برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
سلام دوستان
از دو روز پیش در حدود 15% بازدید های شما هم کم شده؟
روی چند تا از سایت هامون این مورد پیش اومده؟
خودم آره. از یکی از دوستان هم پرسیدم اونم تایید کرد

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
یه پلاگین نسبتاً ساده نوشتم. آماده کردن کدهاش حدود دو هفته وقت گرفت. یک هفته تمام هم درگیر درست کردن آموزشش بودم! حالا باید بذارم تو سایت. معلوم نیست، چه زمانی گوگل بیاد و ایندکس کنه. بعدش معلوم نیست اصلاً گوگل تو لیست نتایج ببره یا نبره! فرضاً هم بره تو لیست نتایج، مشخص نیست که مورد نیاز کاربر باشه یا نه! باز هم به فرض مورد نیاز بودن، مشخص نیست که کاربر، توان پرداخت هزینه رو داشته باشه یا نه! بعد از پرداخت و بعد از کسر کسورات، تازه ممکنه پولش دستم برسه!

از اونطرف هم نمیشه قیمت بیشتر از 200 تا 300 هزار تومان روی پلاگین گذاشت. چون بیشتر کشش نداره.

نتیجه اینکه تولید اصلاً ارزش نداره. کسی قدرش رو نمیدونه(!) و از لحاظ مالی هم احتمال جبران هزینه ش پایینه.

حالا میگید مثلاً همین کار تهیه پلاگین رو ببریم تو کار گروهی:

- یک نفر کدنویس و پشتیبان اسکریپت
- یک نفر گرافیست
- یک نفر برای تهیه آموزش
- یک نفر برای ادیت ویدیوی آموزش
- یک نفر مسئول سایت برای قرار دادن آموزش
- یک نفر مسئول سئو
- یک نفر مسئول تبلیغات
- یک نفر برای پیگیری امور مالی

به فرض هم این پلاگین محبوب بشه و ماهی 10تا فروش داشته باشه. با توجه به اینکه 8 نفر درگیر پروژه بودن:
کد:
10x300,000=3,000,000 تومان فروش کل در یک ماه
3,000,000÷8=375,000 تومان/سهم هر نفر در ماه

مثلاً این گروه ده تا، نه اصلاً بیست تا از این پلاگین ها در سال بتونه، آماده کنه.

اونوقت سهم هر نفر میشه
7,500,000 تومان در ماه از سال دوم به بعد
همش هم به فرض ایده آل ترین شرایط در نظر گرفتم! که در عمل اصلاً و ابداً شرایط اینجوری ایده آل پیش نمیره!

خب یه نفر میتونه برای خودش یه رسانه داشته باشه و با زیرپا گذاشتن کپی رایت، ماهی 4 تا 5 میلیون دربیاره. برای توجیه کردن هم میگه متن نوشته و عکس ها رو عوض کردم و دیگه از نظر اخلاقی هم مشکلی نداره! دردسر کار گروهی و درگیری برای اختلاف سلیقه و... با اعضای گروه هم نداره.

مشکل اینجاست که "تولید"، ارزشش پایینه! خصوصاً در نت. مثلاً تو یوتیوب یه مقدار به تولید، ارزش بیشتری داده میشه (توجه کنید، فقط یه مقدار!) اگر همین روند (ارزش داشتن تولید) همه جا پیاده بشه و راه درآمدی به جز "تولید" نباشه، اونوقت اوضاع، شاید مساعد بشه!

Last edited:

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
یه پلاگین نسبتاً ساده نوشتم. آماده کردن کدهاش حدود دو هفته وقت گرفت. یک هفته تمام هم درگیر درست کردن آموزشش بودم! حالا باید بذارم تو سایت. معلوم نیست، چه زمانی گوگل بیاد و ایندکس کنه. بعدش معلوم نیست اصلاً گوگل تو لیست نتایج ببره یا نبره! فرضاً هم بره تو لیست نتایج، مشخص نیست که مورد نیاز کاربر باشه یا نه! باز هم به فرض مورد نیاز بودن، مشخص نیست که کاربر، توان پرداخت هزینه رو داشته باشه یا نه! بعد از پرداخت و بعد از کسر کسورات، تازه ممکنه پولش دستم برسه!

از اونطرف هم نمیشه قیمت بیشتر از 200 تا 300 هزار تومان روی پلاگین گذاشت. چون بیشتر کشش نداره.

نتیجه اینکه تولید اصلاً ارزش نداره. کسی قدرش رو نمیدونه(!) و از لحاظ مالی هم احتمال جبران هزینه ش پایینه.

- یک نفر گرافیست
- یک نفر برای تهیه آموزش
- یک نفر مسئول سئو
- یک نفر مسئول تبلیغات

به فرض هم این پلاگین محبوب بشه و ماهی 10تا فروش داشته باشه. با توجه به اینکه 8 نفر درگیر پروژه بودن:
کد:

مثلاً این گروه ده تا، نه اصلاً بیست تا از این پلاگین ها در سال بتونه، آماده کنه.

اونوقت سهم هر نفر میشه
همش هم به فرض ایده آل ترین شرایط در نظر گرفتم! که در عمل اصلاً و ابداً شرایط اینجوری ایده آل پیش نمیره!

خب یه نفر میتونه برای خودش یه رسانه داشته باشه و با زیرپا گذاشتن کپی رایت، ماهی 4 تا 5 میلیون دربیاره. برای توجیه کردن هم میگه متن نوشته و عکس ها رو عوض کردم و دیگه از نظر اخلاقی هم مشکلی نداره! دردسر کار گروهی و درگیری برای اختلاف سلیقه و... با اعضای گروه هم نداره.

مشکل اینجاست که "تولید"، ارزشش پایینه! خصوصاً در نت. مثلاً تو یوتیوب یه مقدار به تولید، ارزش بیشتری داده میشه (توجه کنید، فقط یه مقدار!) اگر همین روند (ارزش داشتن تولید) همه جا پیاده بشه و راه درآمدی به جز "تولید" نباشه، اونوقت اوضاع، شاید مساعد بشه!
تولید مجازی که مفت گرونه اونم توی ایران
نکته اینجاست که یک موضوع مهم رو از قلم انداختید
بازار سازی میخواد کار شما و پلاگین هیچ ارزشی نداره اگر کسی هم میخواد تیم جمع کنه باید بره توی صنعت

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,226

- یک نفر گرافیست
- یک نفر برای تهیه آموزش
- یک نفر مسئول سئو
- یک نفر مسئول تبلیغات

کد:

اونوقت سهم هر نفر میشه

نظر من :
کار جمع کردن واقعا هنر میخواد.. به نتیجه رسوندنش هم دیگه واقعا مرد میخواد..

اما نظرم برای هممون که اهل تنهایی کار جمع کردن هستیم :

پروژه باید به شدت کوچیک و سبک باشه..چون همونم وقتی تو اجرا و جمع کردنش میری حجم کاری اضافه پیدا میکنه..

دوم به شدت برنامه ریزی مدیریتی لازم داره..

و سوم و مهتر همش که زیاد بهش توجه نمیشه بیزینس پلنش هست..

یعنی قبل از اینکه دست به کار بشی ،شاید اندازه خود زحمت اجرای کار باید زحمت روی تحقیق و بررسیش بذاری که این پروژه در حداقل ترین حالت به بازدهی معقول میرسه یا نه؟
و تمام موانع و چالش ها و روزنه های هزینه ها و درآمد هاش رو بررسی کنی..

مثل حمله هوایی به تاسیسات دشمن..
از نقشه حمله تا بارگیری هواپیما تا ورود به مرز دشمن و رد شدن از ضد هوایی ها و رسیدن به هدف گرفته.. تا نشانه گیری و زدن دکمه شلیک موشک و سالم برگشتن..

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
بازار سازی میخواد کار شما و پلاگین هیچ ارزشی نداره اگر کسی هم میخواد تیم جمع کنه باید بره توی صنعت
البته من این پلاگین رو برای یک کارفرمای خاص آماده کردم. بعدش گفتم حالا که اینهمه براش زحمت کشیدم، یه مقدار بیشتر روش کار کنم که قابلیت عرضه به بقیه هم داشته باشه ولی همون "یه مقدار کار کردن بیشتر" تبدیل شد به صرف کلی وقت!

منظورتون از صنعت چیه؟ یعنی نت رو کنار بذاره و بره سراغ صنعت؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,226

- یک نفر گرافیست
- یک نفر برای تهیه آموزش
- یک نفر مسئول سئو
- یک نفر مسئول تبلیغات

کد:
[/QUOTE]
بنظرم سرمایه گذاری اصلیت رو  روی دو چیز بذار..
بعد از درآمد اولیه از پلاگینت..
برو تو کار  نسخه انگلیسی و تبلیغاتش..
هرچقدر هم‌قیمت کمتر و جامعه آماری بیشتری حذب کنی..
جامعه آماری آماده تری رو برای محصول بعدیت فراهم کردی..

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
چرا همه‌ی کارهای کامپیوتری اینقدر وقت گیره؟! مگه قرار نبود با اومدن کامپیوترها، کارها سریعتر انجام بشه؟! هر کاری دست میزنی، کلی وقت میگیره! :rolleyes:
همین سریع تر شدن کارها باعث شد کارها مدام پیچیده تر بشه. طرف می گفت حالا که مثلا با نیم ساعت وقت گذاشتن فلان کار رو کردم چرا 10 دقیقه بیشتتر وقت نذارم بهترش کنم؟
مثلا وب سایت های سال 2000 رو مقایسه کن با وب سایت های الان

parsipersian

Registered User
لایک‌ها
1,776
چرا همه‌ی کارهای کامپیوتری اینقدر وقت گیره؟! مگه قرار نبود با اومدن کامپیوترها، کارها سریعتر انجام بشه؟! هر کاری دست میزنی، کلی وقت میگیره! :rolleyes:
برای مصرف کننده نهاییش آسون و سریع هست
ولی برای برنامه نویس و توسعه دهنده بدبختش وقت گیره

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
عشقا شما تا الان با این موشکول مواجه شدید ؟ سایت روی نت افراز هستش

6شی45ش4یش6ی.JPG

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
عشقا شما تا الان با این موشکول مواجه شدید ؟ سایت روی نت افراز هستش

مشاهده پیوست 1305748
no
javadth

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,008
ده سال دیگه هم به من بگن پارس پک عوض شده باور نمی کنم. همیشه همون پارس پکه سابقه بدون 1% تغیر
اگه قبلا منابع کم میاورد . تا آخرش همینه حتی اگر بهترین هاستش رو بگیرید...

امثال این خانم همکارمون یا کاربر بیزی یا خودم رو زیاد می بینم..
هرکس با کلی توانایی و تجربه ولی بخاطر اینکه کار تیمی وجود نداره و خود شخص هم قسمت های دیگه یه کار گروهی رو بلد نیست ،بلا تکلیفن..
خودمم به شخصه دادم ضربه ش رو میخورم..
ولی خودمو به در و دیوار میرنم تا یه پروژه گروهی رو یه نفره جمع کنم..
مخم ترکید دیگه..
مثلا برای همین مورد اخری از گشتن دنبال پلاگین و اسکریپت بگیر.. تا سی اس اس و طراحی ui ux ..

خودمم بالاخره نفهمیدم چکاره م..
توی همه چی بخاطر خودکفایی مجبور شدم دست ببرم..

@tazone
آقا چطوری میشه دوتا کارفرما خوب پیدا کرد و فعالیت حرفه یی کرد ؟
فرض کن من هاست و دامنه بزنم و مثلا کلمه طراحی سایت کرج رو بیارم بالا
این مشکلات رو پیش رو دارم حتی اگر قوی ترین سئو رو اجرا کرده باشم
  • طراح سایت و محتوا نویس و گرافیست از کجا بیارم؟ که متعهد باشن کار رو بدون مشکل تحویل بدن
  • من چطوری با طراح سایت و... همکاری کنم، چه قراردادی با چه متنی و چطوری...
  • چطوری با مشتری سر و کله بزنم؟ چه قراردادی براش بنویسم چه متنی و...
  • مردم عقلشون به چشمشونه. ای نماد لازمه . شرکت داشتن لازمه. اعتماد سازی به همیناست...
  • و کلی مشکلات پیش رو دیگه... بخصوص کار های حقوقی
طرف هیچی بلد نیست ولی چون شرکته چون ای نماد داره چون کار های حقوقی و قرارداد نوشتن خوب بلده و چند تا نیرو کنارش هست. کار رو همین میگیره نه من

چند وقت پیش یکی بهم گفت سایتش رو بگیرم پشتیبانی کنم گفتم وقت ندارم. با خودم گفتم خب کار همین بود، پول و پروژه همین بود. و پرید رفت . فرقی نداره از سئو من رو پیدا کنه یا جای دیگه. وقتی سایت بیارم بالا یه حجم زیادی کار میریزه سرم. با اینا چی کار کنم؟
پس بدون برنامه و پلن هیچ کاری نمیشه کرد. مگرنه من مشکلی برای سئو ندارم
ولی کی بیاد کار کنه؟ اعتماد سازی با مشتری و...

سواد و تخصص مهم نیست! باید گرگِ بازار باشی

Lost1

Registered User
لایک‌ها
80
ده سال دیگه هم به من بگن پارس پک عوض شده باور نمی کنم. همیشه همون پارس پکه سابقه بدون 1% تغیر
منم همین نظر رو دارم پشتیبانی زود جواب میده اما چرت!انگار سوادی نداره هیچ دانشی نداره!

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,392

فرض کن من هاست و دامنه بزنم و مثلا کلمه طراحی سایت کرج رو بیارم بالا
این مشکلات رو پیش رو دارم حتی اگر قوی ترین سئو رو اجرا کرده باشم
  • طراح سایت و محتوا نویس و گرافیست از کجا بیارم؟ که متعهد باشن کار رو بدون مشکل تحویل بدن
  • من چطوری با طراح سایت و... همکاری کنم، چه قراردادی با چه متنی و چطوری...
  • چطوری با مشتری سر و کله بزنم؟ چه قراردادی براش بنویسم چه متنی و...
  • مردم عقلشون به چشمشونه. ای نماد لازمه . شرکت داشتن لازمه. اعتماد سازی به همیناست...
  • و کلی مشکلات پیش رو دیگه... بخصوص کار های حقوقی
طرف هیچی بلد نیست ولی چون شرکته چون ای نماد داره چون کار های حقوقی و قرارداد نوشتن خوب بلده و چند تا نیرو کنارش هست. کار رو همین میگیره نه من

چند وقت پیش یکی بهم گفت سایتش رو بگیرم پشتیبانی کنم گفتم وقت ندارم. با خودم گفتم خب کار همین بود، پول و پروژه همین بود. و پرید رفت . فرقی نداره از سئو من رو پیدا کنه یا جای دیگه. وقتی سایت بیارم بالا یه حجم زیادی کار میریزه سرم. با اینا چی کار کنم؟
پس بدون برنامه و پلن هیچ کاری نمیشه کرد. مگرنه من مشکلی برای سئو ندارم
ولی کی بیاد کار کنه؟ اعتماد سازی با مشتری و...

سواد و تخصص مهم نیست! باید گرگِ بازار باشی

بخاطر همینه خیلیا زدن تو کار آموزش سئو!
الان یکی هست 200 کا فالوور داره
10 20 کا آموزش یه میلیونی بفروشه + با استفاده از شناخته شده بودنش پروژه بگیره و بده دیگران به جاش بزنن بارشو بسته

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,226
میخوام سایت وردپرسی از فایل های ارسالی با پسوند های pdf tiff psd ep s cdr ai id هم عکس بند انگشتی درست کنه..
پلاگین که فکر نکنم گیر بیاد..
کد گیر میاد؟ !!

Last edited:

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
411
بالا