برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع ویندوز 11

ویندوز 11 را نصب کردید ؟

• بله

Votes: 22 40.0%
  • خیر

Votes: 9 16.4%
  • فعلا صبر میکنم تا مشکلات اولیه حل شود

Votes: 24 43.6%

• Total voters
    55

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
دمشون گرم این ویندوز از 10 هم روان تره.
روی سیستم نسل 4 بدون ساپورت 11 و TPM زیر 2 نصب کردم.
بوت سریع تر و پاسخ ریکوئست ها هم مطلوب تره.
مدت تست سیستم و نصب هم یک ماه گذشته.
مشخصات سیستم مربوط به 9 سال پیش:
CPU نسل 4
SSD M.2 NVMe معمولی ( برند سامسونگ و یا WD تقریبا سریع تر هستن )
12 گیگ رم DDR3
زیاد خوشحال نباشید! یکم که باهاش کار کردید، اول از همه اون تسک بار عذاب آورش میاد سراغتون!
بعدش هم منوی راست کلیک
بعد از یک هفته هم دنبال راهی میگردید که تا جای ممکن شبیه ویندوز 10 بشه!

پ.ن: چند روز قبل هم نوت پدش رو آپدیت کرد، افتضاح شده! همه چی بزرگ و جادار! اونقدر جادار که جا، برای متن کم شده! برای پیست متن هم راست کلیک که می کنی، یه جای پرتی، پیست میکنه!

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
زیاد خوشحال نباشید! یکم که باهاش کار کردید، اول از همه اون تسک بار عذاب آورش میاد سراغتون!
بعدش هم منوی راست کلیک
بعد از یک هفته هم دنبال راهی میگردید که تا جای ممکن شبیه ویندوز 10 بشه!

پ.ن: چند روز قبل هم نوت پدش رو آپدیت کرد، افتضاح شده! همه چی بزرگ و جادار! اونقدر جادار که جا، برای متن کم شده! برای پیست متن هم راست کلیک که می کنی، یه جای پرتی، پیست میکنه!
کلا خیلی وقت نیست که نسخه استیبل داده و فکر نکنم بعد از یک ماه کار باهاش ابراز رضایت ازش اقدامی سریع باشه.
خوب وقتی این ویندوز نوآور شده پس در نتیجه یه تغییر کوچک مثل راست کلیک هم آنچنان عجیب نیست. تسک بار هم به نظر من جالب بود.
همچنین در ویندوز 10 هم این مورد پیش اومد اول خوب بود بعد چندتا آپدیت افتضاح داد و بعدش درست شد.
اینم ممکن در آینده آپدیت ها بدترش کنه.
صرفا تجربه من نسبت به اون مشکلاتی بود که ازش میگفتن که من ندیدم و با وجود نصب شدن روی یک سیستم قدیمی ، سرعت بوت و باز شدن نرم افزارها خیلی مناسب هست. و اون اپ استور سنگین و شلوغ هم نیست که این مورد کُند کنه.
در ضمن ما که داریم کرک میکنیم پس تقریبا خیلی هم با دید انتقادی و ایراد گیر بهش نگاه کنیم جالب نیست.
و در آخر اینکه به زودی قابلیت نصب اپلیکشن های اندروید شرکت گوگل هم بهش اضافه میشه که خودش عملکردی به مراتب لذت بخشی برای کاربر فراهم میکنه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
تسک بار هم به نظر من جالب بود.
نسخه استیبل، در پاییز ارائه شد.

درگ اند دراپ، تو تسک بار تست کنید. مثلاً وقتی با فتوشاپ یا نرم افزاری کار می کنید، ده ها بار نیازه که فایل به تسک بار و در نهایت داخل نرم افزار، درگ اند دراپ بشه که تو ویندوز 11 قابل انجام نیست!

میخوای صدا رو کم و زیاد کنی، به راحتی ویندوز 10 نیست.

در مورد راست کلیکش تقریباً اکثر افراد ناراضی اند (برای چند روزی باحاله ولی بعدش رو اعصاب میره) و باید با دستکاری ریجستری منوی قدیمی راست کلیک رو برگردونید ولی بعد از بازگشت، شکل و قیافه هایلایتش یه مقدار زشت و کوچیک میشه.

ما که به سورس و کدهای برنامه نویسی ویندوز دسترسی نداریم و فقط ظاهرشو می بینیم. چیزی که در ظاهر و کارکرد ویندوز 11 مشخصه، در واقع همون ویندوز 10 است که یه سری رنگ و لعاب بهش دادن و با اسم جدید عرضه کردند ولی رنگ و لعابش روی کارکرد اصلی ویندوز، یه کوچولو تاثیر منفی گذاشه.

بعدشم آره... اونکه درست میگید؛ دستشون درد نکنه که اجازه استفاده از ویندوز رو به ما میدن (با لحن جدی بخونید، منظورم طعنه نیست) و اگه بخوان با یه خط کدنویسی میتونند همه دسترسی های غیرمجاز رو غیرفعال کنند ولی این کار رو تا حالا نکردند. اگه انتقادی هم اینجا گفته میشه، منظور اینه که سطح توقع کاربرها و ما بالا رفته! انتظار داریم شرکت های بزرگ و درست و حسابی، سریعتر این مشکلات رو رفع کنند.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
اگه من ویندوز 11 نصب کنم بسته آپدیت آفلاین واسه ش میاد مث 7 و 10 چون نسخه non_tpm رو میخوام نصب کنم

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
اگه من ویندوز 11 نصب کنم بسته آپدیت آفلاین واسه ش میاد مث 7 و 10 چون نسخه non_tpm رو میخوام نصب کنم
برای چی میخواهید آپدیت آفلاین انجام بدید؟! آپدیت آنلاین که به راحتی انجام میشه و به اندازه ای است که مثل ویندوز10 شما رو از آپدیت هاش خسته کنه! :rolleyes:

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
IMG_20220310_183944_850.jpg

تو آپدیت جدید ویندوز 11قرار هست قابلیت سربرگ (تب) به فایل اکسپلورر اضافه بشه، شبیه مرورگر اینترنت :love:
خداکنه اون مشکل تسکبار رو هم رفع کنن دوباره برگردم 11

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43
مشاهده پیوست 1285928

تو آپدیت جدید ویندوز 11قرار هست قابلیت سربرگ (تب) به فایل اکسپلورر اضافه بشه، شبیه مرورگر اینترنت :love:
خداکنه اون مشکل تسکبار رو هم رفع کنن دوباره برگردم 11
واقعا اگه قراره گروپ بندی باشه و نه ویندوهای مختلف روی تاسکبار،حداقلش اینه ک هر پنجره مثل مرورگها دارای تب بشه و بخش سرج حتی بصورت جداگونه بالا باشه با ایکون(مث مرورگر slimjet) ک بشه پنجره مورد نظر رو نامگذاری کرد و پیدا با زدن حرف یا کلمه اختصاص داده شده به پنجره ها

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
برای چی میخواهید آپدیت آفلاین انجام بدید؟! آپدیت آنلاین که به راحتی انجام میشه و به اندازه ای است که مثل ویندوز10 شما رو از آپدیت هاش خسته کنه! :rolleyes:
سیستمم هزول هست و از 11 پشتیبانی نمیشه بصورت رسمی

ganboo

Registered User
لایک‌ها
259
دوستان اینجا کسی کتیا روی ویندوز ۱۱ نصب و اجرا کرده؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
سیستمم هزول هست و از 11 پشتیبانی نمیشه بصورت رسمی
یعنی الآن شما روی ویندوز 10، با همون سیستم قدیمی، نمیتونید از طریق کنترل پنل، آپدیت های رو آنلاین دریافت و نصب کنید؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
یعنی الآن شما روی ویندوز 10، با همون سیستم قدیمی، نمیتونید از طریق کنترل پنل، آپدیت های رو آنلاین دریافت و نصب کنید؟
چرا میشه ولی ارتباطی به پشتیبانی از 11 نداره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
چرا میشه ولی ارتباطی به پشتیبانی از 11 نداره
منظورتون از پشتیبانی ویندوز 11 چیه؟!
رو سیستم های قدیمی هم نسخه رسمی ویندوز 11 نصب میشه، فقط کافیه موقع نصب، چندتا کلید در ریجستری اضافه کنید تا محدودیت هاش اعمال نشه و بدون مشکل نصب بشه. بعد از نصب هم بدون مشکل آپدیت میشه. هرچند به نظر من فعلاً رو همون ویندوز 10 بمونید، بهتره...

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
کسی ویندوز 11 لایت نصب کرده؟
تجربه استفاده ش رو داره؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
کسی ویندوز 11 لایت نصب کرده؟
تجربه استفاده ش رو داره؟
چه اصراری به استفاده از نسخه های متفاوت ویندوز 11 دارید! همون ویندوز رسمی که تو سایت های فارسی است، نسخه Pro یا Enterprise نصب کنید. من خودم Enterprise نصب کردم. فقط حواستون باشه نسخه هایی که آخرش N داره، نصب نکنید که یه مقدار پکیج های مالتی مدیا کمتر دارن.

اگر هم ویندوز 10 شما بدون مشکل براتون کار می کنه، فعلاً روی همون ویندوز 10 بمونید. اما اگه سیستم اضافه دارید و از روی کنجکاوی میخواهید نصب کنید، نسخه Pro یا Enterprise نصب کنید. فکر نکنید، ویندوز 11 یه چیز متفاوته! نه برای کاربر، عملاً تفاوتی با ویندوز 10 نداره!

navid ir

Registered User
لایک‌ها
6
سلام. دوستان در زمینه سرعت لود نرم افزار ها تفاوتی بین ویندوز ۱۰ و ۱۱ هست، با قطعات مشابه؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
سلام. دوستان در زمینه سرعت لود نرم افزار ها تفاوتی بین ویندوز ۱۰ و ۱۱ هست، با قطعات مشابه؟
"من" تفاوتی ندیدم! هر دو خوب و سریع و در حد قابل قبول هستند.

Last edited:

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43
Windows 11 22H1(H2) 22610 ویندوز بهینه شده lite plus pro ورژن May 2022
نسخه پرو - اکتیو شده ا قابلیت رزیوم آپدیت همراه با رانتایم و directx و آفیس(ورد و اکسل و پاورپوینت) زبان کیبورد فارسی و فونت و..... نرم افزارهای اصلی از پیش نصب شده
کل زمان نصب زیر20 دقیقه برروی هارد و برروی ssd m.2 زیر 2-3 دقیقه
فایل بصورت ESD و نصب ازطریق برنامه Winntsetup از ویندوزهای لایو (برروی بوتیبل فلش، DVD یا Wim استخراجی از Winpe live اضافه شده به منوبوت روی هارد با برنامه easybcd) یا ازطریق ویندوز فعلی برروی درایو دیگر غیر C (دوال بوت)
بدون نیاز به پیش نیازهای اعلام شده مایکروسافت (TPM,2017CPU,.....) و قابل نصب برروی هرسیستمی بارم 2یا4 گیگ به بالا
لینک کوتاه : https://bit.ly/38SY49y
لینک اصلی از گوگل درایو: https://drive.google.com/file/d/19lMEMmKhh4_hCuWsTiXoeyyrbUUJ7YQ9/view?usp=sharing
screenshot.jpg

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,045
Windows 11 22H1(H2) 22610 ویندوز بهینه شده lite plus pro ورژن May 2022
نسخه پرو - اکتیو شده ا قابلیت رزیوم آپدیت همراه با رانتایم و directx و آفیس(ورد و اکسل و پاورپوینت) زبان کیبورد فارسی و فونت و..... نرم افزارهای اصلی از پیش نصب شده
کل زمان نصب زیر20 دقیقه برروی هارد و برروی ssd m.2 زیر 2-3 دقیقه
فایل بصورت ESD و نصب ازطریق برنامه Winntsetup از ویندوزهای لایو (برروی بوتیبل فلش، DVD یا Wim استخراجی از Winpe live اضافه شده به منوبوت روی هارد با برنامه easybcd) یا ازطریق ویندوز فعلی برروی درایو دیگر غیر C (دوال بوت)
بدون نیاز به پیش نیازهای اعلام شده مایکروسافت (TPM,2017CPU,.....) و قابل نصب برروی هرسیستمی بارم 2یا4 گیگ به بالا
لینک کوتاه : https://bit.ly/38SY49y
لینک اصلی از گوگل درایو: https://drive.google.com/file/d/19lMEMmKhh4_hCuWsTiXoeyyrbUUJ7YQ9/view?usp=sharing
مشاهده پیوست 1291574
خیلی خیلی خیلی ممنون..
لینک معتبر تر از سایت های بزرگ هم که مورد تاییدتون باشه میتونید بدید؟

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43
خیلی خیلی خیلی ممنون..
لینک معتبر تر از سایت های بزرگ هم که مورد تاییدتون باشه میتونید بدید؟
کلا بجز چندسایت از روسیه و آقای اپرکین، بقیه ریلیزهای ویندوز مال بچه های teamos هست ک درسایت خودشون بصورت تورنت هست و بعضی سایتهای دیگه مثل zuketcreation.net لینک مستقیم در اپلودهاست ها رو برای دانلود میذارند.
چیزی ک اینجا قرارداده شده، فرقش اینه ک مراحل نصب روندارید(iso بوتیبل خودش نیست) ک این یعنی آپشن پرسیدن ها و سوالات درحین نصب ویندوز و یا ارورهای معمول اولیه نصب ویندوز و....و نیز بخش اخر نصب رو ندارید.همچنین رانتایمها(c++,dotnet,directx,java,...) و نرم افزارهای اولیه-مرورگر و پخش پلیرو عکس و وی پی ان و آفیس و...) هم نصبه ک همه اینها بین 1-3 ساعت در وقت صرفه جویی میشه و خب بهینه سازیهایی هم که شده و تنظیمات نرم افزار وویندوز،همگی کمک میکنه ک "سیستم عامل" در وضعیت اماده کار باهاش نصب باشه-چ کاربرمعمول چ حرفه ای تر- . بهینه سازی ها درکنترل مصرف رم و استفاده پردازنده تاثیر داره-ک درعکس باوجودهمه نرم افزارهای نصب شده میبینید-و در تبلت های ویندوزی و لپتاپ ها هم کمک میکنه 10-30% درمقایسه با ورژن اصلی ، مصرف باتری بهتری داشته باشید. رم آزاد داشته بیشتر دراین ریلیز هم در عملیات فشرده سازی و برنامه های حرفه ای مثل ادوبها وهمچنین بازیها-درصورت رم کمتراز8گیگ ازادداشتن- و گشتن در سایتهایی مختلف و داشتن تبهای زیاد، خیلی بکارمیاد. تنها انتی ویروس و درایور نیازه ک بعد ویندوز نصب بشه ک خود ویندوزهم بعضی از درایورها رو تو آپدیتش میگیره.
این مخصوصا برای نصاب های ویندوز یا تعمیراتیها عالیه و کارشون خیلی خیلی سریع میشه و وقت آزادپیدامیکنند جای هی نصب مجدد ویندوز و نرم افزارهابرروی هرسیستمی ک گیرشون میاد.

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
ی نرم افزار برای تست سلامت هارد در ویندوز 11 بگبن HD tune در وین 11 کار نمیکنه

بالا