برگزیده های پرشین تولز

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
من ماه قبل نوسان های خوبی گرفتم و سرمایه ام رو از بورس خارج کردم
به نظرم باید یه مدت استراحت کنم مغزم خنک بشه:general108:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
1.5 درصد کارمزد خرید و فروش سهام؟؟ یعنی کسی 1.5 درصد سود به دست بیاره فقط یه خرید و فروش انجام داده در عمل بدون هیچ سودی:general210:
upload_2019-8-29_0-56-15.png

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
1.5 درصد کارمزد خرید و فروش سهام؟؟ یعنی کسی 1.5 درصد سود به دست بیاره فقط یه خرید و فروش انجام داده در عمل بدون هیچ سودی:general210:
مشاهده پیوست 1143523
بله درسته هر کسی سهم خودشو بر می داره چ ضرر کنی چه سود کنی باید این پول زور رو بدین:general208:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
انگار دیروز سامانه معاملات آنلاین کارگزاری بانک سامان هنگ شده و خیلیا ضرر کردن. یکی کامنت زده یه ساله با این هنگ ها دیوونه شدیم
بقیه کارگزاری ها هم هنگ و اینا دارن؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
انگار دیروز سامانه معاملات آنلاین کارگزاری بانک سامان هنگ شده و خیلیا ضرر کردن. یکی کامنت زده یه ساله با این هنگ ها دیوونه شدیم
بقیه کارگزاری ها هم هنگ و اینا دارن؟
بعضی وقتا کلا سیستم کل سازمان بورس هنگه که تمام کارگزاری ها هم طبیعتا هنگ می کنه گاهی اوقاتم سیستم بعضی کارگزاری ها هنگ می کنه .تمام کارگزاری ها هم هنگ دارند من تا حالا نشنیدم کارگزاری تو ایران هنگ نکنه .مخصوصا از بعد عید کلی کد جدید بورسی گرفتند اما سیستم سازمان بورس و کارگزاری ها به روز نشده و سخت افزارهای لازم را اضافه نکردند

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
سامانه صحرا بهتره یا تدبیر پرداز؟

این 1.5 درصد کارمزد معاملات بورس درسته؟ نیم درصد مالیات فروش؟؟؟ مگه نگفته بودن بورس مالیات نداره

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
متاسفانه آنچه نباید اتفاق می افتاد ، افتاد و کشتی شکسته ی کازینوپایه به گل نشست . و سرمایه هزاران نفر از مردم دود شد و به هوا رفت .
بنظر من مسئولان فرابورس و سازمان بورس و سازمانهای نظارتی مسئول هستند .
همچنین اون نامردایی که استارت این سفته بازی رو زدند و با بوق زدن سهام رو باد کردند مسئول هستند .
همچنین خود کسانی که بی گدار به آب زدند و سرمایه خودشون رو بدون مطالعه و بررسی به بازار خطرناک پایه بردند و سهام زیان ده رو با قیمتهای عجیب و غریب خریدند هم مقصر هستند .

2fmh_111.jpg

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
متاسفانه آنچه نباید اتفاق می افتاد ، افتاد و کشتی شکسته ی کازینوپایه به گل نشست . و سرمایه هزاران نفر از مردم دود شد و به هوا رفت .
بنظر من مسئولان فرابورس و سازمان بورس و سازمانهای نظارتی مسئول هستند .
همچنین اون نامردایی که استارت این سفته بازی رو زدند و با بوق زدن سهام رو باد کردند مسئول هستند .
همچنین خود کسانی که بی گدار به آب زدند و سرمایه خودشون رو بدون مطالعه و بررسی به بازار خطرناک پایه بردند و سهام زیان ده رو با قیمتهای عجیب و غریب خریدند هم مقصر هستند .

2fmh_111.jpg

این وسط هم سهام داران سهام خوبی مثل زنجان کیسون دارن تنبیه میشن، چرا؟ چون مسئولان سازمان بورس یهویی تصمیم می گیرن که اینکار رو بکنیم شاید خوب باشه. شرکت هپکو در سال 1385 در اوج قدرت و بالندگی با واگذاری به بخش خصوصی این بلا سرش اومد ولی ماسهامدارها باهاش موندیم تا همین الان که شاید یکی از شرکتهای این کشور که بی نظیر بود تولیداتش در خاورمیانه دوباره برگرده به سر جاش.ولی با اینکار مدیران بورس فهمیدیم که ای سرمایه گذاران اصلا سمت این سهام نیایید، بزارید هپکو کلا له شه بزارید اثری از هپکو نمونه. این عقل مدیریتی معلوم هم نیست در ماه بعنوان حقوق چند ده میلیون تومان دریافت میکنه!
حیف که اعتقادی به پول نوسانگیری ندارم و سهامدار ماندم، و این هم شد عاقبت سهامداری، توی 2 روز 20 درصد منفی. واقعا تو بورس ایران باید نوسانگیر بود مثل نارنجک سهم رو بدی دست کس دیگه و خودت رو خلاص کنی.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان باتجربه هستند و بنده نابلد راه، اما امروز چشمم خیلی ترسید. سهم های +4 و 5 یکدفعه منفی شدند. من تا به حال ریزش بورس را ندیدم اما امروز به عینه دیدم ریزش شاخص کل چه می کند.

خدا به خیر بگذارند ...

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
متاسفانه از روزی که شرکت ها صورت های مالی خود را دستکاری کردن برای سود هیات مدیره و افزایش قیمت سهم و بورس هم با دستکاری شاخص ها سعی در مثبت جلوه دادن آنها داشت
بورس در ایران مُرد

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان باتجربه هستند و بنده نابلد راه، اما امروز چشمم خیلی ترسید. سهم های +4 و 5 یکدفعه منفی شدند. من تا به حال ریزش بورس را ندیدم اما امروز به عینه دیدم ریزش شاخص کل چه می کند.

خدا به خیر بگذارند ...

اصلاح شاخص و قیمت سهمها جزو ذات بازار سرمایه هست و تو تمام بازار های دنیا هم رخ میده .
اتفاقا یکسری مزایا هم داره . از جمله اینکه خیلی سهمها که در حال بالا رفتن از طریق سفته بازی بودند متوقف میشن و فاجعه ای مثل بازار پایه که چند ماه اخیر شکل گرفت ، رخ نمیده .
همچنین سهام خوب تا حدی خودشون رو نشون میدن . سهامی که چندان افت نمیکنند و عرضه بالایی ندارند و همون میزان عرضه هم توسط حقیقی ها و حقوقی ها جارو میشه .
ضمنا توی بازار اصلاحی میشه سهام خوب رو که قبلا به راحتی گیر نمیومد ، خرید و منتظر پایان اصلاح و شروع رشد بازار موند .
موفق باشید .

Last edited:

armin321

Registered User
لایک‌ها
41

خدا به خیر بگذارند ...

خیلی خطرناک شده بورس در وضعیت فعلی و چیزی که بعضی ها فکر میکنند این اصلاحه و مزایا داره نیست اصلا. متاسفانه اعتماد خیلی از سرمایه دارها با توجه به فاجعه قانون گذاری در بازار پایه، از بین رفته و اصلا هم این سرمایه سمت سهام بازار اصلی نرفته و نخواهد رفت. من که 3 روزه اصلا خریدی انجام نمیدم چون امروز رو پیش بینی میکردم. احتمالا این ریزش مقدمه ای برای شروع ریزش عظیم شاخص باشه، تا وقتی قانون بازار پایه درست نشه و اعتماد به جمع سرمایه گذار ها برنگرده، بازار درست بشو نیست.
ریزش امروز سهام خوبی مثل فباهنر، چکاپا و ... دقیقا تصدیق حرفم هست.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
به نظر من هم اصلاح امروز یک جوری بود! حالا جهت نمونه عرض می کنم که مثلا #دزهراوی از +5 یک دفعه تا -2 رسید! البته از دوباره برگشت و مثبت خورد اما در سبد سهامی من از +4 +5 به منفی زیاد بود. من در اصلاح شاخص قبلی که در مرداد رخ داده بود چنین پدیده ای را ندیده بودم.

دقیقا نمی دانم طول دوره هر ریزش تا چقدر زمان می برد اما اگر بریزد دیگر تحلیل بنیادی و غیر بنیادی جواب نمی دهد!

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
خیلی خطرناک شده بورس در وضعیت فعلی و چیزی که بعضی ها فکر میکنند این اصلاحه و مزایا داره نیست اصلا. متاسفانه اعتماد خیلی از سرمایه دارها با توجه به فاجعه قانون گذاری در بازار پایه، از بین رفته و اصلا هم این سرمایه سمت سهام بازار اصلی نرفته و نخواهد رفت. من که 3 روزه اصلا خریدی انجام نمیدم چون امروز رو پیش بینی میکردم. احتمالا این ریزش مقدمه ای برای شروع ریزش عظیم شاخص باشه، تا وقتی قانون بازار پایه درست نشه و اعتماد به جمع سرمایه گذار ها برنگرده، بازار درست بشو نیست.
ریزش امروز سهام خوبی مثل فباهنر، چکاپا و ... دقیقا تصدیق حرفم هست.

موافقم که اعتماد خیلی از سرمایه گذاران جدید سلب شده و اتفاقا این موضوع رو قبل از ریزش امروز و ریزش بازار پایه توی همین تاپیک اعلام کرده بودم. ولی باز بنظرم منفی امروز یک منفی کاملا طبیعی و ساده بود و خطری سهام بنیادی رو تهدید نمیکنه. همین الان قیمت فملی سه سنت هست . اونهم با وجود تولید و صادرات عالی. بعید میدونم کمتر از این بشه. پول ده سهم فملی برابر است با پول یک چیپس !

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
موافقم که اعتماد خیلی از سرمایه گذاران جدید سلب شده و اتفاقا این موضوع رو قبل از ریزش امروز و ریزش بازار پایه توی همین تاپیک اعلام کرده بودم. ولی باز بنظرم منفی امروز یک منفی کاملا طبیعی و ساده بود و خطری سهام بنیادی رو تهدید نمیکنه. همین الان قیمت فملی سه سنت هست . اونهم با وجود تولید و صادرات عالی. بعید میدونم کمتر از این بشه. پول ده سهم فملی برابر است با پول یک چیپس !
سهام خوبی هستش فملی؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
عملکرد کارگزاری های بورس تهران تا پایان مرداد ماه 98 اعلام شد: 44 درصد از کل معاملات الکترونیکی در اختیار 5 کارگزار
5 شهریور 1398 - ساعت 16:32

54579_1_Main_Img.jpg

آمار معاملات 5ماهه اول 98 نشان می دهد سهم معاملات برخط از معاملات نرمال 22 / 55 درصد بوده است.
به گزارش روابط عمومی بورس تهران، به نقل از اطلاعات منتشره مدیریت آمار و اطلاعات در 5 ماهه اول 98 از 107 کارگزار فعال در بورس، 103 کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.

بر اساس این گزارش 44 / 44 درصد از کل معاملات الکترونیکی در 5 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با 21 / 22 درصد، آگاه با 19 / 11 درصد، فارابی با 08 / 5 درصد ، مبین سرمایه با 28 / 3 درصد و بانک پاسارگاد با 68 / 2 درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات، بیش از 1189 هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که 49 درصد کل خرید و فروش می باشد.

بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش در 3 ماهه 98، بیش از 2427 هزار میلیارد ریال بوده است.

براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل 72 / 88 درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده 77 / 2 درصد از معاملات و ارزش خرید و فروش سایر ابزارهای نوین مالی 51 / 8 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

28 درصد از کل معاملات در اختیار 5 کارگزار

این گزارش می افزاید: تعداد 5 شرکت کارگزاری 65 / 28 درصد کل ارزش معاملات را از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه 98 به خود اختصاص دادند.

شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید با 04 / 12 درصد، کارگزاری آگاه با 26 / 6 درصد،کارگزاری بانک پاسارگاد با 53 / 3 درصد، کارگزاری صبا تامین با 48 / 3 درصد و کارگزاری فارابی با 98 / 2 درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

علاقه مندان برای مشاهده گزارش کامل اینجا کلیک کنند.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
کدوم کارگازی بهتره؟ مفید ؟آگاه؟ پاسارگاد ؟ سهم آشنا؟
بعد سامان چطوره؟

---------------

سامانه صحرا بهتره یا تدبیر پرداز؟ تدبیر پرداز تو کارگزاری سامان یه آنلاین داره و یه آنلاین پلاس

Last edited:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سهام خوبی هستش فملی؟
سهام خوبی که هست . البته با دید حداقل یکساله . اما نوشته من توصیه به خرید نیست. اگر قصد خرید داشتید بهتره صورتهای مالی و وضعیت بنیادی و حتی تکنیکال سهم رو خودتون بررسی کنید و بعد تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرید. موفق باشید.

بالا