برگزیده های پرشین تولز

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
این مدت تورم خاصی روی کل کالا و خدمات نداشتیم . روی اقلام خاصی تورم داشتیم به صورت نجومی ولی سهمشون از سبد مخارج خانواده کم بوده
آزاد سازی برخی از قیمت ها بوده ولی مثلا شما به من بگو قیمت ملک از تابستون 99 تا امروز چقدر رشد داشته ؟ دور و بر 50% ...
150% در برابر 50% بی نظیره
یا نسبت به قیمت دلار
و ....
تورم رو باید نسبت به سهم در سبد در نظر بگیرید . مثلا 5 برابر شدن ماکارونی . ماکارونی چند درصد از سبد هر خانوار رو به خودش اختصاص میده ؟ حداکثر 5% ...
یعنی 5% سبد 5 برابر شده
عمده سبد هر خانواده ملک هستش
و البته این رو هم بگم اگه کسی سهم هایی مثل نوری یا آریا رو خریداری میکرد یعنی تابستون 99 دانش این رو داشت که محاسبه بکنه و تشخیص بده بازار حبابیه و اقدام به خرید نکنه تا اصلاح یا ریزش داشته باشه
پس اون شخص طی این 2 سال سود خوبی رو برده . سال اول وضعیت خوبی نبود ولی سال بعدش که میشه 1400 تا 1401 بی نظیر بود
البته این رو هم بگم که سرمایه گذار حرفه ای ترکیبی از دارایی ها رو انتخاب میکنه و سرمایه رو بین دارایی ها جابجا میکنه
مثلا 1392 تا 1394 سپرده بانکی یا اوراق مشارکت
1394 تا 1397 نوسانگیری در سهام
1397 تا 1399 عدم معامله و صبر کردن تا بهار و تابستان 1399 جهت تخلیه کامل
مجدد 1399 تا 1401 سپرده بانکی یا اوراق مشارکت
1401 تا 1404 نوسانگیری در سهام
1404 تا ؟ عدم معامله و صبر کردن تا ؟ جهت تخلیه کامل

حالا یکی که سر در نیاره به این سیکل ها و دونستن بالا پایین شدن سهام انواع و اقسام عناوین رو میده در صورتی که از نظر من اسمش " دانش " هست و کسی که دانش داشته باشه لیاقتش رو داره وضعیت مالی خوبی داشته باشه و خوب زندگی بکنه

این دوتا سهم رو هم مثال زدم بین ده ها سهمی که وجود داره برای مثال نقضی که فکر میکنن بازار بورس از 99 تا الان فقط ضرر بوده
حالا اگه شما نوسانگیری رو حساب بکنی برای یک شخص دارای دانش ، بازدهی این دو سال رو میشه روی 300% به بالا به راحتی بست :D

شما سود این سهم ها رو نسبت به قیمت ملک یا قیمت دلار از 1399 تا امروز باید مقایسه بکنی و نتیجه برد بوده
حالا اونی که به قول یه بنده خدایی ، سهم تشتک سازی و فرغون سازی گرفته و هنوز درگیر زیان هستش ، باید تا الان به این نتیجه رسیده باشه که به خاطر ضعف دانش این اتفاق برای ایشون افتاده چون دنبال سهمی رفته که بی ارزشه
مجددا به نوسانگیری اشاره کردید
کل بحث ما در مورد بلند مدته
بحث اینه که با تحلیل هر زمان بلند مدت خرید بشه، سود خوبی میده
منم گفتم فرض کنید روی شاخص ۲ میلیونی با تحلیل ۵ تا سهم خوب خریدیم
پس چرا بعد از ۲ سال هنوز در ضرریم؟
در مورد بازار مسکن مثال زدید که نسبت به بورس رشد نکرده
اما این مد نظر بگیرید که خرید ملک و فروشش در هر زمانی با سود همراست (به دلیل تورم)
اما سهام بورس (همین نوری به عنوان مثال) چندین و چند بار افت و خیز شدید داشته
من ۲ سال پیش ملک خریدم ۱ تومن، تا همین الان که مثلا شده ۳ تومن هیچ افتی نداشته و هر زمان فروشش با سود بوده
اما سهم اینطوریه؟
دقت کنید تمام صحبت های من در مورد بورس رانتی، غیرشفاف و تورم عجیبه ایرانه

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
مجددا به نوسانگیری اشاره کردید
کل بحث ما در مورد بلند مدته
بحث اینه که با تحلیل هر زمان بلند مدت خرید بشه، سود خوبی میده
منم گفتم فرض کنید روی شاخص ۲ میلیونی با تحلیل ۵ تا سهم خوب خریدیم
پس چرا بعد از ۲ سال هنوز در ضرریم؟
در مورد بازار مسکن مثال زدید که نسبت به بورس رشد نکرده
اما این مد نظر بگیرید که خرید ملک و فروشش در هر زمانی با سود همراست (به دلیل تورم)
اما سهام بورس (همین نوری به عنوان مثال) چندین و چند بار افت و خیز شدید داشته
من ۲ سال پیش ملک خریدم ۱ تومن، تا همین الان که مثلا شده ۳ تومن هیچ افتی نداشته و هر زمان فروشش با سود بوده
اما سهم اینطوریه؟
دقت کنید تمام صحبت های من در مورد بورس رانتی، غیرشفاف و تورم عجیبه ایرانه
جواب تمام این سوالات توی پست قبلیم موجوده
با دقت بخونید متوجه خواهید شد

اما در این مورد :
من هیچ جایی رو توی تهران و کرج نمیشناسم که از 1 به 3 رسیده باشه . ته تهش ملک 1 به 1.5 رسیده
اعداد و مقایسه ها همیشه باید واقع بینانه باشه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
منم گفتم دوستان ما (افرادی با ۱۰ سال سابقه بورس) با همین تحلیل های شما در شاخص ۲ میلیون سهم خریدن و با گذشت ۲ سال در ضرر هستن همچنان!
این موضوع رو هم شدیدا رد میکنم
کسی که 10 سال سابقه داشته باشه سال 99 فروشنده بوده نه خریدار
فقط در حالتی کسی با سابقه 10 ساله تابستون 99 خریدار بوده که بی سواد باشه

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
تو یکی از فروم های بورسی یک نظر جالبی دیدم و این بود که مسعولین فکر میکنن پولی که افراد حقیقی به بورس میارن یک پول باد اورده هستش و حالا نابود هم بشه مهم نیست!!!!
پول من و شما و ورود کرده به این بازار را به چشم یه پول مازاد و حتی بدتر اینکه باد اورده مینگرند که شما اوردی اینجا و حالا نابود هم بشه که شد...از پیام هایی که تو کار گزاری ها هم میفرستن همین برداشت میشه که پولی که نیاز دارید رو تو بورس سرمایه گذاری نکنید.یعنی شما پول به درد نخور و اضافی اوردی!!!!!
از اون طرف گفتن مکرر پول مازاد بیارید در کازینوی ایران خودش معنی و مفهوم قمار و زیان را میرسونه که نابود هم شد به درک . ما که گفته بودیم پول به درد نخور و زیادی بیارید . حالا پول زیادی و به درد نخور و مازاد چیه من نمیدونم . پول رانت و دزدی که نیست . به هر شکلی باشد مورد نیازت است
دقیقا نگرس مسولین بورس همینه..واقعا خنده داره

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
تو یکی از فروم های بورسی یک نظر جالبی دیدم و این بود که مسعولین فکر میکنن پولی که افراد حقیقی به بورس میارن یک پول باد اورده هستش و حالا نابود هم بشه مهم نیست!!!!
پول من و شما و ورود کرده به این بازار را به چشم یه پول مازاد و حتی بدتر اینکه باد اورده مینگرند که شما اوردی اینجا و حالا نابود هم بشه که شد...از پیام هایی که تو کار گزاری ها هم میفرستن همین برداشت میشه که پولی که نیاز دارید رو تو بورس سرمایه گذاری نکنید.یعنی شما پول به درد نخور و اضافی اوردی!!!!!
از اون طرف گفتن مکرر پول مازاد بیارید در کازینوی ایران خودش معنی و مفهوم قمار و زیان را میرسونه که نابود هم شد به درک . ما که گفته بودیم پول به درد نخور و زیادی بیارید . حالا پول زیادی و به درد نخور و مازاد چیه من نمیدونم . پول رانت و دزدی که نیست . به هر شکلی باشد مورد نیازت است
دقیقا نگرس مسولین بورس همینه..واقعا خنده داره
همش کج فهمی و ادعای فهمیدن !
پول مازاد یعنی سرمایه = سرمایه یعنی پولی که بیشتر از مخارج جاری روزمره نیاز داری

مثلا شما تصمیم میگیری با 400 تومن ماشین بخری . این سرمایه نیست و اسمش پول خرید ماشینه . اما یه زمانی هست شما یه پولی رو داری که در حال حاضر برنامه ای برای اون نداری و این رو مجازی سرمایه گذاری بکنی
این هم یه قانونه و ربطی به بورس نداره . شما اگه با پولی که نیاز داری حتی خونه هم بخری بعدا به مشکل میخوری

اینقدر مقاومت در برابر فهمیدن، عجیبه :p

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
ادامۀ جولان نماد حکومتی-دولتی وسالت---- چرا این نماد همیشه مثبته؟چون دست خودی هاست و افراد غریبه (منظور از افراد غریبه ما مردم عادی از دیدگاه بالایی ها هستیم) تو این نماد نیستند.
روش همیشه مثبت نگر داشتن این نماد چیه؟؟؟هر از گاهی مثلا هر یکماه یکی دو روز این نماد برای فریب افکار عمومی بسته میشه تا مثلا بگن ای مردم ما حتی این نماد رو هم با اینکه مال خودمون هست می بندیم!و بعد دو روز دوباره نماد رو ناظرین محترم و دزد ، بازگشایی می کنند و ادامه روند سود دهی این نماد برای خودی ها!
هشدار:چند روزی است سنگین با حجم های زیاد یک عده از آقایون دارند از این نماد خارج می شند..همونطور که میدونید امکان خرید این نماد برای افراد غریبه (ما مردم عادی ) امکان نداره.در صورتی که هر روز میرید تو صف خرید این نماد و یک روزی بهتون رسید،احتمالا اون روز خودی ها (آقایون مجلسی و دار و دسته و فک و فامیلاشون ) دارند خارج می شند و به جاش افراد غریبه (سهامدار بدبخت بیچاره که از پشت پرده این سهم خبر نداره ) دارن وارد این نماد می شوند.

images.jpgتو فقط بخند!

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
من خیلی از دوستان این تاپیکو از سال 99 دیدم که دارن فحش میدن و بارها گفتن که پولشون دست یه سری دزد سر گردنه افتاده و همش باندبازی و کثافت کاریه
اما سوال اینجاست که اگه واقعا همچین نظری دارید چرا همچنان موندید توش؟! :geek: بابا خروج بزنید اصلا پولو بذاری درآمد ثابت بهتره
کسی که نمی تونه ازین بازار سود که هیچی حتی به اصل پولش برسه واقعا دلیل موندنش و ضرر دادنش چیه؟! حالا بعضی دوستان میگن ما می تونیم سود کنیم (با دانش و تحلیل، رانت، شانس، نمی دونم حالا هرچی) دمشون گرم، اما کسی که از 99 تا الان اصل پولش شده یک سوم و کمتر، هر لحظه ازین بازار خروج بزنه حکایت همون جلوی ضررو هرجا بگیری منفعته.
سال 92 هم بعد ریزش بازار، حدودا 4 سال طول کشید تا شاخص دوباره به سقف قبلیش رسید، مطمئن باشید حالا حالاها با همین فرمون معجزه ای قرار نیست در بازار سرمایه اتفاق بیوفته:

Capture.JPG

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ادامۀ جولان نماد حکومتی-دولتی وسالت---- چرا این نماد همیشه مثبته؟چون دست خودی هاست و افراد غریبه (منظور از افراد غریبه ما مردم عادی از دیدگاه بالایی ها هستیم) تو این نماد نیستند.
روش همیشه مثبت نگر داشتن این نماد چیه؟؟؟هر از گاهی مثلا هر یکماه یکی دو روز این نماد برای فریب افکار عمومی بسته میشه تا مثلا بگن ای مردم ما حتی این نماد رو هم با اینکه مال خودمون هست می بندیم!و بعد دو روز دوباره نماد رو ناظرین محترم و دزد ، بازگشایی می کنند و ادامه روند سود دهی این نماد برای خودی ها!
هشدار:چند روزی است سنگین با حجم های زیاد یک عده از آقایون دارند از این نماد خارج می شند..همونطور که میدونید امکان خرید این نماد برای افراد غریبه (ما مردم عادی ) امکان نداره.در صورتی که هر روز میرید تو صف خرید این نماد و یک روزی بهتون رسید،احتمالا اون روز خودی ها (آقایون مجلسی و دار و دسته و فک و فامیلاشون ) دارند خارج می شند و به جاش افراد غریبه (سهامدار بدبخت بیچاره که از پشت پرده این سهم خبر نداره ) دارن وارد این نماد می شوند.

مشاهده پیوست 1300051تو فقط بخند!
آقا
شما یا توی بازاری یا توی بازار نیستی
اگه توی بازاری که با توجه به اینهمه بد گفتم باید خارج بشی
ولی اگه توی بازار نیستی ( با توجه به اینکه اینهمه بد میگی عقل سالم میگه نباشم توی بازار ) ، چرا اینقدر حرص و جوش بورس رو میخوری ؟!

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
چرا اینقدر حرص و جوش بورس رو میخوری ؟!
هرجا رانت،فساد و دزدی باشه طبیعیه آدم ناراحت بشه
توی بورس این موارد مشهودترن و کسی که به شرایط اطرافش بیخیال نباشه و اساسا مردم براش مهم باشن حرص و جوش می خوره

ولی درباره عدم فعالیت توی بازار رو موافقم

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
هرجا رانت،فساد و دزدی باشه طبیعیه آدم ناراحت بشه
توی بورس این موارد مشهودترن و کسی که به شرایط اطرافش بیخیال نباشه و اساسا مردم براش مهم باشن حرص و جوش می خوره

ولی درباره عدم فعالیت توی بازار رو موافقم
خوب منم همینو میگم
ایشون وقتی ایمان داره که این بازار سراسر رانت و فساد و دزدیه و همه چیز دستوریه و ... دیگه نباید فعالیت خودش رو ادامه بده
ولی جای خنده دارش اینه وقتی بازار صعودیه و از 60 الی 120 درصد و حتی بیشتر ، رشد میکنه ، هیچ خبری از پیام های ایشون نیست :D
بعد بازار که نزولی میشه ، اوایلش هم خبری نیست !!!!
آخرها که بازار میخواد برگرده مجدد آنلاین میشن و همون پیام های تکراری سال های 1399 و 1400 رو مجدد بیان میکنن :p

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
خوب منم همینو میگم
ایشون وقتی ایمان داره که این بازار سراسر رانت و فساد و دزدیه و همه چیز دستوریه و ... دیگه نباید فعالیت خودش رو ادامه بده
ولی جای خنده دارش اینه وقتی بازار صعودیه و از 60 الی 120 درصد و حتی بیشتر ، رشد میکنه ، هیچ خبری از پیام های ایشون نیست :D
بعد بازار که نزولی میشه ، اوایلش هم خبری نیست !!!!
آخرها که بازار میخواد برگرده مجدد آنلاین میشن و همون پیام های تکراری سال های 1399 و 1400 رو مجدد بیان میکنن :p

ایول اطلاعات آماری و ارایه نئواینفورماتیک پرسونال آنالیسیس برای کاربران این تاپیک!!:rolleyes:;)

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
شنیدم امروز هم رکورد زدی سید

رکورد تعداد نماد منفی در کل تاریخ بورس ایران مبارک باد

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شنیدم امروز هم رکورد زدی سید

رکورد تعداد نماد منفی در کل تاریخ بورس ایران مبارک باد
شما با سامانه پیش فروش ایران خودرو و سایپا سرگرم باش و زیر پتو پلنگی فریاد بزن و به شرایط اقتصادی و ... اعتراض بکن :p
کنارش هم روزهای منفی بازار رو ، وقتی نقد هستیم و منتظر کف قیمتی برای خرید مجدد به نصف قیمتی که فروختیم ، شمارش بکن :devilish:

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,077
قرار بود بعد از بالارفتن قیمت سهم هایی که معرفی می کنم عکس بگذارم :
اولین عکس مربوط به شپدیس . 10% ناقابل - بعد از گذشت 17-18 روز 10% به نظرم سود خوبی است .
در هنگام معرفی این سهم در همین تاپیک بعضی از دوستان صحبت از بدبخت کردن دیگران می کردند !
عکس بقیه را هم یکی یکی بعد از بالارفتن قرار خواهم داد .
d.png

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
رفتار حقوقی ها بلند مدتی در نظر گرفته میشه که باید از روی تایم فریم هفتگی خرید یا فروش کرد
در غیر اینصورت سهامدار درگیر بازی خر وسط مسئولین میشه
و بازی پول مان کو رو با تجمع مقابل مجلس یا ساختمان بورس انجام میدند

• Like
Reactions: pm1

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418
آقا
شما یا توی بازاری یا توی بازار نیستی
اگه توی بازاری که با توجه به اینهمه بد گفتم باید خارج بشی
ولی اگه توی بازار نیستی ( با توجه به اینکه اینهمه بد میگی عقل سالم میگه نباشم توی بازار ) ، چرا اینقدر حرص و جوش بورس رو میخوری ؟!
شما چرا این قدر حرص و جوش بورس رو میخوری؟ واقعا میخواین بگین این بازار سراسر فساد و رانت نیست؟
شما اگه کارمند هیچ کارگزاری نیستی کارمند هیچ شرکت سرمایه گذاری بورسی نیستی و هیچ مدل رانت و راهنمایی هم نداری و از این بازار سود میبری واقعا باید عکستو بدی چاپ کنیم بزنیم رو دیوار اتاقمون 😃
من سال های زیادی فعالیت داشتم و یه بار هم واقعا با بازیگر سهمی مستقیم ارتباط گرفتم کامل دیدم تو این بازار چه خبره همه چیز چه قدر مسخرست و فعالین بازار همه عروسک خیمه شب بازین.
شما هم اگه قدیمی بازار باشین باید بدونین این چیزا رو
طرفداری کردن نداره واقعا
بورس ما عجیب غریب ترین بورس دنیاست

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
کنارش هم روزهای منفی بازار رو ، وقتی نقد هستیم و منتظر کف قیمتی برای خرید مجدد به نصف قیمتی که فروختیم ، شمارش بکن :devilish:

همینکار رو اگر کسی تو کریپتو انجام بده که فحشش میدی، مسخرش میکنی، تهمت میزنی بهش، وای وای وای از دست تو... عجیب آدمی هستی : ))))

جالبه اگر کسی از واقعیت های کریپتو بگه ( مواردی که اتفاق افتاده ) اسمش رو میذاره تبلیغ، تحریک دیگران و... کریپتو رو هرمی میدونه که اگر ایلان ماسک بیت نخره کریپتو نابود میشه ولی بورس نه : ))))

وای وای وای.. خدا به داد بچه ات برسه... دیوونه میشه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شما چرا این قدر حرص و جوش بورس رو میخوری؟ واقعا میخواین بگین این بازار سراسر فساد و رانت نیست؟
شما اگه کارمند هیچ کارگزاری نیستی کارمند هیچ شرکت سرمایه گذاری بورسی نیستی و هیچ مدل رانت و راهنمایی هم نداری و از این بازار سود میبری واقعا باید عکستو بدی چاپ کنیم بزنیم رو دیوار اتاقمون 😃
من سال های زیادی فعالیت داشتم و یه بار هم واقعا با بازیگر سهمی مستقیم ارتباط گرفتم کامل دیدم تو این بازار چه خبره همه چیز چه قدر مسخرست و فعالین بازار همه عروسک خیمه شب بازین.
شما هم اگه قدیمی بازار باشین باید بدونین این چیزا رو
طرفداری کردن نداره واقعا
بورس ما عجیب غریب ترین بورس دنیاست
هم رانت هست هم فساد
ولی برای هیچ کسی فرش قرمز پهن نکردیم
کاربر گورباچف یا محسن یا ... هیچکدومشون نیاز نیست توی این بازار باشن
ولی اگه هستن دیگه غر زدن بی معنیه . باید جنمشون رو نشون بدن
اگر هم نمیتونن باهاش کنار بیاد ، خدا نگهدار و تمام :p

در مورد سود بردن هم ، آره سودهای خوبی بردم و میبرم

همینکار رو اگر کسی تو کریپتو انجام بده که فحشش میدی، مسخرش میکنی، تهمت میزنی بهش، وای وای وای از دست تو... عجیب آدمی هستی : ))))

جالبه اگر کسی از واقعیت های کریپتو بگه ( مواردی که اتفاق افتاده ) اسمش رو میذاره تبلیغ، تحریک دیگران و... کریپتو رو هرمی میدونه که اگر ایلان ماسک بیت نخره کریپتو نابود میشه ولی بورس نه : ))))

وای وای وای.. خدا به داد بچه ات برسه... دیوونه میشه
کپتیو جان باور کن حوصله بحث و صحبت الکی ندارم
آقا من مثل شما کسی رو تشویق به ورود به بورس نمیکنم
اگه با دقت بخونی میبینیم که میگم " هرکسی مشکل داره با بورس ، خدا نگهدارش " :ROFLMAO:
ولی اگه کسی میمونه دیگه دلیل نداره غر بزنه . جنم داشته باشه پول دربیاره
هرچقدر پول از بازار خارج بشه به نفع ماست
من نمیدونم فکر کنم چشمات مشکل داره که این حرف رو تبلیغ میدونی :p

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418
هم رانت هست هم فساد
ولی برای هیچ کسی فرش قرمز پهن نکردیم
کاربر گورباچف یا محسن یا ... هیچکدومشون نیاز نیست توی این بازار باشن
ولی اگه هستن دیگه غر زدن بی معنیه . باید جنمشون رو نشون بدن
اگر هم نمیتونن باهاش کنار بیاد ، خدا نگهدار و تمام :p

در مورد سود بردن هم ، آره سودهای خوبی بردم و میبرم

کپتیو جان باور کن حوصله بحث و صحبت الکی ندارم
آقا من مثل شما کسی رو تشویق به ورود به بورس نمیکنم
اگه با دقت بخونی میبینیم که میگم " هرکسی مشکل داره با بورس ، خدا نگهدارش " :ROFLMAO:
ولی اگه کسی میمونه دیگه دلیل نداره غر بزنه . جنم داشته باشه پول دربیاره
هرچقدر پول از بازار خارج بشه به نفع ماست
من نمیدونم فکر کنم چشمات مشکل داره که این حرف رو تبلیغ میدونی :p
صحبتاتون مثل اون مجریست که میگفت هر کی نمیخواد جمع کنه از ایران بره 😃 😃
این حق طبیعیه هر شهروندیه که بازار مالی درست داشته باشه . صحبت ما اینه
صحبت اینه وقتی یه شرکت میخواد گزارش منفی بفرسته کدال 100 نفر قبلش با خبر نشن بفروشن از دو روز قبل صف فروش درست کنن . برعکسشم صدق میکنه
بازار ایران نه از تحلیل تکنیکال تبعیت میکنه نه از فاندامنتال این که شما چیجوری همیشه از بازار سود میبری خدا عالمه . اگه به این حد از علم رسیدین که تو این بازار فقط سود میبرین اونم بدون رانت پس توی فارکس میتونین 10 برابر سود ببرین تو بورس ایران چی کار میکنین

بالا