برگزیده های پرشین تولز

کنکور سراسری : مشاوره و راهنمایی

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
قصد داریم که توی این تاپیک درباره کنکور سراسری دولتی ( لیسانس و ...) هم فکری کنیم ...

من خودم به شخصه تجربیات زیادی در زمینه کنکور سراسری دارم که خوشحال می شم به دیگران انتقال بدم ..

و می دونم که دوستان دیگه ای هم در این زمینه صاحب تجربه هستن ...

هدف اینه که محل تبادل نظری بشه برای کسانی که می خوان در کنکور سراسری شرکت کنن و یا در مقطع دبیرستان هستن و قصد دارن که برای کنکور آماده بشن ...

در مورد .. نحوه ی درس خوندن در زمان های متفادت ... دوره های زمانی خوندن مواد درسی .. کتاب های درسی و هم چنین تست ...

بحث در مورد نحوه خوندن دروس مختلف ( ریاضی , فیزیک , شیمی .. عمومی ها ...) و هم چنین زمان مناسب درس خوندن ...

برنامه ریزی درسی ... عوامل مهم در یادگیری و موفقیت ...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
برای شروع ...

خب , ببینم چه کسایی دارن برای کنکور درس می خونن , منظور اینه که امسال ( تیرماه ...) امتحان دارن ؟

برنامه هاتون چیه ؟... چه درسایی ضعیف هستین ؟... چقدر به خودتون اطمینان دارین ؟... چطوری در روز درس می خونین ؟... چه درسایی ( و یا چه بخش هایی ) رو هنوز مطالعه نکردین ؟...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
خب , من کسایی که برای کنکور درس می خونن رو به سه دسته تقسیم می کنم ...

یکی دسته ی بالا هستن ... کسایی که تیرماه امسال امتحان دارن

دسته ی دوم .. کسایی که یکسال فرصت دارن ( منظور اینکه سال آینده امتحان می دن ) ...

دسته ی سوم .. دوستانی که در مقطع دبیرستان هستن و بیش از دو سال وقت دارن که برای کنکور آماده بشن ...

منظور اینه که هر کدام از این دسته ها برنامه ی تقریبا مختلفی رو باید برنامه ریزی کنن...

خب , شما تو کدام دسته هستین ؟..
23.gif

omersa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب , من کسایی که برای کنکور درس می خونن رو به سه دسته تقسیم می کنم ...

یکی دسته ی بالا هستن ... کسایی که تیرماه امسال امتحان دارن

دسته ی دوم .. کسایی که یکسال فرصت دارن ( منظور اینکه سال آینده امتحان می دن ) ...

دسته ی سوم .. دوستانی که در مقطع دبیرستان هستن و بیش از دو سال وقت دارن که برای کنکور آماده بشن ...

منظور اینه که هر کدام از این دسته ها برنامه ی تقریبا مختلفی رو باید برنامه ریزی کنن...

خب , شما تو کدام دسته هستین ؟..
23.gif

سلام با اجازه می خواستم بگم منم در صورت درخواست کنکوریهای عزیز شاید بتونم کمکی بکنم:D
خوشحال میشم اگه کمکی بتونم بکنم.
اگر کاری داشتید در ضمینه کنکور مثل معرفی منبع میتونم ایمیل بزنید.
اصل1.از کنکور غول نسازید:(
اصل2.خودتونو با کسی مقایسه نکنید
اصل3.جواب هیچ آزمونی حتی آزمون آخر سازمان سنجش مثل کنکور نمیشه به جز در موارد خیلی معدود
اصل4.از آزمون آزمایشی برای ترقی استفاده کنید نه کلکل.
اصل5.در دروس عمومی از تست غافل نشید
اصل6.در درس فیزیک از مسائل و تمارین کتاب به راحتی نگذرید
اصل7.کتاب شیمی نکات حفظی زیادی در دل خودش داره ازش نگذرید
اصل8. این اصل خیلی مهمه:از تست های خیلی خیلی سختی که در سطح کنکور نیست اگر پرهیز کنید کاره قشنگی کردید :p

فلاً تا بعد
یا حق:thumbsup:

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
فكر كنم اگه بچه ها همت كنن خوب بحثي در بياد.
آقا اصلا اونهايي هم كه كنكور را رد كرده اند بياند تجربيات خودشونا بگن

omersa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

آقامن پا هستم.
من فلاً وقت آزاد تره هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم. با آرزوی موفقیت برای کنکوریهای عزیز.
بازم تاکید میکنم یک limt تفریحات رو به صفر میل بده تا مجبور نشی چند سال limit پشیمونی رو به بینهایت میل بدی:glasses:
امیدوارم بحث جالبی از آب در بیاد.
اگه میشه تو جاهای دیگه سایت بگین این در مورد کنکور بحث میشه تا کنکوریها بیان.
چون کنکوریها به بعضی مطالب نیاز دارن.پس بیاین تا وقتشون آزاد تره این مطالب رو در اختیارشون بذاریم.
من با مطالب جدید برمیگردم.
در ضمن تا چند وقت دیگه منابع خوبی رو برای کنکور مخصوصاً رشته ریاضی-فیزیک معرفی میکنم.
البته عزیزان کنکوری که در رشته های علوم تجربی علوم انسانی هستن هم اگر بخوان می تونم منابع خوبی براشون معرفی کنم فقط اگر میخوان اعلام کنند تا سریعاً در اختیارشون بذارم.:D

فلاً

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
....
....:thumbsup:

آخ ... آخ .. آخ ... آی گفتی ... چقدر این موضوع دامنگیر بچه های پشت کنکوری هست ...

زمانی که من یه کتاب جدید می گرفتم ... همه چشماشون چهارتا می شد و می خواستن که همون کتاب رو بخونن ... و سریع بدون مطالعه هم می رفتن برای حل کردن تست ,

نتیجه ی اینکار هم که معلومه ... سرخوردگی و استرس بیشتر

هر کسی باید برای خودش برنامه ریزی داشته باشه .....

اصل8. این اصل خیلی مهمه:از تست های خیلی خیلی سختی که در سطح کنکور نیست اگر پرهیز کنید کاره قشنگی کردید
وای وای وای ... برای هر کدوم از این گزینه ها یه دنیا حرف دارم ...

یه مجموعه ی تست قلم چی بود ... بصورت مجله ای , سطحش خیلی بالاتر از خوده کتاهاش بود ... من فیزیکش رو گرفتم

برای حل هر کدوم از سؤالاتش , اشکم در میومد !!! ... چه دورانی بود یادش بخیر ...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13

آره ...اگه بحث سر بگیره .. تاپیک مفیدی می شه ..

من این کنکور رو رد کردم ولی الان دوباره درگیر یه کنکور دیگه شدم ...

نکته ی جالب ... زمانی که تست های سال های قبل از 80 ( ارشد ) رو نگاه می کنم , می بینم که خیلی راحت بودن

ولی هر چی که جلوتر میام , سخت تر و مفهومی تر می شن , ارشد هم داره شبیه به کنکور سراسری کارشناسی می شه ...
67.gif

omersa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه کنکوریها ی عزیز ودوستان غیر کنکوری(خلاصه بگم xهرچه باشد متعلق بهR):D
امروز میخوام منابع رو معرفی کنم.:f34r:
ولی در ابتدا بهتره اینم بگم که این کتابها معجزه نمیکنه :blink:سعی کنید روی حل سوالات فکر کنید به فرض اگر در ادبیات تو یه تست آرایه استعاره،تشبیه،کنایه هستش علتش رو پیدا کنید تا اینکه اون بیت رو با آرایه هاش حفظ کنید بهتره با سوال بجنگید:medieval: چون احتمال اینکه بیت تکراری تو کنکور بدن تو 3سال گذشته تقریباً صفر بوده:(.البته منظورم بیت خارج از کتابه که از سال 1384 به بعد توجه زیادی به بیتهای خارج از کتاب شده. در مورد فیزیک و دیفرانسیل هم سعی کنید بعضی از تست ها رو با چند راه حل مختلف حل کنید تا متوجه بشید اگر با این سبک سوال مواجه شدید کدوم راه حل راحتر و سریعتر هستش.:wacko:
من از کتاب های زیر استفاده کردم البته کتابهای خوب دیگه هم هست که اونایی که شنیدم رو بهتون میگم. من رتبم رو دقیق نمیگم اما بین145 تا 160 شدم دبیرستان هم درست و حسابس درس نمیخوندم و تابستون 85 شروع کردم در مورد تست شروع من از صفر مطلق بود. :questionmاینارو گفتم که بدونید اگه بجنبید می تونید جواب خوبی بگیرید.
منابع:
ادبیات:درس رو از کتاب درسی که معلمام گفته بودن و کتاب سبز گاج خوندم.(کتاب سبز گاج خیلی مسائل اضافی هم گفته مثل معنی قابلمه!!!.توجه کنید وقتتون رو با این چیزا تلف نکنید و آرایه ها رو هم همانطور که گفتم حفظ نکنید علتش رو پیدا کنید) برای تست:کتاب سفید گاج در 2جلد.(جلد 2 پاسخنامه هستش)شامل تسهای ادبیات2،3،پیش و زبان فارسی 3.شامل تستهای آزمون سراسری، آزاد، المپیاد، علمی کاربردی
عربی:
درس: کتاب عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران تالیف ایاد فیلی
تست:در مورد تست عربی فرقی نمیکنه از چی استفاده کنید مثلاً قلم چی بد نیست،گاج هم بد نیست اما چیزی که مهمه اینه که تستهایقبل از سال 81 یا 80 رو اصلاً کار نکنید چون سبک سوالات کاملاً تغییر کرده.در ضمن کتاب عربی سازمان سنجش هم خوبه آزمون ها ی سراسری رو دوره ای زده.
تذکر مهم:تست های عربی دانشگاه آزاد رو بی خیال شید چون اصلاً شبیه تستهای سراسری نیست؛واقعاً وقتتون رو تلف میکنه.
چیزی که در مورد عربی مهمه 2نکته هست:
1. شما تو هیچ درسی به نفعتون نیست تست شانسی بزنید ولی در عربی وضعیت خیلی بدتره من خودم از این موضوع خیلی ضربه خوردم تو کنکورم:evil2::thumbsdow
2. عربی از درسهایی هستش که بهترین راه حل تستاش رد گزینه غلطه.به فرض در ترجمه نیاز ندارید کل جمله رو بخونید اول فعل بیع چیزای دیگه رو بخونید تا سریعتر به تست جواب بدید خیلی ها به این نکته توجه نمیکنند و به اواسط عربی نرسیده وقت عربیشون تموم میشه.
عربی از درسایی که بالا زدنش تو رشته تجربی و ریاضی خیلی به رتبه آوردن کمک میکنه چون میانگینش تواین دو رشته همیشه منفیه.مثلاً سال 85 عربی خیلی آسون بود با این همه میانگینش «4 - % » بود.نمره تراز هم که حساب میشه در ارتباط مستقیم با انحراف معیارتونه انحراف معیارم که انشا ا... در آمار خوندین
دین و زندگی:
من کتاب درسی رو خوندم و تستهای گاج رو زدم.
اگر دوست داری خوب تست دینی بزنی:
1. کتاب رو هرچی میتونی بخون
2. مفهومی بخون حفظ دینی فقط تو امتحانات مدرسه کمک میکنه به دینی 86 نگاه نکنید که بیشترش حفظی بود علتش این بود که سال اول این کتاب بود ولی احتمال داره 87 یه مقداری مفهومی تر بشه.
زبان:من از کتاب آبی قلمچی استفاده کردم ولی تست تالیفی نزدم چون باهاش حال نمیکرم.از گرامر 4 یا 5 تست بیشتر نمیاد باید همش رو بزنید چون راحته.ولی دایره لغتتون رو بالا ببرید چون حتماً تست شامل لغت خارج از کتاب دیده میشه برای این کار من جعبه لایتنر رو معرفی میکنم من که واقعاً جواب گرفتم هرکدوم از دوستام هم که استفاده کردن جواب گرفتن.من از لایتنر برای زبان و ادبیات استفاده کردم؛عالی بود حالا خود دانید که چه کنید.
ریاضی کنکور:
حساب دیفرانسیل و انتگرال:
کتاب 30 سال کنکور قلمچی رو یکبار کامل تست بزنید هر تستی که گیر کردید یا اشتباه جواب دادید علامت بزنید؛نگران نشید اگر تعدادشون زیاد شد.هر وقت رو این کتاب تسلط نسبی پیدا کردید برید سراغ کتاب بعدی یعنی کتاب 2 جلدی دیفرانسیل و انتگرال اندیشه سازان که چند سال شده مبتکران(به این علت این رو گفتم چون خوده انتشارات مبتکران هم کتاب دیفرانسیل داره)؛توجه کنید که تالیف آقای نونهال باشه چون دیفرانسیل های مبتکران روآقای سید موسوی یا آقای نصیری نوشتن که من به خاطر زیاد بودن اصلان پیشنهاد نمیکنم ولی سوم دبیرستانی های عزیز اگر دیفرانسیل تالیف محمود نصیری انتشارات مبتکران رو بخونن کار قشنگی کردن؛3 جلده اما ارزش داره. کنکوریها بعد دیفرانسیل اندیشه سازان وقتی بهش مسلط شدن برن سراغ بانک تست دیفرانسیل انتشارات اندیشه فائق تالیف ماشاا... و مجید رضوی رو بخونند که واقعاً کتاب محشریه.
از این 4 کتاب بالا 3تای اول درس هم دارن علاوه بر تست اما کتاب آخر فقط تسته.
گسسته و جبر:قبلاً معرفی کردم
هندسه تحلیلی و جبر خطی:کتاب هندسه تحلیلی و جبر خطی اندیشه سازان سابق که شده مبتکران تالیف آقای نونهال بد نیست ولی من خودم کتاب هندسه تحلیلی و جبر خطی انتشارات طراحان(وابسته به آیندگان) رو معرفی میکنم هم درس داره هم تست پاسخ نامش هم عالیه همین کتاب رو بخونید تسلط پیدا کنید(منهای بعضی تست های خیلی سخته تالیفیش) دیگه هیچ تست هندسه تحلیلی نمیمونه که نتونید حل کنید.این کتاب از معدود کتابها یی هستش که تستهای تالیفیش خیلی شبیه کنکوره.
هنسه پایه:این درس تقریباً بد قلق ترین درس کنکوره که خیلیهل از خیرش میگذرن که اشتباهه محضه چون ممکنه تستاش آسون باشه مثل سال 1385 و 1386 برای درس میتونین از کتاب هندسه کنکور انتشارات مبتکران تالیف آقای جواد ترکمن استفاده کنید البته چیزای اضافه هم زیاد داره برای تست هم میتونید از کتاب آبی قلم چی استفاده کنید. البته من معلمم می گفت اگه وقت داری کتاب انتشارات فاطمی رو بخون تا حتماً همش رو بزنی حالا شانس من من قلمچی رو خوندم امسال هم آسون بود منم همش رو زدم ولی بازم خود دانید که چه کنید
فیزیک کنکور:
در مورد فیزیک پیش میتونید از کتاب های اندیشه سازان سابق که شده مبتکران تالیف اگه اشتباه نکنم آقای سبزه میدانی(البته 3تا مولف داره که من متاسفانه یادم نیست) استفاده کنید که تست هم داره هم کنکوری هم تالیفی.
اگر جزوه خوب دارید میتونید از کتاب 30 کنکور قلم چی استفاده کنید.
در مورد فیزیک پایه هم میتونید همون کاری که برای فیزیک پیش گغتم انجام بدید.
شیمی کنکور:
من کتاب های مبتکران تالیف آقای بهمن بازرگان رو خوندم که خیلی خوب بود.
البته کتابهای معلم خودم هم هستش اونام خوبه پیش دانشگاهیش تازه امسال اومده ولی پایش یارسال اومد انتشارات مرآت(انرژی اتمی) معلم که میگم کارش خیلی درسته جدی میگم من رتبم رو مدیون شیمیم هستم.

اینم کتابهایی که خودم نخوندم ولی شنیدم خوبه:;)
شیمی: کتاب سبز
دیفرانسیل: کتاب سبز
زبان:مبتکران
ادبیات کلک معلم

به امید موفقیت همه و دیدنتون به این شکل:graduated

تا بعد
فلاً یا حق:thumbsup:

A47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من امسال کنکورمو خراب کردم.هرچی آرزو داشتم نقش بر آب شد.رشته ام ریاضیه.الان هم 20 سالمه.
الان سه راه جلوی خودم گذاشتم ولی نمی دونم کدومو انتخاب کنم.از آقایون و خانوما می خوام نظرشونو لطفا بگن.
1) رشتمو عوض کنم امسال تجربی شرکت کنم.
2) باز ریاضی یه سال دیگه کنکور بدم.
3) فراگیر پیام نور شرکت کنم.
یا هم فراگیر شرکت کنم هم واسه کنکور سراسری بخونم.
راستش من عاشق فیزیکم ولی ژنتیک و اینجور چیزا رو هم دوست دارم.نظرتون چیه دوستان؟
مچکرم.

ICE_M

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من امسال کنکورمو خراب کردم.هرچی آرزو داشتم نقش بر آب شد.رشته ام ریاضیه.الان هم 20 سالمه.
الان سه راه جلوی خودم گذاشتم ولی نمی دونم کدومو انتخاب کنم.از آقایون و خانوما می خوام نظرشونو لطفا بگن.
مچکرم.

دوست عزیز شما اول باید تکلیف این قضیه را روشن کنی که می خوای چی کار کنی.بعد دنبال راهش بگردی.
دیگران که نمی تونن بگن چی کار کن......می تونند راه را نشونت بدن . و تجربیاتشون را انتقال بدن.که مطمعنم خیلی با ارزشن. چون هیچ چیز جای تجربه را نمی گیره!:)

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
مچکرم.
اول از همه بشین فکر کن ببین چرا خراب کردی. نخوندی یا اینکه تو یک یا چند درس مشکل اساسی داشتی یا اینکه...؟
تغییر رشته اونم الان فکر نمیکنم کار زیاد عاقلانه ای باشه، چون کلی وقت باید برای خوندن از base درسایی مثل زیست شناسی و زمین شناسی بزاری. کلا یه تصمیم محکم و اراده آهنین میخواد.
فراگیر پیام نور گزینه بدی نیست ولی به نظر من یکسال دیگه وقت بزار و دوباره کنکور بده. اگه پسری و مشکل خدمت سربازی داری و یکسال دیگه فقط برای کنکور دادن فرصت داری کنار وقتی که برای خوندن درسای کنکور میزاری دفترچه فراگیرم که اسفند ماه میاد بگیر و توش شرکت کن. ولی اگه دختری و مشکل سربازی نداری برای فراگیر همیشه وقت هست فقط به فکر درسای کنکور امسالت باش.
ایشالا که امسال کنکور سراسری یا آزاد قبول میشی ولی فوقش اگه قبول نشدی اونوقت برو دنبال فراگیر. گفتی عاشق فیزیکی. فراگیرم که فیزیک داره. کلا رفتن تو سیستم فراگیر زیاد سخت نیست مهم درس خوندن و دوام آوردن تو این دانشگاه و سیستم قروقاطیه که داره!
نظر شخصی من اینه. موفق باشی. دلسرد و مایوس هم نباش;)

A47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه رفقای باحال مرسی.
راستش تصمیم گرفتم امسال توپ بخونم واسه کنکور.الان دوباره خودمو جمع و جور کردم.

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان اگر برایشان مقدور هست ادامه بدهند ... تاپیک بسیار خوبی است ... و حتی اگر جرء تاپیک های مهم هم شود بسیار کار به جایی خواهد بود ...

bhabdi

Registered User
لایک‌ها
0
نمیدونم برای دانشگاه علمی کاربردی و اینا هم میشه اینجا سوالی مطرح کرد یا نه؟! اینجا فقط مال لیسانسه؟!

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
یک اصل دیگه که به نظرم مهم هست اینه که با یک بار نمره کم گرفتن در دوران دبیرستان و بخصوص پیش دانشگاهی نا امید نشوید.

من خودم یکی را میشناسم که معدل کتبی نهایی اش 13/23 (سیزده و بیست و سه) بود ، کاملا ناامید از خودش ... اما تصمیم گرفت شروع کرد به خواندن و رتبه ی 36 (سی و شش) کنکور سراسری را آورد. البته خودش هم به وجد آمده بود و باور نمی کرد اما کارنامه اش را خودم دیدم.

البته این موضوع در دو جمله خلاصه نمی شود ... بلکه همت شبانه روزی این شخص و روزانه 12 ساعت درس خواندن وی را نشان می دهد.

arjun

Registered User
لایک‌ها
47
سلام بر همه.

من رشته تجربی میحونم والان هم پیش دانشگاهی هستم میخوام در مورد اینکه باید چه کتابهایی رو از درسهای

سالهای قبلم بخونم ودر مورد درصد سوالهایی که سر کنکور میاد بدونم.

خیلی ممنون.

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
سلام بر همه.

من رشته تجربی میحونم والان هم پیش دانشگاهی هستم میخوام در مورد اینکه باید چه کتابهایی رو از درسهای

سالهای قبلم بخونم ودر مورد درصد سوالهایی که سر کنکور میاد بدونم.

خیلی ممنون.

- دروس عمومی
1- زبان و ادبیات فارسی
ادبیات فارسی (2) - پایه دوم
ادبیات فارسی (3) - پایه سوم
زبان و ادبیات فارسی 1 و 2 - پایه پیش دانشگاهی
زبان فارسی 3 ( غیر از علوم انسانی ) - پایه سوم
2- عربی
عربی 2 - پایه دوم
عربی 3 - پایه سوم

3- فرهنگ و معارف اسلامی
قرآن و تعلیمات دینی 2 - پایه دوم
قرآن و تعلیمات دینی 3 - پایه سوم
معارف اسلامی 1 و 2 - پایه پیش دانشگاهی

4- زبان انگلیسی
انگلیسی 3 - پایه سوم
انگلیسی 1 و 2 - پایه پیش دانشگاهی

- دروس تخصصی گروه علوم تجربی
1- زمین شناسی
زمین شناسی - پایه سوم
علوم زمین - پایه پیش دانشگاهی

2- ریاضیات
هندسه 1- پایه دوم
ریاضیات 2- پایه دوم
آمار و مدلسازی - پایه سوم
ریاضیات 3 ( ویژه علوم تجربی ) - پایه سوم
ریاضی عمومی 1 و 2 - پایه پیش دانشگاهی

3- زیست شناسی
زیست شناسی و آزمایشگاه 1 - پایه دوم
زیست شناسی و آزمایشگاه 2 - پایه سوم
زیست شناسی - پایه پیش دانشگاهی

4- فیزیک
فیزیک 1 و آزمایشگاه - پایه اول
فیزیک 2 و آزمایشگاه - پایه دوم
فیزیک 3 و آزمایشگاه ( علوم تجربی ) - پایه سوم
فیزیک 1 و 2 ( علوم تجربی ) - پایه پیش دانشگاهی

5-شیمی
شیمی 2 و آزمایشگاه - پایه دوم
شیمی 3 و آزمایشگاه - پایه سوم
شیمی 1 و 2 - پایه پیش دانشگاهی

مربوط به سال 86 هستن ... البته من در مورد تغییرات توی منابع برای سال 87 جایی نخوندم ... بیشتر تغییرات در مورد ثبت نام و گزینش بوده ... البته یه صحبت هایی هم در مورد پنج گزینه ای شدن و سؤالات تستی مفهومی هم شده ...

برای رشته های دیگه ... اینجا

البته اگر بتونی دفترچه ی سال قبل رو گیر بیاری طبیعتا , تمام منابع و درصدها دقیقا نوشته شدن ...

lee_young_ae

Registered User
لایک‌ها
1

سلام... آقا اینجا چرا خوابیده....
من تازه این تاپیکو پیدا کردم....
کلی هم مشکل دارم....
من سال بعد یعنی تیر ماه 87 کنکور دارم... رشتمم ریاضیه....

سلام با اجازه می خواستم بگم منم در صورت درخواست کنکوریهای عزیز شاید بتونم کمکی بکنم:D
خوشحال میشم اگه کمکی بتونم بکنم.
اگر کاری داشتید در ضمینه کنکور مثل معرفی منبع میتونم ایمیل بزنید.
اصل1.از کنکور غول نسازید:(
اصل3.جواب هیچ آزمونی حتی آزمون آخر سازمان سنجش مثل کنکور نمیشه به جز در موارد خیلی معدود
اصل4.از آزمون آزمایشی برای ترقی استفاده کنید نه کلکل.
اصل5.در دروس عمومی از تست غافل نشید
اصل6.در درس فیزیک از مسائل و تمارین کتاب به راحتی نگذرید
اصل7.کتاب شیمی نکات حفظی زیادی در دل خودش داره ازش نگذرید
اصل8. این اصل خیلی مهمه:از تست های خیلی خیلی سختی که در سطح کنکور نیست اگر پرهیز کنید کاره قشنگی کردید :p

فلاً تا بعد

یکی از مشکلات منم همین اصل 2 هست که شما گفتین..... من فقط دنبال اینم که مصلاً این دوست من چند درصد زد..... از آشناها هم چند نفر بودن که کنور شرکت کرده بودن سال پیش.... همشون رتبه هاشون زیر هزار.....:(
اینطوری من باید خودمو بکشم بتونم یه همچین رتبه هایی بیارم....:(
اصل 8 رو هم باید بگم که من با درس دیفرانسیل این مشکل رو دارم.... تست های سختی می زارم جلوم ولی علاوه بر اینکه نمی تونم اونارو هم حل کنم وقتی بعد از اون یه تست ساده هم می زارم جلوم گیج میشم....

آخ ... آخ .. آخ ... آی گفتی ... چقدر این موضوع دامنگیر بچه های پشت کنکوری هست ...

زمانی که من یه کتاب جدید می گرفتم ... همه چشماشون چهارتا می شد و می خواستن که همون کتاب رو بخونن ... و سریع بدون مطالعه هم می رفتن برای حل کردن تست ,

نتیجه ی اینکار هم که معلومه ... سرخوردگی و استرس بیشتر

هر کسی باید برای خودش برنامه ریزی داشته باشه .....

وای وای وای ... برای هر کدوم از این گزینه ها یه دنیا حرف دارم ...

یه مجموعه ی تست قلم چی بود ... بصورت مجله ای , سطحش خیلی بالاتر از خوده کتاهاش بود ... من فیزیکش رو گرفتم

برای حل هر کدوم از سؤالاتش , اشکم در میومد !!! ... چه دورانی بود یادش بخیر ...

بابا بازم قلمچی.... گاج بعضی وقتا پدر در میاره.... :(

سلام خدمت همه کنکوریها ی عزیز ودوستان غیر کنکوری(خلاصه بگم xهرچه باشد متعلق بهR):D
امروز میخوام منابع رو معرفی کنم.:f34r:
ولی در ابتدا بهتره اینم بگم که این کتابها معجزه نمیکنه :blink:سعی کنید روی حل سوالات فکر کنید به فرض اگر در ادبیات تو یه تست آرایه استعاره،تشبیه،کنایه هستش علتش رو پیدا کنید تا اینکه اون بیت رو با آرایه هاش حفظ کنید بهتره با سوال بجنگید:medieval: چون احتمال اینکه بیت تکراری تو کنکور بدن تو 3سال گذشته تقریباً صفر بوده:(.البته منظورم بیت خارج از کتابه که از سال 1384 به بعد توجه زیادی به بیتهای خارج از کتاب شده. در مورد فیزیک و دیفرانسیل هم سعی کنید بعضی از تست ها رو با چند راه حل مختلف حل کنید تا متوجه بشید اگر با این سبک سوال مواجه شدید کدوم راه حل راحتر و سریعتر هستش.:wacko:
من از کتاب های زیر استفاده کردم البته کتابهای خوب دیگه هم هست که اونایی که شنیدم رو بهتون میگم. من رتبم رو دقیق نمیگم اما بین145 تا 160 شدم دبیرستان هم درست و حسابس درس نمیخوندم و تابستون 85 شروع کردم در مورد تست شروع من از صفر مطلق بود. :questionmاینارو گفتم که بدونید اگه بجنبید می تونید جواب خوبی بگیرید.
منابع:
ادبیات:درس رو از کتاب درسی که معلمام گفته بودن و کتاب سبز گاج خوندم.(کتاب سبز گاج خیلی مسائل اضافی هم گفته مثل معنی قابلمه!!!.توجه کنید وقتتون رو با این چیزا تلف نکنید و آرایه ها رو هم همانطور که گفتم حفظ نکنید علتش رو پیدا کنید) برای تست:کتاب سفید گاج در 2جلد.(جلد 2 پاسخنامه هستش)شامل تسهای ادبیات2،3،پیش و زبان فارسی 3.شامل تستهای آزمون سراسری، آزاد، المپیاد، علمی کاربردی
عربی:
درس: کتاب عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران تالیف ایاد فیلی
تست:در مورد تست عربی فرقی نمیکنه از چی استفاده کنید مثلاً قلم چی بد نیست،گاج هم بد نیست اما چیزی که مهمه اینه که تستهایقبل از سال 81 یا 80 رو اصلاً کار نکنید چون سبک سوالات کاملاً تغییر کرده.در ضمن کتاب عربی سازمان سنجش هم خوبه آزمون ها ی سراسری رو دوره ای زده.
تذکر مهم:تست های عربی دانشگاه آزاد رو بی خیال شید چون اصلاً شبیه تستهای سراسری نیست؛واقعاً وقتتون رو تلف میکنه.
چیزی که در مورد عربی مهمه 2نکته هست:
1. شما تو هیچ درسی به نفعتون نیست تست شانسی بزنید ولی در عربی وضعیت خیلی بدتره من خودم از این موضوع خیلی ضربه خوردم تو کنکورم:evil2::thumbsdow
2. عربی از درسهایی هستش که بهترین راه حل تستاش رد گزینه غلطه.به فرض در ترجمه نیاز ندارید کل جمله رو بخونید اول فعل بیع چیزای دیگه رو بخونید تا سریعتر به تست جواب بدید خیلی ها به این نکته توجه نمیکنند و به اواسط عربی نرسیده وقت عربیشون تموم میشه.
عربی از درسایی که بالا زدنش تو رشته تجربی و ریاضی خیلی به رتبه آوردن کمک میکنه چون میانگینش تواین دو رشته همیشه منفیه.مثلاً سال 85 عربی خیلی آسون بود با این همه میانگینش «4 - % » بود.نمره تراز هم که حساب میشه در ارتباط مستقیم با انحراف معیارتونه انحراف معیارم که انشا ا... در آمار خوندین
دین و زندگی:
من کتاب درسی رو خوندم و تستهای گاج رو زدم.
اگر دوست داری خوب تست دینی بزنی:
1. کتاب رو هرچی میتونی بخون
2. مفهومی بخون حفظ دینی فقط تو امتحانات مدرسه کمک میکنه به دینی 86 نگاه نکنید که بیشترش حفظی بود علتش این بود که سال اول این کتاب بود ولی احتمال داره 87 یه مقداری مفهومی تر بشه.
زبان:من از کتاب آبی قلمچی استفاده کردم ولی تست تالیفی نزدم چون باهاش حال نمیکرم.از گرامر 4 یا 5 تست بیشتر نمیاد باید همش رو بزنید چون راحته.ولی دایره لغتتون رو بالا ببرید چون حتماً تست شامل لغت خارج از کتاب دیده میشه برای این کار من جعبه لایتنر رو معرفی میکنم من که واقعاً جواب گرفتم هرکدوم از دوستام هم که استفاده کردن جواب گرفتن.من از لایتنر برای زبان و ادبیات استفاده کردم؛عالی بود حالا خود دانید که چه کنید.
ریاضی کنکور:
حساب دیفرانسیل و انتگرال:
کتاب 30 سال کنکور قلمچی رو یکبار کامل تست بزنید هر تستی که گیر کردید یا اشتباه جواب دادید علامت بزنید؛نگران نشید اگر تعدادشون زیاد شد.هر وقت رو این کتاب تسلط نسبی پیدا کردید برید سراغ کتاب بعدی یعنی کتاب 2 جلدی دیفرانسیل و انتگرال اندیشه سازان که چند سال شده مبتکران(به این علت این رو گفتم چون خوده انتشارات مبتکران هم کتاب دیفرانسیل داره)؛توجه کنید که تالیف آقای نونهال باشه چون دیفرانسیل های مبتکران روآقای سید موسوی یا آقای نصیری نوشتن که من به خاطر زیاد بودن اصلان پیشنهاد نمیکنم ولی سوم دبیرستانی های عزیز اگر دیفرانسیل تالیف محمود نصیری انتشارات مبتکران رو بخونن کار قشنگی کردن؛3 جلده اما ارزش داره. کنکوریها بعد دیفرانسیل اندیشه سازان وقتی بهش مسلط شدن برن سراغ بانک تست دیفرانسیل انتشارات اندیشه فائق تالیف ماشاا... و مجید رضوی رو بخونند که واقعاً کتاب محشریه.
از این 4 کتاب بالا 3تای اول درس هم دارن علاوه بر تست اما کتاب آخر فقط تسته.
گسسته و جبر:قبلاً معرفی کردم
هندسه تحلیلی و جبر خطی:کتاب هندسه تحلیلی و جبر خطی اندیشه سازان سابق که شده مبتکران تالیف آقای نونهال بد نیست ولی من خودم کتاب هندسه تحلیلی و جبر خطی انتشارات طراحان(وابسته به آیندگان) رو معرفی میکنم هم درس داره هم تست پاسخ نامش هم عالیه همین کتاب رو بخونید تسلط پیدا کنید(منهای بعضی تست های خیلی سخته تالیفیش) دیگه هیچ تست هندسه تحلیلی نمیمونه که نتونید حل کنید.این کتاب از معدود کتابها یی هستش که تستهای تالیفیش خیلی شبیه کنکوره.
هنسه پایه:این درس تقریباً بد قلق ترین درس کنکوره که خیلیهل از خیرش میگذرن که اشتباهه محضه چون ممکنه تستاش آسون باشه مثل سال 1385 و 1386 برای درس میتونین از کتاب هندسه کنکور انتشارات مبتکران تالیف آقای جواد ترکمن استفاده کنید البته چیزای اضافه هم زیاد داره برای تست هم میتونید از کتاب آبی قلم چی استفاده کنید. البته من معلمم می گفت اگه وقت داری کتاب انتشارات فاطمی رو بخون تا حتماً همش رو بزنی حالا شانس من من قلمچی رو خوندم امسال هم آسون بود منم همش رو زدم ولی بازم خود دانید که چه کنید
فیزیک کنکور:
در مورد فیزیک پیش میتونید از کتاب های اندیشه سازان سابق که شده مبتکران تالیف اگه اشتباه نکنم آقای سبزه میدانی(البته 3تا مولف داره که من متاسفانه یادم نیست) استفاده کنید که تست هم داره هم کنکوری هم تالیفی.
اگر جزوه خوب دارید میتونید از کتاب 30 کنکور قلم چی استفاده کنید.
در مورد فیزیک پایه هم میتونید همون کاری که برای فیزیک پیش گغتم انجام بدید.
شیمی کنکور:
من کتاب های مبتکران تالیف آقای بهمن بازرگان رو خوندم که خیلی خوب بود.
البته کتابهای معلم خودم هم هستش اونام خوبه پیش دانشگاهیش تازه امسال اومده ولی پایش یارسال اومد انتشارات مرآت(انرژی اتمی) معلم که میگم کارش خیلی درسته جدی میگم من رتبم رو مدیون شیمیم هستم.

اینم کتابهایی که خودم نخوندم ولی شنیدم خوبه:;)
شیمی: کتاب سبز
دیفرانسیل: کتاب سبز
زبان:مبتکران
ادبیات کلک معلم

به امید موفقیت همه و دیدنتون به این شکل:graduated

تا بعد
فلاً یا حق:thumbsup:

من تو عمومی وضعیتم بدک نیست.... یعنی رتبم توی این قلمچی که شرکت کردم آخرین بار اومد 2000... با تراز 6300...
ولی اختصاصی..... :(....
هر چیم می خونم بازم میرم سر جلسه امتحان قاطی می کنم.....
همونطور که گفتم بیشتر مشکل من تو دیفرانسیل یعنی کلاً ریاضی و هندسه هست.... که خودتونم می دونید برای رشته ریاضی و کسی که می خواد رشته مهندسی مکانیک یا برق بخونه از همه ی درسای دیگه مهمتره....
برعکس از اونور.... فیزیک و شیمی من بد نیست.... یعنی از لحاظ علمی این دو تادرس رو بلدم.. ولی قدرت تست زنی کمی توشون دارم.... البته اینجا بیشتر منظورم فیزیک هست تا شیمی... این تست زنی رو هم که میگم بیشتر سر جلسه آزمونه... توی خونه.... کلی تست گاج می زنم همش درست.... ولی تو آزمون مثلاً 22 تا از 30 تا تست فیزیک رو می زنم.... 14 تا درست 8 تا غلط.... خب یعنی اونجا دقتم اومده پایین.... نمی دونم چطوری درستش کنم....
درصد های دیفرانسیل من افتضاح..... یعنی بالای 30 نمیره.... :(....
دیفرانسیل رو هم که پایین می زنم دیگه کلی ترازم میاد پایین دیگه.....
کتابایی که من استفاده می کنم اینان:

ادبیات 2 و 3 و پیش: گاج سبز - عالی.....
دین و زندگی 2 و 3 و پیش: : گاج سفید - توووپ......
عربی 2: گاج سبز ----- x>عالی
عربی 3: ژرف اندیشان - در سطح معمولی...
حساب دیفرانسیل و انتگرال: گاج سفید ( که اصلاً ازش راضی نیستم... ) شاید بنا به گفته شما رفتم 30 سال قلمچی رو خریدم....
گسسته و جبر: گاج سفید... هنوز نزدم... چون تازه این ترم می خوایم بخونیم... البته میگن خوبه....
هندسه تحلیلی و جبر خطی: گاج سفید.... خوب و کامل توضیح داده....
هندسه 1: گاج سفید... که البته برا من سخته... نمی دونم چرا.... گفتم که ضعیفم... یکیم اندیشه سازان دارم... ولی ازش زیاد تست نزدم....
هندسه 2: اندیشه سازان....
فیزیک پیش : گاج سفید.... عالی...
فیزیک 2 و 3: مبتکران..... یه چیز مبتکران خوبه که اول با تست های ساده شروع می کنه آخر فصل آدم می بینه سخت ترین سؤال فصل رو بدون اینکه خودش بفهمه حل کرده... :)
شیمی 2 و 3 و پیش: مبتکران... اینا دیگه حرف ندارن..... :D

یک اصل دیگه که به نظرم مهم هست اینه که با یک بار نمره کم گرفتن در دوران دبیرستان و بخصوص پیش دانشگاهی نا امید نشوید.

من خودم یکی را میشناسم که معدل کتبی نهایی اش 13/23 (سیزده و بیست و سه) بود ، کاملا ناامید از خودش ... اما تصمیم گرفت شروع کرد به خواندن و رتبه ی 36 (سی و شش) کنکور سراسری را آورد. البته خودش هم به وجد آمده بود و باور نمی کرد اما کارنامه اش را خودم دیدم.

البته این موضوع در دو جمله خلاصه نمی شود ... بلکه همت شبانه روزی این شخص و روزانه 12 ساعت درس خواندن وی را نشان می دهد.

یعنی شما میگی اصلاً به مدرسه ربطی نداره؟
چرا خب....
می دونید اینج.ر آدما کمن... می بینی طرف یه دفه مخ میشه... ولی ما چی.... :(
من سعی می کنم هم مدرسه رو خوب بیام بالا هم تست های کنکور رو....
نمره های ترم اول من هم بد نشد....

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
آقا من فقط می تونم یه چیزی بگم اصلاً سخت نگیرید کنکور خیلی آسون تر از اون چیزیه که فکر می کنید
والا من پارسال کنکور دادم و خراب کردم رتبم شد 38000 یعنی باور نکردنی . میدونید چرا از بس سخت گرفتم
پیش دانشگاهی غیرحضوری برداشتم و رفتم آموزشگاه کنکور لعنتی . فقط و فقط تست بازی کردم شاید بالای 50 60 هزار تا تست زدم از انواع انتشارات قلم چی , ده استاد, شهریاری , گاج , اندیشه فائق و .... اما هیچ کدام که جواب نداد هیچ موجب شد فقط سرجلسه امتحان هنگ کنم . هزارتا آزمون اینور و اونور دادم اونا هم به همین صورت . صبح تا شب هم کز کردم یه گوشه اتاقم و همش جزوات مسخره کنکور رو خوندم و پشت بندش تست زدم .
این بود از عملکرد نادرست پارسال من . البته با انتخاب رشته صحیح تونستم کامپیتور کاردانی تهران تو سراسرس و در آزاد هم مکانیک تهران مرکز قبول شدم و در ضمن علت قبول شدنم به این خوبی تو آزاد این بود که تو اون یه هفته فاصله بین سراسری تا آزاد زدم به بیخیالی هیچی نخوندم استرس رو هم از خودم دور کردم و این شد که با خیال راحت نشستم سر جلسه و آزمونم رو دادم و ترازمم شد . 6900
اما هیچ کدوم رو نرفتم و ترجیح دادم برم خارج از کشور تا اینجا بخوام یک سال دیگه وقتم رو هدر بدم یا برم تو دانشگاه بی کیفیت آزاد درس بخونم و الان هم برای سوئد پذیرش گرفتم در ضمن محض احتیاط دارم فراگیر هم می خونم

و اما در کل پیشنهادات بنده بعد از این همه پیچ وتاب:

- اصلاً کلاس کنکور نرید و به جاش یه مدرسه خیلی خوب دولتی یا غیرانتفاعی برید ثبت نام کنید

- قبل از عید اصلاً تست نزنید

- به جای تست زدن رو مفهوم و سوالات تشریحی کار کنید والا کتابای پیک گل واژه رو بگیرید حل کنید سگش شرف داره به 100 تا کتاب تست

- تکرار تکرار تکرار مهمترین قسمت به نظر من تکرار درساست و این قسمت هست که سرجلسه به کمکتون میاد باید اینقدر درسا رو تکرار کنید تا تو اون بهبهه زمان امتحان همه چی راحت بیاد تو ذهنتون . منظورم از تکرار هم همین جزوات معلم های مدرسه + حل کردن سوالات پیک گل واژه از همه چی بهتر ( قدر این کتاب رو من الان می دونم)

- نظر من اینه که 2 3 ماه آخر رو فقط اختصاص بدید برای تست زدن و ترجیهاً برای درسای اختصاصی از کتابای اندیشه فائق یا ده استاد ( البته اگر می خواید سنگین کار کنید) و برای عمومی ها هم از گاج که اصلاً عمومی ها به نظر من تست زدن نمی خواد

- این مسخره بازی های برنامه ریزی مشاوره تعداد ساعت درس خوندن اینا رو بندازید دور من اینقدر پارسال خودمو درگیر اینا کردم آخرم جواب نداد. تا می تونید درس بخونید دیگه برنامه ریز تغذیه چه می دونم خواب اینا همش کشکه

اینایی که من بتونم گفتم باور کنید همش برنامه رتبه های تک رقمی هست که باشون مصاحبه شده فقط شاید اونا به جای حل کردن سوالای پیک گل واژه از کتاب های سنگین تر استفاده کردن . من تو این کلاس هاس کنکور 1000 تا از این دانش آموزای جوگیر دیدم روزی 240 ساعت درس خوندن همش تو آزمونا شرکت کردن آخرشم رتبه ای بهتر 10 15 هزار نیاوردن . فلذا مثل سال های گذشته فقط یه خورده بیشتر درس بخونید توکلتون هم به خدا. فقط امسال خداییش درس بخونید منظورم از سخت نگیرید این نیست که درس نخونید فقط می گم خودتون رو درگیر تراز رتبه برنامه ریزی تست زدن و اینا نکنید و گرنه که برای موفقیت فقط پشتکار و درس خوندن . تو کنکور هوش و IQ اصلاً مهم نیست همت و پشتکار حرف اول رو می زنه . امسال رو خداییش بیخیال دختر بازی و رفیق بازی اینترنت و هرچیز دیگه بشید به جاش سال دیگه تو دانشگاه هرکاری عشقتون کشید می تونید بکنید.

چقدر حرف زدم امیدوارم به درد بخور بوده باشه

بالا