برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
یه سوال من میتونم یه چنل تو یوتیوب بزنم که موزیک توش پخش کنم مثلا موزیک ویدیوهایی که میاد یا آهنگارو واسشون کلیپ درست کنی و تو یوتیوب پخش کنی مث خیلی از پیج های اینستا؟
اگه امکان داره و کپی رایت محسوب نمیشه درآمدش چطوریه به ازای هر 100تا!؟
کسی اطلاعی داره؟
به به! خسته نباشید!
103 صفحه تاپیک تو هر صفحه اش در این‌باره گفته شده! باز سوال پرسیدید! خیلی خوب بود! :D
عزیز، اصلاً و ابداً همچین کاری بدون کسب اجازه از تک تک صاحبان آثار امکان پذیر نیست.
موزیک های روز که بخواهید استفاده کنید؛ یوتیوب اتوماتیک، ویدیوتون رو در اکثر کشورها بلاک می کنه و پخش نمی کنه؛ بماند که امکان مانیتایز کردن (کسب درآمد) هم غیرفعال میشه. بعدش کافیه سه تا اخطار کپی رایت جدی بخورید تا کل اکانت و متعلقاتش(!) کامل مسدود بشه.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
دوستان لطفا یک نرم افزار ساده و کم حجمی که بشه باهاش چند تا عکس و متن و موزیک رو به کلیپ تبدیل کرد معرفی کنید.
به غیر از پریمیر

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان لطفا یک نرم افزار ساده و کم حجمی که بشه باهاش چند تا عکس و متن و موزیک رو به کلیپ تبدیل کرد معرفی کنید.
به غیر از پریمیر
windows movie maker
nero video هم یادمه خوب بود

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
به غیر از پریمیر
Corel VideoStudio
سبک و آسونه
یکی دو ساعته همشو یاد میگیری

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
به غیر از پریمیر
باید بگردید، یکی یکی برنامه ها رو نصب کنید تا گزینه مناسب پیدا کنید.
اینو تست کنید:
(من خودم تستش نکردم ولی هم کم حجم بود و هم ساده و هم رایگان و هم اپن سورس)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
کسی مک بوک ایر m1 داره؟
به نظرتون برای ادیت مک بوک ایر m1 بهتره یا سیستم با همون قیمت؟ (مانیتور هم حساب کنید)
مک بوک با 8 گیگ رم برای ادیت و خروجی گرفتن ویدیو 1080p 10 ساعته جواب میده؟
به نظرم یه سیستم بگیر با یه مانیتور آلترا واید یا نهایتا دیگه مانیتور ۲۴ اینچ فول اچ دی
برا کار رندرینگ هم به نظر کلا لپتاپ ممکنه صدمه ببینه چون فن و خنک کننده ضعیفی دارن در مقابل کیس
یه کیس قوی بگیر با یه مانیتور خوب، اگه بتونی ۳ ۴ تومن دیگه بزاری روش به نظر یه سیستم ایده آل قوی میتونی بگیری که چندین سال نیازی به ارتقا نداشته باشی
خدایی برا ادیت کسی از مانیتور ۱۳ اینچ استفاده نمیکنه، هی باید تایم لاینو اسکرول کنی اینور اونور

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
مانیتورای ارزون قیمت ساپورت رنگشون خوب نیست مثل مک بوک color gamut میگن بهش فک کنم
بعد تست دیدم ویدیو 4k با مک بوک ایر ادیت میکنن خیلی روونه، موقع رندر هم تا 10 دقیقه سرعت سی پی یو کم نمیشه (مک بوک ایر فن نداره
418.gif
)
فعلا برا لپ تاپم یه ssd گرفتم ببینم جواب میده یا نه، گرافیک gtx850m و سی پی یو core i7 نسل 4

پ.ن: ملت دارن رو آیپد پرو ویدیو حرفه ای ادیت میکنن کجای کاری
دلت بسوزه، مانیتور من 29اینچ ips هست ولی ۸بیته
دیگه دغدغه تایم لاین ندارم اما سرم باید اینور اونور کنم بجاش 😁
سیستمت هم خیلی اوکیه که
من با سی پی یو نسل ۳ i5 و گرافیک ۷۴۰ دارم کارامو انجام میدم دوشواری هم ندارم، البته هارد ssd اومد کمکم
یه جستجو درباره پراکسی توی برنامه های ادوب انجام بده
سیستمت نسل ۲ هم باشه بدون ssd میتونی با ابزار پراکسی ویدیوهای با بیت ریت های بالا رو تبدیل کنی به کیفیتهای خیلی پایین و روی اونا کار کنی و موقع خروجی گرفتن برات از فایلهای اصلی استفاده میکنه
یه امتحان کن حتما

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
سوالم درباره ویدیو های چند ساعته بود مثل دوره های code with mosh که 6-10 ساعتن
موقع رندر رم کم نمیاد؟ رمم 8 گیگه گرافیک هم 4 گیگ حافظه اختصاصی داره

پ.ن: پروکسی میدونم چیه
ویدیوهای چند ساعته برای یوتیوب یا برای فروش؟
اگه برای یوتیوبه به نظرم فهرست بندی کن
اگه هم برای فروشه بازم میگم که پارت بندی کنی (فهرست) خیلی بهتره
ویدیوهای چند ساعته باید تست کنی، اگه رم کم بیاد کرش میده موقع رندر

من نهایتا تا ۲۰ دقیقه رو تست کردم با سیستم خودم نزدیک ۱ ساعت رندر میکنه (رم ۶گیگ ddr3 1600)
البته من توی ویدوهام از انیمیشن و موشن گراف و اینا استفاده میکنم
البته خود فرمت صدای aac هم تاثیر توی زمان رندر داره چون برای من جداگونه رندر میکنه صدارو و اگه خیلی تفاوتی نداره کیفیت صدات با mp3، به نظرم تغییر فرمت به رو mp3
البته اگه صدارو جداگونه ضبط میکنی

یه چیز دیگه که خیلی از دوستان خودم نمیدونستن هم اینه که پلن پاور رو حتما بزارید روی high performance که سرعتتون رو فوق العاده میکنه (اگه نداشت باید بسازید)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
لوپ رو همون 5 دقیقه خروجی گرفتم با ffmpeg 120 بار تکرارش کردم که بشه 10 ساعت کلا 20 دقیقه طول کشید
evilsmile.gif

کد:
ffmpeg -f concat -i list.txt -c copy output.mp4
داخل list.txt هم اسم فایل رو به تعداد مد نظر کپی میکنیم:
کد:
file 'exp265.mp4'
file 'exp265.mp4'
file 'exp265.mp4'
من نمیدونم چرا ffmpeg اینقدر سریعه
خود برنامه ها از همین استفاده میکنن برا رندر کردن، اما تو محیط داس وقتی میزنی عین گلوله برات رندر میکنه
یه پروژه سایت جدید دارم که مجبورم ویدیوها رو بگیرم و روشون واتر مارک بزنم و دوباره رندر کنم، پریمیر خیلی طولش میده، ثانیه به ثانیه مثل کپچر کردن رندر میکنه ادمو دق میده
چند سال پیش گرفتمش کانفیگ کردم (اگه اشتباه نکنم رو ومپ سرور و اینا بود) اما الان ندارمش
ffmpeg رو چطور نصبش کردی ؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
ffmpeg سریع نیست فقط بهت اجازه میده کامل کنترل داشته باشی. یه ویدیو رو زدم تبدیل بشه به x256 با preset veryslow سرعت تبدیلش 0.05x بود فکر کنم باید سی پی یو 5990x داشته باشی که به 1x برسه
imoksmiley.gif

از اینجا دانلود کردم، نمیدونم فرق این ورژن‌ها چیه من اونی که حجمش بالاتره گرفتم به نظرم کاملترین همین باشه
283.gif

مشاهده پیوست 1246221

برای نصب اول فایل zip رو اکسترکت میکنیم بعد محتوا رو منتقل میکنیم به فولدر مورد نظر (من کپی کردم تو Program Files)، بعد وارد فولدر bin میشیم
مشاهده پیوست 1246241
مسیر رو کپی میکنیم
مشاهده پیوست 1246240
مشاهده پیوست 1246224
مشاهده پیوست 1246225
مشاهده پیوست 1246226
مشاهده پیوست 1246227
مشاهده پیوست 1246228
مشاهده پیوست 1246229

بعد وارد cmd میشیم و برای تست نصب دستور ffmpeg -version رو میزنیم
مشاهده پیوست 1246231
مشاهده پیوست 1246232

پ.ن: تو این مثالی که زدم برنامه پریمیر که نمیدونه کل ویدیو من لوپ یه ویدیو 5 دقیقه‌ای هست، ویدیو رو غیر تکراری در نظر میگیره. من جدا 5 دقیقه خروجی گرفتم و با دستور concat اینارو چسبوندم به هم که باعث شده سرعت کار خیلی بره بالا. بعضی وقتا این راه حل‌های خلاقانه جواب میده
البته ffmpeg یه مزیتی از نظر سرعت هم نسبت به برنامه‌هایی مثل پریمیر داره اونم مصرف منابع کمتر هست. برنامه‌هایی مثل پریمیر همینجوری که باز هستن به خاطر UI مصرف CPU/RAM/GPU رو میبرن بالا ffmpeg این مشکل رو نداره
همون محیط گرافیکی خیلی سرعتو میاره پایین
من چندسال پیش ویدیوهای ۱ساعتو نیمی فیلم ها رو برا تست رزولوشن تغییر میدادم و یا فرمتشونو از x264 به یه فرمت دیگه تغییر میداد م و حتی لوگو میزدم روشون، خیلی سریع بود اصلا باورم نمیشد
دستورای خیلی جالبی داره که توی انجمن های ویدیویی دیده بودم
البته من برای یه پروژه مثه آپارات و یوتیوب داشتم روش کار میکردم که نتیجه هم گرفتم اما کلا پروژه به کنار رفت.
این پستتو که دیدم یه حس خوبی اومد سراغم که دوباره برم نصبش کنم برا کارام 🥰

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
روشی وجود داره که بشه کل ویدیوهای یک کانال رو دانلود کرد؟

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
جام اروپا شروع شده، یوتیوب خلوت شده! ویورها 30-40 کم شده

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
من نمیدونم چرا ffmpeg اینقدر سریعه
خود برنامه ها از همین استفاده میکنن برا رندر کردن، اما تو محیط داس وقتی میزنی عین گلوله برات رندر میکنه
در مثالی که ذکر کردید از عبارت
کد:
-c copy
استفاده کردید؛ هنگام استفاده از این عبارت، رندر مجدد انجام نمیشه و فقط قطعات به هم میچسبند یا کات میشن که ممکنه در برخی پخش کننده های ویدیویی، هنگام نمایش، ویدیوی نهایی با اختلالاتی همراه باشه (مثلاً عدم هماهنگی صدا و تصویر و یا پرش در قسمت های به هم چسبیده شده). به همین دلیل سرعت پردازش هنگام استفاده از این عبارت بالاست. البته از این عبارت همیشه نمیشه استفاده کرد. فقط برای کات یا چسباندن ویدیو اونم فقط برای برخی فرمت ها، استفاده میشه.

البته در قدرت FFMpeg هیچ شکی نیست. من در افترافکت، خروجی AVI میگیرم و با FFMpeg به mp4-h264 تبدیل می کنم. با تنظیماتی که اعمال می کنم، حدود 15درصد کاهش حجم با همون کیفیت نسبت به Adobe media encoder و پریمیر بدست میده.

Farshad_99_1

Registered User
لایک‌ها
185
روشی وجود داره که بشه کل ویدیوهای یک کانال رو دانلود کرد؟
روش که شخصا انجام میدم به این شکل هست:
افزونه زیر رو روی فایرفاکس نصب کنید
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/copy-selected-links/
تمامی ویدیوها رو انتخاب و لینکشون رو با افزونه بالا کپی کنید. توی این ویدیو توضیح دادند:

برای دانلود من از Internet Download Accelerator استفاده میکنم
مشخص کردن کیفیت ویدیوها قبل از وارد کردن لینکها به برنامه از منوی Tools > Plugin توی تنظیمات افزونه Video Service انجام میشه
اگر برنامه باز باشه لینکها بعد از کپی کردن تشخیص داده میشن یا اینکه توی فایل تکست ذخیره کنید و از منوی فایل > ایمپورت وارد کنید

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
اگه تعداد دانلودها زیاد باشه، یوتیوب کدکپچا نشون میده و جلوی دانلود اتوماتیک رو میگیره.

Farshad_99_1

Registered User
لایک‌ها
185
اگه تعداد دانلودها زیاد باشه، یوتیوب کدکپچا نشون میده و جلوی دانلود اتوماتیک رو میگیره.
حدود دو هفته پیش 270 ویدیو از یک کانال با روشی که عرض کردم دانلود کردم و مشکلی پیش نیومد

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
حدود دو هفته پیش 270 ویدیو از یک کانال با روشی که عرض کردم دانلود کردم و مشکلی پیش نیومد
عجله نکنید! وقتی آی.پی تون رو جزء بلک لیست قرار داد؛ اونوقت برای دانلود یه ویدیو باید یکی ~ دو روز منتظر بمونید! 😄

بالا