برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
کدوم کارگازی بهتره؟ مفید ؟آگاه؟ پاسارگاد ؟ سهم آشنا؟
بعد سامان چطوره؟

---------------

سامانه صحرا بهتره یا تدبیر پرداز؟ تدبیر پرداز تو کارگزاری سامان یه آنلاین داره و یه آنلاین پلاس

من تا الان با سامانه های رایان همراه و صحرا کار کردم و بنظرم صحرا بهتره. صحرا خیلی کمتر هنگ میکنه.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان به نظر شما بازدهی یک سهم در ماه چند درصد باشد خوب است؟ منظورم یک ماهه نیست بلکه برآیند ماهیانه است. مثلا ممکن است سهمی ماه اول سود ندهد اما ماه دوم 40 درصد بدهد که در مجموع می شود ماهی 20 درصد.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان به نظر شما بازدهی یک سهم در ماه چند درصد باشد خوب است؟ منظورم یک ماهه نیست بلکه برآیند ماهیانه است. مثلا ممکن است سهمی ماه اول سود ندهد اما ماه دوم 40 درصد بدهد که در مجموع می شود ماهی 20 درصد.

آقا عجب سوال مطرح کردی . آفرین
من به اندازه ای که دانشم اجازه میده توضیح میدم .
یکی از روشهای قیمت گذاری سهام روش تنزیل سودهای تقسیمی آینده ( روش گوردون ) هست .
این هم فرمولش هست :

P=D۱/K-g

قیمت هر سهم=P

سود تقسیمی سال آتی=D۱

نرخ بازده مورد انتظار=K

نرخ رشد سود تقسیمی=g

در فرمول بالا یک عامل داریم به نام نرخ بازده مورد انتظار (K)

این نرخ بازده مورد انتظار معمولا از دوبخش تشکیل میشه
1 - نرخ بازده بدون ریسک ( که میشه همون نرخ سود بانکی یا اوراق مشارکت یا اسناد خزانه و ... )
2 - صرف ریسک

نکته ای که میتونه پاسخ سوال شما رو روشن کنه همین صرف ریسک هست . صرف ریسک یعنی شما به ازای ریسک هایی که در بازار سرمایه پذیرا میشید چقدر بازده طلب میکنید .

فرض کنیم شما تنها به ازای اینکه در بورس هستید 50% سود طلب میکنید . یعنی 50% سود بیش از بهره بانکی را انتظار دارید یا به عبارتی صرف ریسک شما 50% هست .
خوب با این فرضها نرخ بازده مورد انتظار شما میشه 50%+20%=70%
یعنی شما انتظار دارید که بطور متوسط ماهیانه 5.8% سود کنید .

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
بیشتر این کانالها سینگال رو نزدیک مقاومت میدن تا فشار خریدار بتونه مقاومت رو رد کنه و دوستان کانال سیگنالی(یا همان اساتید مهندس) به سود بهتری دست یابند. واقعیت اینه اگر کسی سهمی رو خبر رانتی داشته باشه به ما نمیگه و بقول معروف وقتی خز شد و خودش حسابی رفت تو سود تازه سیگنال میشه
به نظر من تو این بازار علاوه بر تحلیل روند سهم، خیلی مهمه تحلیل روانشناسی داشته باشیم. همین خبر صبح و در حد شایعه (هامونی و بازار پایه) باعث شد سهم های خوب بازار پایه برگرده و کلیت بازار با ورود نقدینگی مثبت بشه. حالا خدا رحم کنه به روزی که بخواد یه خبر در خلاف جریان سرمایه گذاری پخش شه دیگه بنیاد و تکنیکال رو باید ریخت تو جوب

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
نکته ای که میتونه پاسخ سوال شما رو روشن کنه همین صرف ریسک هست . صرف ریسک یعنی شما به ازای ریسک هایی که در بازار سرمایه پذیرا میشید چقدر بازده طلب میکنید .

مشکل اینجا است که من نمی دانم نرخ بازده مورد نظرم چقدر است. این رقم قطعا باید از نرخ تورم بیشتر باشد اما بنده نمی توانم به یک عدد مشخص برسم چون اصلا نمی دانم نرخ تورم چقدر است. آقایان می گویند نرخ تورم 50 درصد است! شما باور می کنید؟ من هرچه فکر کردم نتوانستم این قضیه را برای خودم حل کنم. بعد اصلا اگر نرخ تورم را 50 درصد بگیریم، چند درصد بالاتر از نرخ تورم می تواند خوب باشد؟

خیلی ها فیبوناچی می زنند. یعنی سودشان به یکی از نقاط فیبو که رسید سریعا سهم را می فروشند. من خودم اصلا با فلسفه فیبوناچی مشکل دارم.

نرخ بازده ماهیانه مورد نظر شما برای هر سهم چقدر است؟ منظورم برآیند است. مثلا شاید ماه اول ضرر بدهید اما ماه دوم سودش بتواند نرخ بازده مورد نظرتان را تامین کند.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
سرمایه گذاری تو صندوقهای EFT قابل معامله در بورس بهتره یا صندوقهای مشترک؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
مشکل اینجا است که من نمی دانم نرخ بازده مورد نظرم چقدر است. این رقم قطعا باید از نرخ تورم بیشتر باشد اما بنده نمی توانم به یک عدد مشخص برسم چون اصلا نمی دانم نرخ تورم چقدر است. آقایان می گویند نرخ تورم 50 درصد است! شما باور می کنید؟ من هرچه فکر کردم نتوانستم این قضیه را برای خودم حل کنم. بعد اصلا اگر نرخ تورم را 50 درصد بگیریم، چند درصد بالاتر از نرخ تورم می تواند خوب باشد؟

خیلی ها فیبوناچی می زنند. یعنی سودشان به یکی از نقاط فیبو که رسید سریعا سهم را می فروشند. من خودم اصلا با فلسفه فیبوناچی مشکل دارم.

نرخ بازده ماهیانه مورد نظر شما برای هر سهم چقدر است؟ منظورم برآیند است. مثلا شاید ماه اول ضرر بدهید اما ماه دوم سودش بتواند نرخ بازده مورد نظرتان را تامین کند.
به نظر من توی این شرایط مملکت سالی کمتر از 50 درصد ارزش نداره

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

نرخ بازده مورد انتظار دو بخش داره . یکی سود بدون ریسک هست که کاملا مشخص هست و دیگری صرف ریسک . صرف ریسک برای هر فرد بسته به روحیات و میزان ریسک پذیریش متفاوت هست . همون طور که بالا نوشتم صرف ریسک در ازای پذیرش ریسکهای بازار هست بنابر این هر چه ریسک بیشتری کنید انتظار سود بالاتری دارید .
برای عدد دقیق بازده مورد انتظار میتونید از خودتون سوال کنید .
اگر یک سهم با ریسک پائین در یکسال آینده 30% سود بده حاضرید اونو بخرید ؟
40% چطور ؟
50% چطور ؟
60% چطور ؟
.
.
.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
الان نگاه میکردم ، حقوقی ها تو خیلی از سهمها سنگین عرضه کردند .
دوستانی که اهل تابلو خوانی هستند و نوسانات را بررسی میکند لطفا نظر بدن . آیا وقت استراحت شاخص رسیده ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستانی که اهل تابلو خوانی هستند و نوسانات را بررسی میکند لطفا نظر بدن . آیا وقت استراحت شاخص رسیده ؟

تارنمای تابناک در مطلبی که گذاشته از قول یک کارشناس سرمایه گفته که تا آبان پول هوشمند وارد شده به بورس خارج می شود. ولی آقاجان حرف ها ضد و نقیض است. هر کسی یک چیزی می گوید آخرش حرف یکی درست از آب در می آید. اما من فکر می کنم که بورس هنوز جای دارد. چند روز پیش یک مصاحبه ای را از معاون وزیر صمت در خبرگزاری مهر می خواندم که می گفت با سیاست های خاص بانک مرکزی جلوی رشد دلار را گرفتیم اما اگر این بار دلار افزایشی شود کاری از دست ما ساخته نیست. فعلا ببینیم بالای 300 هزار می رویم یا نه! تا آخر شهریور خبر خاصی نمی افتد :general601:

البته من خودم قصد کرده بودم که اگر اوضاع مالی خوب شد یک سری کلاس هایی را در این زمینه بروم. یک سری جزوه هم از کارگزاری بانک کشاورزی گرفته تا مطالب مهدی افضلیان خواندم که چیز مفیدی نداشتند. اما علی ایحال یکی از نشانه های عرضه سنگین حقوقی می تواند استقبال خوب حقیقی ها باشد. مثلا امروز در نماد #ودی سازمان اقتصادی کوثر 24 میلیون سهم عرضه کرده اما نماد +5 خورده است.

کسی از دوستان #پدرخش دارد؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
به نظر من توی این شرایط مملکت سالی کمتر از 50 درصد ارزش نداره

چند روز قبل یکی از دوستان رفته بود دندان پزشکی ظرف یک ربع 1700 پیاده شد. البته پیش پزشک حاذقی رفته بود. داشتم نماد#پدرخش را بررسی می کردم دیدم شرکت ظرف 5 ماه 17 میلیارد و خورده ای فروش داشته اشت. یعنی این شرکت ماهیانه 3 میلیارد و 500 میلیون تومان می فروشد که می شود روزی 117 میلیون تومان! یعنی این دکتر به تنهایی اگر روزی 20 ساعت کار کند می تواند به اندازه کل این شرکت بورسی درآمد زایی کند :general507:

حاجی ما خیلی پرتیم! باور کن بورس و این موارد فسانه است. ما چون چیزی بلد نیستیم اومدیم تو بورس وگرنه این دکتره ساعت 6 تومن درآمد داره .... درد اینجاست که همون بورس رو هم درست حسابی بلد نیستیم :(

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
چند روز قبل یکی از دوستان رفته بود دندان پزشکی ظرف یک ربع 1700 پیاده شد. البته پیش پزشک حاذقی رفته بود. داشتم نماد#پدرخش را بررسی می کردم دیدم شرکت ظرف 5 ماه 17 میلیارد و خورده ای فروش داشته اشت. یعنی این شرکت ماهیانه 3 میلیارد و 500 میلیون تومان می فروشد که می شود روزی 117 میلیون تومان! یعنی این دکتر به تنهایی اگر روزی 20 ساعت کار کند می تواند به اندازه کل این شرکت بورسی درآمد زایی کند :general507:

حاجی ما خیلی پرتیم! باور کن بورس و این موارد فسانه است. ما چون چیزی بلد نیستیم اومدیم تو بورس وگرنه این دکتره ساعت 6 تومن درآمد داره .... درد اینجاست که همون بورس رو هم درست حسابی بلد نیستیم :(
حاجی بعد سه سال بازم دارم چیز از بورس کشف میکنم و با خودم میگم ای بابا تو که هنوز آماتوری
امیدتو از دست نده
ضمنا اون دکتر فوقش بتونه روزی 10 ساعت کار کنه - پدرخش هم شرکت کوچیکیه چرا شرکت های بزرگ رو مثال نمیزنی
به شخصه که از بورس راضی ام رشد سرمایه ام از دلار و طلا بیشتر بوده - اگرچه سرمایه ام کمه اما با همین سرمایه کم هم میتونم در عرض 5 سال پولدار بشم
بذار یه طور دیگه به قضیه نگاه کنیم اگه یه نفر فقط یک میلیارد سرمایه داشته باشه (که در این دور و زمونه اصلا پول زیادی نیست و خیلی ها دارند)و اگر سالی 50 درصد سود کنه میشه ماهی 40 تومن اونم با روزی چند ساعت کار پشت کامپیوتر

armin321

Registered User
لایک‌ها
41
تارنمای تابناک در مطلبی که گذاشته از قول یک کارشناس سرمایه گفته که تا آبان پول هوشمند وارد شده به بورس خارج می شود. ولی آقاجان حرف ها ضد و نقیض است. هر کسی یک چیزی می گوید آخرش حرف یکی درست از آب در می آید. اما من فکر می کنم که بورس هنوز جای دارد. چند روز پیش یک مصاحبه ای را از معاون وزیر صمت در خبرگزاری مهر می خواندم که می گفت با سیاست های خاص بانک مرکزی جلوی رشد دلار را گرفتیم اما اگر این بار دلار افزایشی شود کاری از دست ما ساخته نیست. فعلا ببینیم بالای 300 هزار می رویم یا نه! تا آخر شهریور خبر خاصی نمی افتد :general601:

البته من خودم قصد کرده بودم که اگر اوضاع مالی خوب شد یک سری کلاس هایی را در این زمینه بروم. یک سری جزوه هم از کارگزاری بانک کشاورزی گرفته تا مطالب مهدی افضلیان خواندم که چیز مفیدی نداشتند. اما علی ایحال یکی از نشانه های عرضه سنگین حقوقی می تواند استقبال خوب حقیقی ها باشد. مثلا امروز در نماد #ودی سازمان اقتصادی کوثر 24 میلیون سهم عرضه کرده اما نماد +5 خورده است.

کسی از دوستان #پدرخش دارد؟

تا آخر شهریور هم نه تا 25 شهریور باید ببینیم چی میشه بازار پایه، اگر بازم حقوقی بخواد عرضه های بی وقفه داشته باشه واقعا به بازار امیدی نیست ومردم هم نمیان سهم های باد کرده خود بورس رو بخرن. همین پدرخش که نام بردید من پارسال 2500 پیاده شدم (ببینید از 400 تومان توی کمتر از 9 ماه به 2500 رسید)ولی تا الان فکر کنم به نزدیک 4000 رسیده. نمی دونم آیا قصدتون خریده که پرسیدید؟ من خودم دیگه جرات نمیکنم سمتش برم چون خیلی خوب رشد کرده و معلوم نیست فاز استراحت سهم (که در واقع اصلاح هست)تا کی انجام میشه.
الان هم که شاخص فرت فرت بالا میره خیلیش بخاطر خریدهای بلوکی هست و نه خریدهای عادی

Last edited:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
احتمال رشد تک سهمی ها بیش از قبل احساس میشه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
نمی دونم آیا قصدتون خریده که پرسیدید؟ من خودم دیگه جرات نمیکنم سمتش برم چون خیلی خوب رشد کرده و معلوم نیست فاز استراحت سهم (که در واقع اصلاح هست)تا کی انجام میشه.

قصدم یافتن تسکین است :D واقعیت آن است که این سهم را خریده ام. حدود 30 درصدی اصلاح قیمتی داشته و کف سازی مناسبی انجام داده است. شرکت بدهی دارد اما میزان فروشش خوب است. البته سهامداران عمده تقریبا همگی اشخاص حقیقی هستند. نمی دانم چرا هر دفعه که این سهم مثبت می شود با عرضه با قیمت های پایین رنج منفی می کشند! یک افزایش سرمایه هم در پیش دارد. اما خب نگرانم دیگر! حدود 5 درصد در ضرر هستم و می ترسم حمایت بشکند :oops:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
حاجی بعد سه سال بازم دارم چیز از بورس کشف میکنم و با خودم میگم ای بابا تو که هنوز آماتوری
امیدتو از دست نده
ضمنا اون دکتر فوقش بتونه روزی 10 ساعت کار کنه - پدرخش هم شرکت کوچیکیه چرا شرکت های بزرگ رو مثال نمیزنی
به شخصه که از بورس راضی ام رشد سرمایه ام از دلار و طلا بیشتر بوده - اگرچه سرمایه ام کمه اما با همین سرمایه کم هم میتونم در عرض 5 سال پولدار بشم
بذار یه طور دیگه به قضیه نگاه کنیم اگه یه نفر فقط یک میلیارد سرمایه داشته باشه (که در این دور و زمونه اصلا پول زیادی نیست و خیلی ها دارند)و اگر سالی 50 درصد سود کنه میشه ماهی 40 تومن اونم با روزی چند ساعت کار پشت کامپیوتر
البته 50درصد در سال سود کردن اونم رو میانگین مثلا 10ساله فکر نکنم اصلا کار راحتی باشه .
سهم خوب چیزی تو زنبیل داری منم بخرم؟؟؟؟؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
البته 50درصد در سال سود کردن اونم رو میانگین مثلا 10ساله فکر نکنم اصلا کار راحتی باشه .
سهم خوب چیزی تو زنبیل داری منم بخرم؟؟؟؟؟
سخته ولی میشه مخصوصا وقتی سرمایه پایین باشه
والا فعلا رو کمنگنز و فولادم
فولاد که بلند مدتیه تا چند ماه دارمش
کمنگنز یکم دیگه بره بالاتر می‌فروشم و باید فکر سهم دیگه باشم اما هنوز هیچ سهمی برای جایگزین این پیدا نکردم
فسازان به نظرم سهم خوبیه برای نوسان ده پانزده درصدی ولی بستگی داره روی چه قیمتی شل کنه فکر کنم زیر ۱۸۰۰ صفش بریزه ارزش ریسک رو داشته باشه

سهم خوب زیاده کگهر ، کاوه و ... همه طرح توسعه دارند منتها وضعیت سیاسی و اقتصاد جهانی قضیه رو پیچیده کرده

Last edited:

7O7

Registered User
لایک‌ها
23
امیدتو از دست نده
کلا پزشک شدن هم خیلی سخته

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
این صندوق های etf چطوریه
زده NAV ابطال52,648
الان این 55480 میشه قیمتی که میتونی واحدها رو بخری و 54200 قیمتی که می تونی بفروشی؟ اون nav ابطال چیه؟
upload_2019-9-8_12-24-12.png

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

از پشتیانی کارگزاری مفید پرسیدم. همونطور بود که گفتم. nav ابطال هم ارزش ذاتی هر واحد هست که توصیه میشه اون محدوده خرید و فروش بشه

Last edited:
بالا