برگزیده های پرشین تولز

هجرت بزرگ و اجاره مغازه در تهران

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
بنظرم چون تعمیرکار هستی , فرعی و اصلی بودنت توفیری نمیکنه اگه کارت خوب باشه مشتری میاد سراغت
باید جا بیوفتی
اونکه باید اصلی باشه فروشندگیه ...
ما اینجا برق کار ماشین زیاد هست تو شهر اما یکی هست برق کاریش حرف نداره تو یه گاراژ تو 2کیلومتری شهره ولی چون کارش خوبه همیشه گاراژش پر مستریه....

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
بالا شهر که صد در صد بهتره ولی اجاره ها اونقدر رفته بالا و بی حساب کتاب شده باید با پشتوانه قوی بری اونجا‌ البته برای شغل موتور سازی بالاشهر فکر نکنم‌خوب باشه‌چون اونجا موتورها اکثرا اتومات هست و جدید هستن کمتر کسی دنده ای سوار میشه
من یه مدت جنوب تهران کار میکردم بعضیا از بالاشهر ماشینشون رو میاوردن پایین‌ شهر برای تعمیر چون اونجا اجاره ها و هزینه ها و دستمزدها بالاست طرف ماشینش میاورد پایین شهر
پایین شهر تهران چونه میزنن یا نسیه بخوان یا هر اذیت دیگه ای؟
بنظرم چون تعمیرکار هستی , فرعی و اصلی بودنت توفیری نمیکنه اگه کارت خوب باشه مشتری میاد سراغت
باید جا بیوفتی
اونکه باید اصلی باشه فروشندگیه ...
ما اینجا برق کار ماشین زیاد هست تو شهر اما یکی هست برق کاریش حرف نداره تو یه گاراژ تو 2کیلومتری شهره ولی چون کارش خوبه همیشه گاراژش پر مستریه....
ولی خب زمان بیشتر میبره جا افتادن تو فرعی

a.ferdosi

Registered User
لایک‌ها
847
والا چی بگم الهه جون برا همینه میخوام برم تهران از دست اینا خیلی گدا ان
غیر از خسیس بودن نظر تنگ و بخیل و حسود هم هستن اگه ببینن یه کاسب پول در میاره زورشون میاد یه بستنی دست یه بچه ببینن زورشون میاد میگن کاش نه این بخوره نه ما
بری خونشون یه چایی بهت تعارف کنن راضی نیستن به دستت نگاه میکنن و حرص میخورن وقتی داری چایی رو میخوری بعدشم پشیمون میشن میگن کاش چایی بهش نداده بودیم ضرر کردیم
یه سال کشاورزا برنج کاشته بودن افت زده بود همشون سم خورده بودن تحمل کوچک ترین ضرر رو ندارن
یه ضرب المثل داره یه بار دو تا اصفهانی با هم حرف میزدن یکیشون میگه من زورم میاد کسی مالمو بخوره اون یکی میگه دمت گرم بابا من زورم میاد کسی مال کس دیگه ای رو بخوره
میرن از یه کاسب نسیه میگیرن بعد میگن خب دیگه مغازش نمیریم و بهش تیر زدیم و اینا و این کار رو زرنگی میدونن
یه رفیق داشتم اینجا رستوران داشت همین داستانا بود رفت تهران با لکسوس برگشت

جنون پول جمع کردن و قایم کردن و چس خوری دارن بعضیاشون موفق میشن و در میارن و جمع میکنن بعضیاشونم نمیتونن در بیارن چون بقیه هم چس خورن و میخوان به کسی پول ندن
حالا اونایی که موفق میشن چیکار میکنن که میتونن دربیارن و جمع کنن؟باید یجوری خودشون رو از اصفهانی و خسیس جدا کنن مثلا فلفل دلمه ای بکارن بار کنن برن تهران بفروشن
تهران کارای خدماتی و مکانیکی خیلی خوب جواب میده مثل بقالی هم مایه هم نمیخواد که جنس بخری بخوابونی هر چی هم دستمزدت شد بهت میدن ولی اصفهان دستمزد دادن براشون معنی نمیده مثل سیخ داغ میمونه براشون باز بخاطر جنس خریدن کمتر زورشون میاد ولی بخاطر دستمزد خیلی زورشون میاد پول بدن

پولایی که جمع میکنن میذارن زیر بالشت
زمین و ملک میخرن
بعضیاشون طلا میخرن
بعضیاشون نزول میدن
ماشین نمیخرن یه ماشین داغون سوار میشن بعد همونم گاز سوز میکنن که پول بنزین ندن
لاستیک ماشین که بعد از 5-6 سال تموم میشه زورشون میاد یه جفت لاستیک نو بخرن 1 تومن دنبال لاستیک دست دوم میگردن اونم باز حاضر نیستن پول بدن و مفتی میخوان و به کسی که لاستیک دست دوم داره میگن اگه نمیخوای بده بهم من پول نمیدما
میذارن برا وارث
هر کاری میکنن غیر از خرج کردن و خوردن
سلام
شما هرجا دنیا میخواید برید برید از اونجا برید فقط
با این تفاسیر که گفتید بهتره !

من طاقت نیاوردم چیزی نگم!
باتوجه به چیزی که از این موجودات دارید میگید ( خدانکرده به طایفه و شهری نمیخوام توهین کنم صرفا این نوع موجوداته !)

واقعا تنفرانگیزتر ازاین موجودات هست ؟!

تصور زندگی درکنار هر ادمی رو میشه کرد ولی اینا تصورشم عذاب آوره!

کسایی دیدیم که ثروتمندن ولی خوب برا خودشون خرج میکنن غذا مسافرت بهترین ماشین ریخت و پاش و... ولی اب از دستشون نمیچکه و به هیچکس رحم نمیکنن

سگشون شرف داره بازم حداقل برا خودشون خوب خرج میکنن و باخودشون تو گور نمیبرن!

اصولا این موجودات تمام مالی که جمع میکنن و براخودشونم خرج نمیکنن مثل انبار باروت میمونه که یکجا برا چیزی که فکرشم نمیکردن خرج میشه مثل دوا دارو حادثه های بد و درنهایت مثل سگ میمیرن

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
پایین شهر تهران چونه میزنن یا نسیه بخوان یا هر اذیت دیگه ای؟
والا اینجوری که شما از وضعیت کاسبی توی شهرتون‌ میگی پایین شهر تهران حکم بالاشهر رو داره نسبت به شهرتون 😁

پایین شهر هم چون‌‌ قشر ضعیف و کارگر هستن چونه میزنن و آدم دو دره باز که بخاد پول نده هم به‌ پستت‌ میخوره ولی مثل شهر خودتون‌ نیست و خیلی بهتره از اونجا در کل شما با قشر موتور سوار کار میکنی که هشتاد درصدشون کارشون با موتوره و درآمدشون کمه مگه اینکه بخای موتورهای جدید مثل هوندا و یاماها رو تعمیر و سرویس کنی که اینا پول بده تر هستن‌ تا اونایی که با موتور کار میکنن و بهش نمیرسن تا وقتی خراب بشه
به نظرم توی نزدیک‌ شهر مثل همون نواب و جمهوری خیلی بهتره چون موتور زیادتره و موتوری گذری بیشتر به پستت‌ میخوره
من خودم یه وقتایی جلو مغازه هستم میبینم طرف با موتور میاد میگه موتور سازی کجاست میگم فلان‌جا نصف مشتریاش گذری هستن و کارشون لنگ باشه خوب پول میدن
حالا بری توی یه محل فقط موتورسوارای اون‌محل میان پیشت

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
حالا این بالاشهر کجای اصفهانه که به بیابون و زمین های کشاورزی هم نزدیکه؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
حالا این بالاشهر کجای اصفهانه که به بیابون و زمین های کشاورزی هم نزدیکه؟
وسط دروازه شیراز خوبه؟
از اونور که بری دم اصفهانک پر از زمین کشاورزیه از اونور هم بری دم خیابون لوله پر از زمین کشاورزی
تو کوچه های فلکه احمد اباد کلم و یونجه و ریحون و تربچه میکارن
بالاتر از ابشار و بزرگمهر و مهراباد هست؟مهراباد یه کانال اب هست پر از لجنه بغلش هم زمین کشاورزیه

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
بازار موتورسیکلت تهران گمرک هست به نظر من سود توی فروش لوازم یدکی موتور هست نه زحمت کشیدن و تعمیر کارهای خدماتی مثل شغل شما فقط سختی کشیدن هست اخرشم هزار جور عوارض داره میدونید همون روغنی که هر روز دستتون بهش میخوره پر از سرب هست؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
اینطور که به نظر میاد، طرفای آبشار سوم، سلمان، اصفهانک، جی شیر و اینها مغازه داری. شما رو نمیدونم ولی ما اونجا رو اگر بیرون شهر حساب نکنیم، قطعا پایین شهر حساب میکنیم. مناطقی که زمین کشاورزی، کارگاه، باغ و افغان زیاده!

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
اینطور که به نظر میاد، طرفای آبشار سوم، سلمان، اصفهانک، جی شیر و اینها مغازه داری. شما رو نمیدونم ولی ما اونجا رو اگر بیرون شهر حساب نکنیم، قطعا پایین شهر حساب میکنیم. مناطقی که زمین کشاورزی، کارگاه، باغ و افغان زیاده!
دیگه خیلی رفتی عقب دبوی جان یکم دیگه بری اونور باغ رضوان ای
من گفتم احمد اباد و بزرگمهر و مهراباد که وسط شهره هم زمین کشاورزی هست تو میگی به نظر میاد ابشار سوم و اصفهانک و جی شیر مغازه داری؟از این کله شهر رفتی اون کله؟باد معده رو به شقیقه ربط دادی؟نمیشه حالا حدس نزنی؟
اخه کی میره اینجاهایی که میگی مغازه بزنه؟جای بومی و شخمی و حاشیه.خودت حتما رفتی اونجا خاطره داری
میخوای یه دستی بزنی امار در بیاری؟باشه بهت میگم دروازه شیراز خیابون کاخ سعادت اباد
بعدم یارو نمیتونه از وسط شهر با موتور بره سر زمینش؟
اگه میگم کشاورزن منظور اینه زمینشون بغل مغازه منه؟
حالا هیچ حرفی در مورد چس خور بودن و خسیس و گدا بودن و انبردست دزدیدن و بد حساب بودن مردم اینجا نداری گیر دادی به اینکه زمین کشاورزی کجا هست کجا نیست؟
تو خودت بگو کجایی؟اونجایی که هستی چس خور و گدا و حسود و بخیل و پول تو بالشت قایم کن نیستن؟
دنبال لاستیک دست دوم برا پرایدشون نمیگردن؟
نمیرن از یه بقالی نسیه کنن بعدش بگن دیگه دم مغازش نمیریم؟غیر ممکنه نسیه نکرده باشن و فرار نکرده باشن و این کارو زرنگی ندونن
چونه نمیزنن و برا یه ریال ارزون تر خریدن خودشون رو خار و ذلیل نمیکنن؟
مایه مال و ادم فروش نیستن؟دو سه تا مغازه ازم بستن مردم مایه مال اینجا (کاسب های همسایه) بخاطر اینکه با یه مشتری چس خور که میخواست فرار کنه بحث کردم سر صدا شد برام استشهاد پر کردن بیرونم کردن
نون بر نیستن؟بخاطر اینکه یه کاسب همسایه فهمید جواز کسب ندارم رفت اتحادیه اومدن مغازم رو پلمپ کردن
من همیشه منطقه 6 مغازه داشتم.منطقه 6 میدونی یعنی چه؟
اگه میخوای بگی اونجایی که تو هستی اینجوریه اونجایی که من هستم نیست همه جاش گدا ان
بالاتر از منطقه 6 هست؟بالاتر از شیخ صدوق هست؟شیخ صدوق هم که من هستم گدا و چس خور ان
فکر کردی مشنگم برم اصفهانک مغازه بزنم بعد بیخیال اصفهان بشم بخوام برم تهران؟
رفتم بهترین جای اصفهان که مطمئن بشم اینجا بهترین جاش هم گدا خونه اس و به درد نمیخوره بعد برم تهران

Last edited:

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
من گفتم احمد اباد و بزرگمهر و مهراباد که وسط شهره هم زمین کشاورزی هست تو میگی به نظر میاد ابشار سوم و اصفهانک و جی شیر مغازه داری؟از این کله شهر رفتی اون کله؟باد معده رو به شقیقه ربط دادی؟نمیشه حالا حدس نزنی؟
اخه کی میره اینجاهایی که میگی مغازه بزنه؟جای بومی و شخمی و حاشیه.خودت حتما رفتی اونجا خاطره داری
میخوای یه دستی بزنی امار در بیاری؟باشه بهت میگم دروازه شیراز خیابون کاخ سعادت اباد
حالا هیچ حرفی در مورد چس خور بودن و خسیس و گدا بودن و انبردست دزدیدن و بد حساب بودن مردم اینجا نداری گیر دادی به اینکه زمین کشاورزی کجا هست کجا نیست؟
تو خودت بگو کجایی؟اونجایی که هستی چس خور و گدا و حسود و بخیل و پول تو بالشت قایم کن نیستن؟
نمیرن از یه بقالی نسیه کنن بعدش بگن دیگه دم مغازش نمیریم؟غیر ممکنه نسیه نکرده باشن و فرار نکرده باشن و این کارو زرنگی ندونن
مایه مال و ادم فروش نیستن؟دو سه تا مغازه ازم بستن مردم مایه مال اینجا (کاسب های همسایه) بخاطر اینکه با یه مشتری چس خور که میخواست فرار کنه بحث کردم سر صدا شد برام استشهاد پر کردن بیرونم کردن
نون بر نیستن؟بخاطر اینکه یه کاسب همسایه فهمید جواز کسب ندارم رفت اتحادیه اومدن مغازم رو پلمپ کردن
اگه میخوای بگی اونجایی که تو هستی اینجوریه اونجایی که من هستم نیست همه جاش گدا ان
بالاتر از منطقه 6 هست؟بالاتر از شیخ صدوق هست؟شیخ صدوق هم که من هستم گدا و چس خور ان
رفتم بهترین جای اصفهان که مطمئن بشم اینجا بهترین جاش هم گدا خونه اس و به درد نمیخوره بعد برم تهران
ولش کن این همینجوریه با خودشم درگیره 😁
تاپیک هاش رو ببینی از خنده جر میخوری. تاپیک میزنه یکی هست همسایه مون ه ۷۶٪ ازش خوشم نمیاد. بهش سلام کنم یا نکنم؟ :ROFLMAO:

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
ولش کن این همینجوریه با خودشم درگیره 😁
تاپیک هاش رو ببینی از خنده جر میخوری. تاپیک میزنه یکی هست همسایه مون ه ۷۶٪ ازش خوشم نمیاد. بهش سلام کنم یا نکنم؟ :ROFLMAO:
خودش همش میگه بیکارم و بی پولم و تنهام
خب دلیل بیکاری و بی پولی و تنهایی خودشم همین مسائلیه که اصفهان هست (چس خوری)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
مگه میخاد انگشت بزنه تو روغن بزاره دهنش؟
از طریق پوست جذب میشه و به شدت سرطان زا هست ما یکی از آشناهامون دچار سرطان شد در اثر شغل موتور سازی رفته بود دکتر بهش گفته بود سرب از طریق پوست دستت جذب بدنت شده

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
یعنی خدایی انقدر خندیدم که روده بر شدم خدا بگم چیکارت کنه چقدر قشنگ توضیح دادی🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

مخصوصا این قسمش رو یعنی مردم از خنده:🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
گیر دادی به اینکه زمین کشاورزی کجا هست کجا نیست؟

bahman1369

Registered User
لایک‌ها
192
رفیق خیلی وقته از زدن تاپیکت میگزره
با این شرایطی که از اونجا گفتی اگه من جای شما بودم فرار میکردم از اون شهر
تو تهران کار تعمیر موتور اگه تو محل مناسبش بزنی( مثل نواب، یا سمت جمهوری ، یا داخل طرح) و کارتم خوب باشه و منصف درامدت خوب خواهد بود
اینجا پیک موتوریاش روزی یک تومن کار میکنن با موتور چه برسه تعمیر کارا
تو تهران بخاطر ترافیک و جای پارک و طرح و .. قشر متوسط و مرفه هم با موتور میان میرن محل کارشون مثل بازاریا و مغازه دارای مرکز شهر ولی خب اکثر مشتریات اونایی هستن که با موتور کار میکنن
میمونه هزینه های مسکن و مغازه که یمقدار بالاتر از اصفهان باید باشه مخصوصا مغازه
این ادا اطوارهایی هم که گفتی اونجا هست اگه اینجا هم باشه به مراتب کمتر و قابل گذشته
وسلام

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
رفیق خیلی وقته از زدن تاپیکت میگزره
با این شرایطی که از اونجا گفتی اگه من جای شما بودم فرار میکردم از اون شهر
تو تهران کار تعمیر موتور اگه تو محل مناسبش بزنی( مثل نواب، یا سمت جمهوری ، یا داخل طرح) و کارتم خوب باشه و منصف درامدت خوب خواهد بود
اینجا پیک موتوریاش روزی یک تومن کار میکنن با موتور چه برسه تعمیر کارا
تو تهران بخاطر ترافیک و جای پارک و طرح و .. قشر متوسط و مرفه هم با موتور میان میرن محل کارشون مثل بازاریا و مغازه دارای مرکز شهر ولی خب اکثر مشتریات اونایی هستن که با موتور کار میکنن
میمونه هزینه های مسکن و مغازه که یمقدار بالاتر از اصفهان باید باشه مخصوصا مغازه
این ادا اطوارهایی هم که گفتی اونجا هست اگه اینجا هم باشه به مراتب کمتر و قابل گذشته
وسلام
دمت گرم داداش
منم میخوام فرار کنم ولی کجا برم؟تنها جایی که میشه رفت تهرانه چون شهرستان ها بومی و پسر عمو ان و با غریبه ها راه نمیان
تهران هم کرایه مغازه ها خیلی زیاده ولی درامد هم بیشتره پیک ها روزی 1 تومن کار میکنن موتور ساز ها روزی 2-3 لوازم مصرفی (روغن شمع لنت) هم میشه اورد روش سود کشید نمیدونم میشه کرایه رو به راحتی دراورد یا نه
اصفهان اصلا لوازم مصرفی براشون معنی نمیده لنت رو بهشون بگی کی عوض کردی میگن نمیدونم فکر کنم 4 سال پیش بود پدال ترمزشون میکشه رو زمین و میرن
روغن رو اینقدر دیر عوض میکنن شاید 2 سال یه بار که مثل ایزوگام میشه
تهران مشتی ان یه تیکه نون داشته باشن با 10 نفر تقسیم میکنن اینجا نون بقیه رو میدزدن قایم میکنن زیر بالشت
تهران با کسی چایی بخورن بهش کلک نمیزنن نون بر نیستن اصفهان نون برن
اصفهان اچار میدزدن تهران اصلا اچار نمیدزدن
تهران اگه زود براشون راه انداختی کلی تشکر میکنن داداش دمت گرم زود راه انداختی و بیشتر پول میدن اصفهان اگه زود راه انداختی میگن مگه چیکار کردی ده دقیقه شد یه پیچ سفت کردی چرا میخوای پول بگیری
تهران وقتی براشون کار کردی میگن داداش چقدر شد مثلا اجرت تعویض صفحه کلاج 200 تومنه یا همون رو میدن و چونه نمیزنن یا 250 میدن بعدش هم میگن داداش راضی ای؟
اصفهان وقتی بهشون میگی چقدر شد مثلا 200 تومن میگن حالا از ما 50 تومن بگیر!حالا از من دستمزد نگیر!حالا برات تربچه از سر زمینم میارم اصلا حالیشون نمیشه اجرت اتحادیه 200 تومنه عرفش 200 تومنه میخوان فرار کنن یا چونه بزنن 50 تومن بدن
اصلا انسانیت ندارن وجدان ندارن.اصلا براشون مهم نیست که تو گشنه ای یا سیری یا کرایه داری یا نداری فقط میخوان پول ندن و چونه بزنن و فرار کنن که پولای زیر بالشتشون کم نشه
اچار رو میدزدن.هیچ جای ایران همچین جانور هایی وجود ندارن که اچار یه کاسب که وسیله نون دراوردنشه رو بدزدن
چند وقت پیش با یه راننده اتوبوس که تو خط تهران اصفهان بود حرف میزدم
میگفت بین راه وایسادم مسافرا پیاده بشن بچه یارو گریه میکرد میگفت بابا برام بستنی بخر یارو میگفت نه نمیخرم رفتم بهش گفتم میخوای من براش بخرم گفت نه اگه براش بخرم بچه پرو میشه در صورتی که کاری با پرویی نداره فقط میخواست پول بستنی رو نده
میگفت دم باجه بلیط فروشی بودم بلیط تهران اصفهان 122 تومن بود اصفهانیه اومده بود بلیط بخره با زن و بچش 3 نفر بودن میشد 366 تومن به زنه که پشت باجه بود بلیط میفروخت میگفت حالا از ما اون 6 تومنش را نگیر سر راست حساب کن زنه هم میگفت من باید از جیبم بذارم اصفهانیه هم 2 ساعت وایساده بود چونه زدن و مردم پشت سرش تو صف بودن من رفتم 6 تومن رو به جاش دادم

Last edited:

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,464
دمت گرم داداش
منم میخوام فرار کنم ولی کجا برم؟تنها جایی که میشه رفت تهرانه چون شهرستان ها بومی و پسر عمو ان و با غریبه ها راه نمیان
تهران هم کرایه مغازه ها خیلی زیاده ولی درامد هم بیشتره پیک ها روزی 1 تومن کار میکنن موتور ساز ها روزی 2-3 لوازم مصرفی (روغن شمع لنت) هم میشه اورد روش سود کشید نمیدونم میشه کرایه رو به راحتی دراورد یا نه
اصفهان اصلا لوازم مصرفی براشون معنی نمیده لنت رو بهشون بگی کی عوض کردی میگن نمیدونم فکر کنم 4 سال پیش بود پدال ترمزشون میکشه رو زمین و میرن
تهران مشتی ان یه تیکه نون داشته باشن با 10 نفر تقسیم میکنن اینجا نون بقیه رو میدزدن قایم میکنن زیر بالشت
تهران اگه زود براشون راه انداختی کلی تشکر میکنن داداش دمت گرم زود راه انداختی و بیشتر پول میدن اصفهان اگه زود راه انداختی میگن مگه چیکار کردی ده دقیقه شد یه پیچ سفت کردی چرا میخوای پول بگیری
تهران وقتی براشون کار کردی میگن داداش چقدر شد مثلا اجرت تعویض صفحه کلاج 200 تومنه یا همون رو میدن و چونه نمیزنن یا 250 میدن بعدش هم میگن داداش راضی ای؟
اصفهان وقتی بهشون میگی چقدر شد مثلا 200 تومن میگن حالا از ما 50 تومن بگیر!حالا از من دستمزد نگیر!حالا برات تربچه از سر زمینم میارم اصلا حالیشون نمیشه اجرت اتحادیه 200 تومنه عرفش 200 تومنه میخوان فرار کنن یا چونه بزنن 50 تومن بدن
اصلا انسانیت ندارن وجدان ندارن.اصلا براشون مهم نیست که تو گشنه ای یا سیری یا کرایه داری یا نداری فقط میخوان پول ندن و چونه بزنن و فرار کنن که پولای زیر بالشتشون کم نشه
اچار رو میدزدن.هیچ جای ایران همچین جانور هایی وجود ندارن که اچار یه کاسب که وسیله نون دراوردنشه رو بدزدن
میگفت بین راه وایسادم مسافرا پیاده بشن بچه یارو گریه میکرد میگفت بابا برام بستنی بخر یارو میگفت نه نمیخرم رفتم بهش گفتم میخوای من براش بخرم گفت نه اگه براش بخرم بچه پرو میشه در صورتی که کاری با پرویی نداره فقط میخواست پول بستنی رو نده
میگفت دم باجه بلیط فروشی بودم بلیط تهران اصفهان 122 تومن بود اصفهانیه اومده بود بلیط بخره با زن و بچش 3 نفر بودن میشد 366 تومن به زنه که پشت باجه بود بلیط میفروخت میگفت حالا از ما اون 6 تومنش را نگیر سر راست حساب کن زنه هم میگفت من باید از جیبم بذارم اصفهانیه هم 2 ساعت وایساده بود چونه زدن و مردم پشت سرش تو صف بودن من رفتم 6 تومن رو به جاش دادم
تو تهران راحت تر خرج میکنند
موتور رو درست نمیدونم ولی واسه ماشبن هر وقت رفتم تعمیرگاه ندیدم کسی چونه بزنه
اگه تعمیرکاری بخواد توش بکنه و زرنگ بازی دراره دفعه بعدی کسی پیشش نمیره ولی باهاش دعوا راه نمیندازن
کلا اگه کاسب منصفی باشی کارت هم خوب باشه تو صنف تعمیر موتور و ماشین درامدت خوبه تو تهران
خودم صفحه کلاچ ماشینو عوض کردم ۵۰۰ دادم .چند جا قیمت گرفتم ۵۰۰ تا ۶۰۰ قیمت دادند.

a.ferdosi

Registered User
لایک‌ها
847
دمت گرم داداش
خدا بدترین حالت مرگ بده بعدش ببره جهنم ! ولی با این موجودات مجبور به زندگی نکنه

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
استارتر چی شد برنامت برای سال آینده هجرت میکنی یا باز با همون لختی ها میخوای بسازی؟

Last edited:
بالا