برگزیده های پرشین تولز

کانکشن استرینک در Web.config

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
من یه صفحه دارم که قبل از ورود به اون یه صفحه Login گذاشتم. یعنی کاربر هایی که Username و Password درست بدن می تونن وارد شن .

یه پوشه ساختم و صفحه مورد نظر و صفحه Login و web.config رو ریختم توش.

این کد صفحه web.config:

کد:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
 <appSettings><add key="myConnectionString" value="server=localhost;uid=Admin;pwd=***;database=***" /></appSettings>
 <location path="MyFolder">
 <system.web>
  <compilation defaultLanguage="c#" debug="true" />
  <customErrors mode="RemoteOnly" />
  <authorization>
                   <allow users="Admin"/>
                   <deny users="*"/>
                </authorization>
  <trace enabled="false" requestLimit="10" pageOutput="false" traceMode="SortByTime" localOnly="true" />
                <sessionState mode = "SqlServer" stateConnectionString="tcpip=127.0.0.1:45565" sqlConnectionString="data </source="SERVERNAME;user id=sa;password='' cookiesless="false" timeout="20"

<globalization fileEncoding="utf-8" requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" culture="fa-IR" uiCulture="fa-IR" />
 </system.web>
 </location>
</configuration>
تو صفحه login هم موارد زیر رو وارد کردم :

کد:
using System.Configuration;
string connectionString = (string )ConfigurationSettings.AppSettings["myConnectionString"];1- تو Web.config
مشکلی برای اتصال به دیتا بیس SQL server ندارم ؟؟

2- وقتی می خوام صفحه Login رو Submit کنم باید مقادیر وارد شده برای Username و Pasword رو خودم چک کنم ؟؟؟ ( با IF)

من از VS 2003 استفاده می کنم و صفحه Login رو دستی ( با Text Box) طراحی کردم. ( تو VS 2005 دیدم که تو ToolBOX یه منو به اسم Login هست که میشه راحت از Object هاش استفاده کرد )

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من یه صفحه دارم که قبل از ورود به اون یه صفحه Login گذاشتم. یعنی کاربر هایی که Username و Password درست بدن می تونن وارد شن .

یه پوشه ساختم و صفحه مورد نظر و صفحه Login و web.config رو ریختم توش.

این کد صفحه web.config:

کد:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
 <appSettings><add key="myConnectionString" value="server=localhost;uid=Admin;pwd=***;database=***" /></appSettings>
 <location path="MyFolder">
 <system.web>
  <compilation defaultLanguage="c#" debug="true" />
  <customErrors mode="RemoteOnly" />
  <authorization>
                   <allow users="Admin"/>
                   <deny users="*"/>
                </authorization>
  <trace enabled="false" requestLimit="10" pageOutput="false" traceMode="SortByTime" localOnly="true" />
                <sessionState mode = "SqlServer" stateConnectionString="tcpip=127.0.0.1:45565" sqlConnectionString="data </source="SERVERNAME;user id=sa;password='' cookiesless="false" timeout="20"

<globalization fileEncoding="utf-8" requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" culture="fa-IR" uiCulture="fa-IR" />
 </system.web>
 </location>
</configuration>
تو صفحه login هم موارد زیر رو وارد کردم :

کد:
using System.Configuration;
string connectionString = (string )ConfigurationSettings.AppSettings["myConnectionString"];1- تو Web.config
مشکلی برای اتصال به دیتا بیس SQL server ندارم ؟؟

2- وقتی می خوام صفحه Login رو Submit کنم باید مقادیر وارد شده برای Username و Pasword رو خودم چک کنم ؟؟؟ ( با IF)

من از VS 2003 استفاده می کنم و صفحه Login رو دستی ( با Text Box) طراحی کردم. ( تو VS 2005 دیدم که تو ToolBOX یه منو به اسم Login هست که میشه راحت از Object هاش استفاده کرد )
در .net 1.1 خودتون باید چک کنین دیگه .. پس چی کار میخواین بکنین ؟
6 خط code که همش بیشتر نیست :دی

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
با تشکر از Graveworm عزیز

وقتی قرار شد چک کردن رو دستی انجام بدم،
مقدارهای Username و Password رو از تو کانکشن استرینگ در آوردم و با یه IF چک کردم که اگه مقادیر وارد شده کاربر با Username و Password داخل ConnectionString یکی بود با یه Response.redirect به صفحه مورد نظر بره .

با این تفاسیر . استفاده از تگ <authentication> و تعیین دسترسی User ها چه جوری به من کمک می کنه ؟؟؟؟

اگه میشه یه توضیح بدین

mehran.zand

Registered User
لایک‌ها
1
با تشکر از Graveworm عزیز

وقتی قرار شد چک کردن رو دستی انجام بدم،
مقدارهای Username و Password رو از تو کانکشن استرینگ در آوردم و با یه IF چک کردم که اگه مقادیر وارد شده کاربر با Username و Password داخل ConnectionString یکی بود با یه Response.redirect به صفحه مورد نظر بره .

با این تفاسیر . استفاده از تگ <authentication> و تعیین دسترسی User ها چه جوری به من کمک می کنه ؟؟؟؟

اگه میشه یه توضیح بدین

username & password به connectionstring چه ربطی داره دوست من داری دو بحث رو با هم قاطی میکنی به نظرم

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
منظورم uid و pwd مربوط به کاربر data base هست.

یعنی میخوام کاربر برای Username و password در صفحه Login ،همون uid و pwd مربوط به کاربر data base رو وارد کنه !

شما میگی این دو موضوع دو تا بحث سوا س ؟؟؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12

یعنی میخوام کاربر برای Username و password در صفحه Login ،همون uid و pwd مربوط به کاربر data base رو وارد کنه !

شما به صورت دستی connection و Command و Datareader رو بساز و با دستور sql که به commandtext شیئ command میدی چک کن ..
بهتره کدی که خودت نوشتی، بنویسی من ببینم منظورت چیه

mehran.zand

Registered User
لایک‌ها
1

connection string یک رشته اتصال که شیء sqlconnection برای اتصال به بانک اطلاعاتی از اون استفاده میکنه
و حاوی یک سری اطلاعات برای بر قراری اتصال با بانکتون هست . و حالا شما در یکی از حالات می تونی این رشته
رو در web.config ذخیره کنی و هر جا احتیاج به این رشته داشتی به اونجا ریفر یدی(که این حالات اصولی و درست هست) اما شما بعد از اتصال به بانکتون می تونی با شیء datareader یا بهترش یک scaler هست وجود id , pass رو
چک کنی . اما شما در ساده ترین حالت این کارو میکنی و اگر بخوای اصولی تر کار کنی با تیکت ها و class authenticatino کار کنی تا کارت تکمیل بشه. ( البته من نمی دونم شما داری چیکار میکنی)!:blink:

بالا