برگزیده های پرشین تولز

هجرت بزرگ و اجاره مغازه در تهران

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
سلام و درود
دوستان من میخوام برم تهران یه مغازه اجاره کنم برای موتور سازی دو سه ساله فکرش افتاده تو سرم
اینجایی که هستم مردمش خسیس و بد پول بده و چونه زن ان و به این مسئله هم در کل ایران معروفه
از هر کدومشون میخوای پول بگیری جنگ و دعواست کلی باید اعصابت خورد بشه.اصلا هم نمیفهمن تو هم خرج داری و فتوسنتز نمیکنی یجورایی بی وجدانن
یه مثال از بی وجدانیشون بخوام بزنم اینه که اچار میدزدن!نمیگن وسیله کارشه لنگش میشه میدزدن و میرن
طی کردن هم فایده نداره طی میکنی بعد باز میان چونه میزنن و نسیه میخوان و میخوان فرار کنن.کلا به پول ندادن عادت نکردن میخوان همه چیز مفتی باشه هر چی هم بیشتر گرونی میشه بیشتر خسیس میشن
موتور هم براشون وسیله کار نیست بیشتر وسیله ولگردیه تهران موتور وسیله کار و کاسبیه
بعضیاشون هم که براشون وسیله کاره کشاورزن میرن تا سر زمینشون و برمیگردن اونا هم زورشون میاره پول بدن برای موتور.یه پاکت بذر فلفل دلمه ای میخرن 25 هزار تومن میکارن تو زمینی که بهشون ارث رسیده یه ماه بعد میفروشن 500 میلیون بازم زورشون میاد پول بدن میگن برات فلفل میاریم چهار تا دونه فلفل میذارن تو خورجین موتور برات میارن بجای لوازم یدکی و اجرت
تنها چیزی که براشون مهمه پول ندادنه و تنها چیزی که براشون مهم نیست وقته یه کاری که میخوان بکنن هزار جا قیمت میپرسن و چونه میزنن
تا حالا 3 تا مغازه ازم بستن سر اینکه با مشتری دعوا کردم همسایه ها استشهاد پر کردن ردم کردن
یه تبر داشتم بردم روش بنویسن نسیه نداریم زده بودمش به دیوار مغازه کسی نسیه میخواست بهش نشون میدادم ولی بازم نسیه میخواستن
دیگه اینجا موندن بیشتر از این جایز نیست

تهران اگه مغازه تو فرعی باشه جواب میده یا باید تو خیابون اصلی باشه؟سمت جمهوری و نواب بیشتر مد نظرمه
مردمش پول بده ان؟خسیس و چونه زن نیستن؟

Last edited:

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
667
تهران اگه مغازه تو فرعی باشه جواب میده یا باید تو خیابون اصلی باشه؟سمت جمهوری و نواب بیشتر مد نظرمه
دوست گرامی بهتره خودتون چند روزی تشریف بیارید تهران و یه مسافر خونه همون اطراف بگیرید و خودتون به کنکاش و جستجو بپردازید
اپ اتاقک رو رو گوشیتون نصب کنید و مناسب ترین اتاق رو تو هر محله ای در تهران رو خواستید اجاره کنید و از نزدیک پیگیر بشید
موفق باشید.

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
819
سلام من خودم سمت نواب مغازه اجاره کردم الان دو سه سال هست اصلا فکر اجاره کردن مغازه توی خیابون فرعی نباش متاسفانه اجاره مغازه ها هم خیلی بالارفته و صاحب مغازه دیگه میخان عقده گرونی و تورم رو سر مستاجر خالی کنن و رحم نمیکنن بی وجدانها من خودم توی خیابون اصلی مغازه گرفتم سرعت پیشرفتم خوب بوده اگه میرفتم توی فرعی الان خیلی عقب تر بودم خیابون اصلی درسته اجاره بالاست ولی خیلی مزایا داره خیابون فرعی خاک خوریش خیلی زیاده طرف همکاره من هست توی خیابون فرعی مغازه داره ده سال هم سابقه داره ولی مشتری برای اون‌ میفرستن بعضی مشتریا میان پیش من چون خیابون اصلی هستم و دسترسی راحت تره
شما ممکنه بری توی خیابون فرعی ده سال مشتری جمع کنی ولی یه نفر بیاد توی خیابون اصلی مغازه بگیره ممکنه نصف‌مشتریات برن پیش اون
در مورد پول دادن هم من خودم‌ پایین شهر تهران مغازه داشتم همه جور مشتری داشتم طرف میومد انقدر چونه میزد اعصابم خورد میشد یا یکی میخاست پول نده همه جور آدمی هست
اینجا هم هستم همه جور مشتری دارم بعضیا کار واسشون انجام‌ میدی کارتشون رو میدن و اصلا نمیپرسن چقدر میشه بعضیا میگن چقدر میشه و کارت رو میدن بعضیا میگن تخفیف بده اگه جا داره تک و توک هم میخان نسیه ببرن یا پول کم بدن ولی در کل خوبه
حالا شما هم با قشر موتور سوار طرف هستی که اکثرا منبع درآمدشون با موتور هست و درآمدشون پایینه ولی از شهر خودتون قطعا خیلی بهتره

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
819
یه موتورسازی نزدیک مغازم هست قدیمیه و سرش هم شلوغه خیابونی که هستم روزی هزار تا موتور رد میشه از جلوی مغازم و الان بری مرکز شهر انگار رفتی تایلند از بس موتور زیاد شده توی تهران اگه بتونی چند سال خاک کار رو بخوری و مشتری جمع کنی درآمدت هم خوب میشه ولی باید بری سمت تعمیر موتورهای جدید و اتومات چون الان دیگه نصف‌موتورا شدن اتومات

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
زورشون میاد پول بدن میگن برات فلفل میاریم چهار تا دونه فلفل میذارن تو خورجین موتور برات میارن بجای لوازم یدکی و اجرت
یه تبر داشتم بردم روش بنویسن نسیه نداریم زده بودمش به دیوار مغازه
:D:D🤣🤣

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
سلام و درود
دوستان من میخوام برم تهران یه مغازه اجاره کنم برای موتور سازی دو سه ساله فکرش افتاده تو سرم
اینجایی که هستم مردمش خسیس و بد پول بده و چونه زن ان و به این مسئله هم در کل ایران معروفه
از هر کدومشون میخوای پول بگیری جنگ و دعواست کلی باید اعصابت خورد بشه.اصلا هم نمیفهمن تو هم خرج داری و فتوسنتز نمیکنی یجورایی بی وجدانن
یه مثال از بی وجدانیشون بخوام بزنم اینه که اچار میدزدن!نمیگن وسیله کارشه لنگش میشه میدزدن و میرن
طی کردن هم فایده نداره طی میکنی بعد باز میان چونه میزنن و نسیه میخوان و میخوان فرار کنن.کلا به پول ندادن عادت نکردن میخوان همه چیز مفتی باشه هر چی هم بیشتر گرونی میشه بیشتر خسیس میشن
موتور هم براشون وسیله کار نیست بیشتر وسیله ولگردیه تهران موتور وسیله کار و کاسبیه
بعضیاشون هم که براشون وسیله کاره کشاورزن میرن تا سر زمینشون و برمیگردن اونا هم زورشون میاره پول بدن برای موتور.یه پاکت بذر فلفل دلمه ای میخرن 25 هزار تومن میکارن تو زمینی که بهشون ارث رسیده یه ماه بعد میفروشن 500 میلیون بازم زورشون میاد پول بدن میگن برات فلفل میاریم چهار تا دونه فلفل میذارن تو خورجین موتور برات میارن بجای لوازم یدکی و اجرت
تنها چیزی که براشون مهمه پول ندادنه و تنها چیزی که براشون مهم نیست وقته یه کاری که میخوان بکنن هزار جا قیمت میپرسن و چونه میزنن
تا حالا 3 تا مغازه ازم بستن سر اینکه با مشتری دعوا کردم همسایه ها استشهاد پر کردن ردم کردن
یه تبر داشتم بردم روش بنویسن نسیه نداریم زده بودمش به دیوار مغازه کسی نسیه میخواست بهش نشون میدادم ولی بازم نسیه میخواستن

من این سوال رو توی خصوصی هم ازتون پرسیدم ولی جواب ندادین ماهی چقدر العان درآمدتون هست؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
من این سوال رو توی خصوصی هم ازتون پرسیدم ولی جواب ندادین ماهی چقدر العان درآمدتون هست؟
روز به روز فرق داره الهه جون.هم خرید فروش میکنم هم تعمیر
تعمیر اینجا درامدش کمه یه روز 50 یه روز 150 یه روز هیچی ماهش رو حساب کن زیر 4-5 تومن
یعنی از نصف درامد یه رفتگر شهرداری که ماهی 10 تومن بهش میدن کمتر تازه اون حقوق و مزایا و بیمه و بازنشستگی و فیش حقوقی و بن خرید داره من ندارم
زمستون هم که هیچی دیگه
ولی تهران خیلی بیشتر از این حرفاست (روزی 1-2 تومن) زمستونش هم فرق نداره

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
تعمیر اینجا درامدش کمه یه روز 50 یه روز 150 یه روز هیچی ماهش رو حساب کن زیر 4-5 تومن
یعنی از نصف درامد یه رفتگر شهرداری که ماهی 10 تومن بهش میدن کمتر تازه اون حقوق و مزایا و بیمه و بازنشستگی و فیش حقوقی و بن خرید داره من ندارم
زمستون هم که هیچی دیگه
با خرید و فروش نهایتن ماهی 5 تومن دارید؟
خود اصفهان هستید یا اطرافش؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
زمستون هم که هیچی دیگه
بهتون گفتم یکی از اقوام نزدیکمون سالهاست موتورسازه و جزو اولین موتورسازها بوده ولی به هیچ جا نرسیده
کلا سرو کله زدن با قشر موتور سوار خیلی سخته تعمیراتش هم خیلی سخته اعصاب و روان روح و جسم رو نابود میکنه اخر سر هر کاری هم کنی بازم مشتری طلبکار هست
یعنی اگه درامدتون روزی نهایتش 150 هست یه سوپرمارکت کوچیک بزنین خیلی بیشتر گیرتون میاد تا این همه خودتون رو درگیر این کار کنید

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
با خرید و فروش نهایتن ماهی 5 تومن دارید؟
خود اصفهان هستید یا اطرافش؟
فقط از تعمیر ماهی 5 تومن
از خرید و فروش بیشتر ولی خب خرید و فروش زمستون بازار نداره و همون تابستون هم راحت موتور قیمت مناسب گیرت نمیاد که بخری و فروشش هم زمان بره
خود اصفهان یه محلی که بالا شهرشم هست در حد تجریش تهران ولی بازم خسیس ان
بهتون گفتم یکی از اقوام نزدیکمون سالهاست موتورسازه و جزو اولین موتورسازها بوده ولی به هیچ جا نرسیده
کلا سرو کله زدن با قشر موتور سوار خیلی سخته تعمیراتش هم خیلی سخته اعصاب و روان روح و جسم رو نابود میکنه اخر سر هر کاری هم کنی بازم مشتری طلبکار هست
یعنی اگه درامدتون روزی نهایتش 150 هست یه سوپرمارکت کوچیک بزنین خیلی بیشتر گیرتون میاد تا این همه خودتون رو درگیر این کار کنید
فکر نمیکنم تهران اینجوری باشه چون یه بار هم رفتم محیطش رو دیدم اصلا چونه نمیزنن هر چی بگی میدن
این پیجای اینستا که از مغازشون فیلم میذارن مشتری هاشون خیلی مشتی ان موتور هاشون کاوازاکی و یاماها اخرین مدله حدود 400-500 تومن پول موتورشونه یه روغن هفته ای یه بار عوض میکنن 5 میلیون
همونایی هم که سی جی 125 سوار میشن و تو پیک میرن وسیله درامدشونه بهش نیاز دارن میگن زود راه بنداز هر چی هم پولش شد میدن ولی اصفهان موتور رو میندازن و میرن وقت هم براشون مهم نیست عجله هم ندارن فقط میخوان مفتی درست بشه
من به تهران شک ندارم فقط نمیدونم خیابون فرعی میگیره یا حتما باید برم اصلی؟
سوپر مارکت کوچیک؟اونم شده مثل اسنپ هر کی از ننش قهر میکنه میره یه بقالی میزنه.مایه هم زیاد میخواد یه یخچال کلی پولش شده یه کارتون پفک خدا تومنه زیر 500 میلیون نمیشه سمت بقالی زدن رفت
اصفهان حتی دم بقالی هم چونه میزنن میگن تخفیف بده یا نسیه میخوان یارو میگه اینو بده اونو بده میشه 500 تومن میگه خب الان ندارم خونمون همینجاس فردا میارم اگه ندی ببره بدش میاد و دیگه مغازت نمیاد و باید دوباره 2 ساعت وقت بذاری جنس ها رو برگردونی تو قفسه اگه هم بدی ببره که احتمال پول اوردنش حدود 20 درصده
یا اصلا برمیداره میره هیچی نمیگه اگه ندیدیش که برده اگه هم دیدیش و صداش زدی میگه یادم رفت حساب کنم یا میگه پول ندارم
دستشون هم چسبناکه و به قول تهرانیا دله دزدن هر چقدر میخوای دوربین بذار وقتی برد میخوای بخاطر یه پفک چیکار کنی؟
چند وقت پیش دم بقالی رفیقم بودیم دو نفر اومدن دو تا پاکت سیگار گرفتن اون گفت من حساب میکنم اون گفت نه من حساب میکنم بعد گفتن هر کی مال خودشو حساب کنه یکیشون یه دفعه گفت من برم یه اب معدنی بردارم اون یکی سیگارش رو حساب کرد اونم اومد رفت سر یخچال اب معدنی اورد فقط اب معدنی رو حساب کرد و رفتن پاکت سیگار دومی رو حساب نکردن من جلوشون هیچی نگفتم بعدش به رفیقم گفتم فهمیدی مالیدن درت؟
یه ادم حسابی اومد تو مغازه حرفامون رو فهمید گفت اصفهان هنوز از این دله دزد بازی ها و سس کش بازی ها در میارن؟من که 5 ساله از این گدا خونه رفتم خودمو راحت کردم

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,563
سلام و درود

داداش خب دو تا دوربین تو مغازه ت بذار کسی چیزی دزدید بده آگاهی نونشو شیرمال کنن
اجرت کارم اول بگیر یا کسی پول نداد جاش خوراکی اورد فیلمو ببر آگاهی البته اول تهدید کن
من برای این میگم چون مهاجرت کاری کلا ریسکه
تهران هزینه ها بالاست
ولی اگه وسعت میرسه بیا.
جنوب شهر و جنوب شرق تو فرعیم میشه و مشتریم هست... خیابون اصلی بعید میدونم بتونی و نه میصرفه. اون جنوب و جنوب شرق که مشتریش هست تو فرعی در فرعیم بزنی کارتو داری فرق نداره زیاد
سمت جمهوری و نواب به درد کار شما کلا نمیخوره پولتو اونجا هدر نده.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,304
من تجربه تو مغازه داری و خدماتی ندارم ولی بنظرم هرچی بری بالاشهر بهتره..
همین آگهی های استخدام رو هم هروقت می بینم.. اونایی که مناطق پایین هستن توانشون کمه..دنبال آدم با دستمزد کم میگردن..
ولی مناطق بالاتر , همون کار و همون مهارتو خواسته هاست ولی دستمزدی که میدن حداقل 1.5 برابره...
یه موتورسازی نزدیک مغازم هست قدیمیه و سرش هم شلوغه خیابونی که هستم روزی هزار تا موتور رد میشه از جلوی مغازم و الان بری مرکز شهر انگار رفتی تایلند از بس موتور زیاد شده توی تهران اگه بتونی چند سال خاک کار رو بخوری و مشتری جمع کنی درآمدت هم خوب میشه ولی باید بری سمت تعمیر موتورهای جدید و اتومات چون الان دیگه نصف‌موتورا شدن اتومات
جسارتا شما مغازتون چیه؟
همون فلفل رو بکن تو اونجاش.. :دی
خدایی خدا بهت صبر بده.. چه آدمایی پیدا میشن.. :|

پ ن : منم یبار آیپاد گذاشته بودم تو دیوار..
یه نفر زنگ زد گفت پول نقد ندارم ..بجاش معادلش شاخه گل بهت میدم.. بفروشیششون همون قدر میشه.. !!
نمیدونستم بخندم یا فحشش بدم..

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
داداش خب دو تا دوربین تو مغازه ت بذار کسی چیزی دزدید بده آگاهی نونشو شیرمال کنن
اجرت کارم اول بگیر یا کسی پول نداد جاش خوراکی اورد فیلمو ببر آگاهی البته اول تهدید کن
من برای این میگم چون مهاجرت کاری کلا ریسکه
تهران هزینه ها بالاست
ولی اگه وسعت میرسه بیا.
جنوب شهر و جنوب شرق تو فرعیم میشه و مشتریم هست... خیابون اصلی بعید میدونم بتونی و نه میصرفه. اون جنوب و جنوب شرق که مشتریش هست تو فرعی در فرعیم بزنی کارتو داری فرق نداره زیاد
سمت جمهوری و نواب به درد کار شما کلا نمیخوره پولتو اونجا هدر نده.
دوربین بذارم وقتی انبردست برد چیکار کنم؟اگاهی؟مگه یارو قتل کرده؟
حتما اینم نمیدونی که مامور ها تا دستور قاضی نباشه هیچ کاری نمیکنن و میگن شکایت کردی اگه گفتی نه میگن خب برو شکایت کن
اگاهی تره هم برات خورد نمیکنه باید زنگ بزنی 110 بیاد صورت جلسه کنه میگه چی شده میگی انبردستم رو دزدیدن میگه سس خلی؟بخاطر یه انبردست ما رو کشوندی اینجا؟
اگه چهار تا فحشت نداد و نرفت و صورت جلسه نوشت بعد باید بری دفتر خدمات قضایی با صورتجلسه ای که دستته شکایت کنی اسم و کدملی و ادرس و شماره تلفن انبردست دزد هم باید داشته باشی اگه نداشته باشی میگه خب میخوای از کی شکایت کنی؟مسخرت میکنه
به فرض اینکه اسم و کدملی و ادرس و شماره تلفن انبردست دزد رو داشته باشی باید بدی متن شکایت رو یه میرزا بنویس یا وکیل بنویسه که پول میگیره بعد میدی به کارمند دفتر خدمات قضایی اونم پول میگیره برات شکایت رو ثبت میکنه بعد از چند روز دادسرا زنگت میزنن میگه تو همون سس خلی هستی که انبردستت رو دزدیدن شکایت کردی؟پاشو بیا دادسرا شعبه فلان بازپرسی
اونجا یه بازپرس نشسته ازت بازجویی میکنه چه ساعتی بود ازت دزدیدن؟مطمئنی؟کس دیگه ای هم دیده؟شاهد داری؟دوربین داری؟خب حالا ولش کن یه انبردست که ارزش نداره
بعد نامه میده به کلانتری محل اونا هم صبح یه ابلاغ مینویسن برا انبردست دزده بعد ساعت 3 ظهر دوباره باید بری کلانتری یه سرباز برداری ببری دم خونه انبردست دزده ابلاغ رو بهش بدی بعد انبردست دزده رو صدا میکنن اونم میگه من ندزدیدم ولش میکنن یا اصلا بگه من دزدیدم بهش میگن انبردست رو پس بده اونم نمیده؟حالا فکر کردی زندانش میکنن بخاطر یه انبردست؟
میخوای این همه علاف بشی و پادویی کنی؟خب مثل بچه ادم برو یه انبردست دیگه بخر
دزد نگرفته پادشاهه

در مورد اجرت کارم اول بگیر یارو میگه تو که هنوز کار نکردی وقتی درست شد بهت میدم اگه هم نکردی میره یه جا دیگه و تو میمونی و صاحب مغازه
و اینکه بخاطر اجرت من اگاهی کاری نمیکنه و مدرک میخوان بابت این که طلبکاری چک یا رسید باید داشته باشی و زیر 20 میلیون هم میگن برو ارزش نداره ما اینجا به میلیاردش هم رسیدگی نمیکنیم

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
فقط از تعمیر ماهی 5 تومن
از خرید و فروش بیشتر ولی خب خرید و فروش زمستون بازار نداره و همون تابستون هم راحت موتور قیمت مناسب گیرت نمیاد که بخری و فروشش هم زمان بره

فکر نمیکنم تهران اینجوری باشه چون یه بار هم رفتم محیطش رو دیدم اصلا چونه نمیزنن هر چی بگی میدن
این پیجای اینستا که از مغازشون فیلم میذارن مشتری هاشون خیلی مشتی ان موتور هاشون کاوازاکی و یاماها اخرین مدله حدود 400-500 تومن پول موتورشونه یه روغن هفته ای یه بار عوض میکنن 5 میلیون
همونایی هم که سی جی 125 سوار میشن و تو پیک میرن وسیله درامدشونه بهش نیاز دارن میگن زود راه بنداز هر چی هم پولش شد میدن ولی اصفهان موتور رو میندازن و میرن وقت هم براشون مهم نیست عجله هم ندارن فقط میخوان مفتی درست بشه
سوپر مارکت کوچیک؟اونم شده مثل اسنپ هر کی از ننش قهر میکنه میره یه بقالی میزنه.مایه هم زیاد میخواد یه یخچال کلی پولش شده یه کارتون پفک خدا تومنه زیر 500 میلیون نمیشه سمت بقالی زدن رفت
اصفهان حتی دم بقالی هم چونه میزنن میگن تخفیف بده یا نسیه میخوان یارو میگه اینو بده اونو بده میشه 500 تومن میگه خب الان ندارم خونمون همینجاس فردا میارم اگه ندی ببره بدش میاد و دیگه مغازت نمیاد و باید دوباره 2 ساعت وقت بذاری جنس ها رو برگردونی تو قفسه اگه هم بدی ببره که احتمال پول اوردنش حدود 20 درصده
یا اصلا برمیداره میره هیچی نمیگه اگه ندیدیش که برده اگه هم دیدیش و صداش زدی میگه یادم رفت حساب کنم یا میگه پول ندارم
دستشون هم چسبناکه و به قول تهرانیا دله دزدن هر چقدر میخوای دوربین بذار وقتی برد میخوای بخاطر یه پفک چیکار کنی؟
چند وقت پیش دم بقالی رفیقم بودیم دو نفر اومدن دو تا پاکت سیگار گرفتن اون گفت من حساب میکنم اون گفت نه من حساب میکنم بعد گفتن هر کی مال خودشو حساب کنه یکیشون یه دفعه گفت من برم یه اب معدنی بردارم اون یکی سیگارش رو حساب کرد اونم اومد رفت سر یخچال اب معدنی اورد فقط اب معدنی رو حساب کرد و رفتن پاکت سیگار دومی رو حساب نکردن من جلوشون هیچی نگفتم بعدش به رفیقم گفتم فهمیدی مالیدن درت؟
یه ادم حسابی اومد تو مغازه حرفامون رو فهمید گفت اصفهان هنوز از این دله دزد بازی ها و سس کش بازی ها در میارن؟من که 5 ساله از این گدا خونه رفتم خودمو راحت کردم
کلا شغل خوبی نیست موتور سازی و عوارض زیادی داره بعد از چند سال نه اعصاب برات میمونه نه گردن نه چشم
اگه میتونی برو دنبال یه شغل دیگه
مهاجرت هم کنی تازه چند سال باید خاک بخوری تا مشتری جمع کنی

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
فقط از تعمیر ماهی 5 تومن

اصفهان فکر کنم فقط تولید و فروش گز خیلی مصرفه

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
کلا شغل خوبی نیست موتور سازی و عوارض زیادی داره بعد از چند سال نه اعصاب برات میمونه نه گردن نه چشم
اگه میتونی برو دنبال یه شغل دیگه
مهاجرت هم کنی تازه چند سال باید خاک بخوری تا مشتری جمع کنی
تهران خوب شغلیه درامدش خوبه
شغل دیگه هم نمیدونم چه شغلی جواب میده
بعدم چند سال وقتم رو برا این شغل گذاشتم حالا برم یه شغل دیگه؟
اصفهان فکر کنم فقط تولید و فروش گز خیلی مصرفه
سرمایه زیاد میخواد و چهار تا مسافر میان میخرن خود اصفهانیا نون هم نمیخورن

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
تهران خوب شغلیه درامدش خوبه
شغل دیگه هم نمیدونم چه شغلی جواب میده
بعدم چند سال وقتم رو برا این شغل گذاشتم حالا برم یه شغل دیگه؟

سرمایه زیاد میخواد و چهار تا مسافر میان میخرن خود اصفهانیا نون هم نمیخورن
واقعا چرا اینجورین؟پس این همه پول رو که جمع میکنن چیکار میکنن؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
واقعا چرا اینجورین؟پس این همه پول رو که جمع میکنن چیکار میکنن؟
والا چی بگم الهه جون برا همینه میخوام برم تهران از دست اینا خیلی گدا ان
غیر از خسیس بودن نظر تنگ و بخیل و حسود هم هستن اگه ببینن یه کاسب پول در میاره زورشون میاد یه بستنی دست یه بچه ببینن زورشون میاد میگن کاش نه این بخوره نه ما
بری خونشون یه چایی بهت تعارف کنن راضی نیستن به دستت نگاه میکنن و حرص میخورن وقتی داری چایی رو میخوری بعدشم پشیمون میشن میگن کاش چایی بهش نداده بودیم ضرر کردیم
یه سال کشاورزا برنج کاشته بودن افت زده بود همشون سم خورده بودن تحمل کوچک ترین ضرر رو ندارن
یه ضرب المثل داره یه بار دو تا اصفهانی با هم حرف میزدن یکیشون میگه من زورم میاد کسی مالمو بخوره اون یکی میگه دمت گرم بابا من زورم میاد کسی مال کس دیگه ای رو بخوره
میرن از یه کاسب نسیه میگیرن بعد میگن خب دیگه مغازش نمیریم و بهش تیر زدیم و اینا و این کار رو زرنگی میدونن
یه رفیق داشتم اینجا رستوران داشت همین داستانا بود رفت تهران با لکسوس برگشت

جنون پول جمع کردن و قایم کردن و چس خوری دارن بعضیاشون موفق میشن و در میارن و جمع میکنن بعضیاشونم نمیتونن در بیارن چون بقیه هم چس خورن و میخوان به کسی پول ندن
حالا اونایی که موفق میشن چیکار میکنن که میتونن دربیارن و جمع کنن؟باید یجوری خودشون رو از اصفهانی و خسیس جدا کنن مثلا فلفل دلمه ای بکارن بار کنن برن تهران بفروشن
تهران کارای خدماتی و مکانیکی خیلی خوب جواب میده مثل بقالی هم مایه هم نمیخواد که جنس بخری بخوابونی هر چی هم دستمزدت شد بهت میدن ولی اصفهان دستمزد دادن براشون معنی نمیده مثل سیخ داغ میمونه براشون باز بخاطر جنس خریدن کمتر زورشون میاد ولی بخاطر دستمزد خیلی زورشون میاد پول بدن

پولایی که جمع میکنن میذارن زیر بالشت
زمین و ملک میخرن
بعضیاشون طلا میخرن
بعضیاشون نزول میدن
ماشین نمیخرن یه ماشین داغون سوار میشن بعد همونم گاز سوز میکنن که پول بنزین ندن
لاستیک ماشین که بعد از 5-6 سال تموم میشه زورشون میاد یه جفت لاستیک نو بخرن 1 تومن دنبال لاستیک دست دوم میگردن اونم باز حاضر نیستن پول بدن و مفتی میخوان و به کسی که لاستیک دست دوم داره میگن اگه نمیخوای بده بهم من پول نمیدما
میذارن برا وارث
هر کاری میکنن غیر از خرج کردن و خوردن

Last edited:

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
819
من تجربه تو مغازه داری و خدماتی ندارم ولی بنظرم هرچی بری بالاشهر بهتره..
همین آگهی های استخدام رو هم هروقت می بینم.. اونایی که مناطق پایین هستن توانشون کمه..دنبال آدم با دستمزد کم میگردن..
ولی مناطق بالاتر , همون کار و همون مهارتو خواسته هاست ولی دستمزدی که میدن حداقل 1.5 برابره...

بالا شهر که صد در صد بهتره ولی اجاره ها اونقدر رفته بالا و بی حساب کتاب شده باید با پشتوانه قوی بری اونجا‌ البته برای شغل موتور سازی بالاشهر فکر نکنم‌خوب باشه‌چون اونجا موتورها اکثرا اتومات هست و جدید هستن کمتر کسی دنده ای سوار میشه
من یه مدت جنوب تهران کار میکردم بعضیا از بالاشهر ماشینشون رو میاوردن پایین‌ شهر برای تعمیر چون اونجا اجاره ها و هزینه ها و دستمزدها بالاست طرف ماشینش میاورد پایین شهر

بالا