برگزیده های پرشین تولز

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
اینها میگفتن عید فطر امکانی فراهم میشه که سودهای پرداخت نشده سال های قبل رو بگیریم. پس چی شد؟
گفتن عید فطر ولی نگفتن که کدوم سال. احتمالا باید منتظر باشیم

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
امروز تفارس بازگشایی شد.با 220 درصد سود.سهمیه هر کد 2 میلیون تومن بود.الان پولشون شد 8 میلیون!!!!کسی شرکت کرده تو این پذیره نویسی؟؟

البته ۲ میلیون شد ۶۴۰۰ امروز.

تا کی نگه داریم :دی
طمع نکنیم بیفتیم تو قفل صف فروش

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
تا کی نگه داریم :دی
طمع نکنیم بیفتیم تو قفل صف فروش
تا 400 فکر کنم فعلا اوکی هست....بعدش باز باید روش تصمیم گیری مجدد بشه با توجه به عرضه و حجم و این داستانا ولی تا 400 به نظر بره در وهله اول

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
تنها چیزی که به ذهنم میاد اینه که دو سه تا پهپاد انتحاری هم خورده باشه تو بورس تهران
جاروکشا و نونکشا انگار تورم این بی صاحاب شده رو نمیبینند دوساله پول مردم رو گروگان گرفتند

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
این سابیک چه حقوقی مزخرفی داره....امروزم حجم زادی خورد..حقوقی 50 میلیون فروخته.....دوستان بفروشیم قبل مجمع ؟؟؟فردا احتمالا بسته بشه

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
این سابیک چه حقوقی مزخرفی داره....امروزم حجم زادی خورد..حقوقی 50 میلیون فروخته.....دوستان بفروشیم قبل مجمع ؟؟؟فردا احتمالا بسته بشه
اره زیاد میفروشه. این فردا با یه مثبت ۵ میشه قیمتش حدود ۱۸۰۰ تومن بعد کلا ۱۵۹ تومن سود ساخته خیلی حال بدن تو مجمع ۱۳۰ تومن هر سهم بدن.این ارزندگی خاصی نداره به نظرم. بعد مجمع به نظر شما کله نمیکنه به پایین؟

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
اره زیاد میفروشه. این فردا با یه مثبت ۵ میشه قیمتش حدود ۱۸۰۰ تومن بعد کلا ۱۵۹ تومن سود ساخته خیلی حال بدن تو مجمع ۱۳۰ تومن هر سهم بدن.این ارزندگی خاصی نداره به نظرم. بعد مجمع به نظر شما کله نمیکنه به پایین؟
سآبیک چه اشغالی بود!!!! حقوقی های به درد نخور نمونش صبا تامین.....امروز با 8 تا کد همه رو فروختم.من همون موقع که عرضه شد گفتم این سهم رو دارن گرون به مردم میدن.کلا زیر مجموعه های شستا همشون به درد نخورن گرون قیمت گزاری میشن!!سیتا هم نمونه دیگش بود

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
تنها چیزی که به ذهنم میاد اینه که دو سه تا پهپاد انتحاری هم خورده باشه تو بورس تهران
جاروکشا و نونکشا انگار تورم این بی صاحاب شده رو نمیبینند دوساله پول مردم رو گروگان گرفتند
بازار حبابی شده بود دیگه
باید اصلاح میکرد
کلا با این اصلاح ها و رکود باید تعداد سهام زیاد بکنید و خیلی هم پر منفعته
خریدارهایی که تابستون 99 خرید انجام دادن تقریبا به 3 الی 4 برابر قیمت واقعی خرید کردن . یعنی وقتی دلار بشه 80 الی 100 هزار تومن ( یا افزایش قیمت های ریالی داخلی 3 الی 4 برابر بشه ) ، سر به سر میشن
این قضیه که پول رو گروگان گرفتن اشتباهه . چون اگه مثلا 2 الی 3 سال دیگه خریدارهای سال 1399 سر به سر بشن در حقیقت ارزش پولشون یک سوم الی یک چهارم شده
ضرر ضرره نباید درگیر این بازی ذهنی بشن و صبر بکنن ریالیشون سر به سر بشه یا تو سود بیاد
ضررشون رو باید دلاری حساب کنن

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
بازار حبابی شده بود دیگه
باید اصلاح میکرد
کلا با این اصلاح ها و رکود باید تعداد سهام زیاد بکنید و خیلی هم پر منفعته
خریدارهایی که تابستون 99 خرید انجام دادن تقریبا به 3 الی 4 برابر قیمت واقعی خرید کردن . یعنی وقتی دلار بشه 80 الی 100 هزار تومن ( یا افزایش قیمت های ریالی داخلی 3 الی 4 برابر بشه ) ، سر به سر میشن
این قضیه که پول رو گروگان گرفتن اشتباهه . چون اگه مثلا 2 الی 3 سال دیگه خریدارهای سال 1399 سر به سر بشن در حقیقت ارزش پولشون یک سوم الی یک چهارم شده
ضرر ضرره نباید درگیر این بازی ذهنی بشن و صبر بکنن ریالیشون سر به سر بشه یا تو سود بیاد
ضررشون رو باید دلاری حساب کنن
درود
فرض میگیریم که قیمت های 99 حبابی بود و سه چهار برابر قیمت خریداری شده
عرضه اولیه ها چی ؟ عرضه اولیه که قاعدتا باید زیرقیمت داده میشد بازار هم که حبابش ترکیده بود پس خریدار زیر قیمت واقعی خریده ولی الان بعد از یکسال
میبینی خیلی هاشون قیمت پارسال هستند و اگه تورم بالای 50 درصد کشور رو حساب کنید در واقع خیلی کم ارزشش تر از زمان خرید هستند و ضرر دادند
حالا همون شرکتی که پول سهامدار رو گروگان گرفته بسکویتش از پارسال تا الان صد در صد افزایش قیمت داشته ، صحبت من اینه که چرا نباید حداقل
ارزش پول رو حفظ کنه ؟ سود تو سرشون بخوره

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
درود
فرض میگیریم که قیمت های 99 حبابی بود و سه چهار برابر قیمت خریداری شده
عرضه اولیه ها چی ؟ عرضه اولیه که قاعدتا باید زیرقیمت داده میشد بازار هم که حبابش ترکیده بود پس خریدار زیر قیمت واقعی خریده ولی الان بعد از یکسال
میبینی خیلی هاشون قیمت پارسال هستند و اگه تورم بالای 50 درصد کشور رو حساب کنید در واقع خیلی کم ارزشش تر از زمان خرید هستند و ضرر دادند
حالا همون شرکتی که پول سهامدار رو گروگان گرفته بسکویتش از پارسال تا الان صد در صد افزایش قیمت داشته ، صحبت من اینه که چرا نباید حداقل
ارزش پول رو حفظ کنه ؟ سود تو سرشون بخوره
خوب موضوع اینه که عرضه اولیه باید زیر قیمت باشه ولی زیر چه قیمتی ؟
شما ممکنه فولاد خوزستان رو بر اساس سود آوری یک سال آینده ارزش گذاری بکنی و به 5300 ریال به ازای هر سهم برسی( واقعا همینه )ولی بر اساس دارایی هاش اون رو ارزش گذاری بکنی و به 15000 ریال به ازای هر سهم برسی شایدم بیشتر ! جفتشون ارزش ذاتی هستن !
حالا توی عرضه اولیه این شرکت رو میان به قیمت 13000 ریال عرضه میکنن
من نوعی نمیخرم چون واسه من 5،300 ریال ارزش خرید داره ( علت : شرکت بزرگیه )
ولی اگه شرکت کوچیکی بود شاید روی 7000-8000 ریال هم میخریدم

موضوع دیگه اینه تورم یا افزایش قیمت دلار هرچی باشه ، باید معادل اون سودآوری شرکت افزایش پیدا بکنه
مثلا اگه بیسکوئیت قیمتش بالا بره ، سودآوری کارخونه بیسکوئیت باید بالا بره و قیمتش رشد بکنه ولی سود آوری شرکتی که دارویی هستش نباید تغییری بکنه ( حداقل در میان مدت )
موضوع دیگه اینه اون کارخونه بیسکوئیت سازی باید اصلا سود ساز باشه یا درست مدیریت بشه که سودآوریش زیاد بشه وگرنه ممکنه شرکت به دلیل ضعف مدیریتی یا برخی مشکلات داخلی ( مربوط به شرکت یا مربوط به کشور ) حتی سودآوریش هم کمتر بشه !!!

در مورد دلار هم همینه . اگه دلار قیمتش بالا بره طبیعتا شرکت های دامپروری هزینه هاشون بیشتر میشه و سودآوری کاهش پیدا میکنه تا افزایش نرخ بگیرن ولی برعکس سود آوری شرکت های پتروشیمی بالا میره . یا مثلا شرکتی مثل همکاران سیستم که ریالیه ، هزینه هاش زیاد نمیشه ولی سودآوریشم زیاد نمیشه و آروم جلو میره

منظورم اینه " سهام شرکت ها برای رشد یا کاهششون باید دلیل منطقی و اقتصادی پشتشون باشه "
بنابراین صنعت به صنعت و شرکت به شرکت به صورت دقیق باید بررسی بشه و کلی نمیشه گفت اگه همه چیز 2 برابر بشه باید قیمت سهام هم 2 برابر بشه ( به شرطی که خرید به قیمت بوده باشه ... )
در بلند مدت ( بالای 5 سال ) آره به صورت کلی شرکت های ریالی و دلاری سود ده و بنیادی و با مدیریت صحیح همشون به اندازه تورم کمی بیشتر رشد میکنن ( جدای از سود تقسیمی سالیانه و با فرض نداشتن طرح توسعه که منجر به رشد شدید سودآوری بشه ) ولی در کوتاه مدت و میان مدت ( زیر 5 سال ) رفتارهای متفاوتی از خودشون نشون میدن

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
سآبیک چه اشغالی بود!!!! حقوقی های به درد نخور نمونش صبا تامین.....امروز با 8 تا کد همه رو فروختم.من همون موقع که عرضه شد گفتم این سهم رو دارن گرون به مردم میدن.کلا زیر مجموعه های شستا همشون به درد نخورن گرون قیمت گزاری میشن!!سیتا هم نمونه دیگش بود
متاسفانه امروز اصلا نرسیدم سر بزنم انلاین .درگیر کاری شدم و اخر وقت هم با توفیق اجباری رهسپار مجمع گشتم! نمیدونم حالا ببینیم چی میشه دیگه. رقمی هم نیست خیلی خوشبختانه .

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
متاسفانه امروز اصلا نرسیدم سر بزنم انلاین .درگیر کاری شدم و اخر وقت هم با توفیق اجباری رهسپار مجمع گشتم! نمیدونم حالا ببینیم چی میشه دیگه. رقمی هم نیست خیلی خوشبختانه .
اصلا سهم تعلیق شده.مثل اینکه اصلا برای مجمع اماده نبودن.سازمان ایراد گرفته ازشون.یک سری گزارش باید بدن که ندادن.امروزم قبل اینکه تیم بازار تموم بشه سهم رو بستن
تو که برای مجمع اماده نبودی برای چی به این زودی میخواستی برگزارش کنی.!!!!!

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
نسبت به هم گروهای خودش p/e بالاتری داره..به نظرم ارزنده نیست.

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
ددانا هم صف فروش شد!!!ایک دو قرون سود داد اینم میخواد پس بگیره....امیدوارم دوشنبه مثبت بشه...من که نتونستم بفروشم

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
ددانا هم صف فروش شد!!!ایک دو قرون سود داد اینم میخواد پس بگیره....امیدوارم دوشنبه مثبت بشه...من که نتونستم بفروشم
خیلی مثبت خاصی نخوزد ۵۰ درصد مثبت شد نماد بستن دو روز بازش که کردن ملت جوگیر شدن ریختن فروش.حقوقی هم چیزی نفروخت. فکر میکنم اشتباه کردن هفته دیگه مثبت خواهد شد. شرکت به دردبخور و خوبی هست. نگهداری میکنم من

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
یه چیزی الان دقت کردم 53 میلیون حجم خورده :rolleyes: چه خبره تو سهم؟ کلا 120 میلیون سهم عرضه اولیه کردن بعد امروز 53 میلیون حجم خورد تو قیمت 4165 و 99 درصدشون هم همون 74 تا سهمیا بودن .یعنی حدود 220 میلیارد ارزش معاملات :rolleyes:..ملت چیکار میکنن واقعا؟

اخه بگو مگه اون 74 تا دونه سهم چقدره پولش اینطوری میفروشید!! 480 هزار نفر فروختن :rolleyes:

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
یه چیزی الان دقت کردم 53 میلیون حجم خورده :rolleyes: چه خبره تو سهم؟ کلا 120 میلیون سهم عرضه اولیه کردن بعد امروز 53 میلیون حجم خورد تو قیمت 4165 و 99 درصدشون هم همون 74 تا سهمیا بودن .یعنی حدود 220 میلیارد ارزش معاملات :rolleyes:..ملت چیکار میکنن واقعا؟

اخه بگو مگه اون 74 تا دونه سهم چقدره پولش اینطوری میفروشید!! 480 هزار نفر فروختن :rolleyes:
می ترسن به سرنوشت فجهان و فسبزوار و وسپهر و سیتا... دچار بشن.البته 200 تومن پولی نیست ولی خوب بعضی ها با 10 20 تاکد میخرن.

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
ددانا امروزم صف فروشه...!!!یک عرضه اولیه رو نفروختیم حالا تا کل سودشو پس نگیره ول کن نیست.آسیاتک داره مثل بنز مثبت میخوره

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
ددانا امروزم صف فروشه...!!!یک عرضه اولیه رو نفروختیم حالا تا کل سودشو پس نگیره ول کن نیست.آسیاتک داره مثل بنز مثبت میخوره
شانس ما اسیاتک رو یادم رفت بگیرم گذشت این ددانا رو گرفتم اینم از این

بالا