از اینتنس و بهم نتیجه رو خبر بده. @arash59b یا هر دوستی که هر دو رو داره.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
اتفاق عجیبی برام افتاده! شامه ام شبها کاملا از کار می افته و هیچ بویی رو متوجه نمیشم اصلا. روزها مشکلی ندارم. یه سرماخوردگی ساده و سبک گرفتم. نه تبی دارم نه درد و کوفتگی! این ویروس فقط شامه منو نشونه گرفته انگار! همین الان با عطر محبوبم دوش گرفتم ولی کمترین بویی متوجه نمیشم. اگه تا چند روز دیگه برطرف نشه میرم دکتر. بو کردن عطرهای مختلف یکی از معدود لذات مهم زندگیمه که مطلقا نمیخوام از دست بدم.

فرستاده شده از GT-N8000ِ من با Tapatalk

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,965
سلام جناب هادی عزیز ‎:)
بلا دور باشه به امید خدای بزرگ

Silver Horse

Registered User
لایک‌ها
34
درود و وقت خوش!
اتفاق عجیبی برام افتاده! شامه ام شبها کاملا از کار می افته و هیچ بویی رو متوجه نمیشم اصلا. روزها مشکلی ندارم. یه سرماخوردگی ساده و سبک گرفتم. نه تبی دارم نه درد و کوفتگی! این ویروس فقط شامه منو نشونه گرفته انگار! همین الان با عطر محبوبم دوش گرفتم ولی کمترین بویی متوجه نمیشم. اگه تا چند روز دیگه برطرف نشه میرم دکتر. بو کردن عطرهای مختلف یکی از معدود لذات مهم زندگیمه که مطلقا نمیخوام از دست بدم.

فرستاده شده از GT-N8000ِ من با Tapatalk
نگران نباشید
به امید خدا چیزی نیست و موقتی رفع خواهد شد

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
برخی دوستان مقیدن که در هوای گرم عطر خنک بزنن و برعکس.اما برخی مثل این دوست مون؛ در هوای بسیار گرم اهواز؛ اینترلود استفاده می کنه و خیلی هم لذت می بره.
interloud.jpg

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ما برخی مثل این دوست مون؛ در هوای بسیار گرم اهواز؛ اینترلود استفاده می کنه و خیلی هم لذت می بره.
در فضای بسته و زیر کولر من هم بعضی وقت ها استفاده می کنم ولی بیرون ودر هوای ازاد استفاده از این عطرهای گرم و تند ظلم و بشریت و اطرافیان هست :D

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
همون طور که می دونین عطر بلو آیس (یخ آبی) دیگه وارد نمیشه و منم برای فروش ندارم؛ فقط برای مصرف شخصیم یه ظرف کمتر از 50 میل دارم که این روزها راستش با کمی حسرت و تاسف از این که به زودی تموم میشه (چون من با عطر دوش می گیرم!) ازش استفاده می کنم. از یه طرف برام جالبه که عطری رو میزنم که احتمالا هیچ کس دیگه ای تو ایران ازش نداره مگه برخی از دوستان که تو آرشیو عطراشون ولو چند میل ؛ از هر عطری رو نگه میدارن.
یه عطر دیگه ای که مدتیه میزنم ترکیب چمپیون دیویدوف هست با چاکلت. چاکلت تو پخش و موندگاری سرور همه عطراست اما گرمه و شیرین. چمپیون خنکه و تلخ. ترکیبش درست به همین دلیل انجام میشه! البته چمپیون زمان خیلی زیادی نمی بره که از صفحه روزگار محو میشه و دیگه فقط وانیل چاکلت هست در نت نهایی.
فردا قراره در یک مهمانی رسمی با حضور برخی از مقامات کشوری شرکت کنم. تصمیم گرفتم اسپری هم زمان دیور هوم پارفوم و دیور هوم اینتنس رو روی لباسم داشته باشم. قبلا گفتم که خیلی معرکه میشه.
پی نوشت:
رفقا من خیلی وقته عطر ترکیبی برای کسی نمی سازم. هنوز هم برخی دوستان به ویژه از شهرستان ها پیام میدن و عطرای ترکیبی ساخت خودم رو می خوان. اگه کسی اصرار به ترکیب داره؛ پیشنهادهای زیادی در دسترسش هست. در چند سال اخیر کلی از تجربه هامون تو پاتوق مکتوب شده. حیف از برخی ترکیبها که ساختم و فرمولش رو ننوشتم و الان که بو می کنم همه اجزای سازنده اش رو نمی دونم!!

kingnothing1985

Registered User
لایک‌ها
125
سلام به همه ی دوستان
سه روز پیش تصمیم گرفتم عطر تهیه کنم.با توجه به اینکه شناختی نداشتم از آقا رضای بزرگوار کمک گرفتم.ایشون با حوصله بنده رو راهنمایی کردن و با خصوصیاتی که از خودم گفتم دو عطر وتیور و اینترلود رو به من پیشنهاد کردند.میزان فیکساتور هم به پیشنهاد ایشون برای اینترلود 30 و برای وتیور 15 تا قاطی شد.
عطرها اولین ساعت اداری ارسال شد و امروز با بسته بندی مناسب به دستم رسید.
توضیحات نحوه استفاده ی ایشون به بنده انقدر دقیق بود که میخواستم بپرسم هر پاف رو کدوم سمت بزنم!!!!
گذشته از شوخی.عطر ها بسیار خوش رایحه هستند.وتیور یک بوی روستایی داره و اینترلود یک عطر جدیه به نظرم.ترکیب هر دو با هم ایده ی بسیار جالبی به نظر میرسه.
ممنون

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
بار جدید دیور ساوج قراره هفته بعد برسه.به جای این که تک تک تو تلگرامشون بنویسم گفتم تو پاتوق اعلام کنم که همه بدونن.کدوم دیور ساوج؟
خبر خوب این که نسخه ای از دیور ساوج دستم رسیده که قدرت پخش خیلی خوبی داره و برای این فصل عالیه.این کامنت رو برای ساوج بخونین.همون طور که می بینین غلظت ساوج ایشون مطابق درخواست خودشون 50 درصد اسانس بوده 50 درصد فیکساتور.
مشاهده پیوست 1009084

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
همین الان؛ یهویی!
atr.jpg
هم چنان "معروف ترین"! رتبه یک گوگل برای زمان طولانی...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
خنده دار ترین دروغی که تا حالا خوندم در زمینه عطر؛ کامنتی بود که فردی در وبلاگ پاتوق برام ارسال کرده بود و نوشته بود عطری ساخته که پخش بوی کیلومتری داشته (از ترکیب افغانو و دیزایر بلو) و کسی توانسته صرفا با بو کشیدن با یک کیلومتر فاصله صاحب عطر رو پیدا کنه! خنده دار تر این که حالا دنبال ساخت عطری بود که دهها متر پخش بو داشته باشه!
بی نوا؛ احتمالا یا عطر تو عمرش ندیده اصلا؛ یا با مفاهیمی مثل متر و کیلومتر اصلا آشنا نیست!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اقا رضا حس بویایی شب ها درست شد ؟
درود و وقت خوش!
بله؛ با برطرف شدن سرماخوردگی همون موقع برطرف شد! البته مورد عجیبی بود واقعا! یه ضرب المثلی هست میگه ثروت به یه شب بنده ....
شامه هم تو یه لحظه میتونه کامل از کار بیفته! خوشبختانه برگشت.
اخیرا یه بلک ارکید رو تست کردم که انصافا زد رو دست همه قبلی ها. پخش عالی و موندگاری عجیب! دوشنبه (عید فطر) زدم رو لباس؛ تا جمعه شب هر بار که می پوشیدمش (تی شرت نخ پنبه) حتی با تعویض لباس ؛ بدنم بوی بلک ارکید می داد و بوش رو حس می کردم.جمعه لباس رو شستم؛ دیشب هنوز می تونستم ته بوی ارکید رو روی لباس حس کنم!
کاش همه عطرا پخش و موندگاری ارکید رو داشتن.حیف که این طور نیست.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
سلام
عطری دارید که پخش بوش فوق العاده بالا باشه؟ مردونه
یعنی میخوام رد بوی خیلی زیادی داشته باشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
عطری دارید که پخش بوش فوق العاده بالا باشه؟ مردونه
یعنی میخوام رد بوی خیلی زیادی داشته باشه.
درود و وقت خوش!
در پست قبل از پست شما در خصوص بلک ارکید مطلبی نوشتم که نمیدونم خوندین یا نه. به هر حال سرور عطرها در پخش بو؛ بلک ارکیده و تافی چاکلت.
بین عطرهای خنک؛ دیور ساوج پخش خوبی داره.این پیوست رو بخونین.
قانون کلی اینه:بیشترین پخش متعلق به عطرهای گرم و شیرینه.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
درود و وقت خوش!
در پست قبل از پست شما در خصوص بلک ارکید مطلبی نوشتم که نمیدونم خوندین یا نه. به هر حال سرور عطرها در پخش بو؛ بلک ارکیده و تافی چاکلت.
بین عطرهای خنک؛ دیور ساوج پخش خوبی داره.این پیوست رو بخونین.
قانون کلی اینه:بیشترین پخش متعلق به عطرهای گرم و شیرینه.

نه متاسفانه نخوندم
بله میدونم...خنک نمیخوام
از اونجا که ادکلن هایی که نسخه اورجینال و شرکت اصلی پخش بوی بالایی دارن معمولا بالای ۵۰۰ تومن قیمت دارن ( حداقل من اینجور فکر میکنم ) برای همین میخوام ببینم شما بهترین عطرتون که پخش بالایی در مردانه ها داره مثلا همین بلک ارکید یا تافی ۱۰۰ میلش چقدر درمیاد....تا بعدش بریم سراغ اینکه چه رایحه ای مد نظر بنده هست. البته ماندگاری حداقل ۴ ساعت هم مد نظر هست.
ممنون

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
تا مدتها محبوب ترین عطر با بوی چوب برای من هی وود دیسکوارد (کرم رنگ) بود. الان مدتیه نظرم به اسانس ساخته شده از روی این اودکلنه:
Orris & Sandalwood Jo Malone London for women and men

375x500.35021.jpg

برخلاف هی وود که عطر تک نتی هست این عطر نت ابتدایی اش از انتهاییش قابل تمایزه و شخصا از همون لحظه ی اول اسپری دوستش دارم تا لحظه ای که بوش هست. پخش و موندگاریشم مناسبه. خود اودکلنشم جدیده و برای 2016 است.
دوستانی که بوی چوبی دوست دارن در تستش شک نکنن!

بالا