برگزیده های پرشین تولز

گفتگو "ایجاد بانک تخصصی در خصوص محصولات شهرستان و تجارت کالای خاص منطقه"

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
دلال در شهر .... استان فارس میاد سیب زمینی را به قیمت مفت از تولید کننده می خرد و همان سیب زمینی را با 6 برابر قیمت فورا در شهرستان دیگر می فروشد! شما کدام کاری به این پر سودی سراغ دارید؟
خلاصه خیلی راحت می شود پول در آورد با حتی سرمایه ای اندک...
تو یه سایت خبری نوشته بودن دلال گوجه رو با قیمت 200 تومن از استانهای جنوبی میخره با هزار منت. برای کشاورز بیچاره حداقل کیلویی 250 تومن هزینه داره.
حالا شهر ما مغازه دار کیلویی 1000 تومن میده. بارفروشی اگه از دلال 600 تومن هم خریده باشه، حداقل 100 درصد برای دلال سود داشته.

فقط این وسط یه مشکلی هست. اگه بخوای گوجه کیلویی 300 بخری و به بارفروشی بدی، حتی مثلا 500 تومن، ازت نمیگیره. با طرف های خودشون کار میکنن. مشتری پیدا کردن این وسط ، گیرِ کار هست

---
حالا بعضیا هستن مشتری برای کالایی دارن. مثلاً یه بار دوست من میگفت اگه بتونم ذرت از روسیه گیر بیارم مشتری براش داشتم

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
تو یه سایت خبری نوشته بودن دلال گوجه رو با قیمت 200 تومن از استانهای جنوبی میخره با هزار منت. برای کشاورز بیچاره حداقل کیلویی 250 تومن هزینه داره.
حالا شهر ما مغازه دار کیلویی 1000 تومن میده. بارفروشی اگه از دلال 600 تومن هم خریده باشه، حداقل 100 درصد برای دلال سود داشته.

فقط این وسط یه مشکلی هست. اگه بخوای گوجه کیلویی 300 بخری و به بارفروشی بدی، حتی مثلا 500 تومن، ازت نمیگیره. با طرف های خودشون کار میکنن. مشتری پیدا کردن این وسط ، گیرِ کار هست

---
حالا بعضیا هستن مشتری برای کالایی دارن. مثلاً یه بار دوست من میگفت اگه بتونم ذرت از روسیه گیر بیارم مشتری براش داشتم
شما جوش پیدا کردن مشتری رو نزنید قطعا براش راه حلی داریم!
هیچ مغازه داری از سود اضافه بدش نمیاد

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
شما جوش پیدا کردن مشتری رو نزنید قطعا براش راه حلی داریم!
هیچ مغازه داری از سود اضافه بدش نمیاد
یه چیز دیگه که مهمترین چیزه اعتماد سازیه. با دوستم حرف زدم درباره این کار، میگفت چند روز پیش یه بار جو فرستاده بودن برای بهبهان، دیروز رفتن پولشو بگیرن بهش نداده بودن.

هزینه حمل هم مهمه. طوری که دوستم که رفته بود بهبهان میگفت درسته گوجه اینجا ارزونه اما بیاری ضرره ، کرایه اش بالاس. خریدار هم نیست

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
یه چیز دیگه که مهمترین چیزه اعتماد سازیه. با دوستم حرف زدم درباره این کار، میگفت چند روز پیش یه بار جو فرستاده بودن برای بهبهان، دیروز رفتن پولشو بگیرن بهش نداده بودن.

هزینه حمل هم مهمه. طوری که دوستم که رفته بود بهبهان میگفت درسته گوجه اینجا ارزونه اما بیاری ضرره ، کرایه اش بالاس. خریدار هم نیست
دوست عزیز
نمی دونم چه اصراری داری منفی بافی کنی.قطعا و قطعا تمام مشکلاتش پیش بینی و گرفته خواهد شد.
بنده هم مغز خر نخوردم که 30 میلیونی که قراره توی این زمینه هزینه کنم رو روی هوا بریزم و بپاشم! قطعا پشتش فکر خواهد بود

ایده واقعا خوبی بودش وعالی و هنوزم هستش
اون موقع من یادم آقا وحید یه خورده لفت دادش و کاربر ها برا خودشون ساز مخالف زد
حتی یادم یه کاربر هم یه تایپک هم زد که به جایی نرسید.
اقا وحید اگه هنوز بتونید وقت بذارید برا این ایده واقعا خوب میشه
یه گروه تو تلگرام یا هرچیز دیگه
کمک خواستین بنده در خدمتن
حقیقتش بحث زیاد شد .
این طرح برای همه سود مالی خیلی خوبی داره منتها همکاری همه جانبه را می طلبد.
من گروهشو تو تلگرام الان ایجاد می کنم ولی فعلا عضو گیری تا ببینم به چه صورت میشه .اگر بشه روش حساب کنید حاضرم چندین میلیون تومن روش سرمایه گذاری کنم

پ.ن: ایجاد شد
https://telegram.me/joinchat/Aokekguget51kTSVbB_t4g

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
دوست عزیز
نمی دونم چه اصراری داری منفی بافی کنی.قطعا و قطعا تمام مشکلاتش پیش بینی و گرفته خواهد شد.
بنده هم مغز خر نخوردم که 30 میلیونی که قراره توی این زمینه هزینه کنم رو روی هوا بریزم و بپاشم! قطعا پشتش فکر خواهد بود
منفی بافی نیست. بحثم این بود همه جوانب مثبت و منفی کار مشخص شه، براشون راهکاری سنجیده شه / بعضیا میگن مزایای یه چیزی زیاد مهم نیست (اکثرا مزایایی دارن)، معایب مهتره. خودم از فروشگاهی بخوام کالایی بخرم اول معایبش رو نگاه میکنم ببینم عیب بزرگی که منو از خرید منصرف کنه داره یا نه .

ایده که ایده خوبی هست. پستهای قبلیم هم از این ایده حمایت کردم.

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
دوست عزیز

حقیقتش بحث زیاد شد .
این طرح برای همه سود مالی خیلی خوبی داره منتها همکاری همه جانبه را می طلبد.
من گروهشو تو تلگرام الان ایجاد می کنم ولی فعلا عضو گیری تا ببینم به چه صورت میشه .اگر بشه روش حساب کنید حاضرم چندین میلیون تومن روش سرمایه گذاری کنم

پ.ن: ایجاد شد
https://telegram.me/joinchat/Aokekguget51kTSVbB_t4g
بهتر نیست یه تایپک دیگه ایجاد کنید و دباره از اعضا کمک بخوایین هرچند پی تی مثل قدیم نیست

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
این جا تا 3 هفته پیش و قبل از بارندگی گوجه فرنگی رو خودم از سر باغ خریدم کیلویی 300 تومن به وقتش اگه امکانات و سردخانه و یا وسیله سردخانه دار 3-4 درجه ای مخصوص میوه و سبزی داشته باشیم همون موقع قیمت در مناطقی که سرما زیر صفره چندین برابره اینو هستم

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام .حید جان اگر هنوز طرح ادامه داره و برنج هم جزو محصولات هستش
گیلان استانه اشرفیه برنج ناب گیلان مبتونی روم حساب کنید(برنج و نیم دانه) البته برنج داستان خاص خودش و داره یعنی در محل تولید کیلو 11 ت است (کشاورز)شاید در شهرهای دیگه همین قیمت یا 12 باشه اما مطمعنا این کیفیت نیست و با برنجهای نامرقوب و حتی خارجی قاطی میشه

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
سلام .حید جان اگر هنوز طرح ادامه داره و برنج هم جزو محصولات هستش
گیلان استانه اشرفیه برنج ناب گیلان مبتونی روم حساب کنید(برنج و نیم دانه) البته برنج داستان خاص خودش و داره یعنی در محل تولید کیلو 11 ت است (کشاورز)شاید در شهرهای دیگه همین قیمت یا 12 باشه اما مطمعنا این کیفیت نیست و با برنجهای نامرقوب و حتی خارجی قاطی میشه
زیر خاکی بالا اوردی که رفیق
اینطور بحث ها همیشه بحث میمونه عملی نمیشه
چون نیاز به یه کار گروهی داره که ما فقط حرفشو میتونیم بزنیم عملیش نمیتونیم بکنیم

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
منفی بافی نیست. بحثم این بود همه جوانب مثبت و منفی کار مشخص شه، براشون راهکاری سنجیده شه / بعضیا میگن مزایای یه چیزی زیاد مهم نیست (اکثرا مزایایی دارن)، معایب مهتره. خودم از فروشگاهی بخوام کالایی بخرم اول معایبش رو نگاه میکنم ببینم عیب بزرگی که منو از خرید منصرف کنه داره یا نه .

ایده که ایده خوبی هست. پستهای قبلیم هم از این ایده حمایت کردم.
من در این رابطه ایده دارم کسی خواست سرمایه گذاری کنه در خدمتم

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
کلا این کار خوبیه هر چه تعداد پایه ها زیادتر باشه کار راحتتر استارت میخو.ره

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
دوستان کسی پایه هست شروع کنیم کارو و عملی کنیم؟ حرف زدن به تنهایی فایده نداره
من میتونم از کرمانشاه حبوبات بفرستم

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
دوستان نظرتون مثبته یه سایت بزنیم ؟ :D
یکی زدم ایده هم اینه هر کی بیاد جنس اون یکی رو آب کنه در عوض براش پورسانت بفرستن

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
دوستان نظرتون مثبته یه سایت بزنیم ؟ :D
یکی زدم ایده هم اینه هر کی بیاد جنس اون یکی رو آب کنه در عوض براش پورسانت بفرستن
یعنی چطوری؟
بیا تلگرام ۰۹۳۸۴۱۵۳۹۴۹ من پایه یه کار عملی ام

smsbaz

Registered User
لایک‌ها
20
من از کاشان هستم وهمونطور که می دونید صادرات کاشان گلاب وعرق بیدمشک وعرق نعنا ودرمجموع انواع عرقیجات،انار،فرش دستباف وماشینی است.اگر مایل باشید خوشحال میشم همکاری کنیم واصلا هم برای خودم سود زیاد نمی خوام.درصورت تمایل برای همکاری واطلاعات بیشتر پیام دهید.

انار کیلویی چند هست؟

kafepaeto

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام
آقا وحید ایده شما خیلی خوبه و جالبه ، برای بیزنیس شدن کاربران در این سایت باید در ابتدا در نظر داشت اجناسی که در مدت زمان بیشتری ماندگاری دارنند بهتر بازاریابی میشوند مثلا" : ادویه جات ، حبوبات ، تنقلات ، شیرینی جات و ... بنده پیشنهاد میکنم دو طرف ( فروشنده کالا و هم خریدار ) در هر شهر تعاون کنند یعنی فروشندگان پایین ترین قیمت شهر خود را اعلام کنند و خریدار یا خریداران یا محصول را بصورت خام عرضه کنند یا فرآورده شده مثلا" : دوستی از کرمان زیره را بصورت فله در بسته های یک یا دو کیلویی بسته بندی کرده و دوستان خریدار محصول را در بسته های 10 - 25 - 50 -100 گرمی بسته بندی کرده و در شهر خود بازاریابی کنند .
فقط اینم بگم تا یادم نرفته جنس ارسالی باید ممتاز و درجه یک باشه و فروشنده تضمین کنه ، در وهله اول اعتماد و در وهله دوم بازار یابی قوی احتیاج است و حتا بنده پیشنهاد میکنم یک صفحه برای نمونه کار و تضمین تبادلات و ارسال به موقع درست شود .

Last edited:

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
با سلام
آقا وحید ایده شما خیلی خوبه و جالبه ، برای بیزنیس شدن کاربران در این سایت باید در ابتدا در نظر داشت اجناسی که در مدت زمان بیشتری ماندگاری دارنند بهتر بازاریابی میشوند مثلا" : ادویه جات ، حبوبات ، تنقلات ، شیرینی جات و ... بنده پیشنهاد میکنم دو طرف ( فروشنده کالا و هم خریدار ) در هر شهر تعاون کنند یعنی فروشندگان پایین ترین قیمت شهر خود را اعلام کنند و خریدار یا خریداران یا محصول را بصورت خام عرضه کنند یا فرآورده شده مثلا" : دوستی از کرمان زیره را بصورت فله در بسته های یک یا دو کیلویی بسته بندی کرده و دوستان خریدار محصول را در بسته های 10 - 25 - 50 -100 گرمی بسته بندی کرده و در شهر خود بازاریابی کنند .
فقط اینم بگم تا یادم نرفته جنس ارسالی باید ممتاز و درجه یک باشه و فروشنده تضمین کنه ، در وهله اول اعتماد و در وهله دوم بازار یابی قوی احتیاج است و حتا بنده پیشنهاد میکنم یک صفحه برای نمونه کار و تضمین تبادلات و ارسال به موقع درست شود .
این ایده مختص یک نفر نیست در انجمن تاجر بانک هم چنین ایده در تاپیکی مطح شده که یه عده از کاربران می آیند شماره خود درج می کنند و ...
آخر هیچی به هیچی ..

kafepaeto

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
این ایده مختص یک نفر نیست در انجمن تاجر بانک هم چنین ایده در تاپیکی مطح شده که یه عده از کاربران می آیند شماره خود درج می کنند و ...
آخر هیچی به هیچی ..
دوست عزیز فقط همت میخواد که ما ایرانیها نه طاقت شکست داریم نه ریسک ، وحدت گروهی در هر شهر یا استان میتوانه خیلی مفید و سوده باشه ولی متاسفانه بی اعتماد ریشه اینکار را از پا درمیارد
درهرکجایی دنیا که شما تولید یا فروش یا تجارت میکتید قوانین و قانون به هیچ کس اجازه کلاهبرداری یا مقلته را نمیدهد و قانون تجارت با قدرت اجرا میشود و البته مردم با فرهنگ تجارت آشنایند

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
دوست عزیز فقط همت میخواد که ما ایرانیها نه طاقت شکست داریم نه ریسک ، وحدت گروهی در هر شهر یا استان میتوانه خیلی مفید و سوده باشه ولی متاسفانه بی اعتماد ریشه اینکار را از پا درمیارد
درهرکجایی دنیا که شما تولید یا فروش یا تجارت میکتید قوانین و قانون به هیچ کس اجازه کلاهبرداری یا مقلته را نمیدهد و قانون تجارت با قدرت اجرا میشود و البته مردم با فرهنگ تجارت آشنایند
همت می خواهد مهارت هم می خواهد
شما وقتی از قیمت اجناس با خبر باشی و اختلاف قیمت یک محصول را داشته باشی می توانی اقدام به بازاریابی کنی ولی وقتی اطلاعات به قدر کافی نداشته باشی کار برای شما سخت خواهد بود .
پی نوشت :طرف معامله شما نباید یک واسطه دوم یا سوم باشد
پی نوشت2 : دردسترس بودن به قیمت ها خیلی مهم هستش

Last edited:
بالا