برگزیده های پرشین تولز

تبدیل psd به html

mamalili

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
امیدوارم حالتون خب باشه
یک سوال در مورد تبدیل psd به html داشتم میخواستم بدونم چطور میتونم psd رو به html تبدیل کنم ؟:D:rolleyes:

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
psd مگه فرمت فایلهای فتو شاپ نیست؟

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
تا اونجایی که من بلدم، یک عکس psd رو نمیشه به html تبدیل کرد. میشه به gif ی تبدیل کرد که توی وب بشه ازش استفاده کرد. ولی به فایل html نه.
دلیلش هم اینه که html یک فرمت نوشتاریست در صورتی که psd یک فرمت عکس است.
کارت چیه؟ برای چی میخوای این psd رو به html تبدیل کنی؟ شاید تونستم از اون رااه کمکت کنم :)

mamalili

Registered User
لایک‌ها
0
تا اونجایی که من بلدم، یک عکس psd رو نمیشه به html تبدیل کرد. میشه به gif ی تبدیل کرد که توی وب بشه ازش استفاده کرد. ولی به فایل html نه.
دلیلش هم اینه که html یک فرمت نوشتاریست در صورتی که psd یک فرمت عکس است.
کارت چیه؟ برای چی میخوای این psd رو به html تبدیل کنی؟ شاید تونستم از اون رااه کمکت کنم :)
من یک قالب با photoshop طراحی کردم بعد میخوام
html رو بگیرم بعد هم .............:happy:

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
متاسفانه، من همچین چیزی نشنیدم.
وقتی هم که داشتم html یاد میگرفتم، بهمون یاد دادند که زبان طراحی وب، دو قسم است. یکی طراحی شکلی اون که با ابزار گرافیکی مثل فتوشاپ درستش میکنید و دیگری زبان html . یعنی همیشه من با فتوساپ قالبم رو میکشیدم، بعد تبدیل به گیف میکردم و با اچ تی ام ال میذاشتم توی وب.
من تا حالا همچین چیزی که تو دنبالش بودی نشنیدم. ولی اگر بود و پیدا کردی، قول بده که بیایی اینجا بنویسی تا من هم یاد بگیرم. اوکی؟
مرسی

mamalili

Registered User
لایک‌ها
0
متاسفانه، من همچین چیزی نشنیدم.
وقتی هم که داشتم html یاد میگرفتم، بهمون یاد دادند که زبان طراحی وب، دو قسم است. یکی طراحی شکلی اون که با ابزار گرافیکی مثل فتوشاپ درستش میکنید و دیگری زبان html . یعنی همیشه من با فتوساپ قالبم رو میکشیدم، بعد تبدیل به گیف میکردم و با اچ تی ام ال میذاشتم توی وب.
من تا حالا همچین چیزی که تو دنبالش بودی نشنیدم. ولی اگر بود و پیدا کردی، قول بده که بیایی اینجا بنویسی تا من هم یاد بگیرم. اوکی؟
مرسی
چشم حتما
چیزی که الان پیدا کردم این بود
باید بعد از slice بندی کارتون در فتوشاپ با زدن کلیدهای ctrl+shift+m فایل رو وارد imageready کرده و از اونجا هم با زدن کلید های ctrl+shift+alt+h وارد قسمت تنظیمات slice شده و بعد از تنظیمات خروجی html را بگیری
منبع : persian designer forum

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز این کاری که شما گفتین فقط مخصوص فایلهای psd نیست. تمام فورمتهای تصویری رو میشه با فتوشاپ اسلایس بندی کرد و بعد هم به HTML تبدیل کرد. ولی انتظار نداشته باشین که یه فایل HTML استاندارد و تمیز بهتون تحویل بده. مسلما هم لذت و هم دقت کاری که توسط دست و با فکر برنامه نویس انجام میشه خیلی بیشتر کاریه که فتوشاپ برای شما انجام میده.

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مرسی.
جالب بود.

mamalili

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز این کاری که شما گفتین فقط مخصوص فایلهای psd نیست. تمام فورمتهای تصویری رو میشه با فتوشاپ اسلایس بندی کرد و بعد هم به HTML تبدیل کرد. ولی انتظار نداشته باشین که یه فایل HTML استاندارد و تمیز بهتون تحویل بده. مسلما هم لذت و هم دقت کاری که توسط دست و با فکر برنامه نویس انجام میشه خیلی بیشتر کاریه که فتوشاپ برای شما انجام میده.
حرفتون کاملا درسته
من ( با در نظر گرفتن اینکه photoshop بسیار گستردست ) فکر کردم
شاید روشی وجود داشته باشه یا شما بلد باشید
بهترین کار گرفتن عکس هاست و بعدش هم تو فرانت پیج بقیه کار هارو انجام بدم
باز هم ممنون

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولی همونطور که گفتم بنظرم کاری که با دست انجام بشه تمیزتر و استانداردتره. روش اصولی اینه که شما عکسها رو با فتوشاپ اسلایس کنین و بعد یا با استفاده از جدول بندی و یا CSS قالبتون رو پیاده کنین.

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بهترین کار تسلط بر html و css است.
اینطوری وسط بیابون هم میتونی ماهیگیری کنی !!

my-friend

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یادمه یه اسکریپت داشتم که تصاویر رو میخوند و به html تبدیل میکرد...
یعنی رنگ هر پیکسل رو پیدا میکرد و یه نقطه میگذاشت که رنگش با رنگ اون نقطه یکی بود...

اما متاسفانه دیگه بهش دسترسی ندارم...

ولی نرم افزارهایی هم هستن که همین کار رو انجام میدن... کافیه یه سرچ تو گوگل بزنید...

bibal

Registered User
لایک‌ها
3
میتونید فایل PSD رو به Jpeg تبدیل کنید و در برنامه Macromedia Fireworks MX آنرا به صورت Html ذخیره کنید ....

elnaz85

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
امیدوارم حالتون خب باشه
یک سوال در مورد تبدیل psd به html داشتم میخواستم بدونم چطور میتونم psd رو به html تبدیل کنم ؟:D:rolleyes:
این کار شدنیه در واقع خیلی از شرکتهای طراحی سایت یک سورس psd هم در اختیار مشتریهاشون قرار می دن تا بعد از تغییرات جزیی به صورت html سیو کنند. برای این کار در فتوشاپ به
ّFile > Save for web >Save
رفته سپس Save As Type را به Html تغییر دهید و دکمه Save را فشار دهید تا فایل html و image های مربوط به آن ساخته بشه!
البته اگر خودتان بخواهید از صفر در فتوشاپ سایتی را طراحی کنید باید بگم کار ساده ای نیست بهتره از قالبهای آماده استفاده کنید.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
یادمه یه اسکریپت داشتم که تصاویر رو میخوند و به html تبدیل میکرد...
یعنی رنگ هر پیکسل رو پیدا میکرد و یه نقطه میگذاشت که رنگش با رنگ اون نقطه یکی بود...

اما متاسفانه دیگه بهش دسترسی ندارم...

ولی نرم افزارهایی هم هستن که همین کار رو انجام میدن... کافیه یه سرچ تو گوگل بزنید...
همچین چیزی هست اونی که شما گفتید...
http://www.barnameha.com/home/p2_articleid/3
ولی خیلی ضایع تبدیل میکنه ها! :)

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این کار شدنیه در واقع خیلی از شرکتهای طراحی سایت یک سورس psd هم در اختیار مشتریهاشون قرار می دن تا بعد از تغییرات جزیی به صورت html سیو کنند. برای این کار در فتوشاپ به
ّFile > Save for web >Save
رفته سپس Save As Type را به Html تغییر دهید و دکمه Save را فشار دهید تا فایل html و image های مربوط به آن ساخته بشه!
البته اگر خودتان بخواهید از صفر در فتوشاپ سایتی را طراحی کنید باید بگم کار ساده ای نیست بهتره از قالبهای آماده استفاده کنید.
سلام
خب این راهی که شما مرقوم فرمودید، قالب طراحی شده ی مارا به صورت عکس gif درمیاره، و بعد اون در یک صفحه html قرار میده. درسته؟
خب حالا اگر ما یک قالبی طراحی کرده باشیم، این قالب رو به صورت یک عکس میذاره توی صفحه. دیگه نمیشه که باهاش کار کرد که.
نمیدونم تونستم منظورم رو بفهمونم یا نه.

my-friend

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همچین چیزی هست اونی که شما گفتید...
[B]http://www.barnameha.com/home/p2_articleid/3[/B]
ولی خیلی ضایع تبدیل میکنه ها! :)
اینو تست نکردم ، ولی اونی که من منظورم بود رو با PHP نوشته بودند... بیشتر از 3 مگ هم حجم فایلی بود که کلاسها رو توش نوشته بودن:wacko:

این برنامه میومد و با استفاده از نقطه ( . ) که فاصله های بینش رو با css برداشته بودن رنگ تمامی پیکسل های تصویر رو پیدا میکرد و به جای هر پیکسل یه نقطه ( . ) میگذاشت با همون رنگ...

کیفیتش هم بد نبود ، اما روی لوکال حدود 60 ثانیه طول میکشید تا یه تصویر 768×1024 رو تبدیل کنه...
صد البته حجم هم افزایش پیدا میکرد.... یعنی یه تصویر حدود 1 مگی رو به بیش از 20 مگ تبدیل میکرد... دلیلش رو هم که میدونید... بخواطر اینکه کدهای HTML زیادی برای ثبت رنگ استفاده میشد...

هارد دیسکم چند روز پیش سوخت ، وگرنه براتون آپلودش میکردم:(

یادمه یه برنامه هم بود که حجمش حدود 300 کیلوبایت بود... حروفی که میخواستی باهاش تصویر بسازه رو بهش میدادی ، بعد با همون حروف تصویر رو میساخت... کارش بد نبود و سریع هم میساخت... اما اسمش یادم نیست...
اگه بتونی گیرش بیاری میتونه کمکت کنه... برای حروف فقط نقطه بهش بده ، وقتی تصویر رو ساخت یه استایل به متن بده تا فاصله ی بین حروف رو کم کنه... اینطوری کیفیت بهتری خواهی داشت...

elnaz85

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
خب این راهی که شما مرقوم فرمودید، قالب طراحی شده ی مارا به صورت عکس gif درمیاره، و بعد اون در یک صفحه html قرار میده. درسته؟
خب حالا اگر ما یک قالبی طراحی کرده باشیم، این قالب رو به صورت یک عکس میذاره توی صفحه. دیگه نمیشه که باهاش کار کرد که.
نمیدونم تونستم منظورم رو بفهمونم یا نه.
یجوری طراحی می کنند که میشه ظاهرا" ابزارهایی در فتوشاپ برای این کار وجود داره خودم هم بلد نیستم ولی میدونم که میشه چون خودم از این قالبها زیاد دارم وقتی به html تبدیلش میکنم و با فرانت پیج بازش می کنم انگار که با فرانت پیج طراحی شده و همه چیز سر جای خودش قرار داره. یعنی بصورت یک عکس در نمیاد همه عکسها جداگانه سیو میشن و سرجاشون قرار میگیرن!!!

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
درسته که می شه با نرم افزار های مختلف، یه فایل تصویری رو به HTML تبدیل کرد ولی ضایعی کار اینجاس که اگه شما بخواهی کوچکترین تغییری در صفحه آماده شده بدی، (مخصوصا اگه بخواهی تو سایتت چند خط متن بذاری که ممکنه کم یا زیاد بشه) از اونجایی هم که با کلی تیبل اینو واست ساخته، کلا همه چیز رو به هم می ریزه.
در کل بگم که اصلا نمی ارزه.
هنوز برنامه ها اونقدر هوشمند نشدند که اون چیزی رو که ما می خواهیم رو بهمون بدن.

بالا