برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اگه به رتبه ایران در شاخص فلاکت توجه کنید بهتر متوجه میشید مشنگ هستند یا نه :D ;):)
فعلا که هر یدونه مشنگ میتونه کل زندگی چند هزار غیر مشنگ و نخبه رو تو کسری از ثانیه بخره :D
مشنگ بودن تو مسائل اقتصادی به مدرک و شاخص و این چیزا نیست !
به سرمایست . کسی که ثروتش به هزار میلیارد و دو هزار میلیارد و سه هزار میلیارد رسیده ، از تو جوب پولشو پیدا نکرده:p

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
فعلا که هر یدونه مشنگ میتونه کل زندگی چند هزار غیر مشنگ و نخبه رو تو کسری از ثانیه بخره :D
به سرمایست . کسی که ثروتش به هزار میلیارد و دو هزار میلیارد و سه هزار میلیارد رسیده ، از تو جوب پولشو پیدا نکرده:p
شما برای زندگی و سرمایه گذاری کدوم را انتخاب میکنید!؟ ;) امریکا, کانادا , اروپا یا افغانستان, جیبوتی ,کومور ;)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شما برای زندگی و سرمایه گذاری کدوم را انتخاب میکنید!؟ ;) امریکا, کانادا , اروپا یا افغانستان, جیبوتی ,کومور ;)
حاجی بیخیال ما شو ! شما تو امریکا هستی ، ملکم خوب نیست :D
همون کاری که به نظرت درسته رو انجام بده
اگه دیگه جواب ندادم ، از من ناراحت نشی . قصد جسارت ندارم;)
ولی یه جاهایی واقعا بعضی کاربرا دوس دارن کل کل بکنن :D
فقط با این جمله از پایه مخالفم که " ملک هیچوقت به درد سرمایه گذاری نمیخوره " که شمام اصرار داری سرمایه گذاری تو ملک هیچ ارزشی نداره
قطعا قدرت
فکر و هوش اقتصادی کسی که صد میلیارد و هزار میلیارد و ده هزار میلیارد تو ملک داره ، از کسی که این ثروت رو نداره ، زمین تا آسمون بیشتره
طرف اصلا انیشتین ! اون چیزی که مهمه هوش اقتصادیه و اینکه بدونی چیکار بکنی در غیر این صورت همه جنبه های زندگی درست جلو میره ولی مالی نه:D

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
هر کسی در مورد کاری که میکنه یا تصمیمی که میگیره دلایل شخصی خودش رو داره و این درست نیست که افراد رو به خاطر سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در مکان یا آیتم مورد نظر ما مشنگ خطاب کنیم یا نکنیم. همونطور که بسیاری از افراد سرمایه هاشون داخل کشور متمرکز هست، بسیاری از ایرانیان هم هستند که سرمایه های میلیون دلاری دارن و به دلایلی که دارند و عموماً درست و منطقی هم هست حاضر نیستند حتی یک سنت از اون پول رو وارد ایران کنند. خیلی ها هم هستند که ترکیبی از سرمایه گذاری در داخل و خارج رو انتخاب کردند. کسی که اعتقادی به سرمایه گذاری در خارج از کشور نداره لزوماً آدم باهوشی نیست!

کسی که میره ترکیه یا هر کشور دیگه ملک میخره به احتمال زیاد هدفش کسب اقامت کشوری بجز ایران و احیاناً کسب پاسپورت دوم و دوری از مشکلات دنباله داری مثل تحریم و تنش های گوناگون داخل ایران هست.
تعدادی از افراد هم برای خارج کردن سرمایه و مهاجرت دلایل فرهنگی دارند. بسیاری هستند که دلایلی خانوادگی دارند.

تعداد زیادی از افراد هم دلایل اقتصادی دارند. به هر صورت ، کشوری که از ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی برخوردار نیست و در جهان یک کشور منزوی و غیر نرمال به حساب میاد ، بدون شک ، ریسک سرمایه گذاری داخلش بسیار بالاست و نمیتونه گزینه خوبی برای سرمایه گذاری و حفظ سرمایه محسوب بشه.
داخل ونزوئلاً هم بسیاری از افراد هستند که میلیاردها بولیوار سرمایه منقول و غیرمنقول داخل کشورشون دارند ، اما آیا این دلیل میشه که کشور ونزوئلا یک کشور خوب و امن برای حفظ سرمایه و زندگیه؟! یا اون افراد ، حتماً افرادی باهوش با شم اقتصادی قوی هستند؟! قطعاً خیر!

Last edited:

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
دوستان مساله ی اصلی ریسک سرمایه گذاری هست که صرفا مربوط به ملک نیست شما اگر کارخانه هم بزنید با توجه به موانعی که وجود داره ضرر میکنید

الان شرایط ایران و حتی کشورهای توسعه یافته بگونه ای است که بیشتر از اینکه سرمایه تون رو درگیر کنید باید با مهارتتون درآمد زایی کنید
به عنوان مثال به افرادی که در اینستاگرام هستند دقت کنید با سرمایه کم درامد بالایی دارند

این پیج حداقل 30 میلیون درامد داره فقط از طریق اینستاگرام, یوتیوب رو هم حساب کنید بیشتر از 300 میلیون !

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان مساله ی اصلی ریسک سرمایه گذاری هست که صرفا مربوط به ملک نیست شما اگر کارخانه هم بزنید با توجه به موانعی که وجود داره ضرر میکنید

الان شرایط ایران و حتی کشورهای توسعه یافته بگونه ای است که بیشتر از اینکه سرمایه تون رو درگیر کنید باید با مهارتتون درآمد زایی کنید
به عنوان مثال به افرادی که در اینستاگرام هستند دقت کنید با سرمایه کم درامد بالایی دارند

این پیج حداقل 30 میلیون درامد داره فقط از طریق اینستاگرام, یوتیوب رو هم حساب کنید بیشتر از 300 میلیون !
آهان الان صحبت منطقی شد :p
این کسب و کاره که من همیشه توصیه میکنم سمتش برید . قطعا با سرمایه های خیلی ناچیز شاید زیر 10 تومن بشه درآمد های بالایی داشت که حتی کسی با پنج یا ده میلیارد هم نداشته باشه

منم فقط گفتم ملک مقصد سرمایه ها به خصوص توی اقتصاد آشفته ای مثل ایرانه به خاطر امنیتش
شما فرضا اگه ماهی 300 درآمد داشته باشی در سال تقریبا 4 میلیارد میشه و اون 4 میلیارد دوباره باید به کار گرفته بشه
از طرفی ممکنه کسب و کار فعلی شما گنجایش رشد بیشتر از 200 تومن یا 300 تومن و 400 تومن رو نداشته باشه
تهش مثلا 3.5 میلیارد اضافه میاری
یکی از راه هاش اینه برای حفظ ارزش پول سکه یا دلار بخری . سکه و دلار خوبه ولی مشکل امنیت به وجود میاد !
یکی دیگه از راه هاش ملکه که بدون هیچ دردسری یدونه ملک خوب یا زمین مناسب میخری و میندازی یه گوشه

بخصوص اگه این درآمد پایدار باشه و بعد از ده سال هیچ آدم عاقلی 1.5 میلیون دلار پول نقد تو خونش نگهداری نمیکنه
واسه همینه میگم مقصد نهایی سرمایه های سنگین ملک و زمینه
به خاطر امنیت بالاش
حالا یکی میاد ایران ملک میخره یکی کشورهای دیگه ( سلیقه ای و با توجه به علاقه یا توانایی هاش )

اگه وضعیت اقتصادی توی ایران مناسب راه اندازی کسب وکارهای بزرگتر بود و کسی تواناییش رو داشت همینطوری میتونه کسب و کار خودش رو گسترش بده و قطعا بردن سرمایه توی یه بازار دیگه شاید اشتباه باشه

ولی بالاخره به یه جایی میرسی که شاید رشد کسب و کارت اشباع بشه و اونجاست که بازار ملک هر جای دنیا هم که باشه هدف آخر برای انباشت سرمایه مازاده

کسی هم اگه شک داره ، کسب و کارش رو رشد بده ، اشباع که شد ، ببینه دست آخر سمت بازار ملک برای جمع کردن پول بلا استفادش میره یا نه:D

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
دوستان به نظرتون خرید باغ لیمو با ثمر سالی 15 تن به قیمت 1 میلیارد تومن منطقی هست؟ (قیمت فروش عمده لیمو حدود 13 تومن هر کیلو، یعنی سود ناخالص سالی حول و حوش 200 تومن)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان به نظرتون خرید باغ لیمو با ثمر سالی 15 تن به قیمت 1 میلیارد تومن منطقی هست؟ (قیمت فروش عمده لیمو حدود 13 تومن هر کیلو، یعنی سود ناخالص سالی حول و حوش 200 تومن)
20% سود ناخالص داره . نمیدونم هزینه بهره برداریش چقدره ولی اگه 100 تومن هم هزینه داشته باشه بازم 10% در سال بازدهی داره که از نظر من عالیه
اگه زمین سند دار و بدون مشکل نباشه ، خود سند هم همیشه رشدش رو میکنه
در نهایت در بدترین حالتش همیشه از تورم یه پله جلو تری
زمین جاش خوب باشه که دیگه عالیه ...
در مورد میزان بارش هم حتما خودتون بلدِکار باشید یا داشته باشید . چون این قسمتش تخصصیه و مربوط به زمین نیست . براتون داستان نشه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان دوباره قیمت دلار هیجانی بالا رفت و بقیه بازارها رو هم ملتهب کرد . توی دیوار دیدم که یکسری از آپارتمان ها رو دارن قیمت پرت میدن .
این سایتی هست که قیمت املاکی که معامله شدن و در سازمان ثبت اسناد ثبت شدن رو نشون میده . قابلیت جستجو بر اساس شهر و منطقه و روی نقشه رو هم داره .

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان
یکی از دوستان من حدود 300-350 میلیون سرمایه داره
منطقه آزاد زندگی میکنه (کار و کاسبی میگه بدجوری خوابیده و نمیخواد سرمایه رو توی کار بذاره)
الان دو گزینه داره... یکی از شهرهای نزدیکش ( زرقان فارس ) مسکن مهر میتونه با این مبلغ بخره و اجاره یا رهن بده...
و کار دوم خرید یه خودروی خارجی در منطقه آزاد هستش (سانتافه-پرادو-bmw) طوری که گفت میشه بخره (البته بعید میدونم پلاک منطقه آزاد باشه احتمالا پلاک خود شهر هست و از اون دست ماشین هایی که نمیتونه مرخصی بگیره یک ماه در سال - یعنی فکرررر کنم موقع فروش دردسر داشته باشه)

در کل... نظر شما چیه... خرید مسکن مهر سال ساخت 98-99 در زرقان استان فارس
یا خرید خودروی خارجی...

پیشنهاد خودم این بود بره حداقل صدرای شیراز بخره
که بهم گفت از 600 شروع میشه مسکن مهر اونجا /:

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
ممنون میشم اینجا نظرتون رو بگید

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203

سلام،

بستگی به هدفتان دارد. قطعا می دانید که کاربری زمین مورد نظر شما "باغات" است و در آینده نمی توانید در آن ساخت و ساز کنید یا به خیل عظیمی از جامعه که به دنبال خرید خانه و زمین با کاربری مسکونی هستند آن را بفروشید. به احتمال زیاد زمین تان خارج از بافت هم است. نوع سندی هم که می گیرید مهم است.

از لحاظ اقتصادی هم باید ببینید چند ساله پولتان بر می گردد. بیشتر از 10 سال بشود صرفه اقتصادی ندارد.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
سلام،

بستگی به هدفتان دارد. قطعا می دانید که کاربری زمین مورد نظر شما "باغات" است و در آینده نمی توانید در آن ساخت و ساز کنید یا به خیل عظیمی از جامعه که به دنبال خرید خانه و زمین با کاربری مسکونی هستند آن را بفروشید. به احتمال زیاد زمین تان خارج از بافت هم است. نوع سندی هم که می گیرید مهم است.

از لحاظ اقتصادی هم باید ببینید چند ساله پولتان بر می گردد. بیشتر از 10 سال بشود صرفه اقتصادی ندارد.

سلام، خیلی ممنون از راهنماییتون.

به خاطر نداشتن سند از خریدش منصرف شدم (حتی سند مادر هم نداشت). چون زمین روی یه تپه بود، از نظر منابع طبیعی جز اراضی ملی محسوب می شد. البته می شد اثبات کرد که اینجا متعلق به اراضی ملی نیست با تصویر هوایی ولی به دردسر نمی ارزید.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
سلام دوستان
یکی از دوستان من حدود 300-350 میلیون سرمایه داره
منطقه آزاد زندگی میکنه (کار و کاسبی میگه بدجوری خوابیده و نمیخواد سرمایه رو توی کار بذاره)
الان دو گزینه داره... یکی از شهرهای نزدیکش ( زرقان فارس ) مسکن مهر میتونه با این مبلغ بخره و اجاره یا رهن بده...
و کار دوم خرید یه خودروی خارجی در منطقه آزاد هستش (سانتافه-پرادو-bmw) طوری که گفت میشه بخره (البته بعید میدونم پلاک منطقه آزاد باشه احتمالا پلاک خود شهر هست و از اون دست ماشین هایی که نمیتونه مرخصی بگیره یک ماه در سال - یعنی فکرررر کنم موقع فروش دردسر داشته باشه)

در کل... نظر شما چیه... خرید مسکن مهر سال ساخت 98-99 در زرقان استان فارس
یا خرید خودروی خارجی...

پیشنهاد خودم این بود بره حداقل صدرای شیراز بخره
که بهم گفت از 600 شروع میشه مسکن مهر اونجا /:

ببینید به صورت کلی فاکتور نقد شوندگی برای ملک مهم است. شما جای بدی ملک بخری که نتوانی آن را سریع بفروشی انگار پولت را ریخته ای جوی آب. این واحد مسکن مهری که شما می گویید، تا چه حد برای رهن و اجاره مشتری دارد؟ مبلغ رهن و اجاره تا چه حد است؟ دو فردای دیگر می توانی سریع آبش کنی؟

پاسخ به این سوالات را که بدهید خود به خود جواب مشخص می شود.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
به خاطر نداشتن سند از خریدش منصرف شدم (حتی سند مادر هم نداشت)
ملک بی سند رو هییییچ وقت بهش فکر هم نکنید
همه چیز باید واضح و شفاف و تر و تمیز باشه
محل هم باید به نوعی باشه که در صورت اراده به فروش بتونید به قیمت بفروشید در غیر اینصورت همش دردسر و اعصاب خوردیه

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
ببینید به صورت کلی فاکتور نقد شوندگی برای ملک مهم است. شما جای بدی ملک بخری که نتوانی آن را سریع بفروشی انگار پولت را ریخته ای جوی آب. این واحد مسکن مهری که شما می گویید، تا چه حد برای رهن و اجاره مشتری دارد؟ مبلغ رهن و اجاره تا چه حد است؟ دو فردای دیگر می توانی سریع آبش کنی؟

پاسخ به این سوالات را که بدهید خود به خود جواب مشخص می شود.

اتفاقا امروز به اون بنده خدا همینو گفتم...
از دیروز دارم واسش نگاه میکنم
500 تا واحد مسکن مهر تو شیراز گذاشتن ( لپویی و زرقان و صدرا )
لپویی که خوندم در موردش میگن یه روستا بوده شهر شده و همه از اونجا مهاجرت کردن رفتن! صدرا میگن تراکم زیاده و بدرد زندگی نمیخوره
زرقان حالا میگفتن آب و هواش بهتره و جمعیتش کمتره
ولی اجاره ماهیانه 600-700 بود !!!
و 100 تا واحد اجاره ای مسکن مهر تو دیوار بود !!!
(بنظر من زیاده)
دقیقا یه جورایی حرف شما میشه، اینکه بخره و بعد اجاره نره ( یا اصلا با این قیمت ناچیز 600-700 تومن اجاره چی میشه؟ یه خرید سوپرمارکت میری تمومه)
یا وقتی بخواد بفروشه مشتری نباشه بخره... کلا من خودم حاضرم تو دشت و دمن بخوابم ولی پول واسه مسکن مهر ندم...
حالا این بنده خدا سرمایه ش اینقدره و میخواد تو این آشفته بازار به یه چیزی کنه تا ضرر نشه فردا روز واسش...

buyer

Registered User
لایک‌ها
37
اتفاقا امروز به اون بنده خدا همینو گفتم...
از دیروز دارم واسش نگاه میکنم
500 تا واحد مسکن مهر تو شیراز گذاشتن ( لپویی و زرقان و صدرا )
لپویی که خوندم در موردش میگن یه روستا بوده شهر شده و همه از اونجا مهاجرت کردن رفتن! صدرا میگن تراکم زیاده و بدرد زندگی نمیخوره
زرقان حالا میگفتن آب و هواش بهتره و جمعیتش کمتره
ولی اجاره ماهیانه 600-700 بود !!!
و 100 تا واحد اجاره ای مسکن مهر تو دیوار بود !!!
(بنظر من زیاده)
دقیقا یه جورایی حرف شما میشه، اینکه بخره و بعد اجاره نره ( یا اصلا با این قیمت ناچیز 600-700 تومن اجاره چی میشه؟ یه خرید سوپرمارکت میری تمومه)
یا وقتی بخواد بفروشه مشتری نباشه بخره... کلا من خودم حاضرم تو دشت و دمن بخوابم ولی پول واسه مسکن مهر ندم...
حالا این بنده خدا سرمایه ش اینقدره و میخواد تو این آشفته بازار به یه چیزی کنه تا ضرر نشه فردا روز واسش...
سلام
دوست عزیز مسکن مهر پرند فاز 6 کوزو هم گزینه خوبی هست بخصوص الان که زمزمه هایی بر راه اندازی سریعتر مترو از تهران به پرند در چند ماه آینده به گوش میرسد و همچنین به دلیل نجومی شدن قیمت خرید و اجاره آپارتمان در تهران خیلی از تهرانیها مایل به سکونت در شهرهای نزدیک به پایتخت شدند

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام
دوست عزیز مسکن مهر پرند فاز 6 کوزو هم گزینه خوبی هست بخصوص الان که زمزمه هایی بر راه اندازی سریعتر مترو از تهران به پرند در چند ماه آینده به گوش میرسد و همچنین به دلیل نجومی شدن قیمت خرید و اجاره آپارتمان در تهران خیلی از تهرانیها مایل به سکونت در شهرهای نزدیک به پایتخت شدند

والا من یک سال قبل دقیقا تو همین ماه ها هم بود
یه پولی داشتم و میخواستم مهاجرت کنم از شهرم برم شهر دیگه
یکی از دوستان گفت بیا پرند قیمتاش مناسبه و همه تهرانیا میان و مترو میخوان بزنن بزودی و شلوغ میشه و...
خب حقیقش من خودم از جاهای شلوغ و... بیزارم! واسه همین رفتم یه جزیره و ساکن شدم یک ساله

در کل... ممنون از همگی
تصمیم گرفت ماشین بخره

buyer

Registered User
لایک‌ها
37
والا من یک سال قبل دقیقا تو همین ماه ها هم بود
یه پولی داشتم و میخواستم مهاجرت کنم از شهرم برم شهر دیگه
یکی از دوستان گفت بیا پرند قیمتاش مناسبه و همه تهرانیا میان و مترو میخوان بزنن بزودی و شلوغ میشه و...
خب حقیقش من خودم از جاهای شلوغ و... بیزارم! واسه همین رفتم یه جزیره و ساکن شدم یک ساله

در کل... ممنون از همگی
تصمیم گرفت ماشین بخره
انشالله که انتخاب خوبی انجام داده است. در کل منظور بنده برای سرمایه گذاری در ملک و حفظ ارزش پول همین شهرهای نزدیک به پایتخت و در حال توسعه می باشد که در حال حاظر هنوز قیمتهاشون نجومی نشده و خیلی جای پیشرفت دارند و به نظرم وقتی مسکن دچار رکود شود این قبیل املاک در حال رشد هنوز قدرت نقد شوندگی خوبی خواهند داشت

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,463
دیویدجان با ۴۰۰.۵۰۰ تومن میشه امیدی داشت به خربد اپارتمان سنددار تو تهران و کرج.
طرفای شهرری یکی دو مورد پیدا کردم.ولی ۲۰ سال به بالاس

Last edited:
بالا