برگزیده های پرشین تولز

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
من رو 450 زدم خریدم رو به نظرت میرسه بهم یا عوض کنم
اینجور سهمهارو باید رو سقف بزنید. ۸۰۰۰ تا سهمیه داده بودن به هرکسی.در خوشبینانه ترین حالت ۲ میلیون کد بورسی هم شرکت کنن به هرکی فقط ۲ هزارتا میرسه که همه هم سقف زدن. اگر سه میلیون کدبورسی شرکت کنن هر نفر سهمش میشه ۱۳۰۰ تا تقریبا. خیلی خیلی خیلی بعیده زیر قیمت سقف بتونید بخرید.

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
اینجور سهمهارو باید رو سقف بزنید. ۸۰۰۰ تا سهمیه داده بودن به هرکسی.در خوشبینانه ترین حالت ۲ میلیون کد بورسی هم شرکت کنن به هرکی فقط ۲ هزارتا میرسه که همه هم سقف زدن. اگر سه میلیون کدبورسی شرکت کنن هر نفر سهمش میشه ۱۳۰۰ تا تقریبا. خیلی خیلی خیلی بعیده زیر قیمت سقف بتونید بخرید.
اصلاحش کردم گذاشتم 550

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
چه روش جدیدی؟
فقط صندوق ها میتونن عرضه اولیه بخرن
سهامدارهای خرد از روز بعد باید تو صف خرید از صندوق ها بخرن یعنی یک سود و رانت برای صندوق ها
قراره ظاهرا هفته بعد با عرضه حافرین این کار استارت بزنن

• Like
Reactions: hsn

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
عرضه اولیه #کیمیاتک به هر کد 72 سهم به قیمت 2300 تومان (سقف قیمتی) تخصیص یافته است.

• Like
Reactions: hsn

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
دوستان من حق تقدم یه سهمی را دارم که بعد از چند ماه هنوز به سهم عادی تبدیل نشده،
من سهم اصلی را می تونم بفروشم؟ مشکلی پیش نمیاد

بفروش مشکلی پیش نمیاد، هر موقع حق تقدم تبدیل به سهم شد میتونی در پنل کارگزاری تغییر کارگزار ناظر بزنی و اضافه بشه به پورتفوی کارگزاری
از طریق سامانه سپرده گذاری مرکزی هم میتونید چک کنید که حق تقدم تبدیل به سهم شده یا نه

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
در خصوص عرضه اولیه سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان۱)
پیرو پیام های قبلی این مدیریت تاکید می گردد تاریخ تخصیص سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان (سهامی عام) در نماد معاملاتی (فجهان۱) روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ و تاریخ شروع معاملات ثانویه در نماد معاملاتی مذکور از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ می باشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید به اطلاعیه مذکور واقع در وب سایت رسمی شرکت فرابورس ایران مراجعه فرمائید. مدیر عملیات بازار فرابورس ایران

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
فقط صندوق ها میتونن عرضه اولیه بخرن
سهامدارهای خرد از روز بعد باید تو صف خرید از صندوق ها بخرن یعنی یک سود و رانت برای صندوق ها
قراره ظاهرا هفته بعد با عرضه حافرین این کار استارت بزنن
اینکه دیگه عرضه اولیه نمیشه. فکر نکنم اینطوری بشه ها. کجا دیدید پیامشو؟ خیلی عجیبه

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
اینکه دیگه عرضه اولیه نمیشه. فکر نکنم اینطوری بشه ها. کجا دیدید پیامشو؟ خیلی عجیبه
خودم شک دارم درست باشه
تو چند تا از این کانال های تلگرامی بحثش شده بود
خودم بعدش هر چی جستجو کردم تو سایت های مربوط به بورس چیزی ندیدم
ولی بعضی ها هنوز اصرار دارن خبر واقعی هستش . حالا تا هفته بعد همه چیز معلوم میشه

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
این الان پیدا کردم ....... بازم خوب متوجه منظورشون نشدم دوستان یک نگاه کنن و تحلیل بدن ببینیم قضیه چیه

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
دوستان نظرتون روی کگل چیه؟
نزدیک سقف تاریخی و 50 درصد سهام فجهان رو داره بعد به نظر انتهای موج b باشه و اگه بتونه abc رو کامل کنه تا محدوده خوبی از فیبو میتونه صعود کنه

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
خودم شک دارم درست باشه
تو چند تا از این کانال های تلگرامی بحثش شده بود
خودم بعدش هر چی جستجو کردم تو سایت های مربوط به بورس چیزی ندیدم
ولی بعضی ها هنوز اصرار دارن خبر واقعی هستش . حالا تا هفته بعد همه چیز معلوم میشه
فرابورس در دستورالعمل جدید عرضه اولیه شرکت‌های دارای ریسک بالاتر رو به صندوق‌های سرمایه‌گذاری واگذار می‌کنه

نقل قول
عرضه اولیه حآفرین ایده خوب اما اجرای بد
فرابورس در دستورالعمل جدید عرضه اولیه شرکت‌های دارای ریسک بالاتر رو به صندوق‌های سرمایه‌گذاری واگذار می‌کنه
قطعا توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم خواسته همه ماست اما این شیوه اجرا نوعی رانت محسوب میشه
وقتی مردم به خرید واحدهای سرمایه‌گذاری مجاب میشن که بدونن شرایط معامله در بازار رو ندارند
اینکه صندوق های فردای عرضه بتونن ۵۰ درصد سهمیه خودشون رو دوباره بفروشن رسما رانته
اما پیشنهاد:
حالا که حذف دامنه نوسان دغدغه رئیس سازمان هست و چه خوب که حآفرین فقط به صندوق ها عرضه میشه، دامنه نوسان این عرضه به حداقل ۳۰ درصد افزایش پیدا کنه یا کاملا #حذف بشه و به مدت یک ماه سهامداران حقیقی از خرید منع بشن
این کار کاملا شدنیه و چون سهامداران آماتور وارد سهم نشدند هیچ صف خریدی هم شکل نخواهد گرفت
اگر حآفرین با روش فعلی عرضه بشه کاملا رانت بسیار سنگین برای صندوق‌ها خواهد بود
اگر معتقد هستید که این عرضه دارای ریسک بالا هست معنی ندارد که سهامداران حقیقی رو از فردای عرضه به سمت صف خرید هدایت کنید

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
دوستان نظرتون روی کگل چیه؟
نزدیک سقف تاریخی و 50 درصد سهام فجهان رو داره بعد به نظر انتهای موج b باشه و اگه بتونه abc رو کامل کنه تا محدوده خوبی از فیبو میتونه صعود کنه
خرید کگل روی این قیمت ریسک دارد . برای بلند مدت ریسکی متوجه آدم نیست ولی کوتاه مدت اگر می خواهید بخرید احتمال کاهش قیمت وجود دارد . ولی کگل چون شرکت رو به رشد و بزرگی است مشخص است که در میان مدت مثلا 1 ساله روندش رو به بالا هست همیشه . من روی 2200 چند روز پیش مقداری خریدم و روی 2430 فروختم . من فعلا برای خرید کگل دست نگه داشته ام . پایین بیاید چه بهتر نیاید هم نمی خرم . گزینه های خرید زیاد است . بازیگر کگل جزو بهترین های بورس است.

Last edited:

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
من با 7 تا کد فجهان و کیمیاتک رو خریدم.در خصوص فجهان فکر کنم به هر نفر 1500 تا سهم برسه.که میشه حدودا 850 هزار.امیدوارم فجهان 50 درصد رو یک کله بره بالا

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
من با 7 تا کد فجهان و کیمیاتک رو خریدم.در خصوص فجهان فکر کنم به هر نفر 1500 تا سهم برسه.که میشه حدودا 850 هزار.امیدوارم فجهان 50 درصد رو یک کله بره بالا
به نظرم بیشتر میرسه و اگه جو بازار خوب باشه تا 70 درصد میره بالا

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
ظاهرا عرضه اولیه حآفرین رو فقط به صندوق ها میخوان اختصاص بدن.!!!به عموم عرضه نمیشه.!!!لعنت بهتون

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
ظاهرا عرضه اولیه حآفرین رو فقط به صندوق ها میخوان اختصاص بدن.!!!به عموم عرضه نمیشه.!!!لعنت بهتون
زیاد مهم نیست در واقع.
عرضه اولیه ای که حتی اگر صددرصد سود بده سودش میشه چهل پنجاه هزار تومن واقعا اینقدر حرص خوردن داره؟ الان دیگه با پنجاه تومن دو سیخ کوبیده هم نمیدن دست آدم.

بالا