برگزیده های پرشین تولز

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

که تشویق میکنه یا نه
hyenas.gif

این بخش تخصصی هست من یادم نمیاد اینجا آف تاپیک زده باشم ولی سید داوود بورسیان نژاد واقعا نمیدونم این همه اعتماد به نفس رو از کجا آورده؟ ( بهش حسودیم میشه )
geryefade2.gif

من کم کم دارم به این شک میکنم که کارمند سازمان بورسی جایی باشه، حتی به حرف هایی که خودش هم میزنه اعتقادی نداره، همون حرف ها رو اگر کسی در بخش کریپتو بزنه میپره بهش ولی اگر در مورد بورس زده بشه خیلی خوبه، عالیه : )))

فعلا.

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
این خبر رو هم اگر مخله بحثاتون نمیشه بزارم
حاصل یک سال فعالیت دولت رئیسی برای بورس چه بود؟
خروج ۶۳ هزار میلیارد تومان پول افراد حقیقی از بورس.
دوره ۱۲ مرداد پارسال تا ۱۲ مرداد امسال/اقتصاد نیوز

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
با ادعا الکی کردن کسی به جایی نرسیده همینایی که میگن ما داریم سود میکنیم برایند یکسال اخیرشون پر از ضرر و زیان بوده پرتفوشون باز کنی سراسر ضرر و زیان بوده و هست حالا شاید یه جایی هم یه سودی کرده باشن ولی میانگین کلش منفی هس منم بلدم بیام اینجا بگم منم تو سودم هر کی نمیتونه سود کنه سمت بورس نیاد بهتره حداقل با خودمون رو راست باشیم و سر خودمون و بقیه رو کلاه نزاریم آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست همینایی که دم از سود میزنن از همه بیشتر توی ضررن نگاه خنده های الکی پشت مانیتورشون نکنید از نزدیک ببینیشون دلتون به حالشون میسوزه بعضیا واقعا کمبود توجه دارن با این چیزا و منم منم کردن کسی به جایی نمیرسه اول حساب کن ببین با خودت چند چندی بعد بیا واسه بقیه شاخ و شونه ی الکی بکش که داری سود میکنی درسته یه سریا اینجا سابقشون زیاده ولی همینا سابقشون هم خرابه هر کیو مث اینا دیدم فقط بلدن خوب ادعا کنن ولی اینقد تو ضررن که تا چندین سال دیگم دست و پا بزنن تو این بازار باز به جایی نمیرسن و خدا هم دیگه نمیتونه به دادشون برسه:LOL:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
صحبتاتون مثل اون مجریست که میگفت هر کی نمیخواد جمع کنه از ایران بره 😃 😃
اون مجری در مورد شهروندی میگفت که حق طبیعی هر ایرانیه و دلیل نمیشه بگه جمع کنید برید
ما ایرانی هستیم و میمونیم
ولی بورس یک بازار تخصصی سرمایه گذاریه و برای فعالیت توی این بازار باید آموزش دیده و با تجربه باشی و بتونی تصمیمات درست بگیری یا حداقل تصمیمات درستت بیشتر از غلط باشه
این حق طبیعیه هر شهروندیه که بازار مالی درست داشته باشه . صحبت ما اینه
به هیچ وجه !
سرمایه گذاری توی بورس حق هیچ شهروندی نیست :D
مثل اینه بگی مهندس شدن یا دکتر شدن یا مثلا سازنده شدن یا کافه دار شدن یا ... حق طبیعی هر شهروندیه !!!
هرکسی خودش و تواناییهاش و زمان و ... رو نگاه میکنه و میبینه که یک کار یا محل سرمایه گذاری برای اون شخص مناسبه یا خیر
اگه مناسب بود واردش میشه ، نبود هم خداحافظ ! شوخی نداره:p

شما همین الان برو وارد صنعت شکر بشو ، ببین طی دو الی سه سال چطوری نفست رو میگیرن :ROFLMAO:
عزیز دل
کاسبی یا سرمایه گذاری شوخی نداره . واسه هم تله میزارن ، برای هم زیر و رو میکشن و دهن هم دیگه رو سرویس میکنن
گل و شیرینی که پخش نمیکنن ;)
بازار ایران نه از تحلیل تکنیکال تبعیت میکنه نه از فاندامنتال این که شما چیجوری همیشه از بازار سود میبری خدا عالمه .
تکنیکال رو من اصلا توی بورس ایران قبول ندارم و شاید توی هر بورس دیگه ای !
فقط و فقط بنیادی و اگه شما درست تحلیل بنیادی رو بلد باشی و حداقل 5 الی 10 سال تجربشو داشته باشی ، آموزش دیده باشی و درک درستی نسبت به مسائل اقصادی و ... داشته باشی ، موفق میشی
شک نکن
غیر از این باشه ایراد از تحلیله ;)
اگه به این حد از علم رسیدین که تو این بازار فقط سود میبرین اونم بدون رانت پس توی فارکس میتونین 10 برابر سود ببرین تو بورس ایران چی کار میکنین
فارکس رو هم قبول ندارم
من کلا ترید رو قبول ندارم
اینکه بخری و بفروشی رو توی هیچ بازاری قبول ندارم
چه بورس ، چه فارکس چه رمزارز
قابل توجه برادر گرامی @Captive که یکبار به من خرده گرفتن چرا از فارکس بد نمیگی

من کلا خرید و فروش رو قمار میدونم توی هر بازاری
سهام یعنی شما ارزش گذاری میکنی و میخری و میندازی یه گوشه . تماااام
حالا اگه پولت زیاد بود و روی قیمت تاثیر گذار بودی تعداد سهامت رو زیاد میکنی ولی اگه نبود بهتره دست به معاملات کوتاه و میان مدتی نزنی

به همین دلیله که من با فارکس یا رمزارز کاری ندارم و فقط کل انرژی و توانم رو میزارم روی همین بورس که بلدم
با ادعا الکی کردن کسی به جایی نرسیده همینایی که میگن ما داریم سود میکنیم برایند یکسال اخیرشون پر از ضرر و زیان بوده پرتفوشون باز کنی سراسر ضرر و زیان بوده و هست حالا شاید یه جایی هم یه سودی کرده باشن ولی میانگین کلش منفی هس منم بلدم بیام اینجا بگم منم تو سودم هر کی نمیتونه سود کنه سمت بورس نیاد بهتره حداقل با خودمون رو راست باشیم و سر خودمون و بقیه رو کلاه نزاریم آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست همینایی که دم از سود میزنن از همه بیشتر توی ضررن نگاه خنده های الکی پشت مانیتورشون نکنید از نزدیک ببینیشون دلتون به حالشون میسوزه بعضیا واقعا کمبود توجه دارن با این چیزا و منم منم کردن کسی به جایی نمیرسه اول حساب کن ببین با خودت چند چندی بعد بیا واسه بقیه شاخ و شونه ی الکی بکش که داری سود میکنی درسته یه سریا اینجا سابقشون زیاده ولی همینا سابقشون هم خرابه هر کیو مث اینا دیدم فقط بلدن خوب ادعا کنن ولی اینقد تو ضررن که تا چندین سال دیگم دست و پا بزنن تو این بازار باز به جایی نمیرسن و خدا هم دیگه نمیتونه به دادشون برسه:LOL:
100%
هرکسی تواناییش رو نداره توی این بازار سود بکنه به نفعشه خارج بشه وگرنه همون پول رو هم از دست میده:p

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
در مورد سود و زیان هم بگم :
هیچ انسانی نمیتونه فقط سود بگیره و از تمامی روندها کسب منفعت بکنه
بعضی جاها ، جا میمونی
بعضی جاها تصمیم اشتباهی گرفتی و توی محاسباتت یک جای کار اشتباه شده یا شایدم اتفاقاتی در سطح کشور یا منطقه یا جهان میوفته که باعث میشه روی سود آوری شرکت تاثیر بزاره ;)
اینجور مواقع میفروشی حتی با ضرر

یه جاهایی اوراق مشارکت میکنی که سود بگیری یه جاهایی سهامی و یه جاهایی کاملا نقد !

و اینم بگم :
برای موفقیت بهتر توی بورس ، شما بهتره خارج از بورس درآمد داشته باشی و از اونجا همیشه خرید داشته باشی :D
من خودم همینم
بزرگان این بازار هم همینن !

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
که تشویق میکنه یا نه
hyenas.gif
من مزایا و فرصت ها رو همیشه گفتم
ولی شرطش رو هم گفتم
دیگه هرکسی نگاه میکنه میتونه یا نه
تونست بسم الله
نتونست خداحافظ

من کم کم دارم به این شک میکنم که کارمند سازمان بورسی جایی باشه، حتی به حرف هایی که خودش هم میزنه اعتقادی نداره، همون حرف ها رو اگر کسی در بخش کریپتو بزنه میپره بهش ولی اگر در مورد بورس زده بشه خیلی خوبه، عالیه : )))
کجای حرفام ضد و نقیضه ( درست تایپ کردم ؟ :rolleyes: ) نمیدونم
کارمند بورس یا کارگزاری هم سودی نمیبره . هرچند که نیستم :p
فقط سرمایم این تو زیاده و همیشه خرید دارم ( منابع جدید خارج از بورس ، وارد این بازار میکنم )
بنابراین هرچقدر بازار راکدتر باشه به نفع منه و در عین حال که رکوده من از سود مجمع نفع میبرم ! جدای از معاملات موردی ...
برخلاف کریپتو که فقط باید از افزایش قیمت سود ببری
علت اینه نسبت به جذب افراد جدید یا سرمایه های جدید به بازار یا خروج افراد و سرمایه از بازار ، خنثی نگاه میکنم همینه :p:devilish:
چون در هر صورت منفعتی به من نمیرسه و ضرری هم نمیکنم :rolleyes:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
دوره ویدیویی «آشنایی با صندوق‌های سرمایه‌گذاری»

صندوق‌های سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی برای افرادی هستند که فرصت یا تخصص کافی برای سرمایه‌گذاری در بورس را ندارند.

در این دوره ویدیویی با ویژگی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری آشنا خواهید شد.

محورهای دوره «آشنایی با صندوق‌های سرمایه‌گذاری»:

آشنایی با انواع صندوق‌ها

پارامترهای انتخاب صندوق مناسب

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مختلف

معرفی صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید

برای مشاهده این دوره رایگان به لینک زیر مراجعه کنید:
http://mfid.ir/fnds

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
در پاسخ به اونی که اینجا گفته : بورس یک بازار تخصصی سرمایه گذاریه و برای فعالیت توی این بازار باید آموزش دیده و با تجربه باشی

آقا جان چرا حرف دروغ میزنی؟اتفاقا تنها بازاری که آموزش روی اون هیچ تاثیر مثبت بلکه منفی هم داره و همه ی اونایی که تجربه و آموزش داشتند تو این 3 سال از همه بیشتر تو ضرر هستند همین آموزش دیده ها هستند ...آموزش و اینا برای بورس کشورای دیگه به درد میخوره نه ایران که دست دزدان مدینه هست!
همین شما حاضرم شرط ببندم پرتفوت رو نگاه کنیم از همه بیشتر ضرر کردذی چون با تحلیل و آموزش خرید و فروش کردی!نگو اینطوری نیست که اسباب خنده ی بقیه میشی!
تو این بازار سراسر رانت و فساد دولتی-حکومتی حرف اول و آخر رو اطلاع از اخبار پشت پرده ی سهم ها قبل از مردم عادی برای به موقع و قبل از همه فروختن و خریدن میزنه
هر کی غیر این گفت محکم بزنید تو دهنش چون خود فریبی میکنه........ایرانی جماعت مخصوصا قشر مذهبی به شدت خود فریب هستند که شامل دوست عزیزمون هم میشه.

بیشتر نوشته های این آقا از روی عصبانیت برای خالی کردن خودشه حتی استیکرای خنده که میزاره همه از روی عصبانیته و معلوم هست شدیدا تو بورس ضرر کرده و هرچی تو این چندین سال سود کرده بود همه پریده و از اصل پولشم مقدار قابل توجهی نابود شده!کافیه کامنتاش رو تو این چند سال مخصوصا یکسال آخر رو بخونید که چقدر عصبی شده از بس ضرر کرده.

بیایید مرد باشیم و دروغ نگیم و قبول کنیم که کلاه گشادی توسط دزدان مدینه سر هممون رفت.هی به دروغ نگیم آموزش ها باعث سودمون شد....اینجور تخلیه کردن کاذب به غیر فشار به اعصاب ثمره ی دیگه ی نداره
دوست عزیزم جناب دیوید کمی مراقب سلامتیتون باشید.تضرر شدید مالیتون تو بورس پایان کار نیست.به خدا توکل کنید و دیگه از این به بعد زیاد متوسل به آموزش و تحلیل و نمودار نباشید که دوباره این چنین دچار تضرر شدید مالی نشید.اینجا ایرانه عزیزم-آموزش و علم و سواد دیگه پشیزی ارزش نداره-نمونش تاسیس ده ها دانشگاه جدید به درد نخور مثل علمی کاربردی که ده ها هزار بیسواد مطلق تحویل جامعه میده و به همشون مدرک دانشگاهی میده با پول...

با این حرص و جوشی که شما به خاطر تضرر شدید مالیتون تو بورس میخورید من نگرانتون شدم..مراقب سلامتیتون باشید..دنیا ارزش این همه غصه خوردن نداره.
موفق باشید.

images.jpgشما به خندیدن ادامه بده!

Last edited:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
در پاسخ به اونی که اینجا گفته : بورس یک بازار تخصصی سرمایه گذاریه و برای فعالیت توی این بازار باید آموزش دیده و با تجربه باشی
آقا جان چرا حرف دروغ میزنی؟اتفاقا تنها بازاری که آموزش روی اون هیچ تاثیر مثبت بلکه منفی هم داره و همه ی اونایی که تجربه و آموزش داشتند تو این 3 سال از همه بیشتر تو ضرر هستند همین آموزش دیده ها هستند ...آموزش و اینا برای بورس کشورای دیگه به درد میخوره نه ایران که دست دزدان مدینه هست!
خوب این دیدگاه شماست :p
دلیل نمیشه درست باشه
شما میگی کسی که آموزش میبینه ضرر میکنه و کسی که آموزش نمیبینه با کسی که میبینه برابره ؟ من میگم نیست
در هر صورت شما بدون آموزش غر میزنی و ادامه میدی
من با آموزش مثلا ضرر میکنم و غر نمیزنم :p
خوب ؟
شما 10 سال دیگه وضعیت مالی خودت رو با من مقایسه بکن ، اونوقت تفاوت رو متوجه میشی
همونطوری که از 10 سال قبل تا الان نگاه کنی متوجه میشی ...

دلیلی برای اثباتش وجود نداره چون نفعی به من نمیرسه :rolleyes:
فقط حکم راهنمایی کردن داره

به عنوان مثال شما برو توی همین تاپیک بورس ، جاهایی که خیلی غر غر کردی ، پست های منو ببین . خیلی زیبا گفتم الان وقت خریده و الان وقته فروشه :p
با سند و مدرک . برو ببین :p

همین شما حاضرم شرط ببندم پرتفوت رو نگاه کنیم از مه بیشتر ضرر کردذی چون با تحلیل و آموزش خرید و فروش کردی!نگو اینطوری نیست که اسباب حنده ی بقیه میشی!
اسباب خنده مهم نیست . خنده دیگران ریالی ارزش نداره . نه با خنده کسی وضعیتش خوب میشه نه با گریه ;)
اون چیزی که مهمه عملکرد و ثروت هست و تمام ...
بقیه حرفا ریالی ارزش نداره

مثلا من میگم فارکس کشکه . آقای X میگه نه خوبه ؟ خوب شما برو یکی رو که فارکس کار کرده توی این 10 سال اخیر بیار و با من مقایسه بکن . نه من بلکه کسایی که حرفه ای و اصولی فعالیت داشتن
هرچند که خودمم نصف این 10 سال رو تا دلت بخواد ریده بودم :D

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
منصفانه نقد کنید همدیگرو
بورس مخصوصا مدل ایرانیش واقعا هرتکی نیست براحتی سرمایه ات دود میشه
من سمپات آقا داوود نیستم چند بار هم گفتم الان هم بخاطر خرید ملک فعالیتی رو بورس ندارم ولی اگر توصیه های ایشون نبود سرمایه من تا اواسط 99 منهدم میشد
نشون هم بدم برید بررسی کنید تو همون بازار هر روز منفی پشت هم من سهم غمارگ رو خریدم مهر 99 کلی سود همون موقع به من داد . . . تازه من طمع هم داشتم که این تجربه الان رو نداشتم که طمع تو بورس مساوی پوچ شدن سرمایه است و اگر نبود سود خیلی خوبی داشت
یه نمونه هم بگم همین اردیبهشت امسال خفولا خریدم تو ده روز باز کلی سود داد ولی این دقعه طمع زیادی نداشتم و به محض بررسی ناقص خودم مبنی بر فروش، سریع فروختم

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
خوب این دیدگاه شماست :p
دلیل نمیشه درست باشه
شما میگی کسی که آموزش میبینه ضرر میکنه و کسی که آموزش نمیبینه با کسی که میبینه برابره ؟ من میگم نیست
در هر صورت شما بدون آموزش غر میزنی و ادامه میدی
من با آموزش مثلا ضرر میکنم و غر نمیزنم :p
خوب ؟
شما 10 سال دیگه وضعیت مالی خودت رو با من مقایسه بکن ، اونوقت تفاوت رو متوجه میشی
همونطوری که از 10 سال قبل تا الان نگاه کنی متوجه میشی ...

دلیلی برای اثباتش وجود نداره چون نفعی به من نمیرسه :rolleyes:
فقط حکم راهنمایی کردن داره

به عنوان مثال شما برو توی همین تاپیک بورس ، جاهایی که خیلی غر غر کردی ، پست های منو ببین . خیلی زیبا گفتم الان وقت خریده و الان وقته فروشه :p
با سند و مدرک . برو ببین :p

اسباب خنده مهم نیست . خنده دیگران ریالی ارزش نداره . نه با خنده کسی وضعیتش خوب میشه نه با گریه ;)
اون چیزی که مهمه عملکرد و ثروت هست و تمام ...
بقیه حرفا ریالی ارزش نداره

مثلا من میگم فارکس کشکه . آقای X میگه نه خوبه ؟ خوب شما برو یکی رو که فارکس کار کرده توی این 10 سال اخیر بیار و با من مقایسه بکن . نه من بلکه کسایی که حرفه ای و اصولی فعالیت داشتن
هرچند که خودمم نصف این 10 سال رو تا دلت بخواد ریده بودم
:D
فرقش اینه که تو فارکس غیر خودی پولت رو می دزده حداقل با خودت میگی غیر خودیه و دشمنه ولی تو بورس همونی که دم از مدینه میزنه پولت رو میدزده و خودی هست و همین آتیشت میزنه--برا همینه که اینا رو جریر ابن طبری دزدان مدینه خطاب می کرد.دزدی از خودی و تعریف از خود
در ضمن اینجور مغلطه ها معروفه به خودت هم همینطور-----یعنی میگی چرا اون اینقدر ضرر کرده پس خب منم ضرر کردم و خودت رو توجیه می کنی---نکن این کارا رو با خودت دیوید جان

دوستان مجرد یه خبر خوب:مجردها از نهضت ملی مسکن کنار گذاشته شدند !😁
به دلیل محدودیت در تامین زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای نهضت ملی ، متقاضیان مجرد از این طرح حذف شدند.

🔹اولویت بندی متقاضیان برای برخورداری از امتیاز واحدهای نهضت ملی مسکن، افراد شاخص هایی مثل تاهل، تعداد فرزندان، سابقه ازدواج است./ایرنا

images.jpgشما فقط بخند!

Last edited:

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
من کلا خرید و فروش رو قمار میدونم توی هر بازاری
درسته و درواقع بازار بورس اینطوریه که خیلی ادمها دور هم جمع شدند که سر هم کلاه بذارند
حالا هرکسی سر بقیه بیشتر کلاه بذاره خب طبیعتا موفق تر خواهد بود
(شما سهمتو تو قله به یکی میفروشی. اون ادم هم وقتی خرید میره تو ضرر خب این اگه ی نوعی از کلاه برداری نیست پس چیه ؟)
ذهنیتتون باید درست کنید

باید همون اول با خودتون صادق باشید ::::

بازار بورس بازار کلاه برداریه
بازار بورس بازار صف فروشهای سنگین
بازار بورس بازاریه که دستکاری قیمتی و زمانی توش به وفور قابل دیدنه
بازار بورس بازار رانت بازیهای بزرگه
و . . .

خب با این اوصاف حالا ببینید بازار بورس اینطوریه
آیا شما ادمی هستید با این شرایط که بالا گفته شد در این بازار فعالیت کنید؟

1-بلی 2- خیر

اگه میتونید شروع کنید به فعالیت پس حق اعتراضی ندارید

دوستان داستان همینه خودتون گول نزنید باخودتون تو تنهاییهاتون رو راست باشید
انقدر به دستکاری و رانت فکر نکنید (اگه دیدید دستکاری زیاد شد یه مدت بکشید بیرون . پول که همیشه تو بازار بورس نیست بلاخره این درامد حاصل از بورس باید یجای دیگه سرمایه گذاری کنید یا نه ؟!راه ار دیگه برای خودتون داشته باشید )

مثل قوانین استخدامی بعضی از شرکتها میمونه :دی

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
فرقش اینه که تو فارکس غیر خودی پولت رو می دزده حداقل با خودت میگی غیر خودیه و دشمنه ولی تو بورس همونی که دم از مدینه میزنه پولت رو میدزده و خودی هست و همین آتیشت میزنه--برا همینه که اینا رو جریر ابن طبری دزدان مدینه خطاب می کرد.دزدی از خودی و تعریف از خود
الان من یه سوال دارم
زمانی که شما تو بورس سود میکنید چه اتفاقی میوفته ؟
غیر اینه شما سر یکی دیگه رو گول مالیدی و سود کردی؟ اون شخص شاید همشهریت باشه ...
شما میفروشی و یکی دیگه میخره ...

کلا بازار های مالی ذاتشون اینطوریه
چه فارکس چه کریپتو چه بورس

ببینید نمیخوام از کسی دفاع کنیم فقط یکم ذهنیت ها رو تغییر بدیم

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
درسته و درواقع بازار بورس اینطوریه که خیلی ادمها دور هم جمع شدند که سر هم کلاه بذارند
(شما سهمتو تو قله به یکی میفروشی. اون ادم هم وقتی خرید میره تو ضرر خب این اگه ی نوعی از کلاه برداری نیست پس چیه ؟)
ذهنیتتون باید درست کنید

باید همون اول با خودتون صادق باشید ::::
نمیشه اینطوری گفت
اینطوری بخوای حساب بکنی خارج از بازار سرمایه هم، همه در حال کلاه گذاشتن سر همدیگه هستن

چندتا موضوع هست :
1 - شما میتونی سهام بخری بدون خرید و فروش و از سود تولید کالا و خدمات ، سالیانه سود مجمع بگیری
2 - شما موقع خرید یا فروش حساب کتاب میکنی . فروشنده فکر میکنه قیمت میاد پایین و میفروشه و به ریش خریدار میخنده ولی شاید بالا بره شایدم پایین . خریدار هم میخره چون فکر میکنه میره بالا و به ریش فروشنده میخنده . شاید بالا بره شاید پایین ! مهم اینه محاسبات چقدر درست بوده ...

کلاهبرداری زمانی اتفاق میوفته که شما موقع فروش در قله ، تبلیغ بکنی یا موقع خرید در کف ، سم پاشی بکنی ...

غیر از این توانایی های شخص در محاسبات و تجربه های اون شخص اهمیت داره

اما توی بورس با هدف نوسانگیری یا بازارهای دیگه ای مثل فارکس یا کریپتو محاسبه ای وجود نداره و برد و باخت وجود داره . از اونجایی که کنترل نهایی با بزرگان بازارهاست و توی اون بازارها چیزی به اسم سود مجمع وجود نداره ، بنابراین سود نهایی توی جیب بزرگانی میره که نمودار سازی میکنن :D
به همین دلیله که تا اینجای زندگی آدمای زیادی رو دیدم که ادعای سود از فارکس یا کریپتو دارن ولی به هیچ جایی نرسیدن چون در نهایت باخت به بزرگان هست . مثل باخت قمار بازان بزرگ به صاحبان قمار خونه

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,075
ذهنیتتون باید درست کنید
1 - با این برداشت هر خرید و فروشی در هر جای دنیا در هر بازاری کلاه برداری هست . چون بلاخره کاسب جنس یا هر چیزی را می خرد که بالاتر به کس دیگری بفروشد .
2 - خریدار باید عاقل باشد و به قیمتی که نمی ارزد نخرد .
3 - چرا باید کسی تو قله سهم بخرد ؟ آیا برای این اشتباه نباید تاوان بدهد ؟
...............
همینطوری که داوود جان گفتن بورس یک بازار تخصصی هست . بدون آموزش و پشتکار و کسب تجربه کاری نمیشه از پیش برد . همه کس هم نباید ورود کند به این بازار مگر اینکه دنبال یادگیری و پیشرفت باشد . کسی هم که اعصاب و حوصله و تحمل کافی ندارد کلا نباید توی هیچ بازاری حتی یک بقالی ساده هم ورود کند . برود دنبال یک کار اداری که سر ماه تا سرماه حقوقش به حسابش واریز شود و بخورد و کیف کند .
............
طرف حساب سهامدار همینطور که من خودم به این نتیجه رسیدم بعد از بررسی دقیق شرکت باید اول خود شرکت و عملکرد و سودسازی اش باشد بعد وضعیت بازار .
سهامدار نباید فقط سمت خودش را ببیند و بگوید قیمت به هیچ عنوان نباید پایین بیاید . شرکت ها گاهی قیمت را پایین می آورند تا جذاب شود و جذب سرمایه بکند وگرنه اگر قیمت همیشه در قله باشد چه سرمایه ای جذب می شود ؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بیشتر نوشته های این آقا از روی عصبانیت برای خالی کردن خودشه حتی استیکرای خنده که میزاره همه از روی عصبانیته و معلوم هست شدیدا تو بورس ضرر کرده و هرچی تو این چندین سال سود کرده بود همه پریده و از اصل پولشم مقدار قابل توجهی نابود شده!کافیه کامنتاش رو تو این چند سال مخصوصا یکسال آخر رو بخونید که چقدر عصبی شده از بس ضرر کرده.
شیشه میزنی ؟
چون اوضاع توهمی که داری خیلی بده :p
دوست عزیزم جناب دیوید کمی مراقب سلامتیتون باشید
اولا که من و شما با هم دوست نیستیم . صرفا دوتا کاربر مجازی هستیم که صحبت میکنیم :devilish:
تضرر شدید مالیتون تو بورس پایان کار نیست.
الان من بگم برآیند مثبت بوده چه منفعتی بهم میرسه ؟ :rolleyes:
پس شما فرض کن من ضرر کردم و نابود شدم و سرمایم صفر شده :p
اینجا ایرانه عزیزم-آموزش و علم و سواد دیگه پشیزی ارزش نداره-
نظر شماست
هرکسی توی این دنیا متناسب با علم و دانش و تجربه و مهارت و تخصصش پول توی جیبش میاد
اگه شما دیدی شخصی ادعای دانش و مهارت و تجربه کرد ولی چیزی نداشت یا مسیر روبه رشد نداشت ، مطمئن باش توی خیالات خودش دانش و مهارت و تجربه داشته :p

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

در ضمن من کاری به این موضوعات ندارم :rolleyes:
شما یا توی بازار هستی یا نیستی
اگه هستی و این ایراداتی که میگیری رو قبول داری ، باید به عقل خودت شک بکنیo_O
اگه هستی و این ایراداتی که میگیری رو قبول نداری ولی توی کف اعلام میکنی ، باید به نیتت شک بکنیم :devilish: ( روزای مثبت شما کجایی ؟! )

اگر نیستی و این ایراداتی که میگیری ، ریالی ارزش نداره چون کسایی که خارج از بازار هستن در سطحی نیستن که بخوان در مورد بازار نظر تخصصی بدن;)

Last edited:

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
تنها کاری که به نظر من صحیح هست اینه که پول از بیرون بورس دربیارید و در مواقع مناسب از سهام های خوب بخرید و بزارید کنار کلا انگار ندارید.

اگر میخواید تو بورس به صورت روزانه و هفتگی تریدکنید و درامدتون از بورس باشه کلا ۹۵ درصد افراد بدون شک داغون و نابود میشن.

باید کار جداگانه داشته باشید و پول اضافی تون رو مقداریش بیارید و بخرید و برید دنبال کارتون .هر روز پورتفو نگاه کنید کاری براتون انجام نمیده جز اعصاب خراب و افسردگی.
باز صلاح کارتون خودتون بهتر میدونید.

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
100%
هرکسی تواناییش رو نداره توی این بازار سود بکنه به نفعشه خارج بشه وگرنه همون پول رو هم از دست میده:p
من که خیلی وقته که بخش اعظم 70 درصد از سرمایمو بدون ضرر کشیدم بیرون و فقط 30 درصد باقی موند که با فروختن سهمای زیان ده و نوسان گیری روی یک سری سهم ها ضرر اون 30 درصد رو هم دارم جبران میکنم و در کل دیگه توی ضرر خاصی نیستم الان هم موقعیتش پیش بیاد تا جایی که بتونم روی یک سری سهم ها نوسان گیری میکنم

هنوز این تاپیک موجوده منی که بر خلاف شما ادعای هیچ تخصصی توی این بازار ندارم یه زمانی اعلام کردم من 70سرمایمو بدون ضرر کشیدم بیرون اینجا داره دزدی میشه بقیه هم بکشن بیرون سرمایشونو همون زمان هایی بود که شما بقیه رو تشویق میکردید به دید بلند مدت به سهام هاشون نگاه کنند!

عجیبه افرادی مثل شما که مردم رو تشویق به سهام داری بلند مدت میکردن و باعث شدن مردم هر چه میگذره با اینکار ضررشون هر روز بیشتر بشه شدن متخصص و حرفه ای بازار بورس و افرادی مثل ما که بقیه رو در زمان مناسب تشویق به خروج از بازار میکردیم که با اینکار جلوی ضرر بیش از 50 درصدی بقیه میشد شدیم غیر متخصص و غیرحرفه ای و کسی که چیزی از بورس نمیدونه!اگر من میخاستم به حرف افراد متخصصی مثل شما گوش کنم تا الان بیشتر از 50 درصد از سرمایمو هم از دست داده بودم حتما نیاز نیس همه مثل شما متخصص باشن کافیه مردم به عقلشون رجوع کنن و با کمی تجربه جلوی ضرر بیشتر خودشونو از هر جا بگیرن سود کردن.

همین شما که ادعا میکنید مدرک فوق تخصصتون :D رو هم از این بازار از دانشگاه دزدان بورسی دریافت کردید :pسر شاخص دو میلیونی به همه میگفتین که مردم باید دیدبلند مدت داشته باشن و کسی که دید بلند مدت نداره توانایی نداره و چیزی از این بازار نمیفهمه!عجیبه که چرا اون موقع مردم رو تشویق به خروج از این بازار نمیکردید شما که ادعا میکنید متخصص این بازار هستید چرا در این سیلی که به راه افتاد غرق شدید و خیلیا رو هم با تخصصتون در این اقیانوس غرق کردید!

حکایت شما حکایت اون دکتری هست که با مدرک دیپلم خودشو دکتر جا میزد و همه رو فریب میداد و میرفت توی اتاق عمل دست به جراحی میزد:D

اتفاقا افرادی مثل شما باید زودتر از این بازار خارج شین چون با مدرک فوق تخصصیتون دودمان خودتون و بقیه رو به باد میدین پس به نفع هم فرد هست هم جامعه که امثال شما هر چه زودتر از این بازار خارج شید و دیگه در این بازار نباشید:p

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سر شاخص دو میلیونی به همه میگفتین که مردم باید دیدبلند مدت داشته باشن و کسی که دید بلند مدت نداره توانایی نداره و چیزی از این بازار نمیفهمه!عجیبه که چرا اون موقع مردم رو تشویق به خروج از این بازار نمیکردید شما که ادعا میکنید متخصص این بازار هستید چرا در این سیلی که به راه افتاد غرق شدید و خیلیا رو هم با تخصصتون در این اقیانوس غرق کردید!
پسر جون
قربونت برم من
شاخص دو میلیونی اگه چشمای عسلیتو باز میکردی ، بارها و بارها گفتم بازار به شدت حباب داره و سهام حبابی رو بفروشید ;)
حالا اگه شما ادعایی بر خلاف این داری و فکر میکنی باعث ضرر کسی شدم ، نوش جونم :p
تا چشم اون کسی که ندیده چقدر هشدار دادم ، در بیاد :devilish:

اتفاقا افرادی مثل شما باید زودتر از این بازار خارج شین چون با مدرک فوق تخصصیتون دودمان خودتون و بقیه رو به باد میدین پس به نفع هم فرد هست هم جامعه که امثال شما هر چه زودتر از این بازار خارج شید و دیگه در این بازار نباشید:p
تو بازار میمونم و سود میکنم تا چشم هرکسی که باهام مشکل داره در بیاد :devilish:
مثل عثاتید هم پیج و کانال و ... ندارم ، تا اونایی که فکر میکنن دارم و پول بقیه رو به باد میدم ، چشماشون دراد :p

بالا