برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دوست عزیز با توجه به سابقه جنابعالی مخصوصا اون صحبت معروفتون که گفتی دلار ۲۰۰ تومن بیشتر بالا نمیره(تا الان ۱۵۰۰ رفته بالا)..به نظرم یه مدت این خبرهای سایتهای مشخص شده رو اینجا قرار نده تا وضعیت بازار مشخص بشه.میترسم بازم پیش بینی جنابعالی غلط از آب در بیاد و خودت اذیت بشی.
موفق باشی
تا کمتر از یکماه دیگه همه معاملات ارزی میره زیر نظر بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی .
شاید چون اطلاعی ازش ندارید فکر میکنید چرت و پرت هست . ولی مهمترین خبر مربوط به بازار ارز اینروزهاست .
اگر واقعا پیگیر بازار ارز باشید مجبور خواهید شد که درباره اش بدانید .

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
مهم ترین خبر بازار ارز تصویب یا عدم تصویب لوایح هست..که تاثیر زیادی داره نه بازار یکپارچه ارزی که قبلا نمونه مشابهش به نتیجه نرسیده
تا کمتر از یکماه دیگه همه معاملات ارزی میره زیر نظر بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی .
شاید چون اطلاعی ازش ندارید فکر میکنید چرت و پرت هست . ولی مهمترین خبر مربوط به بازار ارز اینروزهاست .
اگر واقعا پیگیر بازار ارز باشید مجبور خواهید شد که درباره اش بدانید .

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
دست و پا زدنهای بی معنی همتی قبل از استعفا باید دید تا 6 ماه دوام میاره

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوست عزیز با توجه به سابقه جنابعالی مخصوصا اون صحبت معروفتون که گفتی دلار ۲۰۰ تومن بیشتر بالا نمیره(تا الان ۱۵۰۰ رفته بالا)..به نظرم یه مدت این خبرهای سایتهای مشخص شده رو اینجا قرار نده تا وضعیت بازار مشخص بشه.میترسم بازم پیش بینی جنابعالی غلط از آب در بیاد و خودت اذیت بشی.
موفق باشی

واقعا برخی از مردم هستند که هیچ پست و مقام و قدرتی ندارند ولی روحیه دیکتاتوری دارند و تحمل نظرات دیگران براشون سخته . اینه که جامعه ما آزاد نیست . به دیگران خرده نگیریم و از خودمون شروع کنیم .
شاید منم اگر میرفتم 1000 دلار میخریدم ، میومدم اینجا بخاطر اینکه ارزش دلارهام دوزار بیشتر بشه هر روز میگفتم "من میدونم همه چی بدتر میشه "
نگران اذیت شدن من نباشید ، نگران خودتون باشید که یک پستی که تحریمهای هرروزه رو به تمسخر میگیره با پیشبینی اقتصادی اشتباه می گیرید !

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
بازار یکپارچه ارزی ، بازار متشکل ارزی ، بازار ثانویه و ... اینا همه سر کاری هست و برای سرگرم کردن یک عده ساده لوح از همه جا بی خبر! یعنی اگه هزار تا بازار دیگه هم بانک مرکزی درست کنه، بازار اصلی که همون عرضه و تقاضاست کار خودشو میکنه و روند اصلی بازار کاری به این چیزا نداره. عبدلی هم نشون داد چیزی تو چنته نداره و تو این مدت فقط داره دور خودش میچرخه!

حالا یک عده از طرفداران دولت هم این وسط با اهداف و خط فکری مشخص این خبرا رو میگیرن دستشون هر جا میرسن کپی-پیست میکنن خیال میکنن اینطوری دارن به بازار جو و جهت میدن! همین قماش 3 ماه پیش با جدیت و تعصب میگفتن دلار تا قبل از عید میشه 8 تومن. حالا به کاربران این فروم کاری ندارم اما برید آرشیو سایت های خبری در چند ماه گذشته رو بخونید پره از این اراجیف!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مهم ترین خبر بازار ارز تصویب یا عدم تصویب لوایح هست..که تاثیر زیادی داره نه بازار یکپارچه ارزی که قبلا نمونه مشابهش به نتیجه نرسیده

همون لوایح حتی اگه تصویب هم بشن فقط اثر روانی و موقتی میگذاره. البته الان مدتی میشه که دیگه خبری از اونم نیست

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
واقعا برخی از مردم هستند که هیچ پست و مقام و قدرتی ندارند ولی روحیه دیکتاتوری دارند و تحمل نظرات دیگران براشون سخته . اینه که جامعه ما آزاد نیست . به دیگران خرده نگیریم و از خودمون شروع کنیم .
شاید منم اگر میرفتم 1000 دلار میخریدم ، میومدم اینجا بخاطر اینکه ارزش دلارهام دوزار بیشتر بشه هر روز میگفتم "من میدونم همه چی بدتر میشه "
نگران اذیت شدن من نباشید ، نگران خودتون باشید که یک پستی که تحریمهای هرروزه رو به تمسخر میگیره با پیشبینی اقتصادی اشتباه می گیرید !
داداش اولا تو نظر نمیدی فقط خبرای جهت دار رو کپی پیست میکنی و خودت تحلیلی نداری که دیگران براش ارزش قایل بشن یا نه، ثانیا خبرم باید تاحدی واقعی باشه خبرای تو همش دروغ و ماسمالی کردنه نوشته های و قیمتهای تو با بازار فرق بسیار داره و در تناقضه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان من کلا روزی یکبار یا گاهی دو سه روز یکبار یک قیمت از خیرگزاری ایسنا قیمت میزارم که اونم قیمت ارز در صرافی های بانکی هست قیمت بازار نیست که راست باشه یا نه . واقعا چرا حتی تحمل این رو هم ندارید ؟ :)
اصلا ادعایی ندارم که قیمت کف بازار رو میدونم . چون قیمت در زمانهای مختلف و در جاهای مختلف فرق داره . والبته دوستان از منابع دیگه ( کانالهای تلگرامی ! ) روزی چند بار قیمت میگذارند . و من هم بجای عصبانیت و پرخاش استفاده میکنم .
گفتید تحلیل : قبول دارید اون کسانی که در شش ماهه اخیر دلار بالای 15 خریدند با توجه افزایش قیمتها شدیدا در ضرر هستند ؟
مثلا کسی که دلار رو 18 خریده 16% بخاطر قیمت دلار در ضرره بعلاوه ماهی 2% سود بدون ریسک بانکی .

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,371
دوستان به هم احترام بزارید و تحمل نظرات مخالف هم داشته باشید .قرار نیست که هرکسی هرچی گفت همون اتفاق بیوفته
اینجا انجمن هست , هرکسی یه نگاهی به قضیه داره , یکی میگه میره بالا یکی میگه میاد پایین ...
من خودم نظرات همه رو میخونم و اتفاقا برام جالب هم هست که هرکسی از دید خودش به داستان نگاه میکنه و حتی ممکنه کمک هم بکنه که تصمیم بهتری بگیرم

پ ن : فقط یه نفر رو مخ بود که همش میگفت الان میکشه پایین که اونم بن شد :)

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دوستان من کلا روزی یکبار یا گاهی دو سه روز یکبار یک قیمت از خیرگزاری ایسنا قیمت میزارم که اونم قیمت ارز در صرافی های بانکی هست قیمت بازار نیست که راست باشه یا نه . واقعا چرا حتی تحمل این رو هم ندارید ؟ :)
اصلا ادعایی ندارم که قیمت کف بازار رو میدونم . چون قیمت در زمانهای مختلف و در جاهای مختلف فرق داره . والبته دوستان از منابع دیگه ( کانالهای تلگرامی ! ) روزی چند بار قیمت میگذارند . و من هم بجای عصبانیت و پرخاش استفاده میکنم .
گفتید تحلیل : قبول دارید اون کسانی که در شش ماهه اخیر دلار بالای 15 خریدند با توجه افزایش قیمتها شدیدا در ضرر هستند ؟
مثلا کسی که دلار رو 18 خریده 16% بخاطر قیمت دلار در ضرره بعلاوه ماهی 2% سود بدون ریسک بانکی .
دلار 18 تومنی اسمش فقط 18 تومنی بود که اون قیمت ها برای چند لحظه لمس شد. وگرنه دلار 18 تومنی رو نه کسی خریده نه کسی فروخته!
حالا این چه ارتباطی به چیزهایی که دوستان گفتند داشت این وسط؟! خوب شما اگه علاقه ای به سرمایه گذاری در بازار ارز نداری و دلت میخواد پولاتو ببری بانک بگذاری سود بدون ریسک بگیری به خودت مربوطه دوست من. اون کسی هم که تو بازار ارز فعالیت میکنه لابد ریسکش رو پذیرفته و خودش میدونه داره چی کار میکنه و این هم باز به خودش مربوطه. یعنی الان شما داری نقش منجی رو بازی میکنی که افراد رو از سرمایه گذاری روی ارز به دلیل ریسک بالا منصرف کنی؟! این وظیفه و مسئولیت رو دقیقاً چه کسی به شما داده؟! لطفاً اجازه بدید تاپیک روند طبیعی خودش رو طی کنه. ممنونم

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
در مورد بازار متشکل ارزی هم بنظر من موثر خواهد بود . درسته که قبلا هم موارد مشابه داشته ایم . اما این بازار با تکیه بر تجربیات قبلی ایجاد شده یعنی کامل تره و بسیاری از نقاط ضعف اون هارو نداره . ضمن اینکه وقتی صادر کننده ببینه میتونه ارز خودش رو نزدیک قیمت بازار بفروشه دیگه ارز رو پنهان نمیکنه یا در عراق و ... نقد نمیکنه و این یعنی افزایش عرضه ارز .
مورد دیگه هم حذف تدریجی ارز 4200 هست که این هم یعنی جلوگیری از قاچاق و افزایش منابع ارزی دولت .
افزایش قیمت بنزین هم باز به دولت کمک میکنه کسری رو پوشش بده و نیاز به بالا بردن قیمت ارز نداشته باشه .
اینها عوامل با ثبات کننده بازار ارز خواهند بود .
از طرف دیگر تشدید تحریمها داره بصورت مستمر درآمد ارزی رو کاهش میده . باید دید این کاهش درآمد تا چه سطحی هست . اگر دولت بتونه راه فرار از تحریمها رو پیدا کنه میشه به ثبات بازار امیدوار بود .

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
خوب که چی بشه از یه سایت دیگه کپی میکنی تو یه سایت دیگه پیست میکنی؟؟؟؟؟؟؟
اینجا همه وبمسترن و میتونن برن اون سایت و بخونن اون مطلب رو

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
چون چند بار به دلار 18 تومنی و 19 تومنی تو این تاپیک اشاره شده لازم دونستم یه توضیح در این رابطه بدم:
اولاً همونطور که در پست قبلی گفتم روزی که دلار اون عددها رو لمس کرد حجم معاملات بسیار ناچیز بود و عملاً خرید و فروش چندانی انجام نمیشد. حداقل حرفه ای های بازار از معامله دست کشیده بودند. مگر اینکه شخصی که مثلاً مسافر بود و مجبور بود بخره یا آدمی که تجربه نداشت تحت تاثیر جو رفته باشه رو اون عددها خرید کرده باشه که حجم معاملات در این حالت ها اونقدر ناچیز هست که میتونیم ازش صرف نظر کنیم.

دوم اینکه به فرض یک نفر رفته باشه روی 19 تومن دلار خریده باشه. لزوماً این آدم روی ضرر نیست. چرا؟ چون این شخص میتونه آدمی باشه که نگاهش دائم نگاه خریدار بوده. یعنی اینکه به صورت پلکانی دلار میخره. یعنی دلار 19 تومنی رو خریده ، دلار شده 15 تومن بازم خریده ، دلار 12 تومنی رو خریده و دلار از کانال 10 تومن رو هم خریده. اگه میانگین عدد خرید این شخص رو در نظر بگیریم میبینیم که با وجود اینکه دلار 19 تومنی هم خرید داشته و همون دلار 19 تومنی هنوز پیشش هست ، اما الان قیمت میانگین خریدش از نرخ فعلی بازار بالاتره. مثلاً طرف سابقه خریدش به این صورت بوده:

3000 دلار 19 تومنی
3000 دلار 15 تومنی
3000 دلار 12 تومنی
3000 دلار 10 تومنی

قیمت میانگین خرید با توجه به اطلاعات بالا میشه 14 تومن. یعنی اگه این آدم امروز بره کل این 12000 دلار رو بفروشه نه تنها ضرر نکرده بلکه با توجه به نرخ 15 هزار تومنی امروز ، 12 میلیون هم سود کرده.
لطفاً قبل از اینکه چیزی رو تحلیل کنید همه جوانب و حالت های ممکن رو بسنجید!

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
یک نفر خبری نقل می کند که مسئول بانک مرکزی گفته" فلان طور می کنم تا بازار سامان پیدا بکند"
عده ناراحتند و یک صفحه اس که مطلب می گذارند چرا این مطلب را نقل قول کرده ایی
ما نه طرفدار رئیس بانک مرکزی کشور هستیم(که به نظر فوق العاده بی عرضه و بی لیاقتند)
نه طرفدار ان سایتهای خبری اینترنتی(که تمام سایتهای خبری این خبر را کار کرده اند )
نه طرفدار ان کاربر خاص
ولی حرص یک عده از کوچکترین کورسوهایی امید بهبود شرایط کشور واقعا جالب است...
این افراد فقط به یک چیز فکر می کنند:
"دلار گران شود و سود کنیم"(البته در اصل ضرر خواهند کرد)
مابقی خبرهای غیر گرانی دلار چرت و پرت
و پرت و پلاست
و نقل قول کننده بی خبر و کوتاه نگر است و از چیزی خبر ندارد

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
یک نفر خبری نقل می کند که مسئول بانک مرکزی گفته" فلان طور می کنم تا بازار سامان پیدا بکند"
عده ناراحتند و یک صفحه اس که مطلب می گذارند چرا این مطلب را نقل قول کرده ایی
ما نه طرفدار رئیس بانک مرکزی کشور هستیم(که به نظر فوق العاده بی عرضه و بی لیاقتند)
نه طرفدار ان سایتهای خبری اینترنتی(که تمام سایتهای خبری این خبر را کار کرده اند )
نه طرفدار ان کاربر خاص
ولی حرص یک عده از کوچکترین کورسوهایی امید بهبود شرایط کشور واقعا جالب است...
این افراد فقط به یک چیز فکر می کنند:
"دلار گران شود و سود کنیم"(البته در اصل ضرر خواهند کرد)
مابقی خبرهای غیر گرانی دلار چرت و پرت
و پرت و پلاست
و نقل قول کننده بی خبر و کوتاه نگر است و از چیزی خبر ندارد

جناب ....
کورسوهایی امید نیست باید بهش بگید دروغ و حیله
من و هرکسی دیگه مخالف امید نیستیم بلکه مخالف دروغ هستیم که یه عمره دارن تو گوشمون میکنن

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
آقا اتفاقا پیش خودم میگفتم چرا اون دوستمون دیگه نظر نمیزاره..نمیدونستم بن شده..پیش بینی کرده بود خیلی از دوستان اینجا بخاطر ریزش شدید دلار سکته میزنن..البته با توجه به قیمت روز ارز یه جورایی به نفعش شد که بن شده
دوستان به هم احترام بزارید و تحمل نظرات مخالف هم داشته باشید .قرار نیست که هرکسی هرچی گفت همون اتفاق بیوفته
اینجا انجمن هست , هرکسی یه نگاهی به قضیه داره , یکی میگه میره بالا یکی میگه میاد پایین ...
من خودم نظرات همه رو میخونم و اتفاقا برام جالب هم هست که هرکسی از دید خودش به داستان نگاه میکنه و حتی ممکنه کمک هم بکنه که تصمیم بهتری بگیرم

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697

به نظر من همچین شخصی با خیال راحت شب میخوابه چون میدونه مبلغی که دستش با ارزش و با یک جفتک یمنی پهن نمیشه

armin321

Registered User
لایک‌ها
41

بله موافقم که باید احترام گذاشت ولی میشه بجای اینکه کل متن رو از یک خبرگزاری کپی پیست کنه فقط یک خط لینک رو بزاره و هر کی دوست داشت روی لینک بزنه و بره سایت اصلی بخونه. الان با اینطور متن پر کردن صفحات تاپیک داره بیخود و بی جهت پر میشه.
تازه میگم یک تاپیک بزارید برای اخبار و هر کی دوست داره کپی و پیست کنه و بقیه استفاده کنن بره اونجا.
اینجا تاپیک سرمایه گذاری واقعا حیفه که با یکسری نوشته های حجیم (مثل کپی پیست اخبار)تعداد صفحاتش بره بالا

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
بله موافقم که باید احترام گذاشت ولی میشه بجای اینکه کل متن رو از یک خبرگزاری کپی پیست کنه فقط یک خط لینک رو بزاره و هر کی دوست داشت روی لینک بزنه و بره سایت اصلی بخونه. الان با اینطور متن پر کردن صفحات تاپیک داره بیخود و بی جهت پر میشه.
تازه میگم یک تاپیک بزارید برای اخبار و هر کی دوست داره کپی و پیست کنه و بقیه استفاده کنن بره اونجا.
اینجا تاپیک سرمایه گذاری واقعا حیفه که با یکسری نوشته های حجیم (مثل کپی پیست اخبار)تعداد صفحاتش بره بالا
ینی شما واقعا هدف اینجور افراد رو هنوز متوجه نشدید ؟
برای مثال به نظرتون صدا وسیما نمیدونه وضع کشور چیه ولی میاد میگه اقتدار و عظمت کشور و از این حرفا ؟

اینا هم همونن فقد نسخه مجازیش : )

اینا بهتر از منو شما میدونن چه خبره فقد هنوز میخوان همون راه قبلیشون رو ادامه بدن ولی خبر ندارن که الان دیگه اون گذشته ها نیس که مردم هر نوع دروغ و فریبیرو باور کنن : )

تا چیزی هم میگی میگن وطن فروش

آره آقا اصن من وطن فروشم
وطنی که هیچیش ایرانی نیس نه دینش نه اعتقاداتش نه مذهبش نه مقدساتش نه حرف زدنش نه وسایلش نه ... و مردمش حتی 1% دلشون حتی به حال خودشون نمیسوزه رو باید فروخت : )

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بابا عمر دلار ۱۸ ۱۹ تومنی فقط از غروب ۵ مهر همزمان با سخنرانی ترامپ تو سازمان ملل تا صبح ۶ مهر بود، خود همتی هم نتونست دلار ۱۸ تومنی بفروشه : ))) اینقدر نگید دلار ۱۸ تومنی دلار ۱۹ تومنی دلار ۱۷ تومنی. سال ۹۷ ۳۶۵ روز داشت که فقط ۱۰ تا ۱۵ روز دلار بالاتر از کانال ۱۴ بود.

همیشه در مواقع هیجانی و التهابی قیمت سکه منطقی تر از قیمت دلاره چون سکه تو کف بازار کل کشور در دسترس همه آدما هست و عرضه و تقاضای بسیار درست تری نسبت به دلار داره.

قیمت سکه ۵ مهر ۹۷ وقتی دلار ۱۹۰۰۰ تومن شد ۵۶۰۰ بود. در صورتی که با دلار ۱۹ تومنی قیمت سکه باید ۶۵۰۰ میشد. در واقع قیمت دلار حتی بین دلالان در اون روز خیلی بیخود بیشتر از ارزش واقعیش اعلام شد در حدی که با دلار ۱۹ تومنی حباب سکه منفی میشد!

پس اینقدر نگید دلار ۱۸ تومنی ۱۹ تومنی. اقتصاد ایران تا حالا دلار بیشتر از ۱۴ تومن رو درک و تجربه نکرده، متاسفانه تازه میخواد تجربه کنه.

بالا