برگزیده های پرشین تولز

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
سنگین‌ترین سقوط شاخص بورس در 50 سال گذشته
شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز سه شنبه 23 مهر ماه، 10 هزار و 892 واحد (3.41 درصد) افت کرد
و به قله 308 هزار و 979 واحد رسید که در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است
این در حالی است که بر حسب میزان درصد افت شاخص در 26 اسفند 93 شاخص کل 5.5 درصد افت کرد
البته در آن روز سقوط رقم شاخص بورس فقط 3589 واحد بود که قابل مقایسه با رقم افت امروز نیست.

الفی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
من با اینکه شاخص ریزش کرد اما اصلا توی ضرر نیستم ....
اما اگه کسی به فکر اون سه تا نماد بانک ملت و صادرات و تجارت نباشه سقوط بورس حتمی هست ! علت سقوط هم اون هاست !
بعد هسته کشش 900 هزار نفر رو نداره ! که اکثر معاملات هم روی اون بانک هاست ! به نظر من معمالات بانک ها رو باید محدود کرد !

بعد بازار باید دوطرفه باشه مثل خارج !
الان که ایران بازارش یک طرفه هست و ریزش ها خطر ناک هست

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
این سامان باز صف فروش بود. 16 میلیون سهم برای 200 نفر
امروز نظر حسابرس برای افزایش سرمایه منتشر شده.
P/E شده 2.21
EPS هم 123 تومن
صورتهای مالی میاندوره ای 3 ماهه منتهی به 31/03/1 ، سود پایه هر سهم 39 ریال

اینا مگه مثبت نیست چرا هی پایین میاد؟

----------------------------------------

این سود سهم چطور پرداخت میشه؟ به حساب بانکی واریز میکنن ؟؟

----------------------------------------

کارگزاری ها API دارن که بشه به صورت خودکار سفارش زد؟

Last edited:

الفی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
فردا به نظرتون شاخص بر می گرده ؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
شاخص فردا برمیگرده کمی
صندوق توسعه حمایت خواهد کرد
از یکشنبه بازار سراسر مثبت
و بعد از عرضه اولیه اول آبان شروع رشدهای شارپی

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
کمی اعصابم خرد است. واقعا در حق خیلی از سهام دارها اجحاف شد. هم حقوقی ها در حق ما اجحاف کردند و هم نیش و کنایه اهالی بازار .......

هی می گویند #دزهراوی حباب بود و قس علی هذا. اصلا گیریم حباب، باید اینگونه حبابش را خالی کنید؟ به معاملات امروز #دزهراوی نگاه کنید. امروز هم منفی 5 خورد اما چگونه؟ تنها 9 فروشنده داشت. یعنی 8 عدد حقیقی+ یک حقوقی آمده اند 21 میلیون سهم را در کف قیمت گذاشته اند برای فروش که تنها 630 هزار سهم را توانستند بفروشند. این قضیه بو دار نیست؟ رفتار داروسازی حکیم در #دزهراوی را ببینید.

زنگ زدم شرکت، به امور سهام می گویم تنها 6 نفر (وقتی که زنگ زدم 6 نفر بودند) دارند 21 میلیون سهم را در کف قیمت روزانه می دهند. خب بیا و حمایت کن .... به من می گوید به ما ربطی ندارد. خب پس به که ربط دارد؟ چطور یک عده می آیند و راحت قیمت شرکت را پایین می آورند ولی شرکت کاری نمی کند؟ هرچند می دانستم از #دزهراوی آبی گرم نمی شود. هنوز تابستان را به یاد دارم که در کف قیمت چطور آبشاری عرضه می کرد و خیلی ها دادشان در آمده بود.

از این سهم ها در بازار زیاد است. رفتارها حرفه ای نبود. به ناحق خیلی از سهم ها را پایین کشیدند. خدا ازشان نگذرد......

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
شاخص کل و اغلب سهام ها از تیر ماه امسال در سه ماه یه رشد شدید رو در سایه سکوت رسانه ها تجربه کرده اند و دو سه برابر و گاها برخی سهام 5 برابر شده اند

اکنون که اکثر سهام در اشباع خرید هستند و حقوقی ها عرضه های سنگین انجام می‌دهند، مردمی که از همه جا بی خبر هستند و هیچ اطلاعاتی ندارند حتی در وارد کردن کلمه عبور و وارد شدن به صفحه معاملات عاجز هستند، تحت تاثیر جو روانی و تبلیغاتی وارد بورس می‌شوند،
کاملا مشخص هست بازنده بازی چه کسانی خواهند بود

بازارهای مالی نیاز به تخصص و یادگیری وسیع دارند
بدون شرح

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
چیزی که مشخص دارن با دست کردن تو جیب مردم امورات میگذرونن بلکم ترامپ رای نیاره یا فرجی بشه 4 تا شرکت ورشکسته که درصد بالایی از سهامشون دست نهادهای حکومت 2 زار هم ارزش ندارن, پول بریزی تو مستراح بهتره تا وارد بورس کذایی کنی

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
کمی اعصابم خرد است. واقعا در حق خیلی از سهام دارها اجحاف شد. هم حقوقی ها در حق ما اجحاف کردند و هم نیش و کنایه اهالی بازار .......

هی می گویند #دزهراوی حباب بود و قس علی هذا. اصلا گیریم حباب، باید اینگونه حبابش را خالی کنید؟ به معاملات امروز #دزهراوی نگاه کنید. امروز هم منفی 5 خورد اما چگونه؟ تنها 9 فروشنده داشت. یعنی 8 عدد حقیقی+ یک حقوقی آمده اند 21 میلیون سهم را در کف قیمت گذاشته اند برای فروش که تنها 630 هزار سهم را توانستند بفروشند. این قضیه بو دار نیست؟ رفتار داروسازی حکیم در #دزهراوی را ببینید.

زنگ زدم شرکت، به امور سهام می گویم تنها 6 نفر (وقتی که زنگ زدم 6 نفر بودند) دارند 21 میلیون سهم را در کف قیمت روزانه می دهند. خب بیا و حمایت کن .... به من می گوید به ما ربطی ندارد. خب پس به که ربط دارد؟ چطور یک عده می آیند و راحت قیمت شرکت را پایین می آورند ولی شرکت کاری نمی کند؟ هرچند می دانستم از #دزهراوی آبی گرم نمی شود. هنوز تابستان را به یاد دارم که در کف قیمت چطور آبشاری عرضه می کرد و خیلی ها دادشان در آمده بود.

از این سهم ها در بازار زیاد است. رفتارها حرفه ای نبود. به ناحق خیلی از سهم ها را پایین کشیدند. خدا ازشان نگذرد......
منم مثل شما اعصابم خرد هست
4 ماه تو بورس هستم و حدود 7 میلیون سود کرده بودم
با منفی های دیروز 7 میلیون سودم که کلا رفت ، 500 هزار تومن از اصل پولم هم رفت
نمیدونم چی بگم واقعا ...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
منم مثل شما اعصابم خرد هست
4 ماه تو بورس هستم و حدود 7 میلیون سود کرده بودم
با منفی های دیروز 7 میلیون سودم که کلا رفت ، 500 هزار تومن از اصل پولم هم رفت
نمیدونم چی بگم واقعا ...

ببین من از ریزش واقعی ناراحت نیستم. از ریزش مصنوعی ناراحتم. شما سهم #ونوین رو ببین، #وساخت همینجوری داره عرضه می کنه....

اگه نگاه کنید من چند روز قبل در مورد #شبندر از دوستان پرسیدم. فردای روزی که سوال کردم #شبندر 40 میلیون صف خرید شد. من گفتم اه فرصت از دست رفت. باور کنید فرداش حقوقی تنها مونده بود مادرش رو عرضه کنه... صف رو قیچی کرد. حالا شاپور محمدی میگه زنگ زدیم به حقوقی ها گفتیم حمایت کنید. البته چهارشنبه حمایت شد.

من #کپشیر دارم. به خدا تا چهارشنبه حقوقی وارد خرید شد سهم +4 شد - 5. من اصلا مانده بودم....

دزهراوی را 5-6 نفر هستند که چند روزه منفی کردند وگرنه این سهم اینقدر نمی ریزید.

به هر حال حرومشون....

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
سلام
در مورد سهام حق تقدم سوال داشتم

سهام حق تقدم وقتی قابل معامله میشه بخوایم بخریم بعد چه مدت تبدیل به سهم اصلی میشه ؟
و وقتی قیمت و زده ۲۰۰ تومن آیا باید بعدن هم بابت هر سهم ۱۰۰تومن پولی واریز شود ؟
اگه میشه یکم راهنمایی کنید

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
در مورد دزهروای باید بگم که این سهم با افزایش سرمایش نزدیک به 20 برابر شده (حالا جالبه باز یه عده میگن بازار پایه زیاد رشد کرده بود ) معلومه کسانیکه این سهم رو باد کردن با ریزش بازار اولین نفر خودشون در صف فروش میرن اینها نمودار تعدیل شده سهم رو پس از افزایش سرمایه به ملت نشون میدن و میگن سهم رشدی نکرده و از بازار عقب هست ومردم از همه جا بیخبر هم با یک ذوق و شوقی سهم رو در هر قیمتی میخرن از این دست سهامها زیاد بوده و هست این روند رشد سهم پس از افزایش سرمایه غیر معقول هست حتی در آخرین گزارش دزهراوی همچنان پیش بینی زیان کرده پس سهمی که زیانده هست چطور قیمتش 1100 شده برای نمونه هم نمودار تعدیل شده هم نمودار تعدیل نشده دزهراوی را میزارم

Screenshot_2019-10-18 بر فراز بورس.pngScreenshot_2019-10-18 بر فراز بورس(1).png

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
سلام
در مورد سهام حق تقدم سوال داشتم

سهام حق تقدم وقتی قابل معامله میشه بخوایم بخریم بعد چه مدت تبدیل به سهم اصلی میشه ؟
و وقتی قیمت و زده ۲۰۰ تومن آیا باید بعدن هم بابت هر سهم ۱۰۰تومن پولی واریز شود ؟
اگه میشه یکم راهنمایی کنید
به ازای هر حقتقدمی که دارید 100 تومان واریز میکنید تا مهلتی زمانیکه در سایت کدال شرکت گفته بعضی شرکتها 2-3 ماه بعد تبدیل به سهم میشن بعضیها هم 6 ماه بعد اگه تازه وارد در بورس هستید هیچوقت وارد بازیهای حق تقدم نشید که ریسک زیادی داره

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
به ازای هر حقتقدمی که دارید 100 تومان واریز میکنید تا مهلتی زمانیکه در سایت کدال شرکت گفته بعضی شرکتها 2-3 ماه بعد تبدیل به سهم میشن بعضیها هم 6 ماه بعد اگه تازه وارد در بورس هستید هیچوقت وارد بازیهای حق تقدم نشید که ریسک زیادی داره

ممنون
ریسک زیادش بخاطر که تا زمانی که تبدیل به سهم اصلی بشه قیمت سهم اصلی چقدر تغییر کنه هست ؟
اگر انتظار داشته باشیم مثلن تا همون سه ماه بعد سهم اصلی قیمتش بالا میره خریدش پیشنهاد نمیشه ؟ مگه قیمتش تقریبن به موازات سهم اصلی بالا یا پایین نمیره ؟
ممنون

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
ممنون
ریسک زیادش بخاطر که تا زمانی که تبدیل به سهم اصلی بشه قیمت سهم اصلی چقدر تغییر کنه هست ؟
اگر انتظار داشته باشیم مثلن تا همون سه ماه بعد سهم اصلی قیمتش بالا میره خریدش پیشنهاد نمیشه ؟ مگه قیمتش تقریبن به موازات سهم اصلی بالا یا پایین نمیره ؟
ممنون
ریسک بستگی به شرایط بازار و قیمت سهمی که خریدید و پیش بینی قیمت سهم در آینده داره ممکنه شما حق رو در بالاترین قیمت بخرید اما امروز فکر کنید که قیمت کمی خریدید قیمت حق همیشه 20-30 تومان کمتر از سهم اصلی است اما ممکنه زمانیکه تبدیل به سهم میشه قیمت سهم هم افت کرده باشه در این صورت شما سرمایتون چند ماه خوابیده و متضرر هم میشد ممکن هم هست که برعکس باشه همه اینها بستگی به شناخت کافی شما از سهمی که میخرید داره

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
در مورد دزهروای باید بگم که این سهم با افزایش سرمایش نزدیک به 20 برابر شده (حالا جالبه باز یه عده میگن بازار پایه زیاد رشد کرده بود ) معلومه کسانیکه این سهم رو باد کردن با ریزش بازار اولین نفر خودشون در صف فروش میرن اینها نمودار تعدیل شده سهم رو پس از افزایش سرمایه به ملت نشون میدن و میگن سهم رشدی نکرده و از بازار عقب هست ومردم از همه جا بیخبر هم با یک ذوق و شوقی سهم رو در هر قیمتی میخرن از این دست سهامها زیاد بوده و هست این روند رشد سهم پس از افزایش سرمایه غیر معقول هست حتی در آخرین گزارش دزهراوی همچنان پیش بینی زیان کرده پس سهمی که زیانده هست چطور قیمتش 1100 شده برای نمونه هم نمودار تعدیل شده هم نمودار تعدیل نشده دزهراوی را میزارم

مشاهده پیوست 1150388مشاهده پیوست 1150389

لطف می کنید و نظرتان را در مورد گروه #دارویی هم بگویید؟ مستحضر هستید که تمام تحلیل گران بازار سرمایه معتقد هستند که در سبدمان حتما نمادهای دارویی داشته باشیم. p/e گروه دارو چند است؟ 15.44. این یعنی چه؟ یعنی اگر فردی در صنعت دارو سرمایه گذاری کند بعد از 15 سال سودهایی که دریافت می کند برابر با مبلغ سرمایه گذاری اش می شود. نسبت p/e به ما می گوید این صنعت گران است. به درد سرمایه گذاری نمی خورد. پس چرا همه بر سرمایه گذاری بر روی نمادهای #دارویی اتفاق نظر دارند؟ #دزهراوی هم از صنعت دارو جدا نیست. بله #دزهراوی هم مانند بقیه هم گروهی هایش بر اساس p/e نسبت به پولی که می دهید گران است.

اما ..........

اما شما تنها با p/e نمی توانید یک صنعت را ارزیابی کنید. شما تنها با p/e نمی توانید یک نماد را ارزیابی کنید. در تمام دنیا در دوران رکود (که ما در آن قرار داریم) بهترین صنعت داروسازی است. داروسازها افزایش نرخ گرفتند. مقدار فروش #دزهراوی با سال قبل قابل مقایسه نیست. چندین داروی استراتژیک هم دارد که در سال های بعد وارد بازار می شوند. شما این موارد را هم لحاظ کنید.

نکته بعد. نحوه رفتار حقوقی ها را دیدید؟ رفتار حقیقی های گنده را دیدید؟ من نمونه هایی از زذالت این افراد را در پست های قبل گفتم. آقا سهامت هست، دوست داری بفروشی، نوش جانت. اما نه اینگونه .... نه در این روزها ...... سازمان باید جلوی این کارها را بگیرد. حقوقی ها باید حمایت کنند.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
بله باید صد تومن رو واریز کنید که بشه 300 تومن در مورد سوال اول هم چند ماهی طول میکشه متاسفانه یادم نیست

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
لطف می کنید و نظرتان را در مورد گروه #دارویی هم بگویید؟ مستحضر هستید که تمام تحلیل گران بازار سرمایه معتقد هستند که در سبدمان حتما نمادهای دارویی داشته باشیم. p/e گروه دارو چند است؟ 15.44. این یعنی چه؟ یعنی اگر فردی در صنعت دارو سرمایه گذاری کند بعد از 15 سال سودهایی که دریافت می کند برابر با مبلغ سرمایه گذاری اش می شود. نسبت p/e به ما می گوید این صنعت گران است. به درد سرمایه گذاری نمی خورد. پس چرا همه بر سرمایه گذاری بر روی نمادهای #دارویی اتفاق نظر دارند؟ #دزهراوی هم از صنعت دارو جدا نیست. بله #دزهراوی هم مانند بقیه هم گروهی هایش بر اساس p/e نسبت به پولی که می دهید گران است.

اما ..........

اما شما تنها با p/e نمی توانید یک صنعت را ارزیابی کنید. شما تنها با p/e نمی توانید یک نماد را ارزیابی کنید. در تمام دنیا در دوران رکود (که ما در آن قرار داریم) بهترین صنعت داروسازی است. داروسازها افزایش نرخ گرفتند. مقدار فروش #دزهراوی با سال قبل قابل مقایسه نیست. چندین داروی استراتژیک هم دارد که در سال های بعد وارد بازار می شوند. شما این موارد را هم لحاظ کنید.

نکته بعد. نحوه رفتار حقوقی ها را دیدید؟ رفتار حقیقی های گنده را دیدید؟ من نمونه هایی از زذالت این افراد را در پست های قبل گفتم. آقا سهامت هست، دوست داری بفروشی، نوش جانت. اما نه اینگونه .... نه در این روزها ...... سازمان باید جلوی این کارها را بگیرد. حقوقی ها باید حمایت کنند.
بنده نظرم روی گروه دارویی مثبت هست به خصوص سهام دزهراوی که از 4 سال پیش روش شناخت داشتم دزهراوی رو به عنوان مثال عرض کردم چون افزایش سرمایه داده بود و نمودار تعدیل شده داشت اما سود شما در معامله زمانی هست که سهم را در قیمت معقولی بخرید چون میدونم وقتی افراد تو ضرر گیر میکنن دیگه نگاه بلندمدت و منطقی ندارند و طوری اعصابشون بهم میریزه که قید همه چی رو میزنن و سهم رو میفروشن اینکه من برم سهمی که پیشبینی زیان میده را 1000 بخرم قاعدتا باید ریسک ریزش هم پذیرا باشم مگر اینکه افزایش سرمایه داشته باشه حقوقی و اونهایی که سنگین خریدن هم روی این قیمت میرن رو صف فروش چون 20 برابر سود کرده و میدونه که داره قیمت خوبی میفروشه و پایینتر میتونه بخره و یا اینکه میره روی سهمی که ریسک به ریواردش کمه سرمایه گذاری میکنه
مورد بعدی که میگید چرا اونها سنگین میفروش باید بدونید تو این بازار کسی دلش برای شما نمیسوزه این بازار بورس خیلی بی رحمتر از این حرفهاست اینجا حرف پول و سرمایه است چیزی که بخاطرش آدم میکشن شما خوش شانس بودید که در روزهای خوب بورس طی این دوسال وارد شدید بنده به شخصه آدمهایی رو دیدم که سکته کردن و ناراحتیهای اعصاب گرفتن و زندگیشون رو توی بورس از دست دادن برید ببینید ذهنیت اونها هنگام خرید سهم چی بوده اونها هم وقتی میخریدن که سودهای آنچنانی برای سهمشون متصور بودن
مورد دیگه میگید چرا سازمان جلو اینها رو نمیگیره باید بگم اینها از خداشونه که من و شما ضرر کنیم و هدف پشت پرده اینها هم همینه چون با این کار حجم زیادی از نقدینگی رو یکجا جم کردن و طی یک فرایند اون نقدینگی رو از بین میبرن و یااسیر میکنن

بالا