برگزیده های پرشین تولز

هجرت بزرگ و اجاره مغازه در تهران

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
استارتر چرا جاهای مهاجر نشین اصفهان مغازه نمیزنی؟
حداقل لر ها و خوزستانی ها خسیس نیستن..
شب هم خونه خودت میخوابی..

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
خدا بدترین حالت مرگ بده بعدش ببره جهنم ! ولی با این موجودات مجبور به زندگی نکنه
بخوای باهاشون زندگی کنی روانی میشی خیلی سخته سر و کله زدن باهاشون اعصاب فولادی میخواد پول گرفتن ازشون شمشیر میخواد
بعد از 5 سال که میخوان روغن موتور رو عوض کنن میگن 70 هزار تومن روغن ریختم تو موتور خرجش زیاده باید بفروشمش بعضیاشون هم دنبال روغن سوخته تمیز میگردن در صورتی که تهران ماهی یکی دو بار روغن عوض میکنن
استارتر چی شد برنامت برای سال آینده هجرت میکنی یا باز با همون لختی ها میخوای بسازی؟
هجرت میکنم فقط کرایه ها خیلی گرونه
لختی نیستن گدا ان روانی ان خسیس ان مریض ان
اتفاقا خیلی هم ترسو ان تهران لختی هست اینجا نیست میتونم با لختی بازی ازشون بگیرم ولی دم مغازه کاسبی داستان داره کاسب همیشه یه پله از اونا ضعیف ترم اونا جای منو بلدن من جای اونا رو بلد نیستم
استارتر چرا جاهای مهاجر نشین اصفهان مغازه نمیزنی؟
حداقل لر ها و خوزستانی ها خسیس نیستن..
شب هم خونه خودت میخوابی..
جایی نیست که کاملا مهاجر باشن اون محله هایی که لر و خوزستانی ان اصفهانی هم توشون هست
وقتی لر و خوزستانی ها تازه میان اصفهان خسیس نیستن و خوب خرج میکنن حتی افغانی هایی که تازه از افغانستان میان خوب خرج میکنن
بعد 6 ماه که با اصفهانی ها برخورد میکنن رفتارشون عوض میشه شروع میکنن چس خور بازی و نسیه و چونه زدن و فرار کردن
لر و خوزستانی ها و افغانی ها اب اصفهان رو که بخورن چس خور میشن
میفهمن که یه سبک دیگه ای هم میشه زندگی کرد خرجش کمتره.از این مغازه نسیه بگیر براش نبر بعد برو یه مغازه دیگه چونه بزن کمتر پول بدی
افغانیه میومد راحت هر چی میگفتی پول میداد میرفت الان اومده میگه سیم کلاج داری میگم اره میگه بندازی رو موتور چقدر میشه میگم 20 تومن میگه چخبره چقدر خودت چقدر سیم کلاج میگم 10 خودم 10 سیم کلاج میگه زیاد است موتور رو هول داده رفته
یه افغانی دیگه اومده موقع حساب کردن الکی دست کرده تو جیبش میگه کارتم را نیست بچه 17 ام پدر سگ کارت را از جیبم برداشته الان میروم برایت بیاورم میخواست فرار کنه گفتم موتورت اینجا باشه برو بیاور وایساده بحث کردن من که نذاشتم موتور رو ببره که بره پول بیاره ولی خب تو این بحث کردن اعصابت بهم میریزه
تهران اصلا این چیزا نیست وقتی گفت 20 تومن 30 تومن میدن چونه نمیزنن بعدش هم میپرسن راضی یا بیشتر بدم اگه کمه

یه لر بود از چهارمحال بختیاری اومد اصفهان یه مغازه کرایه کرد به من گفت اصفهان کاسبی خوبه گفتم نه فکر کرد بخاطر این که اومده مغازه زده و دست زیاد میشه میخوام ردش کنم یه مدت وایساد ازش نسیه بردن زدن تو دنده فرار کردن میگفت 50 تومن 10 تومن بهش میدادن
2 ماه بعد گریش افتاد گفت اینجا چرا اینجوری ان چهارمحال بختیاری راحت پول میدادن و میرفتن اینجا چونه میزنن و بحث میکنن و میخوان فرار کنن کرایه اش هم در نمیومد مغازه رو جمع کرد و رفت

Last edited:

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
داداش شما خودت اهل کجایی ؟
این اصفهان که شما توش زندگی میکنی اینگار با اصفهانی که ما توشیم فرق میکنه !

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
داداش شما خودت اهل کجایی ؟
این اصفهان که شما توش زندگی میکنی اینگار با اصفهانی که ما توشیم فرق میکنه !
اصفهانی اصیلم
اونی که شما هستی اصفهان انگلیسه نسیه نمیبرن چونه نمیزنن فرار نمیکنن انبردست و اچار نمیدزدن دنبال لاستیک دست دوم و روغن سوخته تمیز نمیگردن
فکر کنم اینجایی که من هستم اصفهان ایرانه.غیر از نسیه بردن و فرار چونه زدن و انبردست و اچار دزدیدن و دنبال لاستیک دست دوم و روغن سوخته تمیز میگردن دروغ زیاد میگن برا هم دیگه زیر اب میزنن حسودن بخیلن نمیخوان کسی نون گیرش بیاد

اینا خودشون رو همه جا رسوا کردن مشهد میرن بهشون میگن برو از مغازمون بیرون به اصفهانی گدا و چونه زن چیزی نمیفروشم مثلا مشهدیه یه چادر زنونه رو میگه 500 تومن اصفهانیه میگه نه دادا اینا 50 تومن بام حساب کن داری گرون میگی اصوان ارزونتره و خلاصه 2 ساعت مغز یارو رو میخورن اخرش هم نمیخرن
شمال میرن شمالی ها بدشون میاد بس که چونه میزنن تهران میرن تهران میگن خسیسا اومدن

پیج های اینستا که کفش و لباس میفروشن نصفشون میگن به اصفهانی نمیفروشیم
بس که چونه میزنن و وقتی خریدن عیب روش میذارن و میخوان پس بدن و داستان درست میکنن

چند وقت پیش با یه راننده اتوبوس که تو خط تهران اصفهان بود حرف میزدم
میگفت بین راه وایسادم مسافرا پیاده بشن بچه یارو گریه میکرد میگفت بابا برام بستنی بخر یارو میگفت نه نمیخرم رفتم بهش گفتم میخوای من براش بخرم گفت نه اگه براش بخرم بچه پرو میشه در صورتی که کاری با پرویی نداره فقط میخواست پول بستنی رو نده
میگفت دم باجه بلیط فروشی بودم بلیط تهران اصفهان 122 تومن بود اصفهانیه اومده بود بلیط بخره با زن و بچش 3 نفر بودن میشد 366 تومن به زنه که پشت باجه بود بلیط میفروخت میگفت حالا از ما اون 6 تومنش را نگیر سر راست حساب کن زنه هم میگفت من باید از جیبم بذارم اصفهانیه هم 2 ساعت وایساده بود چونه زدن و مردم پشت سرش تو صف بودن من رفتم 6 تومن رو به جاش دادم

من فکر میکردم فقط شغل خودم اینجوریه یه رفیق دارم نقاشه اونم همین بازی ها رو سرش در میارن
الکی بهش میگن خوب رنگ نکردی پول بهش نمیدن
میگن شماره کارت بده بعدا بزنیم نمیزنن
اولش نمیگن پول نداریم میذارن خوب کارش رو انجام بده بعد میگن پول نداریم
رنگ هاش رو میدزدن هزار بازی سرش در میارن

یه رفیق دارم موبایلیه اونم همین بازیه
بهش میگن گوشیم مشکل انتن داره چقدر خرجشه مثلا میگه 200 تومن میگن نه زیاده چخبره 20 تومن بگیر درستش کن
برا یکی دیگه باتری میکنه یارو بعد از کلی چونه زدن نصف پول رو میده میره بعد میاد میگه از اون روزی که باتریش رو عوض کردی زیدم تو اینستا پیام نمیده
یکی دیگه میگه من همسایتونم الان میارم و میخواد فرار کنه اگه هم بهش گفتی نه جر و بحث میشه

یه رفیق دارم بقالی داره تو چهارباغ یارو میگه اینو بده اونو بده میشه 500 تومن میگه خب الان ندارم خونمون همینجاس فردا میارم اگه ندی ببره بدش میاد و دیگه مغازت نمیاد و باید دوباره 2 ساعت وقت بذاری جنس ها رو برگردونی تو قفسه اگه هم بدی ببره که احتمال پول اوردنش حدود 20 درصده
یا اصلا برمیداره میره هیچی نمیگه اگه ندیدیش که برده اگه هم دیدیش و صداش زدی میگه یادم رفت حساب کنم یا میگه پول ندارم
چند وقت پیش دم بقالیش بودیم دو نفر اومدن دو تا پاکت سیگار گرفتن اون گفت من حساب میکنم اون گفت نه من حساب میکنم بعد گفتن هر کی مال خودشو حساب کنه یکیشون یه دفعه گفت من برم یه اب معدنی بردارم اون یکی سیگارش رو حساب کرد اونم اومد رفت سر یخچال اب معدنی اورد فقط اب معدنی رو حساب کرد و رفتن پاکت سیگار دومی رو حساب نکردن من جلوشون هیچی نگفتم بعدش به رفیقم گفتم چه تیری زدن
یه ادم حسابی اومد تو مغازه حرفامون رو فهمید گفت اصفهان هنوز از این دله دزد بازی ها و سس کش بازی ها در میارن؟من که 5 ساله از این گدا خونه رفتم خودمو راحت کردم

Last edited:

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
اگه واقها اصفهون طوریکه که یه سره طرف حسابت این جور ادمای لاشی هستن واقعا فرار رو بر قرار باید ترجیح بدی اینطوری که شما میگی یا باید مثل خودشون باشی یا باید قید کاسبی رو بزنی

بالا